Bratislava Capitals – Linz 3:1 (kon.) | Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 1:2 (kon.)
Moser Medical Graz 99ers
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 10.10.2021, 17:30 • Eisstadion Graz Liebenau • bet-at-home ICE Hockey League

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou. (19:45:21)

Dnešní utkání je za námi. Ve třetí třetině hosté vstřelili druhou branku v utkání a ta se projevila jako vítězná! Michal Kvasnica vypálil z vrcholu pravého kruhu a i s pořádnou dávkou štěstí dostal kotouč za záda Nussbachera. Domácí poté tlačili svého soupeře, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Znojemští Orli si tak připisují do tabulky vydřené tři body.

59:50
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Kantor svůj tým drží.

59:05
    Domácí to zkoušejí v šesti!

58:22
    Domácím se příliš nedaří s kotoučem dostat do útočného pásma.

58:00
    Právě se nám rozeběhly poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:14
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

56:48

56:02
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Kantorem.

55:12
    Luciani vypálil z levého kruhu, ale Nussbacher jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

54:48
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Andrew Gordon – 2 min., vysoká hůl).

54:28
    Ofsajd domácích. Hra se tak přesune do středního pásma.

54:01

53:25
    Domácí se snaží o vyrovnání, ale zatím se jim to příliš nedaří.

52:36
    Velká skrumáž hráčů před Kantorem, ale ten nakonec kotouč udržel před brankovou čárou.

52:14
    Orli právě vstřelili branku!
    Hosté se dostávají do vedení! MICHAL KVASNICA vypálil z vrcholu pravého kruhu a kotouč i s velkým štěstím skončil za brankovou čárou. Asistence: Josh Brittain Hunter Fejes.

51:47
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:15
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

50:34
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude po pravici Nussbachera.

49:43
    Zalewski se dostal ke kotouči zcela osamocen v mezikruží, ale ani nadvakrát kotouč netrefil.

49:26

48:47
    Hostům se nyní nedaří s kotoučem usadit v útočném pásmu.

48:05
    Skvělá kombinace hostů před brankou soupeře nakonec nekončí gólem.

47:33
    Domácím se podařilo vyhodit a hosté tak musejí začít svou akci od své branky.

47:26
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Simon Hjalmarsson – 2 min., vysoká hůl).

46:49
    Tejnor napřáhl ke střele od modré, ale ani on si na Nussbachera nepřišel.

46:28

45:57
    Jeden z hostujících hráčů dostal skvělou přihrávku před Nussbachera, který však jeho následný střelecký pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče.

45:26
    Nedorozumění hostů v útočném pásmu končí dalším vyhozením.

44:45
    Fejes vypálil z levého kruhu, ale Nussbachera nepřekonal. Domácí následně vyhazují kotouč z vlastního pásma.

44:28
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Ben Blood – 2 min., držení).

44:08
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a kotouč následně skončil na střídačce domácích.

43:51
    Další zakázané uvolnění na straně domácích.

43:04
    Hosté pokračují v tlaku, ale Nussbacher drží svůj tým.

42:33
    Jeden z hostujících hráčů nyní nastřelil tyč soupeřovy branky!

42:05
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Nussbacherem.

41:19
    Gordon se dostal s kotoučem od pravého mantinelu až před Kantora, kterého se snažil překonat střelou bekhendem. Kantor však jeho pokus mířený pod horní tyčku vyrazil do rohu kluziště.

40:48
    Fejes vypálil z vrcholu levého kruhu. Jeho razantní střelu však Nussbacher dokázal chytit.

40:23
    Hjalmarsson se dostal ke střele z levého kruhu, ale soupeřovu branku přestřelil.

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned posílají směrem dopředu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě nepadl žádný gól a stav je tak stále nerozhodný 1:1. Domácí byli na začátku druhé třetiny blízko ke gólu, ale Oberkofler z bezprostřední blízkosti netrefil poloodkrytou klec. Zhruba v polovině druhé periody se dostal Fejes do samostatného úniku, ale na Nussbachera nevyzrál. Poté hráli hosté pět minut ve čtyřech, když se nechal za napadení vyloučit na pět minut a do konce utkání Vojtěch Němec. Domácí však tuto početní výhodu nedokázali využít. V samotném závěru třetiny se dostal do obrovské šance opět hostující Fejes, ale ani tentokrát nevsítil gól.

Střely na branku: 23 – 15

40:00

39:50
    Fejes se ocitl u kotouče zcela osamocen před Nussbacherem, ale opět selhal.

39:28
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu, ale nic tam nevymysleli.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:24

38:02
    Domácím se příliš nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma.

37:20
    Další nepřesnost domácích a hosté vyhazují.

36:56
    Domácí si neporozuměli v útočném pásmu a kotouč tak končí ve střední třetině.

36:24
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Anthony Luciani – 2 min., hákování).

35:50
    Domácí mají výhodu. Hosté půjdou opět do čtyř.

34:52
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

34:43

34:12

33:44
    Ackered nahodil kotouč na branku od modré. Kantor puk vyrazil ramenem do rohu kluziště.

33:33
    Kirchschlager to zkusil od modré. Jeho střelecký pokus však nenadělal Kantorovi větší potíže.

33:00
    Další střelecký pokus Martina z mezikruží a opět skvělý Kantor.

32:38
    Martin vypálil z levého kruhu, ale Kantor drží svůj tým.

32:21
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a hosté tak dokázali vyhodit.

31:51
    Hostům se podařilo vyhodit a mohou odjet střídat.

31:43
    Ograjenšek se dostal ke kotouči těsně před Kantorem, kterého však nedokázal ani na dvakrát překonat.

31:27
    Hostům se ale nepodařilo vyhodit. Ke střele od modré se tak odhodlal Ackered. Jeho pokus však Kantor chytil.

31:21
    Nepřesný střelecký pokus jednoho z domácích hráčů z pravého kruhu končí jen v rohu kluziště.

30:27
    Altmann dostal nabito do pravého kruhu, odkud svou střelou nedokázal překonat Kantora.

29:20
    Hostům se podařilo vyhodit a domácí tak začínají opět od své branky.

29:12
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Vojtěch Němec – 5 min., napadení + osobní trest do konce utkání, napadení).

29:12
    Rozhodčí nyní spolu s videorozhodčím konzultují trest jednoho z hostujících hráčů. Zvažují trest 5 minut + do konce utkání.

28:54
    Bartko se ihned z trestné lavice málem dostal do úniku, ale na poslední chvíli mu kotouč od hole vypíchl jeden z vracejících se obránců.

28:49

27:48
    Fejes se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, ale Nussbachera nedokázal prostřelit!

27:24
    Hostům se podařilo vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

27:10
    Další střelecký pokus Kirchschlagera od modré. Tentokrát však netrefil soupeřovu svatyni.

26:58
    Kirchschlager vypálil od modré. Kantor však jeho pokus dobře viděl a kotouč vyrazil do ochranné sítě.

26:49
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Jan Bartko – 2 min., podrážení).

26:30
    Ackered vypálil tvrdou střelu od modré, ale soupeřovu branku vůbec netrefil.

26:25
    Jeden z domácích vypálil od modré, ale Kantor jeho pokus pohodlně chytil do své lapačky. Následuje komerční přestávka.

26:19
    To se jim však příliš nepovedlo a je z toho jen zakázané uvolnění. Hra se tak přesune před Kantora.

26:05
    Znojemští drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

25:23
    Domácí nyní jen zavezli kotouč do útočného pásma, kde o něj přišli.

24:40
    Oberkofler dostal fantastickou přihrávku před Kantora od svého spoluhráče. Jeho následné zakončení však skončilo těsně vedle soupeřovy branky.

24:07
    Pfeffer střelou od modré příliš nevyděsil Kantora. Ten jeho střelu dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.

23:42
    Ackered nahodil kotouč na branku od modré. Nikdo z jeho spoluhráčů však nedokázal puk tečovat, a ten tak skončil mimo tři tyče.

22:53
    Younan střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.

22:28
    Němec vypálil z levého kruhu, ale Nussbachera neprostřelil.

21:48
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

21:25

20:33
    Zalewski jen protečoval kotouč na útočné modré za branku soupeře, kde se ho ujímají hosté.

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají směrem dopředu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:19.

První třetina je za námi. V první třetině jsme byli svědky hned dvou branek. Nejdřívě se v čase 13:01 prosadil hostující Radek Prokeš, který prostřelil Nussbacher střelou od modré. Ihned poté však domácí dokázali srovnat, a to když se povedenou střelou z mezikruží do pravého horního růžku branky prosadil Ken Ograjenšek. Oba týmy byli následně aktivní směrem dopředu, ale další branku už nepřidali. Stav utkání je tak po první periodě 1:1.

Střely na branku: 7 – 13

20:00

19:15
    Martin dostal skvělou přihrávku zpoza branky před Kantora. Svou následnou střelou však Kantorovu branku přestřelil.

18:50
    Hjalmarsson se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus však Kantor dokázal vyrazit před sebe a následně jeden z jeho spoluhráčů puk odpálil až k Nussbacherovi.

18:37
    Hosté jen vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpět před Kantora.

18:00
    Právě se nám rozeběhli poslední dvě minutky první třetiny.

17:45
    Střelecký pokus jednoho z hostujících hráčů od modré zblokoval Ackered do ochranné sítě.

17:27
    Němec se dostal ke kotouči v mezikruží. Vystřelit mu však nedovolil jeden z obránců.

17:07
    Younanovi se příliš nepovedla střela od modré a do protiútoku se tak vydali domácí. Gordon vypálil z levého kruhu, ale Kantora nepřekonal.

16:36
    Jeden z hostujících hráčů drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

15:41
    Velká skrumáž před Nussbacherem, kterému kotouč vypadl po střele jednoho z hostujících hráčů, ale hosté ho nakonec nedokázali propasírovat za brankovou čáru.

15:35

15:29
    Luciani hledal přihrávkou z levého kruhu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. To se mu však nepovedlo a Nussbacher svou hokejkou ztečoval puk do ochranné sítě.

14:59
    Domácím se podařilo vyhodit a hosté tak musejí začít od vlastní branky.

14:41
    Culkin vypálil z pravého kruhu, ale Nussbachera nedokázal prostřelit.

14:16
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč tak skončil jen ve středním pásmu.

13:47
    Domácí vyhráli buly před vlastním brankářem a následně vyhodili kotouč až ke Kantorovi.

13:35
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Ben Blood – 2 min., podrážení).

12:22
    Ograjenšek dostal skvělou přihrávku do mezikruží od svého spoluhráče. Svou následnou střelou však trefil pouze obránce stojícího před ním.

12:05
    T. Svoboda napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho tvrdý pokus však Nussbacher dokázal chytit. Následuje komerční přestávka.

11:30
    Slabou střelu jednoho z domácích hráčů od modré Kantor pohodlně chytil do své lapačky.

10:39
    Prokeš zavezl kotouč do útočného pásma. Tam však neměl podporu svých spoluhráčů a puk tak jen odevzdal svému soupeři.

09:26
    O. Svoboda si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

08:55
    Alagič střelou z pravého kruhu příliš nevyděsil Kantora, který jeho střelecký pokus v pohodě chytil.
    07:06 Ken OGRAJENŠEK - 1:1

07:06
    Graz právě vstřelil branku!
    Domácí vzápětí vyrovnávají na 1:1! KEN OGRAJENŠEK zavezl kotouč středem kluziště až do útočného pásma, kde střelou z mezikruží do pravého horního růžku Kantorovy branky rozvlnil síť. Asistence: Jacob Pfeffer a Ben Blood.
    06:59 Radek PROKEŠ - 0:1

06:59
    Hosté se dostávají do vedení! RADEK PROKEŠ se dostal ke kotouči na modré čáře. Následně ho nahodil na branku soupeře a kotouč propadl domácímu brankáři pod betony za brankovou čáru. Asistence: Jan Bartko a Sebastian Gorčík.

06:52

06:10
    Nyní se Matuš dostal k dorážce před Nussbacherem, ale kotouč poslal jen do boční sítě.

05:55
    Matuš příliš nevyděsil Nussbacher střelou od modré čáry.

05:32
    Domácí jen nahodili kotouč za branku soupeře, kde se ho ujali hosté.

04:53
    Oberkofler nahodil kotouč do brankoviště od pravého mantinelu. Před Kantorem se snažil tečovat Martin. Nakonec se mu to nepodařilo a Kantor tak přikryl kotouč svou lapačkou.

04:07
    Němec hledal přihrávkou před branku Lucianiho, který se však nakonec k puku nedostal přes dotírajícího obránce.

03:14
    Kvasnica prověřil pozornost Nussbachera střelou od modré. Ten se však nenechal zaskočit a kotouč vyráží do rohu kluziště.

02:51
    O. Svoboda nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujali domácí.

02:21
    Prokeš napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho střelecký pokus však skončil nad brankou.

01:39
    Jeden z hostujících hráčů dostal nabito do pravého kruhu, odkud však netrefil kotouč tak, jak by chtěl, a ten tak následně skončil v rohu kluziště.

01:03
    Fejes zavezl kotouč do útočného pásma podél levého mantinelu, ale vzápětí o kotouč přišel.

00:39
    Jeden z domácích hráčů drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly utkání a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v oranžových dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

Moser Medical Graz 99ers: Nussbacher (Schachenhofer) – Kirchschläger, Ackered, Kernberger, Altmann, Blood, Pfeffer, Pesendorfer, Egger – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjensek – Kainz, Martin, Oberkofler – Alagić, Schiechl, Gordon – Zusevics, Krainz, Rappold

Rozhodčí: Bulovec, Ofner – Bärnthaler, Seewald.

Orli se prozatím do puntíku drží hesla „Můj dům, můj hrad!“ Na domácím ledě jsou k neporažení a drží stoprocentní bilanci, venku ovšem ještě ani v jednom ze tří pokusů bodovat nedokázali. Podaří se jim to na ledě Grazu?

Znojemští hokejisté se v pátek představili v prvním československém derby v rámci ICE Hockey League. Po brilantním startu a rychlých třech gólech přišla studená sprcha v podobě vyrovnání. Orli se ale nesložili, zápas znovu pevně chytili do svou rukou a zvítězili 5:3. „Musíme zlepšit defenzivní činnost, hlavně ve venkovních zápasech, ale i dnes přišel opět výpadek. I proto budeme v příštím zápase v Grazu hrát defenzivněji,“ plánuje kouč Jiří Beroun.

Na nedělní duel hlásí klubový web návrat několika jmen do základní sestavy. Z marodky se zpět do hry dostane útočné trio Joey Martin, Daniel Oberkofler a Zintis Zusevics, naopak stále by měli chybět zkušený bek Mike Boivin a gólman Anthony Peters.

Pro tým kolem švédských lodivodů Jense Gustafssona a Tommyho Sjödina není začátek soutěže příliš lichotivý. V sedmi odehraných zápasech se Graz pouze dvakrát radoval z výhry (Pustertal a Linz), připsal si také stejný počet proher v prodloužení, navíc třikrát padl po základní hrací době. Zatím poslední porážka přišla v pátečním kole od lídra tabulky z Fehérváru, na jehož ledě ale Rakušané, přestože nebyli v kompletní sestavě, drželi dlouho krok a o jejich prohře 1:3 rozhodl až závěr třetí třetiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 8. Ograjenšek (Pfeffer, Blood) – 7. Prokeš (Bartko, Gorčík), 53. Kvasnica (Brittain, Fejes)

Moser Medical Graz 99ers: Nussbacher (Schachenhofer) – Kirchschläger, Ackered, Kernberger, Altmann, Blood, Pfeffer, Pesendorfer, Egger – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjenšek – Kainz, Martin, Oberkofler – Alagić, Schiechl, Gordon – Zusevics, Krainz, Rappold
    HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Younan, Stránský – T. Svoboda, Němec, Luciani – Fejes, Brittain, Matuš – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal

Rozhodčí: Bulovec, Ofner – Bärnthaler, Seewald