Kopřivnice – Nový Jičín 2:5 (kon.) | SHK Hodonín – Vel. Meziříčí 2:3 (kon.) | Kometa Brno B – Žďár n/S 5:1 (kon.)
Mostečtí Lvi – Děčín 9:4 (kon.) | Letňany – Bílina 8:1 (kon.) | Nová Paka – Dvůr Králové n. L. 0:3 (kon.)
Hronov – Jablonec n/N 4:5 (po pr.) | Cheb – Řisuty 3:2 (kon.) | Klatovy – Kobra 3:9 (kon.)
Havlíčkův Brod – Příbram 4:3 (po pr.) | Opava – Val. Meziříčí 2:3 (po pr.)
HC ISMM Kopřivnice
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
HK Nový Jičín
Středa 06.10.2021, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny fanoušky druholigového hokeje. Dnes se poprvé v sezoně odehraje derby mezi domácí Kopřivnicí a hosty z Nového Jičína. Zároveň bude tento zápas rozhodovat o průběžném lídrovi tabulky, jelikož po pěti kolech má Nový Jičín 11 bodů, a je v čele tabulky, a Kopřivnice je druhá se ziskem 9 bodů. Pokud tedy domácí vyhrají za 3 body, posunou se průběžně do čela tabulky.

Oba týmy nastupují do dnešního utkání s vítěznou šňůrou tří zápasů. Domácí v posledních třech utkáních nejprve v Hodoníně vyhráli poměrem 4:2, následně doma porazili Valašské Meziříčí 4:1 a v sobotním utkání urvali 2 body za výhru v prodloužení na ledě Komety Brno B. Jejich dnešní soupeři z Nového Jičína v posledních 3 utkáních porazili doma B-tým Komety Brno 5:3, následně opět doma porazili Opavu 1:0 v prodloužení a v sobotu vyhráli na ledě Velkého Meziříčí 4:2. Oba týmy tedy za poslední 3 utkání nasbírali 8 bodů do tabulky.

HC ISMM Kopřivnice: Šindelka (Kučera) – Krzak, Marek (A), Bail, Fojtík T., Štěpánek, Kyselý – Penčík, Urban, Seidler, Pindel, Pokorný, Sluštík (A), Suchý, Mach J. (C), Gola, Pargač, Häring, Mach M. – trenér: Jaroslav Kofroň

HK Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Váňa, Tomeček, Foltýn, Hladiš, Kleiner, Kožený – Hruška (A), Flok, Maliník, Poruba, Konečný, Lehečka (C), Pecha, Kafka, Sluštík, Gebauer, Potočný, Indráj, Štefka, Kořenek – trenér: Kamil Gebauer

Rozhodčí: Goňa – Bubela, Mikšík.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání za nedlouho začíná.

Týmy připraveny na úvodní vhazování.

00:01

00:07
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, a z vlastního obranného pásma se snaží dostat směrem k Šindelkově brance.

00:59
    První střela utkání, mířila směrem na Martina Šindelku.

01:03
    Další pokus o střelu, tentokrát zblokován domácími hráči.

01:37
    Hosté opět v útočném pásmu, ale puk jim vypíchli domácí.

02:02
    Střela z velmi ostrého úhlu z hokejky Matěje Kořenka.

02:20
    Pokus o přihrávku přes střední pásmo nezachytil na útočné modré Viktor Konečný.

03:00
    Domácí vyhodili z obranného pásma, následně vystřídali a usadili se v útočném pásmu.

03:33
    Prudká střela od modré prověřila Martina Šindelku.

03:50
    Nahození ze středního pásma přesně na Petra Galušku, a domácí jsou opět v útočném pásmu.

04:40
    Domácím se podařilo dostat puk z jejich obranného pásma.

05:14
    Skákavý puk před vlastní brankou skryl pod lapačku Petr Galuška, vhazuje se po jeho pravici.

05:17
    Marek Pěnčík střílel ihned po vyhraném vhazování.

05:54
    Domácí akci zastavili hosté na jejich modré čáře.

06:17
    Radim Štěpánek střílel od modré, ale mimo.

06:54
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté nejprve nevyužili samostatný únik na Martina Šindelku, následně se ale po vyražení dostal k puku ROBIN GEBAUER a otevřel skóre dnešního derby.. Asistence: Sluštík.

08:16
    Domácí krouží s pukem na hokejkách v útočném pásmu, zatím bez střely.

08:47
    Hosté se opět dostali k dorážce, tentokrát Matěj Potočný, ale brankář stihl zasáhnout.

08:56
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min., hákování).

09:15
    Hostům se podařilo vyhodit přes celé kluziště.

09:33
    Ofsajd zastavil akci domácích

09:42
    Hosté si vybojovali vhazování v útočném pásmu.

09:59
    Po přihrávce Dominika Suchého střílel z mezikruží Tomáš Fojtík, ale střela mu nesedla.

10:43
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím se neodhodlali ke střele.

10:56

11:11
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

11:36
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

12:06
    Nedorozumění v domácí rozehrávce využili hosté a dostali se k puku v útočném pásmu.

12:47
    Vladimír Váňa dostal nabídku na průnik do útočného pásma, ale byl domácími hráči zastaven.

13:32
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Z rohu kluziště dostal milimetrovou přihrávku na hokejku od Patrika Goly JIŘÍ PARGÁČ a usměrnil puk za záda brankáře Galušky. Asistence: Gola.

14:31
    Postavení útočícího jičínského hráče v brankovišti.

14:36
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

14:58
    Domácí v útočném pásmu, získali vhazování po levici Petra Galušky.

15:11
    Odražený puk od mantinelu mířící kolem brány netrefil přesně Matěj Mach.

15:37
    Zakázané uvolnění hostů.

16:09
    Domácí jsou u puku, snaží se dostat do útočného pásma.

16:47
    Nejprve mu z hokejky sjel puk, následně si ho ale Dominik Suchý opět našel, ale trefil pouze brankáře Galušku.

17:31
    Ondřej Sluštík objel skoro celé útočné pásmo a následně jej poslal do rohu.

17:49
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Sluštík – 2 min., nedovolené bránění).

18:00
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují.

18:33
    Patrik Gola vystihl přihrávku hostů přes osu, následně se sami dostali do ofsajdu.

18:53
    Jakub Mach získal puk a snaží se jej co nejdéle podržet.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:35
    Hosté opět v útočném pásmu.

19:49

20:00

V úvodních 20 minutách padl jeden gól na každé straně, když v 7. minutě otevřel skóre Robin Gebauer po asistenci Ondřeje Sluštíka. Následně srovnal stav utkání v 14. minutě Jiří Pargáč po asistenci Patrika Goly. Na trestné minuty to bylo v prvních dvaceti minutách po 2 na každé straně, přičemž ani jeden z týmů nedokázal využít početní převahu.

Další třetina začíná přibližně v 18:49.

Oba týmy již jsou na hrací ploše, za okamžik začíná druhá dvacetiminutovka.

20:01

20:12
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

20:22
    Miroslav Marek se z obranného dostal až do útočného pásma, tam ale nepřešel přes bránícího hosta.

20:28
    Dominik Pokorný střílel ihned po vhazování z mezikruží, ale minul brankovou konstrukci.

21:11
    Radim Štěpánek z červené čáry nahodil na brankáře Galušku.

23:15
    Dominik Suchý obral hosty v jejich obranném pásmu a tak mohla Kopřivnice pokračovat v útoku.

23:21

23:38
    Viktor Konečný nahodil puk na Martina Šindelka.

23:58
    Hosté protečovali puk do útočného pásma.

24:50

25:18
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Pargáč – 2 min., nedovolené bránění).

25:18
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., držení).

25:22
    Miroslav Marek střílel z první od modré.

26:19
    Domácí opět v útočném pásmu.

26:27
    Filip Krzak obkroužil branku, brankář Galuška byl ale připraven.

26:39
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu.

27:05
    Druhou branku do sítě domácích přidává VLADISLAV VÁŇA, který po nahrávce od Robina Gebauera dokázal trefit puk mezi nohy brankáře Šindelky. Asistence: Gebauer.

27:18
    Oba týmy v plném počtu.

27:31
    Třetí gól hostů, 26 sekund po druhém, přidává DOMINIK KAFKA a hosté tak odskakují na rozdíl dvou branek.. Asistence: Maliník a Foltýn.

28:59
    Domácí jsou v útočném pásmu a ostřelují branku Petra Galušky.

29:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kořenek – 2 min., sekání).

29:52
    Domácí se dostali do velké příležitosti, ale nedokázali puk dotlačit za brankovou čáru.

30:33
    Další šance domácích, ale brankář Galuška zatím nátlaku odolává.

30:49
    Hosté se osvobozují vyhozením přes celé kluziště.

31:30
    Domácí tlačí v útočném pásmu.

31:35
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Seidler – 2 min., sekání).

31:38

31:55
    Hosté se rozestavili v útočném pásmu.

32:35
    Miroslav Marek vystihl přihrávku hostů, ale nepovedlo se mu vyhodit z obranného pásma.

33:10
    Až teď se domácím povedlo vyhodit a na led naskakují noví hráči.

33:35

33:36
    Sekundu po oknci přesilovky dokázal překonat Martina Šindelku DOMINIK KAFKA a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:1. Asistence: Poruba a Foltýn.

34:04
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Kořenek – 2 min., napadení).

34:48
    Hosté se i v oslabení dostali do útočného pásma.

35:05
    Teď už v útočné třetině domácí a kombinují.

35:47
    Domácí se opět dostali do útočného pásma, ale pouze na chvíli.

36:04

36:46
    Domácí se v rohu útočného pásma přetlačují o puk.

37:19
    Dominik Pokorný protečoval puk do útočného pásma.

37:39
    Přihrávku od Jiřího Pargáče promáchnul mezi kruhy Patrik Gola.

38:18
    Hosté jeli na brankáře domácích v přečíslení 3 na 2, ale domácí hráči jim neumožnili žádnou přihrávku.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:05
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu.

39:16

39:21
    Ofsajd domácích.

39:35

39:48
    Matěj Kořenek střílel směrem na Šindelkovu branku, ale puk letěl vysoko do plexiskla.

40:00

Ve druhé třetině to bylo většinu času směrem na kopřivnickou branku, z čehož hosté těžili a zásluhou gólu Vladimíra Váni a dvou branek Dominika Kafky vede Nový Jičín po druhé třetině poměrem 4:1.

Další třetina začne zhruba v 19:35.

Oba týmy jsou již připraveny na úvodní vhazování 3. třetiny.

40:01

40:13

40:34
    Domácí ve velké příležitosti, ale nepodařilo se jim puk tečovat do branky.

41:03
    Střelu Ondřeje Sluštíka chytil Petr Galuška bez problémů.

41:14
    Další střela domácích, tentokrát trefili masku brankáře hostů a tak je hra přerušena.

41:30
    Hosté nahazují do útočného pásma.

42:10
    Domácí se opět dostávají do útočného pásma.

42:24
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., nedovolené bránění).

42:44
    Hosté vyhráli vhazování a vyhodili puk z obranného písma přes celé kluziště.

43:22
    Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují s pukem.

44:14
    Nahození Petra Seidlera nedošlo k brankáři hostů.

44:24

45:04
    Tečovaná střela Matěje Macha skončila až v ochranné síti.

45:24
    Hráči bojují o puk v rohu útočného pásma domácích.

45:57
    Hostům se povedlo vyhodit puk tak, aby to nebylo na zakázané uvolnění a mohou vystřídat.

46:30
    Domácí se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

47:24

47:54
    Hosté ze středního pásma posílají puk až do rohu kluziště a odjíždějí střídat.

48:36
    Další pohotový zákrok Petra Galušky.

48:58
    Matěj Kořenek dovezl puk do útočného pásma.

50:23
    Z tlaku v útočném pásmu se domácím podařilo vstřelit branku, o kterou se po přihrávce Jiřího Pargáče postaral MATĚJ MACH a snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Pargáč.

51:24
    Hosté získali vhazování v útočném pásmu.

51:36
    Ondřej Sluštík vystřelil, ale Petr Galuška vyrazil puk betony.

52:35
    Domácí opět v tlaku v útočném pásmu.

53:05
    Domácím se sice podařilo dostat puk za brankovou čáru, ale rozhodčí ji neuznal kvůli přihrávce rukou.

53:29

53:42
    Dominik Suchý střílel směrem na vyrážečku golmana, ale ten střelu viděl a bez problémů ji vyrazil.

54:24
    Zakázané uvolnění domácích.

54:52
    Domácí získali puk ve středním pásmu a míří s ním směrem k brance hostů.

54:57
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Pokorný – 2 min., sekání).

54:57
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M.Mach – 2 min., hrubost).

54:57
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Štefka – 2+2 min, hrubost).

55:30
    Po rychlém přechodu přes celé kluziště zvyšuje JAN SLUŠTÍK opět na rozdíl 3 gólů.. Asistence: Gebauer.

56:19
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., podrážení).

56:50
    Domácí napadají rozehrávku hostů až v jejich útočném pásmu.

57:37
    Do samostatného úniku se dostal Marek Pěnčík, ale nepřekonal brankáře Galušku.