Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Soči 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 2:3 (1:2 po s.n.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Admiral Vladivostok
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 11.10.2021, 11:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Statistiky zápasu
    Střely na bránu 35:32 (12:6, 9:11, 8:13 – 6:2)

Vojtěch Mozík (VLD) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 18:38
    Roman Will (ČLJ) 31 zákroků, 1 obdržená branka, úspěšnost 96,9%, čas na ledě 60:23
    Tomáš Hyka (ČLJ) 0+1, čas na ledě 17:04
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 1+0, 4 střely, čas na ledě 20:18 (14:09:18)

Hokejisté Čeljabinsku pokračují ve vítězném tažení pátým zářezem v řadě, z toho podruhé uspěli na samostatné nájezdy. Do zápasu přitom vstoupili hrůzostrašně, už ve 4. minutě za stavu 2:0 pro domácí střídali brankáře. Willa překonal již jen druhou úspěšnou dorážkou Lugin, přesto byl Admiral velmi blízko vítězství, když ještě na konci 56. minuty vedl o dvě branky.
    Při Mozíkově vyloučení však snížil Jarullin a v power-play poslal zápas do prodloužení po Hykově střílené přihrávce zblízka Sedlák. V dodatečné pětiminutovce Admiral nevyužil přesilovku 4 na 3 a v nájezdech prohrává poměrem 1:2.

Teemu PULKKINEN - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.

Autorem vítězné branky je TEEMU PULKKINEN.

5. série
    1:2
    Arťom MANUKJAN neprostřelil Willa a nájezdy končí.

4. série
    1:2
    Lukáš SEDLÁK nevyužívá první mečbol. Kotouč mu utíká při blafáku od hole.

4. série
    1:2
    Vladislav UŠENIN zvedl puk do šibenice a ještě udržel naděje Vladivostoku.

3. série
    0:2
    Teemu PULKKINEN si položil brankáře a po oblouku doprava zvedl kotouč z úhlu pod víko.

3. série
    0:1
    Vjačeslav UŠENIN na Willa nevyzrál.

2. série
    0:1
    Vitalij ABRAMOV zakončuje chytře po ledě mezi betony a posílá Traktor do vedení.

2. série
    0:0
    Rihards BUKARTS neproměňuje. Do třetice vyráží brankář.

1. série
    0:0
    Vladimir TKAČOV střílí jen do Serebrjakova.

64:53
    Teemu Pulkkinen si dal jakousi předehru k samostatným nájezdům, Serebrjakov jeho střelu pod víko vyráží ramenem.

64:40

64:11
    Vojtěch Mozík nabil na levý kruh Bukartsovi, který střílí příklepem do Willovy hrudi.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. A. Ševčenko (Vladislav Ušenin), 4. Lugin (Matuškin, A. Garejev), 35. Lugin (Obidin, A. Garejev) – 28. V. Abramov (Karpuchin, V. A. Tkačov), 56. Jarullin (Osnovin, Byvalcev), 60. L. Sedlák (Hyka, Bailen), rozh. náj. Pulkkinen