Montreal – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 0:0 (zruš.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 1:3 (kon.)

3. Dominik Simon (PIT) – 0+1 (04:06:41)

Skončilo utkání mezi Detroitem Red Wings a Pittsburghem Penguins. Domácí byli povětšinu utkání lepším celkem, a tak je spravedlivé, že se ve třetí třetině dostali zásluhou Joea Velena zpátky do vedení. jejich vítězství v poslední minutě pojistil gólem do prázdné brány Tyler Bertuzzi. Detroit zvítězil poměrem 4:2.

59:31 TYLER BERTUZZI - 4:2

59:31
    Detroit právě vstřelil branku!
    Autorem branky je TYLER BERTUZZI, který krátce po odvolání Caseyho DeSmith získal kotouč a téměř přes celé hřiště jej poslal do odkryté brány. Bez asistence.

58:52

58:31
    Střelu Piuse Suter dokázal Taylor Fedun zablokovat. Následně se hosté osvobodili.

57:30
    Nahození Moritze Seidera svatyni hostí minulo, následně se Pens osvobodili.

56:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Boyle – 2 min., nedovolené bránění).
    55:28 JOE VELENO - 3:2

55:28
    Autorem branky je JOE VELENO, který dostal nabito od Gustava Lindströma, když následně první jmenovaný vypálil z první přesně do vzdálenější šibenice soupeřovy svatyně. Asistence: Gustav Lindström a Moritz Seider.

54:21
    Rána Filipa Hronka z levého kruhu skončila jen na levé tyči!

53:13
    Drew O’Connor rozvlnil síť jen z vnější strany. Následně se k puku dostali domácí.

52:27
    Ze zápěstí vypálil Dominik Simon, jehož rána skončila jen na vyrážečce Thomase Greisse.

51:47
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Moritz Seider – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Nathan Legare – 2 min., hrubost).

51:27
    Z pravé strany pálil Nathan Legare, s jehož ránou neměl Thomas Greiss větší starosti.

50:42
    Valtteri Puustinen pálil z pravého kruhu, ale jeho pokus rozvlnil síť jen z vnější strany.

50:00
    Filip Hallander nahazoval kotouč na Thomase Greisse ještě zpoza modré čáry. Domácí brankář neměl s tímto pokusem problém.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 18. Suter (Veleno, Hirose), 27. Hronek (Gagner, Staal), 56. Veleno (Lindstrom, Seider), 60. Bertuzzi – 31. O’Connor (Puustinen, Matheson), 45. Simon

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Staal, Witkowski, Renouf, Lindström, Seider, Brubacher – Stephens, Raymond, Suter, Hirose, Barber, Rowney, Smith, Berggren, Ryan, Bertuzzi, Gagner, Veleno
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (Domingue) – Ruhwedel, Fedun, Matheson, Riikola, Friedman, Joseph, Almari – O’Connor, Boyle, Lafferty, Bjorkqvist, Poulin, Legare, Hallander, Gruden, Simon, Angello, Zohorna, Puustinen

Rozhodčí: Furlatt, Blandina – Smith, Tobias

Diváci: 14 812