VŠ Báňská TU – Ostravská univerzita 3:0 (kon.)
Ostravská univerzita
Středa 13.10.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Ostravské derby

Z dnešního večera a z RT TORAX ARENY to je ode mne vše.
    Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního dne. (20:58:08)

Dnešní utkání je historií, ale před studenty obou Ostravských vysokých škol je ještě bohatý program jak zde v RT TORTAX ARENĚ, tak na párty.

Vítězem Ostravského derby je podruhé v řadě a po šesté celkem VŠB-TU.

Výhru si pojistila gólem Dominika Kafky v početní výhodě.

59:47
    VŠB -TU se osvobozuje vyhozením za červenou čáru.

59:25
    hraje se v rohu za Daňovou brankou

59:00
    Oba týmy jsou v plném počtu.

58:53
    Moravčíkova střela je sražena za ochrannou síť.

58:35
    Opět je tu zakázané uvolnění domácího týmu.

57:42
    OSU má tlak, ovšem naráží na dobře chytajícího Daňu, kterému budou domácí hodně děkovat za už v pořadí šestou výhru v Ostravském Derby.

57:35
    Další icing.

57:23
    Od oddechového času hraje OSU bez gólmana. VŠB nyní zahrála zakázané uvolnění.

57:16
    Diváci vhazují na ledovou plochu předměty takže je hra přerušena pro úklid.

56:58
    Oddechový čas pro hosty.

56:58
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Kadula – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ostravská univerzita (Beránek – 2 min., hrubost).

56:28
    Pohotová střela Zapletala končí na špičce betonu Daňa.

56:13
    Daňo má puk ve výstroji po střele Smičky.

54:27
    Domácí z více jak minutového tlaku nevytěžili gól. na druhé straně byl v šanci Beránek. Jenže místo střely volil nahrávku za sebe na Kovalského a z přečíslení nebylo nic.

53:46
    Šindelka vytěsnil ramenem střelu Dýrra do ochranné sítě.

52:40
    Schovaná střela obránce Ovčařího jen těsně minula pravou Daňovu tyč.

52:09
    Gola číhal za obranou hostů. K dorážce se nedostává, protože puk má pod lapačkou Šindelka.

51:42
    Ofsajd domácích. Strkanici mezi Juraškem a Szturcem hasí rozhodčí za brankou OSU.

51:36
    Icing pro VŠB -TU.

50:57
    Od ramene se odráží puk z hole Kaduly.

50:50
    Dorážka Ficka končí u Šindelky pod tělem. Už ležel na ledě a posunul i branku z postavení.

50:35
    Po buly v pravém kruhu se hodlal prosadit Dýrr. Vhazování se opakuje.

50:29
    Šindelka zachycuje puk po střele Pawliczka.

49:55
    Puk je u domácího gólmana. Z pravé strany střílel Kosina.

49:51

49:32
    Daňo má puk v lapačce po střele Pláška.

49:15
    Hrček se vydal až k bráně, ale nenacházel volný prostor ke střele a za brankou o puk přišel.

48:25
    Juraško byl zastaven před brankovištěm. OSU zahajuje další útočnou akci v přesilovce.

47:51
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Ševěček – 2 min., podrážení).

47:10
    OSU hrozí protiútoky, ovšem obrana domácích je neoblomná. Navíc Daňo dobře hraje hokejkou.

45:20
    Vysoká škola Báňská právě vstřelila branku!
    Ještě minutu a dvacet vteřin bude hrát VŠB početní výhodu, ale už nyní si může připsat její využití díky střely DOMINIKA KAFKY. Asistence: Jan Vašenka a David Sysala.

45:05
    Kovalski zatlačil domácí do jejich pásma.

44:35
    Beránek vyhazuje za červenou čáru.

43:50
    Až teď se VŠB usazuje v útočné třetině a začíná vytvářet kombinace přesilovky.

42:41
    Ostravská šla do útoku, ale provinila se ofsajdem.

42:41
    Vyloučení v týmu Ostravská univerzita (Plášek – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

42:41
    Sysala zůstává za brankou Ostravské na ledě.

42:16
    Hudec hledá za vlastní brankou komu poslat rozehrávku.

41:24
    Beránek namířil k druhé tyči, ale puk se někde schoval.

40:50
    OSU v šanci snížit ztrátu.

40:01

Další třetina by měla začít přibližně v 20:07. jenže jak už bylo řečeno po první třetině, je to show se soutěžemi a tak se začátek třetího dějství jisto jistě oproti běžnému utkání opět opozdí.

Druhých dvacet minut nám nějak hodně rychle uteklo. No taky se moc na ledě nedělo dramatického. Žádné góly, jen jedno vyloučení za banalitu a hra tak plynula jako po vodě.

40:00

39:50
    Plášek prosvištěl kolem střídaček a zakončil. Daňo hokejkou puk poslal na zadní mantinel.

39:05
    Poslední minuta druhé třetiny a OSU zakládá útok od vlastní brány.

38:07

37:50
    OSU musí opustit pásmo. Má ale stále puk na holích.

37:01
    Puk je sražen mezi střídačky, kde se všichni rychle krčí, aby neměli ještě jinou vzpomínku na dnešní klání.

36:50
    Smrčova střela při sjetí si blíže k bráně končí odražena v pravém rohu.

36:39
    Moravčíkova střela na ose hřiště končí v Daňově lapačce.

36:07
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Gřesík – 2 min., podrážení).

35:57
    Sysala dorážel snad 4x u levé Šindelkovy tyče, ale neuspěl. Sudí přerušuje hru.

35:36
    Janiczek střílí od modré. Puk jen těsně míjí levou Šindelkovu tyč. navíc je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:09
    Škutchan zkusil střelu zpoza hráče. Šindelka má puk v lapačce.

34:44
    Smrčka to teď zkusil sám z druhé strany. Daňo má puk v lapačce.

34:30
    Kovalski zaváží puk do třetiny, kde jej zanechal zadovkou Smrčkovi a jeho o kotouč nakonec obírá Gřesík.

33:48
    Po střele Pobuty je puk mimo hřiště na horní tribuně za brankou.

32:58
    Pawliczek se protáhl kolem střídaček, ale v útočné třetině narazil na Piskoře.

32:00
    Gola byl taktéž před brankou zablokován. Před ním zela prázdná polovina brány a obrana OSU dokázala zabránit třetí radosti soupeře.

31:03
    Kosina projel nahrávku zpoza brány. Před pár vteřinami se hodlal prosadit Beránek, ale byl obráncem zablokován rameno na rameno.

30:15
    Szturc dostal nahrávku na tělo, ale dokázal puk zpracovat a bekhendem zakončit.

29:26
    Vhazuje se po pravici Daňa. VŠB je momentálně hodně lepší.

28:42
    Hosté se daleko s kotoučem nedostali. Baca puk sbírá v obranné třetině a hru posílá před Šindelku.

27:59
    Přestože se z protiútoku dostává VŠB ke střele, nakonec je odpískán ofsajd.

27:30
    Střely od modré, sražené před gólmanem a stejně se nemůže kotel OSU radovat z gólu.

26:44
    OSU se zdatně brání dalšímu inkasování.

26:23
    Ostravská se dostává na dostřel Daňovy brány. Obrana domácích se rychle vrací a z akce Beránka není nic.

25:29
    Domácí mají více ze hry a okupují útočné pásmo.

24:30
    Tlak se daří hostům ustát za cenu zakázaného uvolnění.

23:39
    Boje v rohu obranné třetiny OSU vyhrává Adamczyk, ale přes modrou se nedostává.

22:48
    Ovčaří zablokoval střelu Kafky.

22:21
    Smička se protáhl kolem levé tyče Daňovy brány a chtěl dopravit puk kolem tyče. Nepodařilo se.

22:03
    Střela Szturce konči sražena ve vzduchu, kde si na něj s lapačkou počkal Daňo.

21:35
    V šanci se ocitl Smrčka.

20:55

20:47
    Ostravská ne a ne se usadit v útočné třetině.

20:01

Další třetina by měla začít přibližně v 19:12. Jenže toto není klasické hokejové utkání. Diváky čeká přestávkový program se soutěží o zájezd.

Shrnutí první periody hokejové show je takové, že se tribunu nesmírně baví, povzbuzují své týmy a troufám si říct, že Ostravská univerzita má letos hlasitější publikum.

Na ledě to vypadalo na převahu hráčů dnes hostujících. OSU měla tlak, měla mnoho příležitostí otevřít skóre, ovšem nakonec to byla Vysoká škola Báňská, která rychlými protiútoky vede 2:0 góly Jakuba Gelnara a Patrika Goly.

OSU zůstává do druhého dějství necelá minuta početní výhody, tak se jí snad podaří zápas zdramatizovat.

20:00

19:32
    I když hrají hosté přesilovou hru, domácí dokáží útočit. Šindelka si připisuje zákrok po střele Peterky.

18:55
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Sysala – 2 min., vysoká hůl).

18:05
    PATRIK GOLA si sjel na správné místo k levé tyči soupeře. Mohl tak tečovat střílenou nahrávku Janiczka dřív než se stačila k tyči přesunout Šindelova brusle. Asistence: David Janiczek a Dominik Kafka.

17:48
    OSU měla velkou šanci srovnání. Puk se ale odrážel od bruslí všech hráčů před Daněm.

16:07
    JAKUB GELNAR se po obdržení nahrávky dostal za obranu a rychlými skluzy i k brance, kde zavěsil střelou nad levé rameno Šindelky a vymetl pavučiny pod horní tyčkou. Asistence: Dominik Pawliczek.

15:15
    Fejko nahrává přes osu hřiště najíždějícímu křídlu Kosinovi, ale puk vypichuje Gřesík.

14:53
    Šindelka chytá pokus Sysaly.

14:09
    Už po projetí modré střílí Vašenka. Puk je tečován do ochranné sítě.

13:32
    Ofsajd OSU.

13:29
    Plášek nádherně nahrál na útočnou modrou Kosinovi, který se protáhl přes obránce, ale nakonec mu kotouč proklouzl až do rohu.

12:37
    Od modré pálil Zapletal. Puk se ovšem odrazil mimo bránu. VŠB ustála i tento nápor.

12:09
    VŠB se ubránila tlaku. Ukončit akci gólem mohl Moravčík.

10:57
    Po vhazování před Daněm se hra rychle přesunula před Šindelku. Gól jsme ovšem ani nezahlédli. Hráči se ke střelám dostávají sporadicky a když, tak jako nyní Fejko, míří hodně mimo tři tyče.

09:49
    Škutchan dokázal dostat puk z obranné třetiny. Gelnar s Flokem stejně zahrozili.

09:20
    Ficek se dostal do pásma později než jeho spoluhráč Škutchan.

08:56
    VŠB musí opět rozehrávat útok od vlastní třetiny.

08:38
    Nakonec je kotouč mimo hřiště.

08:34
    Daňo rozehrává puk daleko od brankoviště.

08:08
    Puk je mimo hřiště.

07:33
    VŠB si z dalšího okupování útočného pásma neodnesla ani střelu. Ostravská brání stylem, že drží hráče s kotoučem u mantinelu.

06:59
    Ostravská se ubránila tlaku a na zteč uhání Ovčaří. Zakončuje střelou švihem, kterou Daňo lapil. A protože se blížili další hráči OSU, přerušil hru.

06:00
    Gelnar s Peterkou neprotlačili puk za brankovou čáru. Vhazovat se bude před Šindelkou v pravém kruhu.

05:28
    Beránek se protáhl kolem střídaček a zakončil. Daňo puk posílá do hry.

05:15
    Icing OSU. Vhazuje se po pravici Šindelky.

04:49
    Střela Bacy od modré letěla k Šindelkovi hodně viditelně. Ten neměl problém zasáhnout. Ale dorážel Vašenka a dostal od obrany co proto.

Fejko se dostal před Daňa, ale kličkou k první tyčce neuspěl. Gólman VŠB má puk ve výstroji.

02:58
    Proti útok v podání Dýrra končí v levém rohu. Smička otáčí hru.

02:32
    OSU je pořád v útočné třetině a daří se ji pořádně zatápět obraně Technické univerzity.

01:34
    Daňa zasahoval proti střele Pindela. Dorážka Pláška nemohla přijít, obránce Gřesík puk od branky vyhodil

00:40
    Velkou šanci otevřít skóre měl Bernát.

00:21
    VŠB útočí, ale OSU zadržuje hru na mantinelech.

00:01

Týmy nastupují na led pod fontánami ohňostroje.

Promítá se historie Ostravského Derby.

Probíhá doprovodný program a zároveň se čeká až se do ARENY dostanou všichni diváci.

Vysoká škola Báňská TU: Daňa (Morys) – Janiczek, Klus, Ševěček, Gřesík, Baca, Ficek, Juraško, Dvořák – Gola, Dýrr, Pawliczek – Béreš, Vašenka, Sysala – Flok, Gelnar, Peterka – Kafka, Žídek, Škutchan – Kovářík, Kadula

Ostravská univerzita: Šindelka (Kučera, Dzurillová) – Hrček, Ovčaří, Hudec, Szturc, Piskoř, Ščurek, Smička, Zapletal – Pobuta, Bernát, Smrčka – Pindel, Plášek, Zajíc – Kosina, Revaj, Fejko – Moravčík, Beránek, Adamczyk – Kowalski.

Rozhodčí: Šutara, Fiala – Hranoš, Veselý

Vzájemné skóre:

VŠB-TU – OSU 5:2

Moderátory celého Derby budou DJ Lowa a Tobi.

Vysoká škola Báňská TU měla svou tribunu zaplněnou dříve než její soupeř.

Pro Ostravskou univerzitu to je i oslava třicátých narozenin, které oficiálně oslavila 28. září.

Dnešní Derby ostravských vysokých škol je v pořadí osmé. To historicky první se konalo v roce 2014 na ledě porubského zimního stadionu, tehdy pod názvem SAREZA.

V roce 2017 se hokejové klání mezi OSU a VŠB -TU konalo jak na jaře, tak na podzim a tak od 5. ročníku je Derby součástí podzimního semestru.

Derby do dnešního dne navštívilo 38 633 diváků a pro osmý ročník bylo vyprodáno již 17 dní před dnešním dnem (26.9.).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 17. Gelnar (Pawliczek), 19. Gola (Janiczek, Kafka), 46. Kafka (Vašenka, Sysala)

Vysoká škola Báňská TU: Daňa (Morys, Vůjtek) – Janiczek, Klus, Ševěček, Gřesík, Baca, Ficek, Juraško, Dvořák – Gola, Dýrr, Pawliczek – Béreš, Vašenka, Sysala – Flok, Gelnar, Peterka – Kafka, Žídek, Škutchan – Kovářík, Kadula
    Ostravská univerzita: Šindelka (Kučera, Dzurillová) – Hrček, Ovčaří, Hudec, Szturc, Piskoř, Ščurek, Smička, Zapletal – Pobuta, Bernát, Smrčka – Pindel, Plášek, Zajíc – Kosina, Revaj, Fejko – Moravčík, Beránek, Adamczyk – Kovalski