Sparta – K. Vary 8:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:1 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:0 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Pardubice – Olomouc 0:1 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Olomouc
Neděle 10.10.2021, 19:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 13. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, přeji vám hezký zbytek večera a dobrý start do nového týdne, ve kterém snad již uvidíme více vstřelených branek. (21:34:33)

V napínavém souboji vítězí Olomouc, která si na Hanou odváží dva body za výhru v prodloužení. Domácí Pardubice nakonec ani přes tlak ve třetí třetině nevytěží z této bitvy více, než jen jeden bod. Hrdiny zápasu jsou každopádně brankáři, vždyť na obou stranách bylo k vidění mnoho nadějných šancí. Dnešek ale střelcům nepřál, vyjma Petra Koloucha, který vše rozsekl v 64. minutě.

63:34 Petr KOLOUCH - 0:1

63:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Autorem vítězné branky je PETR KOLOUCH, který přesnou střelou z první vybojoval bod navíc pro hosty! Krásnou nabídku do střelecké pozice dostal od Strapáče, vzniklou situaci pak nedokázal zachránit ani Frodl svým rychlým přesunem. Asistence: Petr Strapáč.

63:02
    Mikuš zasáhl do nadějné přihrávky Řezníčka.

62:30
    Poulíček vystřelil z otočky do Sedláčkova ramene.

61:40
    Také Frodl se ukázal v dobrém světle, když zneškodnil Nahodilův průnik ze strany.

61:20
    Sedláček si připisuje dobrý zákrok proti střele z úhlu.

61:00
    Cienciala vypíchl puk Ondruškovi a ujížděl sám na branku, ve velké šanci ale minul!

60:23
    Camara ubránil kličkujícího Krejčího.

60:01

Richard Král před třetí částí přeházel útočné formace a Pardubicím tato změna sestavy prospěla. V poslední dvacetiminutovce byly aktivnější a dostaly se do několika slibných šancí, kvůli vyloučení Pauloviče se přitom v závěru základní hrací doby ještě musely strachovat o výsledek. Gól však nepadl a tak nás čeká prodloužení 3 na 3.

60:00

59:46
    V mezikruží dostal prostor Káňa, Frodl ale zůstává stoprocentní, svoji lapačku měl připravenou.

59:37
    Po Ondruškově střele do betonu pardubického brankáře si Frodl připisuje nejdůležitější zákrok utkání proti pohotové dorážce Nahodila

59:03
    Ofsajd zbrzdil návrat hostů do útočné třetiny.

58:34
    Koffer vybojoval kotouč a opět ho poslal až k Sedláčkovi.

58:05
    Dynamo se na chvíli osvobozuje.

57:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., podrážení).

57:34
    Poulíčkovu laxní rozehrávku vystihl Kucsera, Frodl pak měl hodně práce s jeho střelou z blízkosti.

57:00
    Rohlík volný prostor nezužitkoval a o kotouč přišel, Olomouc nicméně vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:45
    Andělův dobrý návrat do obrany znamená další zisk kotouče pro Pardubice.

56:23
    Strapáč se před Hrádka neprosadil, útok zakládá Dynamo.

55:00
    Cienciala sám ve velké příležitosti – sjel si mezi kruhy, zvedl hlavu, vypálil – a jeho střelu zblokoval ležící Dujsík.

54:23
    Robertson pálí od modré, jde už o několikátou střelu tohoto třicetiletého obránce v dnešním zápase.

54:01
    Robertson se u hrazením překřížil s Musilem, kanadský obránce pak zkusil střelu z úhlu.

53:22
    Camaru soupeři zablokovali, k volnému puku se tak nedostal.

53:00
    Nahodilův golfák Frodl vyrazil betonem.

52:33
    Olomouc se více stáhla do obrany, Dynamo na ní zatím gólový recept nenašlo.

51:40
    Zakázané uvolnění po vyhození Krejčího.

51:22
    Musil přenechal Blümelovi, jehož odraženou střelu pak ještě sám zkoušel dorážet.

51:03
    Fanoušci ženou Pardubice dopředu, ochozy bouří.

50:32
    Říčka zkoušel z první překvapit brankáře hostí, ten byl ale připravený.

49:45
    Poulíčkovu střelu Sedláček znovu pouze vyrazil, Dynamo je o dost aktivnější.

49:30
    Paulovič z mezikriuží opět minul.

49:00
    Tvrdá střela Nakládala se od olomouckého brankáře jen odrazila.

48:22
    Paulovičova střela minula cíl, ale Sedláček puk kryje a znovu se přerušuje.

47:56
    Štěpánek si připisuje jednoduchý zákrok. Krátce poté se do křížku dostal Blümel s Krejčím, zkušenějšímu útočníkovi se totiž nelíbilo, jak se pardubický mladík tlačil do brankoviště.

46:55
    Veškeré dění se odehrává ve středním pásmu, ani jedno mužstvo nechce udělat chybu, a tak se poctivě vrací do obrany.

46:00
    Zakázané uvolnění Olomouce.

45:47
    Poulíček vyhrál souboj s Bambulou, počínal si však na hraně faulu.

44:37
    Domácí jsou v plném počtu.

44:23
    Mikuš vyhazuje až k Sedláčkovi.

44:01
    Frodl dvakrát pohotově a úspěšně zasáhl proti střelám ze střední vzdálenosti.

43:40
    Knotek netrefil chytrou přihrávku Krejčího, Dynamo se dál brání stažené před vlastní klecí.

43:18
    Pokus Krejčího zneškodnil Kolář.

42:49
    Ondruškovu střelu zblokoval Hrádek až do ochranné sítě.

42:37
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Říčka – 2 min., podrážení).

42:18
    Anděl využil své rychlosti a z bodu pro vhazování vystřelil do Sedláčkova hrudníku.

41:43
    Olomouc v plném počtu.

41:05
    Napodruhé už se Paulovič odhodlal ke střele, tvrdou ránu z první ale Sedláček zvládl ukrýt ve výstroji.

41:00
    Paulovič hledal před brankou spoluhráče, k teči se ale nikdo nedostal.

40:40
    Ani po 40 vteřinách se domácím nedaří udržet v pásmu.

40:13
    Olomouc krátce po buly nahazuje až za Frodla.

40:01

Do třetí třetiny vstupují Pardubice v přesilové hře. Povede se jim získat vedení? To se dozvíme již v 20:47.

Také druhá část zápasu mezi Pardubicemi a Olomoucí končí bez vstřelené branky. V bojovném duelu plném rychlých protiútoků zatím vynikají především oba brankáři, kteří kryli už 20 (Sedláček), respektive 23 střel (Frodl). Vyrovnanou podívanou slibuje také třetí třetina, která o osudu utkání nejspíše rozhodne.

40:00

39:59
    V samotném závěru třetiny vystřelil na Frodla z úhlu Ondrušek.

39:43
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Dalibor Řezníček – 2 min., hákování).

39:32

39:10
    Ze strany se na osu nakonec dostal Anděl, pohotovou střelu však Sedláček schoval do lapačky.

39:00
    Rohlík u mantinelu hledá, komu by přihrál.

38:41
    Dynamo je v závěru třetiny hodně aktivní.

37:46
    Káňovu ránu z vrcholu kruhu Frodl zneškodnil vyrážečkou.

37:12
    Blümel nedostal přihrávku přesně, a tak se píská zakázané uvolnění.

36:30
    Olesz příklepem tvrdě napálil Frodla do masky, hra se přerušuje.

36:00
    Kolář pohledným hitem sestřelil Kunce.

35:44
    Kousal nedostal od Ondruška na výběr, musel se buď protáhnout podél mantinelu, nebo nahodit. Vybral druhou možnost a Pardubice přišly o kotouč.

34:45
    Krejčí na odražený kotouč nedosáhl.

33:03
    Zakázané uvolnění po rozehrávce Hrádka.

32:36
    Oleszova střela z úhlu nepřidělala Frodlovi příliš starostí.

31:23
    Říčka ukázal svoji typickou bojovnost a vybojoval kotouč při rozehrávce Olomouce.

30:39
    Kousalovi přeskočil puk, nahrávka do gólové šance od Camary tak ovoce nepřinesla.

29:34
    Blümel po rychlé kombinaci s Paulovičem rychle vystřelil zápěstím, po zákroku Sedláčka se pak strhla mela, protože Poulíček hodně důrazně dotíral v brankovišti.

29:00
    Nahodil vyřešil situaci 2 na 1 přihrávkou, Olesze ale rychlým přesunem vychytal Frodl!

28:15
    Robertson je dnes při chuti, znovu se s pukem na holi pouští do útočné třetiny.

26:45
    Akce 2 na 1 v podání pardubických obránců! Košťálek bkehendem vybídl Robertsona, který už byl však příliš blízko Štěpánkovi! Olomoucký brankář mu skočil pod nohy a důležitým zákrokem udržel bezbrankové skóre.

25:34
    Hezká klička Musila u modré, rodák z Kanady pak ještě přihrával na Camaru, který však jen obyčejně vypálil ze strany.

25:01
    Krejčímu se zatím nedaří příliš prosazovat, před chvílí ho například dobře vybruslil Mikuš.

24:14

23:01
    Domácí Dynamo si vytvořilo tlak, několik střel od obránců Koláře a Nakládala zblokovali hosté svými těly, Nakládal pak ještě přihrával na Ciencialu, který byl ale obsazený Ondruškem. A Roman se k dorážce dostal pozdě, takže Olomouc zatím neinkasuje.

22:10
    Útok 3 na 2 zakončoval Robertson přihrávkou na Kousala, která ale přes brusli olomouckého obránce neprošla.

21:32
    Knotek střelou napodobil Krejčího, Frodl ale opět velmi soustředěně zasáhl.

20:50
    Krejčí od pravého mantinelu vystřelil do skrumáže před brankou, Frodl musel být pozorný.

20:20
    Po Blümelově vyhození rozehrává Sedláček.

20:01

Který z týmů se prosadí jako první? Druhá třetina začíná přibližně v 19:51.

Pardubice nevstoupily do utkání úplně podle představ, Olomouc se několikrát dostala do nadějného protiútoku. Po pár minutách se ale domácí rozhýbali a třeba teč Poulíčka skončila na tyči Sedláčkovy branky. Oba brankáři navíc museli několikrát zasahovat proti střelám z předbrankového prostoru, ani Blümel, ani Klimek nicméně neuspěli a první třetina tak končí bez vstřelené branky.

20:00

19:55
    Expardubický Krejčí se svou bekhendovou přihrávkou neuspěl, Olomouc už dát gól v první třetině nestihne.

19:35
    Káňa vypálil zleva jen do Frodla.

19:29
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Kolář – 2 min., hákování).

19:20
    Olomouc zkouší ještě jeden útok.

18:38
    Pardubice v plném počtu, ani jeden z týmů se v přesilovce neprosadil.

18:17
    Rohlíkova nenápadná střela přes obránce málem slavila úspěch, Sedláček ji příliš nečekal.

17:37
    Káňa puk za Frodla z úhlu nepropasoval.

16:55
    Klimek z mezikruží vypálil bez přípravy a Frodl si připisuje velmi důležitý zákrok lapačkou.

16:38
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – 2 min., podrážení).

16:01
    Říčka dvakrát tvrdě pálil z levého kruhu, jednou ale do Štěpánka a podruhé do Ondruška.

15:50
    Dynamo zpět v útoku.

15:30
    Olomouc vyhazuje až k Frodlovi.

15:20
    Po další rychlé výměně puku byl v hlavní roli opět Blümel, tentokrát přihrával na Pauloviče, leč neúspěšně.

15:00
    Dynamo chvíli kombinovalo, následně z první vypálil Blümel, Sedláček však zasáhl včas.

14:39
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Nahodil – 2 min., hákování).

14:38
    Robertsonovu střelu z vrcholu kruhu Sedláček zneškodnil lapačkou.

14:12
    Zdráhal od modré jen těsně minul branku soupeře.

13:33
    Frodl vyjel z branky a zastavil puk pro Koláře tak, aby mohl okamžitě rozehrát.

12:01
    Camara si v mezikruží útočné třetiny nádherně obhodil soupeře, zadovka na Musila ale přesná nebyla.

11:11
    Kunc jen nahodil pukl od mantinelu, více prostoru mu domácí nedali.

10:39
    Knotek se velmi rychle zorientoval v brankovišti a z otočky dorazil volný puk, ovšem Frodl byl připraven.

09:43
    Camara bekhendem vystřelil z úhlu do betonu Sedláčka a puk se odrazil k Musilovi, který však z dorážky nepřekonal brankáře hostí.

08:49
    Sám na branku jel Matěj Blümel, tváří v tvář olomouckému brankáři se svou střelou k tyči ale neuspěl.

07:45
    Mikuišovu střelu nebezpečně tečoval Poulíček a pokud by šla střela mezi tři tyčře, Sedláček by určitě nestihl zasáhnout.

07:04
    Kuncova přihrávka na Klimka nakonec nevyšla, ale pro Pardubice byla tahle akce 2 na 1 dalším varováním.

06:00
    Olomouc předvedla další rychlý protiútok, tentokrát v podání Klimka, kerý vystřelil jen do Frodlovy výstroje.

05:02
    Nebezpečná akce Kucsery, který se kličkou uvolnil a z osy hřiště zamířil do tyče Frodlovy klece!

04:01
    Ondřej Rohlík se v rychlosti protáhl kolem olomoucké obrany a bekhendem přihrával před branku, kde ale nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.

03:35
    Ondrušek u vlastní střídačky srazil Říčku na zem, podle rozhodčích však bylo vše v pořádku.

03:01
    Kousalova střela od modré Sedláčkovi moc práce nenadělala.

02:21
    Přes obranný val hostů se domácí dostali až na třetí pokus.

01:32
    Hra má zatím opatrný nádech, Pardubice si při své rozehrávce daly hodně záležet na přesnosti.

01:12
    Blümel v útočném rohu udržel puk před dotírajícím obráncem Olomouce.

00:10
    První buly pro Olomouc, hra se ale brzy přerušuje.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, atraktivní zápas už brzy vypukne.

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, J. Zdráhal – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, R. Kousal, A. Musil – Říčka, O. Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

HC Olomouc: J. Sedláček (Mokrý) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Olesz, J. Knotek (A), Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, P. Kolouch, Bambula.

Rozhodčí:
    Pražák, Ondráček – Pešek, Malý
    Vyhrají dnes znovu?

Olomouc se zatím nachází v extraligové tabulce na slušném 8. místě, navíc mají odehráno oproti ostatním soupeřům jen 9 zápasů. V pátečním kole se v domácí aréně utkali Kohouti s tradičně silným Třincem a prohráli těsně 1:2. Jedinou branku vstřelil obránce Jan Ondrušek, v 53. minutě rozhodl Milan Doudera. Ke konci mohla Mora však srovnat, když hrála přesilovou hru, úspěch ale nepřinesla. „Z diváckého hlediska to byl určitě pěkný zápas. Hrálo se nahoru dolů. V první třetině jsme se pomaleji rozjížděli, ale od té druhé jsme měli lehčí převahu. Bohužel za stavu 1:1 jsme nedali ten rozdílový gól, proto Třinec vyhrál," hodnotil utkání Jan Knotek, který má v sezoně čtyři kanadské body.

David Krejčí se sice bodově proti Ocelářům neprosadil, ale zejména jeho zásluhou zůstává Olomouc v popředí. Bývalá hvězda Bostonu se rozhodla vrátit do Olomouce a s dvanácti body (7 + 5) vévodí produktivitě svého mužstva, následována je Janem Káňou (10 bodů) a Jiřím Ondruškem (9 bodů). V bráně se o místo jedničky rve dvojice Jan Lukáš a nově příchozí Jakub Sedláček.

Dynamo si v úterním duelu lehce poradilo se Zlínem 5:1, když si utkání podmanila dvojice Adam Musil a Anthony Camara. Musil prolomil desetizápasové střelecké čekání a rozhodl rovnou hattrickem, Camara se trefil dvakrát a přidal dvě asistence, čímž si polepšil na sedm bodů.

Pardubický tým podporovaný fantastickými fanoušky bude usilovat o pátou výhru v řadě. „Uděláme všechno pro to, abychom získali tři body," velí Matej Paulovič. „Větší klid na hokejky nám to mohlo přinést proti Zlínu, ale teď začínáme od stavu 0:0, ale těší mě, že máme natolik silné mužstvo, že jsme dokázali už několik zápasů otočit," dodává.

Druhá říjnová neděle bude v pardubické enteria areně ve znamení souboje Dynama Pardubice a HC Olomouc. Domácí favorit se nachází na třetí příčce Tipsport extraligy, Mora je v tabulce osmá, má však o dvě utkání odehráno méně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.