Plzeň – Chomutov 2:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Piráti Chomutov
Pondělí 11.10.2021, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Utkání se mělo původně hrát v sobotu 2. října, nicméně z důvodu vysoké marodky hostujícího mužstva byl zápas odložen na dnešní den.

Hezké pondělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na pondělní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od pěti hodin se totiž v LOGSPEED CZ Aréně odehraje dohrávka osmého kola Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým Piráti Chomutov.

Škoda Plzeň se po sedmém kole vyšvihla do čela extraligy, nyní je ale až čtvrtá. V případě tříbodové výhry se nicméně na vrchol tabulky opět vrátí. Indiáni v probíhající sezóně ještě neprohráli po šedesáti minutách, jediný nezdar s Mladou Boleslaví přišel až na samostatné nájezdy. Od té doby Škodovka čtyřikrát za sebou vyhrála, navíc s úctyhodným skóre 37:6. V posledním zápase se hrál přímý souboj o první místo a Plzeň pod Ještědem vyhrála s velkým přehledem 10:2. V utkání padlo 219 trestných minut, což je na Extraligu dorostu málo vídaná věc.

Piráti Chomutov nezastihl start soutěže v dobrém rozpoložení. Severočeši zatím odehrály, i díky zdravotním potížím, pouze pět duelů a v tabulce jim se třemi body patří až sedmá příčka. Do nadstavbové části postupují pouhé čtyři týmy a momentálně za Plzní zaostávají Piráti o patnáct bodů. Jediná výhra přišla proti PZ Kladnu, které porazil Chomutov vysoko 16:1. Naposledy Piráti hráli před více než čtrnácti dny a na ledě pražské Hvězdy padli 1:6, i díky tomu že Pražané odmítli zápas odložit.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
    Sestřih posledního domácího utkání, ve kterém Plzeň porazila PZ Kladno 15:0!

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mečl) – Tolar, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler (C) – Bílek, Beran, Mazanec, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Piráti Chomutov: Perůtka (Štěrba) – Pašek, Svoboda, Záhorec, Hynek (C), Ibl, Žižka – Kokman, Dautovský, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach (A), Mišovic (A), Čihař.

Rozhodčí: Malá – Malý, Charvát.

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, utkání bude za malou chvilku zahájené.

00:01

00:36
    Plzeň podnikla rychlý výpad do třetiny, Perůtka zasáhl svým betonem a poslal hru do rohu ledové plochy.

01:15
    Antonín Lučan nepřesně předal puk z vlastní třetiny, pískáno je zakázané uvolnění domácího celku.

01:56
    Denis Řehoř se přes tři protihráče procpal až ke střele, Perůtka opět na své místě.

02:26
    Ve středním pásmu se povedeným hitem prezentoval domácí Aleš Mazanec.

02:59
    Antonín Lučan se dostal ke střele od modré čáry, jeho rychlý švih zápěstím končí v lapačce brankáře Pirátů.

03:43
    Josef Eichler dostal puk ideálně proti hokejce, jenomže rána domácímu kapitánovi vůbec nesedla.

04:54
    Matyáš Beran od zadního mantinelu dostal puk až na brankoviště, tam se o něj svedla velká mela, leč kotouč brankovou čáru nepřekročil.

05:31
    Adam Titlbach se dostal ke střele z levého kruhu, ránu chomutovského hráče Jansa vykryl.

06:34
    Vojtěch Tolar také vystřelil od modré čáry, do akce musela jít vyrážečka Perůtky, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

07:47
    Opět v akci hostující Adam TItlbach, ten si nyní nabruslil na osu hřiště a střelou zápěstím opět vyzkoušel pozornost domácího gólmana.

08:26
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škodovka jde do vedení. Řehoř přihrál mezi kruhy volnému ALEŠE HOFRAJTROVI, který poté našel mezeru mezi betony. Asistence: Denis Řehoř.
    08:26 Aleš HOFRAJTR - 1:0

08:45
    A záhy už to mohlo být o dvě branky, indiáni se opět tlačili do zakončení, maskovaný muž PIrátů ataku soupeře odolal.

09:39
    Jan Kučera nic složitého nevymýšlel a po překročení modré čáry rovnou pálil, Perůtka jeho ránu vyrazil na pravou stranu.

10:22
    Na druhé straně šikovně tečoval ránu od modré čáry Tomáš Kokman, puk ovšem po jeho teči skončil v ochranné síti.

10:48
    Adam Benák ukázal své šikovné ruce, následně na brankovišti oslovil Jana Bílka, ten ovšem poté poslal puk jen do brankové konstrukce.

11:56
    Dnes se rozhodně nehraje v rukavičkách, k vidění je plno osobních soubojů.

13:22
    Domácí zachytili puk na modré čáře, ke střele už se ovšem nedostali.

13:47
    Za Chomutov se snaží zakončovat pouze Adam Titlbach. Tento hráč opět prokázal své schopnosti, mezeru mezi betony ovšem nenašel. Ne nadarmo byl Titlbach v létě na mezinárodním turnaji hraném právě v Plzni vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje.

15:01
    Jan Bílek se ujal kotouče ve středním pásmu, posléze se snažil i zakončit, leč bez úspěchu.

15:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    V Plzni máme vyrovnáno. ROBIN VONDRÁŠEK překvapil Jansu svou střelou a puk jen o pár milimetrů překročil brankovou čáru. Asistence: David Grosskopf.

16:08
    Odpovědět se snažil Adam Buzek střelou od modré čáry, klubko těl stojící před ním ale neprostřelil.

17:34
    Překvapit Perůtku se snažil od pravého mantinelu Josef Eichler, brankář Pirátů si ovšem svou bližší tyč pohlídal.

18:02
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Žižka – 2 min., hrubost).

18:17
    Domácí ztratili kotouč a Piráti ho pohodlně dovezli až za branku Jansy.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:17
    Plzni se zatím přesilová hra příliš nedaří, hosté se bez větších potíží brání.

19:47
    Antonín Lučan napřáhl od pravého mantinelu, puk jen prosvištěl do vzdálenějšího rohu.

20:00

Máme za sebou úvodních dvacet minut zápasu a k vidění zatím byly dvě branky, po jedné na každé straně. Skóre otevřel v deváté minutě Aleš Hofrajtr, leč na jeho zásah odpověděl Robin Vondrášek. Plzeň má zatím více ze hry, leč puk do sítě dotlačila pouze jednou.

Druhá perioda začne přibližně v 17:44.

Obě mužstva už se pomalu vracejí z útrob stadionu, druhá třetina je tu coby dup.

20:01

20:02

20:30
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva, hra se vrátí zpět před Perůtku.

20:43
    Petr Makovec měl na hokejce druhou branku, jenomže u druhé tyče mu puk přeskočil hůl.

22:07
    Ve druhé periodě zatím sledujeme opatrný hokej, ani jeden z gólmanů ještě nemusel zasahovat.

22:30
    To už se nicméně po ráně Jana Bílka změnilo, Perůtka drží kotouč ve své výstroji a vhazovat se bude po jeho pravici.

22:45
    Nenápadná střela Lučana od modré čáry se otřela o pravou tyč, Perůtka měl nyní štěstí.

23:29
    Petr Makovec si nabral puk na bekhend, objel soupeřovu bránu, leč u druhé tyče místo na zasunutí nebylo.

23:38
    Indiáni si berou zpět svůj náskok. Lučanova rána byla nepříjemně pro brankáře tečovaná, Perůtka puk vyrazil na poslední chvíli, leč na dorážku TOMÁŠE PITTRA již byl krátký. Asistence: Antonín Lučan.
    23:38 Tomáš PITTR - 2:1

25:02
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Žižka – 2 min., podrážení).

25:21
    Puk mimo na hostující střídačce, vhazovat se bude v útočném pásmu Škodovky.

25:31
    Opět nepříjemná rána pro Perůtku od modré čáry, tentokrát měl štěstí, že jako první u puku byli jeho spoluhráči.

26:37
    Denis Řehoř hledal u druhé tyče Jana Kučeru, na toho ovšem přihrávka neprošla, hosté vyhazují.

27:02

27:35
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, odpovědnost na sebe vzal David Grosskopf, jeho ránu ovšem Jansa dokázal vytěsnit mimo své území.

28:20
    Na druhé straně se snažil tečovat střelu Aleš Mazanec, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

29:28
    Tomáš Skala trefil odražený kotouč na modré čáře, leč i jeho projektil byl zblokovaný hostující obranou.

30:06
    Matyáš Beran získal puk u levého mantinelu, následnou střelou Perůtku ale nepřekvapil.

30:38
    Další velká možnost Chomutova, sám před Jasnou se ocitl Robin Vondrášek, hostující hráč to zkoušel bekhendem, jenomže Jansa ho dokázal vybruslit.

31:25
    LOGSPEED CZ Aréna podruhé hlásí vyrovnáno. David Grosskopf získal ztracený kotouč, následně u druhé tyče viděl volného JAROSLAVA POSPÍŠILA, který skrz beton dokázal procpat puk do brány. Asistence: David Grosskopf, Dominik Mišovic.
    31:25 POSPÍŠIL - 2:2

32:29
    Hraje se nahoru dolů a šance střídá šanci. Nyní to za domácí zkoušel Aleš Hofrajtr, z pravé strany ale neuspěl.

33:34
    Martín Záhorec dostal prostor na modré čáře, proti jeho ráně se ale Jansa vytasil se svou lapačkou.

35:18
    Petr Makovec byl sám na brankovišti, ale prudkou přihrávku plzeňský hráč nezasáhl.

36:02
    Jan Kučera se uvolnil na ose hřiště, poté mířil pod horní tyčku, jenomže Perůtka se vytasil se skvělým zákrokem svým ramenem.

36:45
    Chyba v domácí rozehrávce, kterou se snažil potrestat Samuel Stejskal. Ten mířil do pravého rohu, tam ale byla včas lapačka Jansy.

37:23
    Po zásahu Perůtky se se strhla na brankovišti Chomutova pěkná mela, k vidění byla ostřejší výměna názorů, hlavní rozhodčí ale vylučovat nebude.

38:08
    Hezky to na domácí straně udělal opět Jan Kučera, ten potáhl kotouč, nechal si lehnout obránce, leč poté nemířil přesně.

38:29
    Prudká Buzkova rána od modré čáry až k brankáři nedolétla.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry a i v prostředním dějství padly dvě branky, rovněž po jedné na každé straně. Domácím vrátil veden pohotovou dorážkou Tomáš Pittr, jenomže na jeho zásah odpověděl Jaroslav Pospíšil, který zůstal nehlídaný u levé tyče. Obě mužstva tak nadále mají ke třem bodům stejně daleko.

Třetí třetina začne přibližně v 18:31.

40:01

40:34
    Fantasticky to udělal Denis Řehoř. Ten naznačil střelu, poté objel branku, zasunout kotouč se mu ovšem nepovedlo.

41:46
    Domácí na úvod třetí třetiny tlačí svého soupeře, na Perůtku létá jedna střela za druhou.

42:38
    Gól ale mohl padnout na druhé straně, Adam Titlbach se dostal k odraženému kotouči a poté ho z první napálil jen do boční sítě.

43:30
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, jenomže zakázané uvolnění se nepíská, Piráti mohou vystřídat.

44:26
    Hosté poprvé v zápase vedou. TOMÁŠ KOKMAN získal na modré čáře kotouč díky špatné domácí rozehrávce, s pukem se následně dokázal probít až mezi kruhy, odkud vyslal přesnou střelu k pravé tyči. Hostující hráč se tak dokázal prosadit ve svém prvním zápase za Piráty, kvůli trvalé marodce přišel do kádru Severočechů před tímto duelem z Klášterce nad Ohří. Bez asistence.
    44:26 Tomáš KOKMAN - 2:3

44:53
    Josef Eichler napřáhl, trefil ale jen nohy obránce.

45:33
    Jan Bílek vyzkoušel pozornost gólmana střelou z vrcholu levého kruhu, Perůtka připraven na svém místě.

46:48
    Na domácí straně se kupí nepřesnosti, to vše hraje do karet hostujícím Pirátům, pro které by byly tři body z Plzně opravdovým dárkem.

47:21
    Další domácí akce je zastavena čárovým rozhodčím – ofsajd.

47:45
    Aleš Mazanec mohl srovnat. Plzeňského hráče na brankovišti našel přesným pasem Josef Eichler, Mazanec ovšem minul.

48:28
    Hosté mají v těchto chvílích i pořádnou dávku štěstí. Puk skáče po brankovišti, leč vždy jsou u něho jako první Piráti.

49:28
    Zakázané uvolnění plzeňského celku, hra se opět vrátí před Jansu.

49:59
    Obrovská šance pro Adama Benáka. Čtrnáctiletý talent českého hokeje si našel odražený kotouč, jenomže ten z osy hřiště místo do brány poslal jen do zadního mantinelu.

51:04
    Domácí tlačí svého soupeře, ten ale zatím silou vůle odolává.

51:27
    Jansa raději podržel kotouč pod svou lapačkou, vhazovat se bude opět v útočném pásmu Chomutova.

52:02
    Lučanovu střelu vyrazil Perůtka pouze k Aleši Mazancovi, ten ale poodkrytou část klece z levého kruhu netrefil.

53:01
    Jan Kučera se ke střele neprobil a tak uklidnit hru mohou opět hosté. Před námi je závěrečných sedm minut třetí třetiny.

53:56
    Tomáš Skala ve středním pásmu zachytil kotouč, poté krátce za modrou čárou vystřelil, Perůtka kryje svým ramenem.

55:03
    Čas teď pro domácí běží strašně rychle. Piráti se nadále jen běží.

56:03
    Aleš Mazanec už si připravoval kotouč ke střele, na poslední chvíle mu do něj ale píchl jeden z hráčů Chomtuova a plzeňská desítka tak vystřelit nedokázala.

56:43
    Obrovská chyba v hostující rozehrávce, jenomže situaci tří na jednoho Plzeň doslova zazdila.

57:37
    Puk ve středním pásmu, kde se ho hosté pokusí udržet co nejdéle.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Oddechový čas pro domácí.

58:22
    Daniel Jansa zůstává na střídačce, domácí Škodovka to zkusí v šesti!

58:56
    Denis Řehoř se opět pokoušel zakončit u druhé tyče, to mu ale nevyšlo. Hosté potom vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.

59:18
    Lučanoví nesedla střela od modré čáry, Piráti poté opět jen vyhazují přes všechny čáry.

59:42
    Je rozhodnuto. Josef Eichler poslal ránu jen do nohou ADAMA TITLBACHA, ten posléze získal kotouč ve středním pásmu a černý nesmysl dokázal dostat až do opuštěné klece. Bez asistence.
    59:42 Adam TITLBACH - 2:4

Je dobojováno. Plzeň poprvé v sezóně nezískává ani bod, Pirátům z Chomutova podlehla 2:4. Ve třetí třetině měla Škodovka více ze hry, góly ale dávali pouze hosté. Vítěznou trefu zaznamenal ve 45. minutě Tomáš Kokman, který odehrál za Piráty po svém příchodu z Klášterce nad Ohří první utkání. Definitivu skóre pak dal v poslední minutě Adam Titlbach, který trefil prázdnou bránu.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pondělního večera se s vámi loučí u dalších přenosů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (19:01:25)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 9. Hofrajtr (Řehoř), 24. Pittr (Lučan) – 16. Vondrášek (Grosskopf), 32. Pospíšil (Grosskopf, Mišovic), 45. Kokman, 60. Titlbach

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mečl) – Tolar, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler (C) – Bílek, Beran, Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Rozhodčí: Malá – Malý, Charvát