NY Rangers – New Jersey 6:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:2 (kon.) | Boston – Washington 3:4 (po pr.)
Winnipeg – Calgary 3:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:3 (po pr.) | Anaheim – Los Angeles 3:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 07.10.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z NHL zase někdy na počtenou! (03:53:17)

Voráček režíroval výhru Columbusu vítězným gólem a dvěma asistencemi

Columbus Detroit v úvodní třetině jasně přestřílel a hlavně díky přesilovkám vedl zaslouženě 2:0. Právě v početních výhodách padly obě branky. V 15. minutě otevřel skóre Oliver Bjorkstrand a na jeho trefu o tři minuty později navázal Zach Werenski. Jakub Voráček na oba góly přihrál a neunikl pozornosti televizního reportéra, který ho během pauzy vyzpovídal.

Ve druhé třetině byl Detroit rovnocennějším soupeřem. Po gólu volal hlavně samostatný únik, do něhož se dostal Mitchell Stephens. Pak ale převzal otěže znovu Columbus a byl to Gregory Hofmann, kdo nastřelil horní tyč. Šanci měl i Jack Roslovic, proti němu se však lapačkou vyznamenal Alex Nedeljkovic. I po druhé části tak platil stav 2:0.

Dvougólový náskok ale Blue Jackets prohospodařili. V rozmezí necelých pěti minut jim ho vzali Riley Barber a Dan Renouf. Naštěstí měl Brad Larsen v sestavě Jakuba Voráčka, který ve 48. minutě vstřelil vítězný gól. Uklidnění ještě vnesl do hlav svých spoluhráčů v početní výhodě po krásné individuální akci Patrik Laine. Columbus využil tři ze čtyř přesilovek a hlavně díky tomu porazil Detroit 4:2.

Utkání přihlíželo 10 374 diváků.

Střely na branku: 37:22 (16:6, 12:8, 9:8).
    Columbus porazil Detroit 4:2

59:24
    Red Wings hrají v plném počtu a bez brankáře. Už je ale téměř jisté, že porážku neodvrátí.

58:49
    Blue Jackets se do pásma vrátili, ne však na dlouho. Detroit osvobodil Brian Lashoff.

58:09
    Zach Werenski vzápětí neudržel modrou čáru a Columbus musí začít od píky.

57:54
    Werenského ránu zpoza pravého kruhu vyrazil Alex Nedeljkovic nad sebe do ochranné sítě.

57:24
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Riley Barber – 2 min., vysoká hůl).

56:44
    Filip Zadina v pozici mezi vrcholy obou kruhů minul. A hráčům Red Wings běží čas.
    55:39 Patrik LAINE - 4:2

55:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    PATRIK LAINE prokázal neuvěřitelné individuální schopnosti, když se z vlastního pásma prokličkoval obranou až před Nedeljkovice. Hbitě si posunul puk na forhend a nechytatelně zavěsil pod horní tyč. Jedním slovem nádhera! Asistence: Zach Werenski.

54:58
    Zach Werenski přiťukl na slot Oliveru Bjorkstrandovi, jeho pokus ztlumil brankář výstrojí.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 15. Bjorkstrand (Jenner, Voráček), 18. Werenski (Laine, Voráček), 48. Voráček (Bean, Texier), 56. Laine (Werenski) – 42. Barber (Zadina, Stecher), 47. Renouf (Elson, Smith)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Bean, Werenski, Boqvist, Gavrikov, Lehtonen, Kukan – Voráček, Texier, Laine – Bjorkstrand, Roslovic, Nyquist – Činachov, Sillinger, Jenner – Hofmann, Kuraly, Robinson.
    Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Brattström) – Renouf, Lindström, Lashoff, Sebrango, Seider, Stecher, Brubacher – Zadina, Stephens, Raymond, Barber, Rowney, Smith, Berggren, Ryan, Elson, Larkin, Erne, Veleno.

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Smith, Brisebois

Diváci: 10 374