HC Slovan – Třinec 1:4 (kon.) | Rögle BK – SønderjyskE 8:3 (kon.) | Mannheim – Lausanne 1:3 (kon.)
Zug – Mnichov 1:6 (kon.) | Lugano – Eisbären 2:4 (kon.) | Cardiff – Rauma 3:6 (kon.)
EC-KAC – Doněck 1:2 (kon.)
KAC Klagenfurt
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HC Donbass Doněck
Středa 13.10.2021, 20:20 • Stadthalle Klagenfurt • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:49:56)

Utkání sledovalo 1 209 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 17:22
    Zásahy brankářů: 20:16
    Vyhraná vhazování: 27:22
    Trestné minuty: 10:4

Je dobojováno a v hodně vlažném utkání se z výhry může radovat hostující HC Donbass Doněck. Ten o zisku bodů rozhodl v 55. minutě, kdy po pěkné kombinaci skóroval Olegs Sislannikovs a ukrajinský klub se tak se soutěží rozloučil tím nejlepším možným způsobem. Klagenfurt sice své fandy nepotěšil pěkným výkonem a hlavně výhrou, o postup do vyřazovací fáze však nepřišel.

59:47
    Domácí sice mají puk ve svém držení, jenže se vše odehrává v jejich pásmu. Tohle už pro Doněck vypadá velice dobře.

59:18
    Definitivně mohl rozhodnout Medveděv, ten ale v plné jízdě netrefil z bekhendové strany prázdnou branku.

59:00
    Hned po buly ale domácím utekl puk do středního pásma.

58:59
    Domácí tým si bere oddechový čas a po jeho uplynutí začne hra bez brankáře!

58:20
    Puk je za brankou domácích, ti tak zatím nemohou pomýšlet na případnou power-play.

57:49
    S. Witting si po objetí pásma našel pozici na střelu, ránu z pravého kruhu Voris vyrazil.

56:57
    Dlouhý puk hostů do útočného pásma zpracoval bránící Steffler, Klagenfurt může jít do protiakce.

56:19
    No a pokud se Klagenfurt dostane do protiakce, následuje vyhození tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:41
    Donbass je po vedoucí brance na koni a zase je usazen v útočném pásmu.
    54:44 Olegs SISLANNIKOVS - 1:2

54:44
    Doněck právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a hosté jdou dnes podruhé do vedení. A byla to opravdu pěkná akce. Po vyjetí zpoza branky následovala kombinace na jeden dotek, ta skončila v levém kruhu, kde napřáhl OLEGS SISLANNIKOVS a proti jeho bombě z první neměl Holzer šanci zakročit. U tyčky byl pozdě a stav je 1:2. Asistence: Andrej Birijukov.

53:51
    Holzer ubránil remízový stav, lapačkou pokryl dělovku Pangelova-Juldaševa od modré čáry.

52:54
    Po pauze se navíc vylučuje na straně domácích, dvě minuty za hákování dostal Marcel Witting.

52:54
    Ještě jedna krátká komerční přestávka, to vše před finišem tohoto zápasu.

51:41
    Neuspěl ani hostující Morozov po průniku do pásma pravým křídlem a švihem zápěstím.

50:47
    Velice aktivním hráčem domácího útoku je S. Witting, jenže je ve své snaze až příliš osamocen a tak jeho akce zhusta končí ještě před střeleckým vyjádřením.

49:55
    Puk opustil ledovou plochu, vhazuje se po pravici gólmana Holzera.

49:15
    Postavení mimo hru v podání hostujícího celku, v nedovolené pozici se ocitl Morozov.

48:29
    S. Witting vystihl rozehru hostů, ihned přiťukl na Hauduma a ten předvedl střelu z první. Voris jeho ránu kontroloval lapačkou, puk skončil nad brankou.

47:54
    Po buly před Vorisem přišla blesková střela, gólman hostů musel po puku rychle sáhnout a opět přerušit hru.

47:12
    Doněck oslabení zvládl bez problémů, oba celky jsou již v plném počtu.

46:37
    A dokonce se dostali i na dostřel, Holzer pro jistotu přerušil hru.

46:10
    Po závaru před brankou se hosté horkotěžko ubránili a vyhodili přes všechny čáry.

45:12
    Vylučuje se i na straně Donbassu, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Hlib Krivošapkin.

44:27
    Zase trochu uklidnění na ledové ploše, je to opravdu hokej bez náboje.

43:31
    Hosté vyprodukovali ještě jednu střelu, gól však nepadl a Klagenfurt je již v plném počtu.

42:55
    Kombinace hostů vyvrcholila střelou od modré čáry, Žuldikovovu bombu gólman Holzer zvládl lapit a přerušit hru.

41:31
    Už se pískalo a dvě minuty za podrážení dostal Lukas Haudum.

41:15
    Rozhodčí signalizují vyloučení na straně Klagenfurtu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

40:47
    Tečovaná střela domácích, puk skončil vedle levé tyčky.

Trestné minuty: 6:2

Čtyřicet minut hry za námi a my stále sledujeme hokej nepříliš vysoké kvality. Oba celky ne nedokáží dostat do výraznějšího a delšího tlaku, hodně akcí končí již ve středním pásmu. Přesto jsme se dočkali jedné branky, ve 28. minutě se o něj postaral domácí celek a po nahození od modré čáry úspěšně tečoval Rok Kapel. Po jeho brance panuje stav 1:1 a rozuzlení se odkládá na třetí část duelu.

40:00

39:22
    Würschl švihl svou holí a puk skončil u Vorise. Ten předvedl jistý zákrok a ihned rozehrál.

38:37
    Domácí tým pouze posunul puk do středního pásma, už to vypadá, že oba celky chtějí třetinu dohrát v klidu.

37:24
    Prostor pro akci pravou stranou měl domácí S. Witting, přihrával bekhendem mezi kruhy, to už ale obrana Donbassu vystihla a přenesla hru do středního pásma.

36:05
    Střela z otočky z pravého kruhu, Holzer vyrazil svým betonem.

35:31
    Od modré čáry to zkoušel hostující Grygorijev, jeho rána se však zastavila o bránící chumel před brankovištěm.

34:24
    Ty vyvrcholily hrubě nepovedenou rozehrávkou hostů, skončilo to zakázaným uvolněním a přenesením hry k Vorisovi.

33:58
    Pokračuje pomalý hokej na náhodu, ve hře je opravdu hodně nepřesností.

32:41
    Je tu krátká komerční přestávka.

31:48
    Několikeré nahození do útočného pásma z obou stran, ovšem bez následného rozvinutí akce.

30:54
    Další vynikající Holzerův zákrok! Nyní čelil Lialkovi, který se vymotal zpoza branky, a po krátké kličkované vystřelil zblízka. Ležící gólman Klagenfurtu však předvedl opravdu světlý moment.

29:52
    Chviličku to vypadalo, že by se Klagenfurt mohl po vyrovnání dostat do tempa, ale je tu zase návrat k tomu, co jsme viděli předtím – větší aktivitu od Doněcku.

28:51
    Parádní kombinace hostů, po akci na jeden dotek se před Holzerem objevil Razumov, jeho švih ale gólman Klagenfurtu vyrazil lapačkou!
    27:27 Rok KAPEL - 1:1

27:27
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    No vida, je srovnáno... Domácí se dostali do útočného pásma, po objetí branky doputoval puk k modré čáře a následné nahození tečoval před brankou stínící ROK KAPEL. Vypadalo to, že to šlo d jeho brusle, každopádně v tom nebyl úmysl a gól byl uznán – 1:1. Asistence: Kele Steffler, Niklas Würschl.

27:04
    Hosté se naopak nebojí útočit, teď to však přehnali s rychlostí a vystavili se do postavení mimo hru.

26:55
    Klagenfurt je dnes hodně v útlumu, Voris je v této třetině prakticky bez práce.

25:50
    Morozov se sice dostal do útočného pásma, u pravého mantinelu se ale k tomu, aby ohrozil Holzera, nedostal.

24:57
    Donbass se drží v útočném pásmu, rozehrávka je ale vedena hodně zeširoka a hráči nejsou v úhlech, ze kterých by se dalo nebezpečně zakončit.

23:57
    Prolomit to chtěl Sigarev, měl na pravé straně prostor pro golfák, puk z jeho hole ale letěl vysoko nad branku.

23:34
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez nějakého většího vzruchu.

22:28
    Zacharov z pravé strany vjel do útočného pásma, po objetí branky našel Žuldikova a ten střílel z první. A Holzer musel do práce!

21:14
    Holzer teď musel vyjet ven z branky, aby byl u puku dříve než Turkin. Zvládl to na výbornou a pomohl svým spoluhráčům s rozehrou.

20:56
    Domácí jsou s pukem za vlastní brankou, čeká se na dostřídání.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 21:10.

Statistiky

Střely na branku: 6:7
    Zásahy brankářů: 6:6
    Vyhraná vhazování: 8:8

První třetina je za námi a hokej to nebyl zrovna té nejvyšší kvality. Na hře bylo poznat, že ve skupině je už rozhodnuto. Úvodní okamžiky sice patřily domácím, jenže poté se osmělili i hráči Doněcku a nakonec dali i zatím jedinou branku třetiny, když se překvapivou ranou trefil Vitalij Lialka. Na daném výsledku pak nic nezměnily ani přesilové hry a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:45
    M. Witting pouze nahazoval puk do útočného pásma, on ani jeho spoluhráči se ale přes obranu neprobili.

18:50
    Nájezd hostů z pravé strany, Razumovovo nabruslení si před Holzera ale zakončení neznamenalo, gólman Klagenfurtu si trochu povyjel a akci zastavil.

17:45
    Hra je teď opravdu na hodně slabé úrovni, akce obou celků končí ve středním pásmu.

16:34
    Hosté už jsou v plném počtu.

15:30
    Takřka minuta z přesilovky je pryč, domácí se stále nemohou usadit v pásmu a pokusit se o srovnání.

14:34
    Přesilovka je tu i pro domácí tým, dvě minuty za držení hole dostal Vitalij Andrejkiv.

13:16
    Domácí pouze nahodili do útočného pásma, tím veškerá snaha Klagenfurtu skončila.

12:48
    A najednou tu byla akce před Holzerem. Na něj se sesypala valná hromada, on ale své brankoviště uhájil a po zákroku přerušil hru.

12:27
    Zápas teď ztratil tempo, schází šance.

10:13
    Klagenfurt přečkal oslabení a už zase hraje v plném počtu.

09:56
    Medveděv byl v útočném pásmu odstaven od puku, domácí poté vyhodili.

09:15
    Nahození od modré čáry, pokus Pangelova-Juldaševa pokryl připravený Holzer.

08:30
    Doněck je najednou všude, nyní vyslal střelu z první na chvíli volný Sigarev. Šlo to kousek vedle branky.

08:13
    Další vyloučení na straně Klagenfurtu, dvě minuty za podrážení dostal Lukas Haudum.
    07:16 Vitalij LIALKA - 0:1

07:16
    Chvíli po návratu M. Wittinga na led se hosté v útočném pásmu zmocnili puku, toho se na levé straně ujal VITALIJ LIALKA a nečekanou střelou z otočky překvapil Holzera – 0:1! Asistence: Pavel Medveděv.

06:34
    Až nyní měli hosté šanci, po přihrávce skrz pásmo vystřelil z první Sigarev a Holzer se musel bleskově přesunout ke své levé tyčce!

06:01
    Vůbec to nevypadá, že Donbass hraje přesilovku, spíše to připomíná hru v pěti na obou stranách.

05:18
    Klagenfurt se dostal do úniku, z levé strany vystřelil Obersteiner a Voris musel vyrážet k mantinelu.

04:46
    Holzer si připsal první zákrok, neměl to ale vůbec těžké, od levého mantinelu na něj šlo pouhé nahození.

04:05
    Domácím se povedlo vyhodit přes všechny čáry, Voris si tak poprvé osahal puk.

03:06
    A je z toho i vyloučení, Marcel Witting dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.

03:06
    Andrej Makarov je teď v péči lékařů a míří do šatny, chytat bude Janis Voris.

03:06
    Makarov míří na střídačku, na vině je jeho krvavé zranění v obličeji. Ta se objevila po nechtěném zákroku hokejkou od M. Wittinga. Do branky tak bude muset jeho náhradník.

02:41
    Z levého kruhu vytasil rychlý švih Haudum, Makarov musel opět zasahovat.

01:57
    Další pokus vyslal Bruggisser, v úvodu je to hokej na jednu branku – na tu hostující.

01:30
    S. Witting to tentokrát zkoušel z levého křídla, hledal najíždějícího spoluhráče, puk ale projel pouze na opačnou stranu.

01:01
    Přes obránce vystřelil po rychlém přechodu přes modrou čáru Obersteiner, domácí Klagenfurt začal opravdu velmi aktivně.

00:21
    S. Witting byl prvním hráčem, který vyzkoušel pozornost brankáře, ten hostující si svou levou tyčku bez potíží pohlídal.

00:01

KAC Klagenfurt: Holzer (Vorauer) – Tialler, Unterweger (C), Bruggisser, Vallant (A), Würschl, Steffler – S. Witting, Haudum, M. Witting – Theirich, Kapel, Kraus – Hochegger, Obersteiner (A), Hammerle – Fröwis, Van Ee.

HC Donbass Doněck: Makarov (Voris) – Žuldikov, Firsov, Sakalouski, Pangelov-Juldašev, Grigorjev, Andrejkiv, Danylenko – Sislannikovs, Birijukov, Sigarev – Lialka (A), Turkin (A), Medveděv – Krivošapkin, Zacharov (C), Morozov – Razumov, Bucenko, Korenčuk.

Rozhodčí: Sternat, Ofner – Nothegger, Seewald.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas ve Stadthalle Klagenfurt začne ve 20:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Christoph Sternat a Christian Ofner, kterým budou na čárách pomáhat David Nothegger a Elias Seewald.

Domácí tým je už jistým postupujícím do vyřazovací fáze, když zatím nasbíral 13 bodů a je na prvním místě. Naposledy se Klagenfurt představil na ledě svého dnešního soupeře, dva góly dal Hundertpfund, jednou se trefili Witting s Bischofbergerem a stačilo to na těsnou výhru 4:3.

Hosté jsou na třetím místě s pouhými pěti body a postup do play-off je už fuč. Rozhodla o tom jak porážka právě proti dnešnímu soupeři, ale i úterní zápas Rungstedu s Rouenem, kdy francouzský klub vyhrál a zajistil si tak postup. Pro ukrajinský tým se tak dnes jedná o rozloučení se soutěží.

Dobrý večer u hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny G mezi týmy KAC Klagenfurt a HC Donbass Doněck.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 28. Kapel (Steffler, Würschl) – 8. Lialka (Medveděv), 55. Sislannikovs (Birijukov)

HC Donbass Doněck: Makarov (4. Voris) – Žuldikov, Firsov, Sakalouski, Pangelov-Juldašev, Grigorjev, Andrejkiv, Danylenko – Sislannikovs, Birijukov, Sigarev – Lialka (A), Turkin (A), Medveděv – Krivošapkin, Zacharov (C), Morozov – Razumov, Bucenko, Korenčuk.

Rozhodčí: Sternat, Ofner – Nothegger, Seewald

Diváci: 1 209