Magnitogorsk – Kazaň 2:1 (kon.) | Jokerit – Novosibirsk 4:3 (kon.) | Minsk – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Riga – Nižněkamsk 4:3 (kon.)
Dinamo Riga
4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 14.10.2021, 18:30 • Arena Riga • KHL

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:54:51)

V oslabení: 1 – 0

Takže i třetí perioda skončila nerozhodně a opět platilo, že se domácí vrátili do vedení o dva zásahy, avšak soupeř, tentokrát velmi rychle, odpověděl kontaktní brankou. Nižněkamsku se však i přes velké šance už vyrovnat nepovedlo, mrzet může především Bulata Šafigullina neproměněný samostatný nájezd ještě za stavu 2:3 pro soupeře, krátce na to Riga zvýšila na 4:2. Kdyby se ruskému mužstvu povedlo vyrovnat, možná by se duel ubíral jinak, ovšem kdo ví.

59:51
    Teď měli domácí štěstí, střela Libora Hudáčka do protipohybu brankáře proletěla mimo bránu.

59:30
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se neodvažuje žádný z hráčů.

58:53
    Znovu jsou hosté bez gólmana.

58:40
    Oddechový čas pro hosty po přerušení hry.

58:32
    Hosté hrají bez brankáře.

58:30
    Levým betonem zasahuje i na druhé straně gólman Rigy.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Při tom měl šanci Gunars Skvorcovs, střílel však jen do gólmanových betonů.

57:30
    Domácí vyváží puk do útoku, tam se s ním dlouho nezdrželi.

56:15
    Do hry se zapojuje Frans Tuohimaa, který svou holí pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

55:46
    Nechybělo moc, aby se domácí dostali zpět do dvoubrankového trháku, avšak jeden z hráčů sám před brankářem nedosáhl na nepřesnou přihrávku.

55:33
    Icing Rigy.

55:22
    Libor Hudáček nebyl daleko od srovnání, ale jeho střelu mezi betony domácí brankář vyráží.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny, u kotouč jsou znovu hosté.
    54:19 Ansel GALIMOV - 4:3

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 10. Jelisejevs (Radil, Cibulskis), 13. Scarlett (Shinkaruk, Gormley), 33. Radil (Jelisejevs), 53. Skvorcovs (Buncis, E. Kulda) – 20. Šafigullin (Puzanov), 36. Chajrullin (L. Hudáček, Porjadin), 55. Ansel Galimov (D. Sexton)

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský, Vitols) – Sotnieks, Cibulskis, Scarlett, Čukste, Gormley, Zile, Ozolš – Radil, L. Darzinš (C), Jelisejevs – Shinkaruk, E. Poirier, J. Karjalainen – Meija (A), Berzinš, Karsums (A) – E. Kulda, Buncis, Skvorcovs.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ozolin, Ivannikov) – Berezin (A), Knot, M. Sidorov, Klok, Puzanov, G. Semjonov, Glazkov – Chajrullin (C), L. Hudáček, Porjadin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Ansel Galimov, Barsukov, J. Popov – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin (A) – Vladislav Šutov.

Rozhodčí: Birin, Bukin – Lazarev, Sadovnikov