Chabarovsk – Čeljabinsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 3:4 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 09.10.2021, 16:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (18:32:15)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:46
    Libor Hudáček (NIZ) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:05

Je dobojováno, Avtomobilist nakonec dokázal udržet vedení až do konce a připsal si třetí vítězství v řadě. Neftěchimik sice dlouho vedl 1:0, dvěma slepenými góly ve druhé třetině ale o vedení přišel a ve třetí třetině definitivně rozhodl o vítězství Avtomobilistu Brooks Macek. Jegor Popov sice sedm minut před koncem snížil, víc už ale domácí nestihli. Nižněkamsk si tak připisuje již pátou prohru v řadě.

59:30
    Berezinův pokus obětavě zblokoval jeden z bránících hráčů Avtomobilistu.

59:03
    Běží poslední minuta základní hrací doby a Dan Sexton zaváží kotouč do útočné třetiny.

58:10
    Jekatěrinburští už se jen a pouze brání a vyhazují puky co nejdále od brankáře Vladimira Galkina.

57:16
    Trjamkin už je zpět na ledě, tlak domácích se ale postupně stupňuje.

56:33
    Michail Sidorov hledal Sextona, ale nenašel.

55:56
    Domácím tato přesilovka zatím příliš nevychází, hráči Avtomobilistu se již podruhé dokázali osvobodit.

55:01
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg, můžeme se ještě těšit na pořádné drama. Nikita Trjamkin (JEK) vyfasoval dvě minuty za hákování.

53:47
    Následovat bude komerční přestávka.
    52:54 Jegor POPOV - 2:3

52:54
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Ještě není rozhodnuto! Domácí si vytvořili obrovský tlak v soupeřově pásmu a JEGOR POPOV po Sidorovově zblokované střele nakonec dokázal dotlačit puk do sítě. Asiistence: Michail Sidorov.

51:15
    Dnes již poněkolikáté ujel do brejku Dan Sexton, ani tentokrát ale zkušený útočník na Galkina nevyzrál.

50:27
    Vladimir Galkin pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Neftěchimiku.

49:45
    Ruslan Petriščev našel za brankou Jekatěrinburgu Pavla Porjadina, ten se ale do zakončení nedostal.

48:50
    Nikým nehlídaný Jefim Gurkin si z modré čáry sjel až do mezikruží, odkud vypálil a jeho projektil jen těsně minul pravou spojnici!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 13. Miťakin (D. Popov), 53. J. Popov (M. Sidorov) – 36. Spooner, 37. V. Kuzněcov (Chripunov), 47. B. Macek (Blacker)

Neftěchimik Nižněkamsk: Ozolin (Tuohimaa) – Berezin, Knot, M. Sidorov, Petriščev, Puzanov, Glazkov – Chajrullin, L. Hudáček, Porjadin – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Ansel Galimov, Čiviljov, J. Popov – Šerstobitov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Šikin) – Ščemerov, Trjamkin, Blacker, Gurkin, Zborovskij, Alexej Vasilevskij, Salov – A. Makejev, S. Da Costa, Bělousov – B. Macek, Žukenov, Spooner – Romancev, P. Cormier, S. Bočarov – V. Kuzněcov, P. Kulikov, Chripunov – D. Mylnikov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Strelcov, Šalagin