Montreal – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 0:0 (zruš.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 1:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Arizona Coyotes
Pátek 08.10.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Příprava NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:44:17)

1. Andrew Ladd (ARI)
    1+1
    2. Karel Vejmelka (ARI) 25 zák., 1 gól, 96,2%
    3. William Karlsson (VEG) 1+0.

Česká a slovenská stopa
    Karel Vejmelka (ARI)
    – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2%, odchytal 60:00.

Robin Lehner (VEG)
    – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 60:00
    Karel Vejmelka (ARI) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2%, odchytal 60:00.

Střely na branku: 26 – 29 (4:9, 15:17, 7:3).

Arizona vítězí v pátém z šesti odehraných přípravných zápasů. Kromě prvních pěti minut dnes nepustila Golden Knights k jejich typické hře. Dobrý týmový výkon podpořený o jistě chytajícího Karla Vejmelku obohatily góly Christiana Fischera, Travise Boyda a Andrew Ladda. Jediný úspěch Vegas přišel na řadu v závěru druhé části, kdy českého gólmana připravil o čisté konto William Karlsson.

59:30
    Dobrou půlminutu bylo k vidění různorodé přetlačování u mantinelu. Arizona zvládá koncovku s velkým přehledem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:29
    Kegan Kolesar udělal jakousi piruetu v levém rohu, aby vrátil puk k modré čáře. Hague při golfáku zlomil hůl a Vejmelka zůstal bez práce.

57:33
    Karel Vejmelka si věděl rady se střelou Karlssona z levého kruhu. Pak už puk letěl pryč z jeho blízkosti.

56:52
    Není to žádný drtivý tlak od Vegas. Domácí se už delší dobu věnují pozvolné výstavbě z vlastní poloviny.

56:20
    Dnešní utkání sleduje 16 883 diváků.

55:56
    Paciorettyho vyšší švih Vejmelka likvidoval nezvyklým výskokem. Z následné potyčky žádné tresty nejspíše nebudou.

55:36
    Quinney musel dlouho čekat na druhou vlnu. Puk se ocitl u Pietrangela, který ho víceméně nechal ležet Christianu Fischerovi.

55:12
    Timminsova rána od modré proletěla vedle Lehnerovy klece. Hostům to ale stačí, pět minut před koncem s jistotou hlídají dvougólové vedení.

54:35
    Icing z kategorie těch nevynucených. Arizona zadarmo získala vhazování před Robinem Lehnerem.

54:06
    Vegas v přesilovce ani jednou nevystřelilo. Ve třetí třetině se mu to povedlo jen dvakrát. Arizona má střely tři.

53:33

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 39. Karlsson (Stephenson, Marchessault) – 19. Fischer (Crouse, Keller), 23. Boyd (Ladd, Ljubuškin), 51. Ladd (Boyd)

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Diliberatore, Whitecloud, McNabb, Coghlan, Hague – Ma. Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Dadonov, Patrick, Janmark – Kolesar, Quinney, Krebs.
    Arizona Coyotes: Vejmelka (Hutton) – Timmins, Chychrun (A), Provolněv, Gostisbehere, Söderström, Ljubuškin – Fischer, Beagle (A), O´Brien – Keller, Schmaltz, Crouse – Ladd (A), Boyd, Roussel – Eriksson, Larsson, Dzingel.

Rozhodčí: McCauley, Samuels-Thomas – Gawryletz, Hunt

Diváci: 16 883