Jihlava – Prostějov 1:4 (kon.) | Vsetín – Sokolov 3:1 (kon.) | Šumperk – Havířov 2:1 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 1:2 (4:5 po s.n.) | Přerov – Slavia 5:3 (kon.)
Vrchlabí – Litoměřice 1:3 (kon.)
po s.n. (4:5)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pondělí 11.10.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oproti tomu hostující Třebíč zatím překvapuje všechny účastníky Chance ligy a s 26 body drží skvělé první místo! V tomto ročníku ještě Třebíč neprohrála. Blízko k první prohře měla v zápase s Jihlavou, kdy tento zápas nakonec Třebíč zvládla 5:4 po nájezdech. V minulém zápase zvládla taky těžký duel se Vsetínem a jednoho z favoritů na prvenství porazila 5:3!

Nejproduktivnější hráči v týmu (Top 3)
    Václav Krliš (6+5)
    Michal Vodný (4+7)
    Lukáš Nedvídek (2+7)

Poruba byla před zahájením nové sezóny adeptem na první pozice a určitým adeptem k celkovému vítězství. Realita je však zatím zcela jiná. V současnosti má nevyváženou formu, díky které okupuje až jedenáctou příčku! Porubští na své poměry dostávají až příliš mnoho branek a jejich skóre je vyrovnané 25:25. V minulém zápase dokázali po dvou porážkách porazit 5:1 Slavii.

Tomáš Guman (2+7)
    Pavel Jenyš (4+3)
    Markus Korkiakoski (3+3)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – M. Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec – Vachovec (C), Korkiakoski, Guman – Bitten, Hrníčko, Jenyš – Häring, Hotěk, Gřeš – Kanko (A), R. Toman, Brodek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – L. Doudera, Jakub Stehlík, L. Forman, Mlčák, M. Furch, Tureček – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Burian, D. Sklenář, Vodný (A) – Křehlík, D. Michálek, Ferda (A).

Rozhodčí: P. Skopal, J. Koziol – V. Hanzlík, M. Konvička.

00:01

00:26
    Matěj Psota provedl první nahození na branku Poruby, který v poklidu zpracoval puk a rozehrál k mantinelu.

00:37
    Hrníčko se pokoušel zaútočit, ale dopustil se ofsajdu.

01:04
    Vojtěch Střondala vedl druhou útočnou akci svého celku a po ní musel zasahovat Ervins Muštukovs!

01:08
    Po buly se opět Třebíč dostala k zakončení, tentokrát pálil Nedvídek, jehož rána byla tečována do ochranné sítě.

01:49
    Třetí útok Třebíče nyní dělal problémy defenzívě Poruby, která se nakonec dokázala dostat ven z pásma.

02:29
    Ferda přihrál na Stehlíka, který měl dost prostoru na pravé straně. Rozhodl se pro jízdu blíž k brance, ale to už se o něj postaral soupeř.

03:37
    Poruba se poprvé v zápase dostala k delší kombinaci před brankou Třebíče. Jenyš se následně dostal do zakončení, které šlo nad branku.

03:53
    Hráč Poruby nahazoval míček, ale ten zastavil jeden z obránců Třebíče.

05:01
    Poruba se provinila zakázaným uvolněním a zatím je to z pohledu domácího celku trochu ospalé a příliš se nežene před branku Jekela.

05:26
    Poruba bojuje o puk u mantinelu a téměř všichni hráči na ledové ploše jsou zaměstnáni soubojem o puk.

05:59
    Michal Hotěk se nedokázal prosadit podél mantinelu. Třebíč se snaží dostat k míči a dostat jej ze svého pásma.

06:53
    První větší skrumáž před brankou Jekela, který marně před svou brankou hledal puk. Nakonec jej našel jako první Doudera a ten vyváží puk.

07:57
    Další nahození na brankáře Třebíče, řeší sám Jekel chycením puku do své lapačky.

08:17
    Vojtěch Střondala si dobruslil dlouhý puk a i přes bránícího Šimona Szathmáryho se dokázal dostat před branku Muštukovse.

10:08
    Hráč Třebíče měl dobrou pozici ke střele, ale trefil jen hráče před sebou!

11:07
    Třebíč krouží v pásmu Poruby, ale nedaří se jí nyní výrazně prosadit. Nyní sledujeme trochu hlušší pasáž hry.

11:21
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jakub Stehlík – 2 min., hrubost).

11:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Houdek – 2 min., hrubost).

12:06
    Hra čtyři na čtyři nám zatím nepřináší nějaké větší šance. Oba celky se střídají na puku.

13:33
    Dobrá střela porubského hráče, která mířila k pravé tyčce. Nakonec šel puk mimo branku Jekela.

14:29
    I před Muštukovsem se nebezpečně nyní pohybovali hráči Třebíče, ovšem brankář domácích nemusel zasahovat.

14:56
    Markus Korkiakoski zkoušel své štěstí, neuspěl. Puk se odráží do středního pásma.

15:59
    Dobrá přihrávka na Psotu jehož slibný pokus skončil v lapačce Muštukovse.

16:15
    Lotyšský brankář ve službách Poruby musel opět zaměstnat svou lapačku proti další dobré střele soupeře.

16:49
    Dominik Hrníčko tvrdě narazil Mlčáka na mantinel poblíž střídaček a ten následně v pokleku odjíždí otřesen na střídačku.

18:15
    Poruba se zatím brání v poklidu. Třebíč spíše nahání puky podél mantinelu.

18:42
    Až v závěru přesilové hry se dostal k dobré střele Krliš a proti němu dobře zasáhl brankář!

19:08
    Třebíč nevyužila svou první přesilovku a Poruba se ubránila poměrně snadno.

19:45
    Ještě v závěru první třetiny je tu další vyloučení na straně Poruby. Za vysokou hůl je vyloučen Voráček.

20:00

V první třetině jsme mohli sledovat vyrovnanou hru od obou stran. Branka nám nepadla a ani se nezrodilo příliš mnoho šancí. O něco více zákroků má na své straně Muštukovs, ale ten všechny pokusy Třebíče lapil v ledovém klidu. Jekel taky neměl moc práce, jednou však musel řešit svízelnou skrumáž před svou brankou.

20:01

20:28
    Třebíč pokračuje ve své přesilové hře a ihned se pokouší dostat do pásma Poruby.

20:40
    Muštukovs vykoukl zpoza bránícího hráče a hravě zkrotil letící puk do své lapačky.

20:58
    Špatná rozehrávka Třebíče a hráč se musí vracet pro puk až za svou branku.

21:27
    Puk od pravého mantinelu vyplaval na modrou čáru, kde byl připraven Martin Šťovíček a jeho pumelice se odrazila od brankáře Poruby!

22:16
    Jekel raději přikryl puk u své tyčky. Oba celky víceméně pokračují ve své hře z první třetiny.

22:30
    Samuel Bitten přebral puk ve středním pásmu, ale po přechodu do pásma ztratil puk z dosahu své čepele.

22:48
    Dominik Hrníčko objel branku soupeře a přesnou přihrávku adresoval před branku, kde jeho spoluhráč byl v dobré pozici, ale zamířil přesně do prostoru, kde byla lapačka Jekela.

23:30
    Nedvídek se ve středním pásmu u mantinelu provinil podrážením a nabízí soupeři první přesilovku.

24:05
    Poruba kombinovala s pukem a nakonec se soupeři dostalo odrazit puk alespoň do středního pásma.

24:41
    Nyní se dokonce hostům daří zahnat soupeře až za jeho branku a taky se brání dobře ve svém prvním oslabení.

25:29
    Tak ani tato přesilová hra nám nepřinese úvodní branku a Třebíč se ubránila snadno a jejich soupeř si nevytvořil větší šanci.

26:29
    Voráček měl více prostoru a Jekel rychle zareagoval a odrazil puk za svou branku. Následně opět Voráček, který měl nyní velkou snahu o vstřelení branky.

26:59
    Střondala se prosmýkl podél levého mantinelu a z úhlu mířil mezi betony Muštukovse. Ten se nenechal nachytat a včas sklapl své betony.

27:42
    Muštukovs opět zasahoval proti střele od modré čáry. Na puk dobře viděl a pohodlně chytil. Zatím chybí nějaké větší dorážky před brankou a oba brankáři vidí všechny střely.

28:28
    K vidění byl tvrdší souboj, který trochu vyostřil hru, ale následně se hra opět uklidňuje.

28:54
    Nahození od Formana už bylo lepší. Neboť nyní před Muštukovsem byl hráč Třebíče a porubský brankář měl rázem problémy vyrazit puk.

29:38
    Krliš nyní inkasoval tvrdou ránu od modré čáry a s bolestivou grimasou se rychle zvedl z ledu.

29:59
    Na druhé straně poměrně tvrdá rána od Musy, kterou však Jekel pokryl.

30:33
    Zápas se překlopil do své druhé poloviny a stále čekáme na první brankovou situaci.

31:32
    Poruba se dostávala do přečíslení, ale Šimon Szathmáry dostal přihrávku na paty a celá akce byla zabrzděna.

31:44
    Nakonec se domácí celek dostal k zakončení, ale Jekel pohodlně chytil. Porubě nyní chybí důraz (hráč) před brankou, který by clonil brankáři. To jsme dnes od nich moc takových situací neviděli.

32:26
    Muštukovs nadvakrát musel krotit černou pryž a poradil si na výbornou. Gólmani pokračují ve svých jistých zákrocích.

33:39
    Stehlík i přes bránícího hráče pokusil poslat puk na branku, ovšem bez kýženého úspěchu. Na druhé straně Šimon Szathmáry promarnil dobu své přihrávky.

34:20
    Žovincova střela byla asi nejnebezpečnější střelou ve druhé třetině. Ten byl ještě před brankou tečován a puk šel nepříjemně do protipohybu gólmana mimo levou tyč!

34:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Šimon Szathmáry – 2 min., sekání).

34:49
    Doudera dorážel puk a stačilo jen dobře zamířit k levé tyčce. Ovšem puk poslal hodně mimo. Nejspíše mu puk ještě sjel z čepele.

35:33
    Horácké Slavii se nyní podařilo uzamknout soupeře a ten už je viditelně unavený. Tohle je šance na první branku!

36:03
    Martin Šťovíček pokazil svůj úmysl a jeho vinou se puk odráží až do obranného pásma. Unavení hráči Poruby mohli vystřídat.

36:39
    Třebíč sice nevyužila další přesilovku, ale vytvořila si slibný tlak! Snad první v dnešním zápase.

37:22
    Odražený puk mířil na Jenyše, který se mohl dostat v tváří tvář brankáři. Ale zpracování jej zradilo a z šance sešlo.

38:24
    Dominik Hrníčko byl blízko k první brance, ale kličku před Jekelem nedokázal dotáhnout do zdárnějšího konce!

39:30
    Blíží se nám závěr druhé třetiny a vypadá to, že i o druhé přestávce se půjde do šaten za bezbrankového stavu.

39:36
    Voráček podruhé v dnešním zápase míří na trestnou lavici. Stejně jako na konci první třetiny.

39:53
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A nakonec je tu první branka zápasu! VOJTĚCH STŘONDALA se zapisuje mezi střelce a tečí využívá přesilovou hru svého celku. Asistence: Jakub Stehlík a Lukáš Nedvídek.
    39:53 Vojtěch STŘONDALA - 0:1

40:00

I druhá třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Ač těch šancí přišlo o něco více, zejména ke konci dané třetiny. V jejím závěru došlo k vyloučení Voráčka a Třebíč svou další přesilovku už dokázala přetavit ve vedoucí branku, kdy se tečí před brankou prosadil Vojtěch Střondala. Právě pohyb hráčů před oběma brankami chybí a proto zatím byla k vidění jen jedna trefa.

40:01

41:36
    Poruba se ihned od úvodu snaží tlačit do branky Třebíče a hledá cestu za vyrovnáním.

42:53
    Třebíč je u puku a nyní rozvážně vyváží hru ze svého pásma.

44:18
    Porubě se zatím vůbec nedaří dostat ke střelám nebo k nějakým závarům. Třebíč ukazuje, že jejich defenzíva je jedna z nejlepších v lize.

44:55
    V přečíslení tři na jednoho, následně na dva, střílel Střondala, jehož pokus šel nad branku Muštukovse.

45:56
    Třebíč vyhrála souboj u mantinelu a hned se dostává do pásma Poruby. Ta už trochu nechává otevřená zadní vrátka.

46:41
    Protečovaný puk až za branku Muštukovse a Třebíč míří střídat.

47:03
    Poruba snad poprvé v této třetině byla blízko k vyrovnání! Nejprve Markus Korkiakoski a následně Michal Houdek. Vše končí na připraveném Jekelovi.

47:44
    Žovinec natáhl ke střele a Jekel i nyní byl úspěšný a natáhl se po puku a vyrazil svou lapačkou!

48:23
    V protiútoku mohl zahrozit Sklenář, ale tento puk byl hodně těžký pro jakékoliv zpracování.

50:29
    Bitten se pokoušel nyní z otočky překvapit Jekela, ale ani tohle domácím nevyšlo a musí se vracet zpět do svého pásma.

51:22
    Poruba zatím marně hledá cestu k další větší šanci. Třebíč zvládá bránit své těsné vedení a vyčkává na nějaké další protiútoky.

52:01
    Možnost finského hráče, Markus Korkiakoski však zamířil přesně do hrudě brankáře.

53:02
    Psota nyní získal puk v útočném pásmu a srdnatě se jej pokoušel držet u mantinelu proti třem hráčů Poruby.

53:14
    Následoval rychlý výpad Poruby a opět Jekel, který má puk ve své moci. Ten zatím drží ambice Třebíče.

54:14
    Další dobré vyvezení puku z pohledu Třebíče a Porubě zatím schází nějaký tlak a uvidíme, zda se k němu dostane v samotném závěru.

54:44
    Poruba právě vstřelila branku!
    Obrovská radost hráčů Poruby! MICHAL HOUDEK napřáhl ze středu a dokázal přesně trefit za záda Jekela. Asistence: Tomáš Guman a Pavel Jenyš.
    54:44 Michal HOUDEK - 1:1

56:02
    Třebíč má nyní výborný pohyb v pásmu Poruby a ta se musí bránit, aby ihned neinkasovala podruhé.

56:37
    Vilém Burian se snažil s pukem natlačit před branku, ale Houdek jej vytlačil za branku Muštukovse.

57:04
    Hosté nyní podnikají útok za útokem a šance Michálka nekončí vedoucí brankou. Hosté jsou rozhodně více lační po třech bodech.

57:30
    592 diváků si našlo cestu do RT Torax arény.

57:49
    Markus Korkiakoski se dostal do útoku a dobře se pokoušel uvolnit přes posledního bránícího hráče. Sovu kličku nedotáhl do vítěznějšího konce.

59:06
    V závěru je tu zase Poruba a jejich krátký tlak. Střela Urbance byla branková, ale Jekel takovým skokem proti puku vyrazil mimo!

59:30
    Douderovo nahození bylo sraženo k zadnímu mantinelu. Už to téměř jistě vypadá na prodloužení.

60:00

Ve třetí třetině se dlouho opět čekalo na další branku. Poruba se snažila o vyrovnání a Třebíč poctivou defenzívou hrozila z protiútoků. Domácí se nakonec dočkali radostné chvíle, když se dobře mířenou střelou prosadil Michal Houdek. Dnešní vyrovnaný duel si rozhodně zaslouží ještě přídavek v podobě prodloužení.

60:01

60:07
    Třebíč v této sezóně zatím jedno prodloužení, které bylo pro ni úspěšné. Jejich soupeř šel dvakrát do prodloužení a bilanci má 1:1!

60:20
    Jako první si v prodloužení na puk sáhl Jekel.

60:47
    Burian se nyní dokázal natlačit před branku, ale brankář mu znemožnil jakékoliv zakončení.

61:59
    Nejdříve dobře zasáhl Jekel proti zakončení Jenyše, který udělal drzý průnik před branku. Následně zakončení Poizla a Muštukovs si pohlídal tuto střelu.

63:09
    Urbanec nyní nemohl do svého pásma a musel udělat oblouk ve středním pásmu.

63:31
    Psota udělal velkou chybu a do úniku se dostal Pavel Jenyš, který šel sám na Jekela a ten vychytal jeho zakončení!

64:22
    Krliš se pokoušel dorazit puk před gólmanem Poruby, ale neúspěšně.

64:49
    Guman se dostal před branku, na poslední chvíli byl odzbrojen. Ještě pokus od Šimona Szathmáryho a ani ten nerozhodne tento duel.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měl největší šanci Pavel Jenyš, který měl doslova samostatný nájezd, ale Jekela v brance nedokázal překonat. O vítězi tak rozhodne dovednostní soutěž.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Michálek dobře rozhodil brankáře a zasunul puk do branky.
    David MICHÁLEK

1. série
    1:1
    Houdek dobře umístil puk do sítě. Jekel byl hodně ven z branky.