Montreal – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 0:0 (zruš.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 1:3 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 08.10.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Příprava NHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji nerušen zbytek noci! (04:50:45)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:29 (12:8, 8:9, 10:12 – 1:0)
    Zblokované střely – 18:13
    Vyhraná vhazování – 30:28
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 11:12

Minnesota nakonec poráží Chicago 3:2 v prodloužení! Domácí dlouho vedli nejtěsnějším rozdílem poté, co v 8. minutě využil přesilovku Joel Eriksson Ek. Kralování obou gólmanů pak ukončil až ve 46. minutě hostující Dylan Strome, jenž v početní výhodě tečoval do branky střílenou nabídku Kirbyho Dacha. Wild rychle vrátil těsný náskok Alex Goligoski, ovšem v 54. minutě srovnal na 2:2 Brandon Hagel. Ten mazácky proměnil trestné střílení. Do prodloužení si Blackhawks přenesli přesilovou hru, kterou však nedokázali využít a v 63. minutě se radovali naopak Divočáci. Přesnou střelou zápěstím rozhodl Matt Dumba.

62:34 Matt DUMBA - 3:2

62:34
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí v prodloužení vítězí! MATT DUMBA dostal přihrávku na osu kluziště a vystřelil zápěstím. Puk zapadl nad lapačku Lankinena, jemuž zřejmě v rozhodující chvíli někdo zakryl výhled a gólman Chicaga tak nestihl adekvátně reagovat. Asistence: Kevin Fiala a Jon Merrill.

62:15
    Kevin Fiala našlápl na levém křídle. Jeho střelu vyrazil Lankinen za branku.

61:40
    Domácí jsou kompletní!

61:03
    Kirby Dach zajížděl s pukem za branku, ale poté ho nečekaně poslal do brankoviště. Moc nescházelo a domácí si dali vlastní gól!

60:01

Po 60 minutách končí zápas nerozhodně 2:2. Hosté dokázali ve třetí třetině dvakrát srovnat a do prodloužení vstoupí v početní výhodě.

60:00

59:53
    Hosté mohli rozhodnout! Jujhar Khaira zasáhl puk bruslemi a Talbot ho vyrazil před sebe na hokejku Adama Gaudetta. Ten dorážel bekhendem nad horní tyčku!

59:39
    Ryan Hartman je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka Chicaga!

59:01
    Je tu poslední minuta řádné hrací doby.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Eriksson Ek (Zuccarello, Fiala), 47. Goligoski (Zuccarello, Eriksson Ek), 63. Dumba (Fiala, Merrill) – 46. Strome (K. Dach, Galvas), 54. Hagel (TS)

Minnesota Wild: Talbot (Kahkonen) – Merrill, Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Goligoski, Addison – Boldy, Eriksson Ek, Foligno (A), Fiala, Rossi, Bjugstad, Zuccarello, Hartman, Beckman, Duhaime, Gaudreau, Kaprizov.
    Chicago Blackhawks: Lankinen (Subban) – Murphy (A), McCabe (A), Galvas, Stillman, Mitchell, de Haan (A) – Borgström, K. Dach, Hagel – Gaudette, Strome, C. Dach – Osipov, Johnson, Barratt – Hardman, Entwistle, Khaira.

Rozhodčí: Chmielewski, Sandlak – Barton, Gawryletz

Diváci: 14 419