Chabarovsk – Čeljabinsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 3:4 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Red Star Kunlun
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Sobota 09.10.2021, 18:30 • Arena Mytishchi, Mytišči • KHL

Kunlun dnes překvapil celou hokejovou veřejnost, neboť dokázal porazit trápící se CSKA Moskva. V utkání celkem brzy prohrával, už ve 4. minutě se totiž trefil Nikita Nestěrov. V 15. minutě ale využil přesilovku Tyler Wong, který tečoval pobídku Richea. Na další gól si diváci museli počkat až do úplného konce třetí třetiny. Hokejisté Red Star byli opticky lepší, přičemž svou převahu proměnili v gól v 58. minutě, kdy se trefil Cory Kane. Dva body tedy bere čínský celek po výhře 2:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:49:20)

Československá stopa

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

59:48
    Jeden z hostujících hráčů se u zadní tyče dostal do výborné pozice, jenže poměrně ostrou přihrávku promáchl.

59:31
    Jeremy Smith úspěšně lapačkou zakročil proti střele od modré čáry. Teď na řadu zřejmě přijde oddechový čas.

59:06
    Brankář hostů stále nezamířil na střídačku, přestože Moskvané mohli hrát v šesti proti čtyřem. Teď už přesilovka hostů míří do svého konce.

58:39
    Sergej Plotnikov tvrdě vypálil, jeho rána byla přizvednuta vysoko nad bránu Kunlunu.

58:07
    Anton Slepyšev neprocpal svou střelu z pravého kruhu až před bránu. Nicméně CSKA se drží v ofenzivních pozicích.

57:12
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).
    57:04 Cory KANE - 2:1

57:04
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí celek se poprvé v utkání dostává do vedení! Josh Nicholls poslal puk na modrou čáru, ze které vyslal Ty Schultz střílené nahození. Před brankovištěm se nejlépe prosadil CORY KANE, který dotlačil puk za brankáře Fedotova. 2:1. Asistence: Ty Schultz a Josh Nicholls.

56:33
    Je možná překvapením, že daleko hladovější za výhrou v řádné hrací době jsou domácí, kteří ve třetí třetině působí lepším dojmem.

55:46
    Ethan Werek si našel v mezikruží prostor. Pálil rychle příklepem, ale ani v tuto chvíli branka nepadla. Ivan Fedotov se stačil přemístit.

54:53
    Přechodná fáze domácímu celku nevyšla. Kotouč zapadl do rohu obranného pásma CSKA, kde se svádí důrazný souboj.

54:16
    Nepřesná rozehrávka moskevského týmu končí zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat před Fedotovem.

53:48
    Matvej Guskov dostal nabito proti hokejce na vrchol levého kruhu. Jeho pumelice mezi tři tyče nezapadla.

52:47
    Jemná teč Coryho Kanea skončila na pravém betonu gólmana hostů. Se zbytkem pomohli gólmanovi CSKA obránci.

52:12
    Na řadu přichází komerční pauza. Na vstřelenou branku stále čekáme, a to od 15. minuty utkání.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 15. Tyler Wong (Riche, C. Kane), 58. C. Kane (T. Schultz, Nicholls) – 4. N. Nestěrov (Kotkov, Světlakov)

Red Star Kunlun: J. Smith (Lazušin) – Sproul (A), Chelios, T. Schultz, Bartley (A), N. Chlystov, Fram, Yuen, Jen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Nicholls, Yip (C), C. Kane – Tyler Wong, Werek, Pu – Riche, Squires.
    CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn) – Arťom Sergejev, Kaliničenko, Lugovjak, N. Nestěrov, Gilmour, V. Svedberg (A), M. Ibragimov – Slepyšev, P. Karnauchov, Andronov (C) – M. Guskov, Grigorenko (A), S. Plotnikov – Okulov, Wallmark, Poltapov – Chulapov, Kotkov, Světlakov – Mingačjov.

Rozhodčí: Gofman, Spirin – Gorděnko, Ponamarenko