Frisk Asker – Jastrzębie 3:7 (kon.) | Frölunda – IFK Helsinky 4:1 (kon.) | Växjö – TPS 4:2 (kon.)
Tappara – Skellefteå 4:2 (kon.) | Bremerhaven – Sparta 1:3 (kon.) | Zürich – Mladá Boleslav 7:3 (kon.)
Fribourg – Leksands IF 3:0 (kon.) | Bolzano – Salzburg 3:4 (po pr.) | Rungsted Seier Capital – Rouen 2:4 (kon.)
ZSC Lions
7:3 (3:3, 1:0, 3:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 12.10.2021, 19:45 • Kunsteisbahn im Chreis • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

ZSC Lions: Waeber (Flüeler) – Weber, Geering (C), Noreau, Marti, Guebey, Baltisberger, Trutmann, Aeschlimann – Azevedo, Malgin, Quenneville – Baltisberger, Roe, Andrighetto – Sigrist, Krüger (A), Hollenstein – Diem, Schappi (A), Pedretti.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (Rúžička) – Pláněk (A), Pýcha, Vacík, Bernad, Jasečko, Šidlík – Kotala, Raška, Kelemen – Grim, Claireaux, Dufek – Stránský (A), Závora, Eberle (C) – Snášel, Simon.

Rozhodčí: Lemelin, Tscherrig – Schlegel, Cattaneo.

00:01

00:45
    Úvod zápasu se nese v opatrném duchu, oba celky se prozatím oťukávají.

01:55
    Domácí Weber čeká, až mu dostřídají spoluhráči, zatím je s pukem za vlastní brankou.

02:41
    Akce před Waeberem, tomu pomohl Hollenstein a vhazuje se po levici gólmana Lions.

03:12
    Azevedo rozjel akci domácích, dlouhou přihrávkou našel spoluhráče, toho ale obrana Boleslavi zastavila u modré čáry.

03:47
    Schwarz při první těžké práci, musel totiž likvidovat Martiho teč prudké střely od modré čáry!

04:02
    V útočném pásmu schytal nepříjemný hit Eberle a bylo to s faulem. Dvě minuty za krosček dostal domácí Yannick Weber.

04:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Přesilovka je využitá, hosté jdou do vedení. Od modré čáry vystřelil Pláněk, puk se odrazil od clonících hráčů na hůl ADAMA RAŠKY a ten trefil odkrytou část branky – 0:1. Asistence: Martin Pláněk, Pavel Pýcha.
    04:39 Adam RAŠKA - 0:1

05:09
    Lions právě vstřelili branku!
    Je ale opravdu bleskově srovnáno! Domácí se usadili v útočném pásmu, Roe našel zadovkou CHRISE BALTISBERGERA a ten zcela nekrytý trefil ranou z první horní růžek Schwarzovy branky – 1:1. Asistence: Garrett Roe, Sven Andrighetto.
    05:09 Chris BALTISBERGER - 1:1

06:05
    Hraje se útočný hokej z obou stran, nyní byl v dobré pozici Stránský, jeho střelu ale Waeber vyrazil.

07:25
    Vacík ubránil Andrighetta, ten se teď do zakončení nedostal a puk skončil za brankou.

07:45
    Další vyloučení na straně Lions, dvě minuty za podrážení dostal Reto Schappi.

08:23
    Tato přesilovka se zatím hostům moc nedaří, Lions vyhodili puk do středního pásma.

08:51
    Tak nakonec je i druhá přesilovka využitá! Po akci pravou stranou přišlo přenechání puku MILOŠI KELEMENOVI, ten si zpracoval a prudkou ranou se trefil pod horní tyčku. Gólman Lions měl sice dobrý výhled, ale na tohle prostě odpověď nenašel – 1:2. Martin Pláněk, Marek Schwarz.
    08:51 Miloš KELEMEN - 1:2

09:24
    I podruhé je ale bleskově srovnáno. Od mantinelu si vyjel DENIS MALGIN, přes několik hráčů si nabruslil do střelecké pozice a i on předvedl nechytatelný švih. Máme tak vyrovnáno na 2:2. Asistence: Justin Sigrist, Phil Baltisberger.
    09:24 Denis MALGIN - 2:2

10:14
    Hollenstein měl u branky dobrou pozici pro střelu, Schwarz se ale zvládl ke své levé tyčce přesunout a velkou šanci domácích zneškodnit.

11:38
    Domácí tým začíná přebírat aktivitu na ledě, Mladá Boleslav je teď pod tlakem ve vlastním pásmu.

12:20
    Hosté jdou již potřetí do vedení. Kotala převzal dlouhý pas, tím vzniklo přečíslení dva na jednoho, následovala přihrávka na volného MILOŠE KELEMENA a ten střelou nedal brankáři nárok na zákrok – 2:3. Asistence: Jakub Kotala, Pavel Pýcha.
    12:20 Miloš KELEMEN - 2:3

12:59
    Lions to nechtějí nechat jen tak, Sigristova střela z levé strany lízla brankovou konstrukci. Málem bylo znovu rychle srovnáno!

13:45
    Curych pokračuje v náporu, Schwarz si musí dávat velký pozor a hlídat si obě tyče.

14:11
    Přesilovku si teď zahraje i domácí celek, dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Jan Eberle.

14:21
    Pýcha vystihl rozehru Lions a ihned poslal puk přes všechny čáry.

15:06
    Malgin mohl zakončovat z pravého kruhu, rozhodl se však ještě přihrávat. Azeveda ovšem přes clonu nenašel.

15:38
    Puk je zase pryč z pásma Mladé Boleslavi.

15:50
    I domácí tým využívá přesilovou hru a potřetí srovnává skóre. Po kombinaci vystřelil od modré čáry SVEN ANDRIGHETTO a jeho dělovka, na kterou Schwarz přes clonící hráče moc neviděl, skončila v síti – 3:3. Asistence: Garrett Roe, Maxim Noreau.
    15:50 Sven ANDRIGHETTO - 3:3

16:45
    Na Mladé Boleslavi je sympatické, že inkasovaná branka s hráči nezamává. Hosté jdou do útoku.

17:52
    Už zase domácí, Malgin pronikal do útočného pásma středem, svou kličku ale do konce nedotáhl a byl o puk obrán.

18:29
    Mnoho nescházelo a Lions se poprvé dostali do vedení. Před brankou se ochomýtal Baltisberger a hned několikrát se pokoušel dopíchnout puk do sítě. Schwarz ale vsedě dokázal zakročit a přerušit hru!

18:59
    Pavel Pýcha střílel od levého kruhu, mířil na zadní tyčku, kde navíc číhal Snášel. Rána po ledě skončila těsně mimo, teč tak Snášelovi neklapla.

19:36
    Vše se zase přesunulo na opačnou stranu a Schwarz musel vytáhnout ještě jeden zákrok.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla pěknou divočinu. Mladá Boleslav se třikrát dostala do vedení, z toho dvakrát v přesilovce, domácí Lions ale dokázali vždy reagovat a srovnat. Na branku Adama Rašky odpověděl Chris Baltisberger, na úspěch Miloše Kelemena Denis Malgin a když se Miloš Kelemen prosadil podruhé, tak v 16. minutě využil přesilovku Sven Andrighetto a upravil na současných 3:3.

20:45
    I druhá třetina začala aktivním hokejem, diváci se tak rozhodně nemají možnost nudit.

21:34
    Hraje se nahoru a dolů, platí, že lehce lepší je teď tým Curychu.

22:24
    Vhazování před Schwarzem.

23:06
    Domácí tým poprvé vede. Schwarz vyrazil proti volnému puku, jenže jej nevypíchl zrovna nejlépe, navíc přes něj přepadli hned dva spoluhráči a tak po Diemově přihrávce mohl z otočky vystřelit MARC AESCHLIMANN a trefit odkrytou bránu – 4:3. Asistence: Dominik Diem.
    23:06 Marc AESCHLIMANN - 4:3

24:50
    Najednou je Mladá Boleslav pod obrovským tlakem a obrana hostů nestíhá.

25:40
    Nyní Schwarze ohrožovali Malgin s Quennevillem, gólman Mladé Boleslavi pro jistotu přerušil hru.

25:58
    Hosté se vydali do postupného útoku pravou stanou, jejich snaha ale skončila v rohu kluziště.

26:45
    Od modré čáry to zkusil Bernad, na jeho švih měl ale gólman dobrý výhled a puk skryl mezi svými chrániči.

27:27
    Schwarz opět v práci, nyní to na něj zkoušel z ostrého úhlu Quenneville. Gólman Mladé Boleslavi si svou pravou tyčku uhlídal.

28:49
    Trocha uklidnění na ledové ploše, ani Lions nemohou permanentně udržet vysoké tempo.

29:58
    Andrighetto střílel po kombinaci od modré čáry, přesnost ale tentokrát nebyla jeho silnou stránkou. Puk skončil v rohu.

30:39
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, vše se vrací před Schwarze. Jeho spoluhráči sice nemohou střídat, ale mají alespoň několik okamžiků na vydechnutí.

30:54
    Od pravého mantinelu střílel Noreau, šlo to ale přesně doprostřed branky.

31:29
    Aeschlimann byl blizoučko svému dnes druhému gólu, nabruslil si na střed a švihem trefil pravou tyčku!

32:02
    Tvrdý zákrok hostů u mantinelu a bude se vylučovat. Bude toho ale zřejmě více, neboť hned vzápětí se strhla krátká bitka, tu rozhodčí nenechají bez povšimnutí.

32:02
    Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Jakub Kotala.

32:02
    Za vzájemné pošťuchování byli vyloučeni Chris Baltisberger a Miloš Kelemen. Oba dostali dvě minuty za hrubost.

33:29
    Přesilovka Lions zatím nemá potřebné tempo, hosté navíc jistě brání. Domácí teď vyhodili puk a pískalo se zakázané uvolnění.

34:02
    Mladá Boleslav je v plném počtu a dopředu se hned vydal Jan Dufek. Waeber pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

34:44
    Domácí se snaží vymotat z vlastního pásma, Mladá Boleslav dobře napadá rozehrávku.

35:46
    Jestli byla první třetina hodně divoká, v té druhé pracují obrany o mnoho lépe a teď nejsou ani střely.

36:14
    Lions se sami zbavili útočného pásma, nyní se snaží o co nejrychlejší návrat.

36:56
    Nahození od modré čáry cinklo o brankovou konstrukci, Schwarz však mohl zůstat v klidu, byl to pouze zadní oblouk.

37:51
    Guebey napřáhl z dálky, puk se mu ale sesmekl z čepele a byla z toho pouze neškodná žabička.

38:15
    Mladá Boleslav se dostala do brejku tři na jednoho, zakončení vzal na sebe Kelemen, zblízka ovšem puk za Waebera nepropasíroval.

39:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

39:41
    Noreau se stáhl z útočného pásma a nechce už riskovat ztrátu puku. Proto drží puk na jistotu.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hráči domácích Lions. Druhá třetina přinesla pouze jedinou branku a to v úvodu 24. minuty, kdy se prosadil Marc Aeschlimann. Více ze hry pak stále měl švýcarský celek, jenže Schwarz dělal co mohl a další inkasovaný gól již nepřipustil. Na druhé straně vyrážela Mladá Boleslav hlavně do brejků, jenže jestliže to v první části padalo, tak nyní vůbec. Největší možnost měl v závěru Kelemen, na hattrick však musel zatím zapomenout. DO šaten se odešlo za stavu 4:3.

40:44
    Msrti si dojel nahozený puk, bleskovou otočkou se zbavil obránce a ihned tak zahájil akci svého týmu.

41:48
    Mladá Boleslav v útoku. Po střele od modré čáry se puku chopil Raška a snažil se po vyjetí zpoza branky zakončit. Obrana domácích je ale udržela na uzdě.

42:37
    Schwarz se vydal ven ze své branky a své obraně pomohl s nahozeným pukem. Byl u něj jako první a zabránil tak případnému nebezpečí pro Mladou Boleslav.

43:41
    Pokračuje mírný nápor Lions před Schwarzem, zatím je to ale bez nějakých výrazných střel.

44:24
    Stránský schytal u mantinelu tvrdý hit, dle sudích to ale bylo v rámci pravidel a pokračuje se tak ve hře.

44:43
    Další výpad domácích skončil postavením mimo hru, provinil se Justin Azevedo.

45:26
    Raška se vyloupl před brankou Lions, jenže byl moc blízko na to, aby mohl puk zvednout a Waebera překvapit.

46:25
    Na opačné straně se o něco podobného pokoušel Krüger, jeho sklepnutí však skončilo vedle pravé Schwarzovy tyče.

47:11
    Hraje se za brankou Curychu, jenže hosté se nemohou z této pozice dostat do lepší, aby případně ohrozili Waebera.

47:43
    Nepovedlo se to ani Raškovi, Azevedo již vyhazuje do středního pásma.

48:15
    Domácí tým utíká do dvoubrankového náskoku. Hostům absolutně nevyšla rozehrávka od vlastní branky, u modré čáry puk zpracoval SVEN ANDRIGHETTO, sjel si ke kruhům a prudkou ranou pod břevno upravil na 5:3. Bez asistence.
    48:15 Sven ANDRIGHETTO - 5:3

49:19
    Navíc se bude na straně Mladé Boleslavi vylučovat, dvě minuty za podrážení dostal Martin Pláněk.

49:37
    Přesilovka je využitá a Lions vedou už o tři branky. Domácí nejprve trefili břevno, ale akce pokračovala, puk se opět dostal k brankovišti a JOHN QUENNEVILLE vyžil přiťuknutí spoluhráče k doklepnutí do prázdné branky – 6:3. Asistence: Marcus Krüger, Justin Azevedo.
    49:37 John QUENNEVILLE - 6:3

50:32
    Přesilovka tentokrát pro hosty, dvě minuty za vysokou hůl dostal Garrett Roe.

51:36
    Hosté jsou v křeči. Sice se snažili o rychlou kombinaci, jenže Bernad neudržel puk na modré čáře a pískalo se postavení mimo hru.

52:05
    Konečně střela. Po přihrávce na pravou stranu zakončoval z první Jan Dufek, trefil ovšem pouze gólmanův postoj.

52:32
    Domácí tým oslabení přečkal, hraje se v pěti na obou stranách.

52:56
    Hostům nevyšla rozehrávka, vyhozený puk skončil na zakázaném uvolnění.

53:49
    Lions se už nikam neženou, zkušeně si hlídají svůj tříbrankový náskok.

54:39
    Ale dávají ještě jeden gól! Domácí vybojovali puk ve středním pásmu, po překonání modré čáry předvedli ťukec na jeden dotek a JUSTIN AZEVEDO už zakončoval do prázdné branky – 7:3. Asistence: Denis Hollenstein, Denis Malgin.
    54:39 Justin AZEVEDO - 7:3

54:49
    Navíc je tu vyloučení na straně Mladé Boleslavi, dvouminutový trest za podrážení obdržel Sebastian Jasečko.

55:24
    Bombu od modré vyslal Noreau, trefil ale pouze prostředek branky. Z tohoto gól není.

56:05
    Schwarz tvrdým zákrokem do zad trefil jednoho ze stínících hráčů, tohle ale u sudích prošlo bez vyloučení.

56:49
    Jasečko se vrátil na led, Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

57:06
    Alespoň snížit mohl Dufek, jeho střela ale pouze orazítkovala brankovou konstrukci.

57:53
    Už sledujeme bezstarostný hokej, o vítězi je rozhodnuto. A tak se hra přelévá ze strany na stranu a útoky mají volnou ruku ke střelbě.

58:53
    Domácí zavezli puk do rohu, tohle jim bohatě stačí.

59:36
    Z pravé strany ještě zaútočil Hollenstein, při pokusu o kličku na střed ale o puk přišel.

Utkání je u konce a Lions si připsali vysokou výhru o čtyři branky. Poslední třetina byla zcela v režii právě švýcarského celku, který si definitivu zajistil mezi 49. a 50. minutou, když se trefili Sven Andrighetto a John Quenneville. Mladá Boleslav už poté rezignovala a v 55. minutě ještě jednou inkasovala po perfektně provedené kombinaci a gól na konečných 7:3 zaznamenal Justin Azevedo. Lions tak po této výhře skončili ve skupině na druhém místě s 13 body, Mladá Boleslav je poslední s pouhým jedním bodem.

Statistiky

Střely na branku: 41:19
    Zásahy brankářů: 16:34
    Vyhraná vhazování: 42:26
    Trestné minuty: 8:10

Utkání sledovalo 2 380 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:30:35)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Baltisberger (Roe, Andrighetto), 10. Malgin (Sigrist, Baltisberger), 16. Andrighetto (Roe, Noreau), 24. Aeschlimann (Diem), 49. Andrighetto, 50. Quenneville (Krüger, Azevedo), 55. Azevedo (Hollenstein, Malgin) – 5. Raška (Pláněk, Pýcha), 9. Kelemen (Pláněk, Schwarz), 13. Kelemen (Kotala, Pýcha)

Rozhodčí: Lemelin, Tscherrig – Schlegel, Cattaneo

Diváci: 2 380