NY Rangers – New Jersey 6:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:2 (kon.) | Boston – Washington 3:4 (po pr.)
Winnipeg – Calgary 3:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:3 (po pr.) | Anaheim – Los Angeles 3:6 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Washington Capitals
Čtvrtek 07.10.2021, 01:08 • TD Garden, Boston • Příprava NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:57:52)

3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) – 1+1

Dnešnímu utkání přihlíželo 17 850 diváků.

Na pátý pokus se Washington konečně dočkal v předsezónní přípravě vítězství, v Bostonu zvítězil 4:3 po prodloužení. Nastavený čas trval necelé dvě minuty, v přečíslení dvou na jednoho rozhodl o vítězství Capitals forhendovým zakončením Anthony Mantha.

Washington před blížícím se startem sezóny odehraje ještě jedno přípravné utkání, a to v noci z pátku na sobotu ve Philadelphii. Boston již další přípravný zápas na programu nemá, znovu se tak fanouškům představí až na startu nového ročníku NHL 18. října proti Dallasu.

61:41 Anthony MANTHA - 3:4

61:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Vítězství pro hostující celek zařídil v nastaveném čase ANTHONY MANTHA! Obdržel dlouhou nahrávku od Oshieho, aby následně vzal přečíslení dva na jednoho na sebe a forhendovou střelou po ledě k pravé tyči dokonale zaskočil Ullmarka. Asistence: T. J. Oshie a Justin Schultz.

61:11
    Do obrany výborně zapracoval Matt Grzelcyk. Americký obránce nabral stejnou rychlost, jako Ovečkin, toho ve finále narazil na mantinel.

60:42
    První útok patřil Capitals. Přes Orlova a Kuzněcova se puk dostal k Tomu Wilsonovi, jehož pokus vykopl Ullmark pravým betonem.

60:10
    Prodloužení slibuje parádní podívanou. Hraje se totiž ve třech na obou stranách, takže je hodně volného prostoru, čehož budou využívat hlavně techničtější hráči.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo, uvidíme prodloužení! Washington sice v 54. minutě poslal do vedení gólem v přesilové hře T. J. Oshie, ale byl to David Pastrňák, kdo střelou mezi Vaněčkovy betony vrátil stav do nerozhodné podoby a vynutil si tak nastavený čas.

Střely na bránu po 3. třetině: 36 – 28.

60:00

59:42
    Nick Foligno nahodil černou gumu za bránu, kam nejrychleji dobruslil Michal Kempný. Po mantinelu vrátil hru do středního pásma, utkání směřuje do prodloužení.

59:15
    Hosté přežili oslabení, Trevor van Riemsdyk je zpět na ledové ploše. Aktivita Bostonu ještě chvíli pokračovala, zmrazila ji až píšťalka čárového oznamující postavení mimo hru.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Elitní přesilovková lajna Bruins je při chuti. David Pastrňák našel v pravém kruhu Marchanda, ten ani v tomto případě nenašel na Vaněčka recept.

58:02
    Kombinace Bruins pokračovala. Forhendem tvrdě vypálil Patrice Bergeron a gólman reagoval pozdě, k jeho štěstí touš prosvištěl nad horní tyčkou.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 8. Coyle (C. Smith, Marchand), 34. Hall (C. Smith, Coyle), 57. Pastrňák (Haula, McAvoy) – 27. Kuzněcov (Ovečkin, Hathaway), 28. Wilson (Kuzněcov, Jensen), 54. Oshie (Ovečkin, Carlson), 62. Mantha (Oshie, Schultz)

Boston Bruins: Ullmark (Grosenick) – McAvoy, Forbort, Carlo, Reilly, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron, Marchand – C. Smith, Coyle, Hall – N. Foligno, Haula, DeBrusk – Lazar, Nosek, Frederic.
    Washington Capitals: Vaněček (Fucale) – Carlson, T. van Riemsdyk, Schultz, Kempný, Jensen, Orlov – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Mantha, Eller, Sprong – Oshie, McMichael, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Markovic, Luxmore – Fournier, Berg

Diváci: 17 850