Kazachstán – Finsko 0:2 (kon.) | Portugalsko – Lucembursko 5:0 (kon.) | Srbsko – Ázerbájdžán 3:1 (kon.)
Kosovo – Gruzie 1:2 (kon.) | Švédsko – Řecko 2:0 (kon.) | Bulharsko – Sev. Irsko 2:1 (kon.)
Litva – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Ukrajina – Bosna 1:1 (kon.) | Dánsko – Rakousko 1:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Skotsko 0:1 (kon.) | Izrael – Moldavsko 2:1 (kon.) | Albánie – Polsko 0:1 (kon.)
Anglie – Maďarsko 1:1 (kon.) | San Marino – Andorra 0:3 (kon.)
Faerské ostrovy
0:1 (0:0)
Skotsko
Úterý 12.10.2021, 20:45 • Tórsvøllur, Torshavn • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina F

S konstatováním, že Skotsko vyhrálo na hřišti Faerských ostrovů brankou z 86. minuty 1:0 a zapisuje do tabulky důležité tři body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (22:55:10)

V dnešních zápasech skupiny F porazilo Dánsko Rakušany 1:0 a stále zůstává stoprocentní i bez inkasované branky. Izrael si pak doma porazil s Moldavskem 2:1.

Bez vyloučení.

Skotové nakonec hodně utrápeně došli ke třem bodům, ale došli. První poločas skončil 0:0, když nejprve hosté zahodili jednu velkou šanci a kdyby poté Faeřané vedli, nemohl by se nikdo divit, Jenže tři nadějné gólové situace zůstaly domácími nevyužity, když dvakrát zachránil hosty gólman Gordon a potřetí šel míč z hlavičky Vatnhamara nad. Ve 40. minutě si ještě málem srazil míč do vlastní sítě Hanley.

Druhý poločas byl v podání Skotů lepší a domácí se dlouho nemohli dostat za polovinu hřiště. Jenže většina slibných situací hostí byla zakončena střelou vedle a když už, tak si věděl rady výborný brankář domácích Teitur Gestsson. Když už byli domácí hodně unavení, ale z posledních sil odolávali, přišel spásný centr z pravé strany od Pattersona, který na hranici ofsajdu uklidil do sítě Lyndon Dykes. Celá situace se zkoumala na videu, ale sudí rozhodli, že bylo vše v pořádku – 0:1. V devíti nastavených minutách už si Skotové v pohodě došli pro cenné tři body.

90+9

90+9
    Devátá minuta nastavení. Trenér Skotska ukazuje svým svěřencům, ať zachovají chladnou hlavu, že jsou blízko k vítězství.

90+8
    Rozhodčí ještě něco zkoumá na videu. Nejednalo se o žádnou spornou situaci, takže výsledek videa nebude mít na průběžný stav vliv.

90+7
    Skotové získali míč na velkém vápnu, ačkoliv si McTominay možná pomohl faulem. Píšťalka rozhodčího zůstává němá. Ještě se chvilku hraje, za dvě střídání v nastaveném času.

90+7
    Šance na poslední útok Faeřanů.

90+7
    Stejně jako na začátku poslední nastavené minuty, kdy míč na středovém kruhu zpracoval John McGinn a dle názoru sudího jej fauloval Hördur Askham. Z opakovaného záznamu ale spíše vypadalo, že McGinn upadl sám.

90+6
    McTominay přebral na polovině hřiště míč a následně ho zatáhl za dres Rólantsson. Jasný nedovolený zákrok, Skotové zůstanou u míče a jsou blízko ke třem bodům.

90+5
    Jóan Edmundsson jde ze hřiště a na pár minutek ho nahradí Klæemint Olsen.

90+3
    Nastavené minuty nyní utíkají pro Faeřany až moc rychle, Skotové navíc mají míč na polovině soupeře.

90+1
    Brandur Hendriksson nedovoleně zastavil Scotta McTominaye a ještě se s ním dostal do menší potyčky, za kterou vidí žlutou kartu.

90
    Ve druhém poločasu se bude hrát o sedm minut navíc.

89
    Billy Gilmour má dnes odpracováno, zahodil tři velké šance. Místo něj jde na plac Liam Cooper.

89
    Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí a celkem jejich zlobu i chápu, nicméně po téměř dvouminutovém zkoumání videa došli sudí k názoru, že bylo vše v pořádku.

87
    Ale pozor! Matej Jug bude vše zkoumat na videu, respektive jeho kolega videoasistent rozhodčího. Možná se jednalo o milimetrový ofsajd!
    86. Lyndon DYKES - 0:1