Montreal – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 0:0 (zruš.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 1:3 (kon.)

2. Steven Stamkos (TBL) – 2+0
    3. Nikita Kučerov (TBL) – 0+2 (03:48:00)

Skončilo utkání mezi Tampou Bay Lightning a Floridou Panthers, které definitivně rozhodla dvojnásobná přesilová hra domácích ve třetí třetina. Dvakrát se ve 41. minutě totiž prosadil Steven Stamkos, po jehož trefách Blesky vedly už o čtyři branky. Celkové skóre zápasu vyznělo tedy lépe pro Tampu, a to v poměru 6:2.

58:48
    Tampa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PAT MAROON. Asistence: Taylor Raddysh a Zach Bogosian.

56:34
    Ránu z první v podání Radka Gudase obětavě zblokoval Boris Katchouk.

55:36
    Po delší době zaútočili také domácí, když ale střela Braydena Pointa nemířila do prostorů těch tyčí.

55:05
    Noah Juulsen nahazoval kotouč na teč, která nepřišla, a tak puk jednoduše Brian Elliott ukořistil.

54:15
    Markus Nutivaara už poněkolikáté v tomto zápase pálil. Nyní však bránu domácích vůbec netrefil.

53:38
    Hra je opět přerušena. Kotouč se dostal po souboji ve středním pásmu mezi střídačky.

53:08
    Rozehrávka tentokrát Bleskům nevyšla, a tak se hra po icingu přesune před Briana Elliotta.

52:19
    Florida právě vstřelila branku!
    Autorem branky je OWEN TIPPETT. Asistence: Eetu Luostarinen a Brandon Montour.

50:41
    Z pravého kruhu se ke střele protáhl Taylor Raddysh, ale byl pod tlakem, a tak kotouč po jeho ráně svatyni Panterů minul.

49:45
    Brian Elliott má další zákrok. Už poněkolikáté v zápase jeho pozornost vyzkoušel Owen Tippett.

48:37
    Nikita Kučerov se vydal proti přesile a ani hráč, jakým je on, si nyní s touto situací neporadil.

47:49
    Z pokračujícího tlaku hosté vytěžili ještě jeden pokus, ale ani střela Zaca Dalpeho Briana Elliotta nepřekonala.

47:20
    Nahození Noaha Juulsena nebylo nikterak nebezpečné, a tak si Brian Elliott připsal rutinní zákrok.

46:56

45:50
    Hosté to nyní vykombinovali na střelu z první v podání Markuse Nutivaary, která však skončila jen na zadním mantinelu.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 24. Cirelli (Sergačjov), 31. Perry, 38. Perry (Sergačjov), 41. Stamkos (Kučerov, Point), 41. Stamkos (Kučerov, Point), 59. Maroon (Raddysh, Bogosian) – 30. Thornton (Tippett, Duclair), 53. Tippett (Luostarinen, Montour)

Tampa Bay Lightning: Elliott (Miftakov) – Bogosian, McDonagh, Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov – Joseph, Perry, Katchouk, Maroon, Raddysh, Killorn, Point, Bellemare, Cirelli, Colton, Kučerov, Stamkos
    Florida Panthers: Knights (41. Gibson) – Priskie, Gudas, Nutivaara, Montour, Connauton, Juulsen – Duclair, Luostarinen, Reinhart, Marchment, Lundell, Hornqvist, Thornton, Lammikko, Tippett, Lomberg, Dalpe, Noel

Rozhodčí: StPierre, Kea – Baker, Kelly

Diváci: 11 853