K. Vary – Motor ČB 3:5 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 1:4 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Liberec – Sparta 2:3 (0:2 po s.n.) | Kladno – Plzeň 1:8 (kon.)
Olomouc – Třinec 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 08.10.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 12. kolo

Dnešní zápas už zná svého vítěze. Litvínovští potvrdili svou výhru v Českých Budějovicích a připisují si další tři body. Do utkání vstoupili hosté lépe, vstřelili sice jen jedinou branku, ale přestříleli vítkovické o třídu. Ve druhé části hosté polevili, ale přesto zvýšili svůj náskok a vedli už o tři branky, jen poslední, třetí část skončila nerozhodně. Vítkovickou čest zachránil v pětačtyřicáté minutě Fridrich a překazil tak Godlovi další nulu. Litvínovské to ale nezaskočilo a dál si šli za výhrou, kterou v posledních vteřinách pečetil gólem do prázdné vítkovické klece Estephan.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (20:13:23)

Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté pečetí svou dnešní výhru gólem do prázdné branky, Hrbas našel volného GIORGIA ESTEPHANA a ten se nemýlil – 1:4. Asistence: Marek Hrbas.

59:24
    Vítkovice u Godly, ale žádnou větší šanci si nevypracovaly.

58:45
    Stezka míří na střídačku.

58:05
    Hosté v pásmu, ale nikam nepospíchají, spíš jen střeží prostor.

57:26
    Zakázané uvolnění z hokejek Litvínova.

56:54
    Gerhát se u domácí branky neprosadil.

56:10
    Bukarts se Svačinou u Godly, ale skóre se nemění.

55:44
    Hosté se rychle protáhli do pásma a zkoušejí Stezkovu pozornost.

55:30
    Střela tečovaná hostujícím Godlou se dostává do ochranné sítě a je nařízena komerční přestávka.

55:23
    Fridrich se dostal do pásma, ale Godlu neprostřelil, zkusil to i Gewiese, ale marně.

55:01
    Bukarts vyrazil za kotoučem do pásma, ale dva hostující hráči si poradili.

54:20
    Domácí začínají od své branky, hosté je nechtějí pustit přes střední pásmo.

53:39
    Demelovi propadl puk mezi bruslemi, ale stačil vše v klidu srovnat.

53:13
    Oba týmy střídají, Zdráhal s pukem míří do pásma.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 45. Fridrich (Flick, M. Kalus) – 9. Kudrna (P. Zdráhal, Stříteský), 30. P. Zdráhal (Kudrna, Balinskis), 33. Hrbas (Estephan, Kudrna), 60. Estephan (Hrbas)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, L. Kovář, Machů – L. Krenželok (A), Marosz, Roberts Bukarts – K. Afanasjev, J. Hruška (A), Svačina – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Fridrich.
    HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Kolář, Demel, D. Zeman – P. Straka (A), Gerhát, Jarůšek – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – L. Stehlík, Latta, M. Havelka.

Rozhodčí: Pešina, Vrba – Ganger, Klouček

Diváci: 4 925