Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Soči 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 2:3 (1:2 po s.n.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Admiral Vladivostok
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 11.10.2021, 11:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Statistiky zápasu
    Střely na bránu 35:32 (12:6, 9:11, 8:13 – 6:2)

Vojtěch Mozík (VLD) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 18:38
    Roman Will (ČLJ) 31 zákroků, 1 obdržená branka, úspěšnost 96,9%, čas na ledě 60:23
    Tomáš Hyka (ČLJ) 0+1, čas na ledě 17:04
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 1+0, 4 střely, čas na ledě 20:18 (14:09:18)

Hokejisté Čeljabinsku pokračují ve vítězném tažení pátým zářezem v řadě, z toho podruhé uspěli na samostatné nájezdy. Do zápasu přitom vstoupili hrůzostrašně, už ve 4. minutě za stavu 2:0 pro domácí střídali brankáře. Willa překonal již jen druhou úspěšnou dorážkou Lugin, přesto byl Admiral velmi blízko vítězství, když ještě na konci 56. minuty vedl o dvě branky.
    Při Mozíkově vyloučení však snížil Jarullin a v power-play poslal zápas do prodloužení po Hykově střílené přihrávce zblízka Sedlák. V dodatečné pětiminutovce Admiral nevyužil přesilovku 4 na 3 a v nájezdech prohrává poměrem 1:2.

Teemu PULKKINEN - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.

Autorem vítězné branky je TEEMU PULKKINEN.

5. série
    1:2
    Arťom MANUKJAN neprostřelil Willa a nájezdy končí.

4. série
    1:2
    Lukáš SEDLÁK nevyužívá první mečbol. Kotouč mu utíká při blafáku od hole.

4. série
    1:2
    Vladislav UŠENIN zvedl puk do šibenice a ještě udržel naděje Vladivostoku.

3. série
    0:2
    Teemu PULKKINEN si položil brankáře a po oblouku doprava zvedl kotouč z úhlu pod víko.

3. série
    0:1
    Vjačeslav UŠENIN na Willa nevyzrál.

2. série
    0:1
    Vitalij ABRAMOV zakončuje chytře po ledě mezi betony a posílá Traktor do vedení.

2. série
    0:0
    Rihards BUKARTS neproměňuje. Do třetice vyráží brankář.

1. série
    0:0
    Vladimir TKAČOV střílí jen do Serebrjakova.

64:53
    Teemu Pulkkinen si dal jakousi předehru k samostatným nájezdům, Serebrjakov jeho střelu pod víko vyráží ramenem.

64:40

64:11
    Vojtěch Mozík nabil na levý kruh Bukartsovi, který střílí příklepem do Willovy hrudi.

63:55
    Šulákovu ránu přizvedla Jarullinova hůl do ochranné sítě.

63:14
    Čeljabinská trojice je stažena před brankovištěm, domácí si dlouze vyměňují kotouč. Vjačeslav Ušenin se prosmýkl před Willa, ale blafákem ho nepřekonal. Odražený kotouč napálil Libor Šulák do zadního hrazení.

62:40
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

62:05
    Těrtyšnyj se projel pravým křídlem a domácí pro tentokrát zachránila bližší tyčka!

61:34
    Sajustov míchal s kotoučem za bránou a přes strážce čeljabinské levé tyče ho dokázal prostrčit na Matuškina, jehož prudkou střelu vyráží Will.

60:01

Dlouho to vypadalo, že si Admiral pohlídá vítězství, ale v 56. minutě při Mozíkově vyloučení snížil Jarullin a při hře bez brankáře zajistil Sedlák Čeljabinsku prodloužení. Oba celky si dělí po bodu.

Střely na bránu 29:30 (12:6, 9:11, 8:13)
    Vhazování 17:30
    Čas v útoku 8:07 – 11:19
    Vyloučení 3:3
    Využití 0:1

60:00

59:42
    Domácí ještě zkoušejí zachránit, co se dá. Bukarts střílí do Willovy lapačky a vhazovat se bude v čeljabinském pásmu.
    59:05 Lukáš SEDLÁK - 3:3

59:05
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Obrovská radost na lavičce hostů. V power-play dostal Hyka prudkou křížnou přihrávku od Bailena na levý kruh a jeho střílený centr po ledě tečoval mezi betony roztaženého brankáře LUKÁŠ SEDLÁK.
    Asistence: Tomáš Hyka, Nick Bailen.

58:47
    Výborný zákrok domácího brankáře proti Bailenově střele z dálky, na kterou přes clonící útočníky neviděl.

58:27
    Serebrjakov vyráží betonem Kalininovu ránu z pravého kruhu.

58:11
    Will zamířil na střídačku, Traktor to riskne v šesti.

57:00
    Dnešní utkání sleduje 1985 diváků.

56:52
    Čeljabinci přeskupují síly a rozjíždějí další akci od píky, zatímco domácí publikum mohutně povzbuzuje hráče Vladivostoku, kteří jsou teď pod velikým tlakem.
    55:43 Albert JARULLIN - 3:2

55:43
    Hosté sehráli dokonale přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci napnul síť golfovým úderem obránce ALBERT JARULLIN.
    Asistence: Vjačeslav Osnovin, Alexej Byvaľcev.

54:47
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vojtěch Mozík – 2 min., držení).

54:31
    Domácí brankář po Kulikově dělovce zůstal bez hole, spoluhráči však zatarasili cestu k bráně.

53:11
    V obrovské šanci selhal Nick Bailen, kterého nechali domácí trestuhodně úplně samotného mezi kruhy. Američan s běloruským pasem pálí vedle.

52:20
    Nápor Čeljabinsku zastavuje Serebrjakov, který semaforem chytá Kapustinovu ránu. Je čas na poslední reklamní přestávku.

51:46
    Vitalij Abramov připravil průnikem a přihrávkou doleva šanci Kapustinovi, který minul zařízení. Z druhé strany to pak zkoušel podél brankové čáry Kulik, rozhodčí rozpažují.

50:16
    Na levém kruhu zůstal nepokrytý Teemu Pulkkinen, táhlým švihem však trefuje jen protihráče.

49:55
    Po více než čtyřech minutách hry bez přerušení vyhazují kotouč přes všechny čáry domácí.

49:13
    Hráčům Traktoru už podruhé v krátkém sledu utíká zpětná přihrávka z útočného pásma za modrou čáru.

48:32
    Vladislav Ušenin pronikl po levém mantinelu a tvrdou střelou z úhlu vystrašil Willa.

47:27
    Dinar Chamidullin vyčkává s rozehrávkou za vlastní bránou, hokejisté Admiralu pochopitelně nemusejí spěchat.

45:49
    Další zakázané uvolnění hostů vrací hru před Willa.

45:27
    Verba vybojoval kotouč pro Arťuchina, který z druhé vlny těsně přestřelil čeljabinskou klec.

43:24
    Pro změnu nedovoleně přes všechny čáry vyhodili domácí a po buly pálil z úhlu těsně vedle jejich poodkryté brány Alexej Byvalcev.

42:25
    Kotouč zůstal z boku ležet na čeljabinské síti, vhazovat se bude po Willově levici.

41:48
    Čeljabinci vyhazují na zakázané uvolnění.

40:55
    Arťom Manukjan nasadil ke sprintu a po přesném pasu do jízdy se řítil zleva sám na Willa. Ránu příklepem na zadní tyč český gólman stačil přesměrovat mimo bránu.

40:21

40:01

Favorita dostal na kontakt ve 28. minutě Abramov, jehož rána vyletěla od vnitřní konstrukce brány do hřiště a teprve dodatečně si jí sudí všimli na videu. Lugin však ve 35. minutě zopakoval svou dorážku ztlumené střely z pár decimetrů za povyjetým brankářem a vrátil Vladivostoku dvougólový náskok. Hostům zbývá po obrátce ještě 21 vteřin z přerušené první přesilovky v zápase.

Střely na bránu 21:17 (12:6, 9:11)
    Vhazování 12:11
    Čas v útoku 5:49 – 7:10
    Vyloučení 2:3, bez využití

40:00

39:49
    Sergej Kalinin promáchl prudkou křížnou přihrávku Romana Manuchova. Hosté ale udrželi kotouč a Jarullin ještě před sirénou pálí do lapačky vladivostockého brankáře.

38:56
    Do brejku se v oslabení po levém křídle vydal Verba a z úhlu prověřil Willovu pozornost.

38:32
    Pulkkinenovu ránu vyráží Serebrjakov pravým betonem k Šulákovi, který vyhazuje.

38:21
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Matuškin – 2 min., podrážení).

38:04
    Marsel Šolochov se dral k dorážce vlastní střely, po které měl Serebrjakov kotouč pevně v lapačce. To se nelíbilo domácím obráncům, kteří se hned vydali útočníka Traktoru umravnit.

36:05
    Tělegin musí pro šikovně žabkou vyhozený kotouč do vlastního pásma, zatímco hráči Vladivostoku střídají.
    34:31 Dmitrij LUGIN - 3:1

34:31
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Stejný kousek, kterým vyhnal z brány Garipova, provedl teď DMITRIJ LUGIN i jeho náhradníku Willovi. Počíhal si na brankovišti a dorazil do prázdné klece Obidinovu bombu z mezikruží, kterou český brankář pouze ztlumil mezi betony.
    Asistence: Andrej Obidin, Arťom Garejev.

33:14
    Domácí nepustili soupeře při více než minutovém pobytu v útočném pásmu ke střele.

31:43
    Nikita Serebrjakov vystihl efektním semaforem dělový příklep Alberta Jarullina , následuje komerční přestávka.

31:09
    Zakázané uvolnění čeljabinského mužstva.

28:57
    Domácí mohli opět jít do trháku, zcela volný Sajustov však dorážkou zblízka nepřekonal stojícího Willa.
    27:19 Vitalij ABRAMOV - 2:1

27:19
    Karpuchinovu zpětnou přihrávku z rohu napálil VITALIJ ABRAMOV a puk se odrazil od vnitřní brankové konstrukce tak prudce, že hra ještě nějakou dobu pokračovala, až při přerušení hry se rozhodčí na videu přesvědčili o platnosti gólu a časomíra se vrací zhruba o půl minuty zpět.
    Asistence: Ilja Karpuchin, Vladimir Tkačov.

27:04
    Karpuchin se nečekaně dostal mezi kruhy k odraženému kotouči, trefuje však jen brusle bránícího hráče Admiralu.

26:04
    Z pasu domácího Matuškina je jen zakázané uvolnění.

25:35
    Hra 4 na 4 probíhala hlavně v domácím obranném pásmu, oba vyloučení hráči se současně vracejí na led.

24:08
    Lukáš Sedlák stranou od brány šikovně tečoval čepelí hole Bailenův střílený pas, kotouč však uvízl pod betonem vladivostockého gólmana.

23:35
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Arťom Garejev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

23:13
    Arťuchin přenechal puk Obidinovi, jehož tvrdou střelu chytá Will a podržel kotouč v lapačce.

22:05
    Lukáš Sedlák z úhlu nepřekvapil Nikitu Serebrjakova.

20:01

Letošní nováček KHL na soupeře vletěl a Garipova vyhnal z brány dvěma góly již ve 4. minutě. Will už další kotouč nepustil a skóre 2:0 vydrželo navzdory převaze a dvěma přesilovkám Admiralu až do sirény.

Střely na bránu 12:6
    Vhazování 7:6
    Čas v útoku 3:46 – 2:36
    Vyloučení 0:2, bez využití

20:00

18:47
    Další akci vladivostockých hráčů zastavuje ofsajd.

17:40
    Nápor hokejistů s kotvou na hrudi pokračuje. Po levém křídle se rozjel Mark Verba a vypálil golfákem do Willovy výstroje.

15:58
    Tohle je vynikající střídání Admiralu, český brankář i se zakrytým výhledem drží hosty dalším výborným zákrokem proti střele Dmitrije Sajustova.

15:31
    Roman Will musel znovu na led a spodním koncem pravého betonu vyráží dobře mířenou ránu Fjodora Běljakova.

15:10
    Dinar Chamidullin přinutil Willa k rozkleku tvrdou střelou po ose hřiště.

13:44
    Od Kulikova vyloučení se hrálo bez deseti vteřin 5 minut bez přerušení, ale také bez šancí. Plynulý úsek ukončuje až zakázané uvolnění Admiralu, následuje komerční přestávka.

12:27
    Pullkinen od modré čáry střelou přes obránce zaměstnal vyrážečku Nikity Serebrjakova.

10:54

10:20
    Domácím trvalo, než se usadili v útočném pásmu, a teď dlouze kombinují bez střelby.

8:54
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jevgenij Kulik – 2 min., vysoká hůl).

8:32
    Domácí nedotáhli brejk 3 na 2, Will měl ještě potíže s Bukartsovým prudkým nahozením z rohu kluziště a jeho spoluhráči si vzápětí pomohli faulem. Brankář Vladivostoku spěchá na střídačku.

7:49
    Komerční přestávka po střele Těrtyšného, která vyletěla do ochranné sítě.

7:29
    Z tlaku si Admiral pomáhá zakázaným uvolněním.

7:05
    Čeljabinci se poprvé dostali k souvislejšímu tlaku, po přihrávce zpoza brány pálil volný Pulkkinen a na brankovišti dorážel Byvalcev. Domácí brankář Serebrjakov si sedl na zadek na čáře, ale kotouč nepouští.

5:43

5:00
    Domácí se nakonec po určitých těžkostech dostali do útočného pásma a Will si připisuje úspěšný zákrok lapačkou proti tvrdé střele Libora Šuláka.

3:43
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).

3:43
    Traktor Čeljabinsk střídá brankáře: Emil Garipov je velmi brzy stažen z ledu, do brány přichází Roman Will.

3:43
    Oddechový čas pro hosty.
    3:43 Dmitrij LUGIN - 2:0

3:43
    Matuškinovu ránu od modré čáry Garipov jen ztlumil mezi betony a DMITRIJ LUGIN za jeho zády došťouchl zbývající decimetry do brány.
    Asistence: Maxim Matuškin, Arťom Garejev.

3:25
    Mezi obránce se protahoval Obidin, hostující obránci ho v poslední chvíli hraničním zákrokem nepustili ke střele.
    1:37 Alexandr ŠEVČENKO - 1:0

1:37
    Obvyklý Willův náhradník Garipov se poprvé dotkl puku až když ho holí lovil ze své brány. Skóre otevírá po skvostném průniku střelou do šibenice ALEXANDR ŠEVČENKO.
    Asistence: Vladislav Ušenin.

0:32
    Byvalcev připravil rozchytávací zákrok do lapačky domácímu brankáři.

0:01

Domácí hokejisté nastupují na led v černých dresech, hosté v bílých.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Siňagin) – Mozík, Šulák, Chamidullin, Běljakov, Metalnikov, Matuškin, Palivko – Garejev, Obidin, Lugin – Ševčenko, Vjačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin – Manukjan, Sajustov, Bukarts – Makarenko, Verba, Arťuchin.

Traktor Čeljabinsk: Garipov (Podskrebalin, Will) – Manuchov, Jarullin, Tělegin, Bailen, Karpuchin, Kulik, Kirpičnikov – Kalinin, Byvalcev, Pulkkinen – Hyka, Sedlák, Těrtyšnyj – Kapustin, Tkačov, Abramov – Osnovin, Fatějev, Šolochov – Gorjunov-Rolgizer.

Rozhodčí: Morozov, Vasiljev – Ivanov, Ponamarenko.

Libor Šulák (VLD) 14 / 2+7
    Vojtěch Mozík (VLD) 14 / 0+2
    Roman Will (ČLJ) 13 zápasů / úspěšnost 93,8%
    Tomáš Hyka (ČLJ) 16 / 2+10
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 16 / 6+5

Vzájemné zápasy
    Admiral se vrátil do KHL po roční odmlce a letos se ještě s Traktorem neutkal. V předloňské sezóně to bylo na body těsně 5:4 pro hokejisty z Čeljabinsku, kteří ovšem poslední hraný zápas v únoru 2020 ovládli drtivě 5:0.

Traktor Čeljabinsk je i díky příspěvku českých reprezentantů jedním z nejpříjemnějších překvapení soutěže. Po porážce 3:4 na nájezdy v Petrohradě zvítězil čtyřikrát v řadě, jednou z toho také až v nájezdech. Do Vladivostoku se Traktor přesunul ze sousedního (jen 750 km vzdáleného) Chabarovsku, kde z dvojzápasu s Amurem vytěžil všechny body po výhrách 2:0 a 5:4.

Kanadské bodování:
    Nikita Těrtyšnyj 9+7
    Nick Bailen 3+11
    Teemu Pulkkinen 8+4

Admiral Vladivostok hraje počtvrté za sebou na domácím ledě a vždy to bylo napínavé do posledních vteřin. Zatímco nad Nižným Novgorodem a Viťazem Podolsk vydřel staronováček výhry rozhodujícími góly v samotném závěru, Dinamu Riga mezitím nejtěsnějším poměrem podlehl.
    Vladivostok je ve Východní konferenci i celé lize předposlední, ale ztráta zatím není propastná.

Libor Šulák 2+7
    Vjačeslav Ušenin 3+4
    Rihards Bukarts 4+2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. A. Ševčenko (Vladislav Ušenin), 4. Lugin (Matuškin, A. Garejev), 35. Lugin (Obidin, A. Garejev) – 28. V. Abramov (Karpuchin, V. A. Tkačov), 56. Jarullin (Osnovin, Byvalcev), 60. L. Sedlák (Hyka, Bailen), rozh. náj. Pulkkinen