Třinec – Pardubice 2:3 (2:3 po s.n.) | Zlín – Sparta 1:4 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:0 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Olomouc
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 15.10.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemný páteční večer při sledování textového přenosu z Tipsport extraligy. Dnes se společně zaměříme na duel 14. kola mezi celky HC Olomouc a HC VERVA Litvínov. Začínáme v 18:00. Příjemnou zábavu!

Vzájemné zápasy z minulé sezony

Litvínov – Olomouc 4:3 po nájezdech
    Litvínov – Olomouc 2:1 po prodloužení
    Olomouc - Litvínov 4:3
    Olomouc – Litvínov 1:2

HC VERVA LITVÍNOV

Litvínovští hokejisté načali sezonu dvěma výhrami, avšak posléze prohráli hned 7 zápasů v řadě. Vzchopili se až na začátku října na ledě Českých Budějovic, kde zvítězili poměrem 3:1. O pět dnů později zdolali i Vítkovice 1:4, jenže minulé hrací kolo nestačili v domácím prostředí na Hradec Králové 3:4. Litvínov zatím pobývá na dvanáctém místě tabulky se ziskem třinácti bodů. Trápí se hlavně doma, neboť tam získal jen dva body z pěti zápasů, všechen další bodový zisk je z venkovních kluzišť. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Patrik Zdráhal, jenž si drží průměr bodu na utkání s bilancí pěti branek a sedmi asistencí.

HC OLOMOUC

Olomouci patří momentálně osmá příčka. Na svém kontě má 18 bodů, což je stejně jako kupříkladu Brno, avšak Mora má oproti Kometě hned tři utkání k dobru. Celek trenérů Motáka a Tomajka bude hrát poosmé v sezoně v domácím prostředí, v plecharéně zatím urval 13 bodů. V minulém týdnu hrála Olomouc proti velmi náročným soupeřům. V pátek hostila Třinec, kterému podlehla těsně 1:2. O dva dny později zavítala na pardubický led. Utkání s Dynamem dospělo až do prodloužení, které Hanáci vyhráli díky brance Petra Koloucha. Nejproduktivnějším hráčem týmu je David Krejčí, jenž vsítil 7 branek a na 5 přihrál.

HC Olomouc: J. Sedláček (Lukáš) – T. Černý, Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Navrátil, J. Knotek (A), Olesz – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, P. Kolouch, Bambula.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Demel, D. Zeman, Strejček – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – F. Lukeš (A), V. Hübl (C), Jarůšek – Pospíšil, Gerhát, Latta – M. Havelka, J. Jícha, P. Svoboda.

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ondráček, Špůr.

Oba celky už přijely na led. Olomouc bude hrát v červených dresech, Litvínov v dresech žlutých.

00:01

00:22
    Tomáš Černý udržel útočné pásmo a hned následně nahodil puk na litvínovskou bránu. Jan Káňa ale černou gumu nezasáhl.

00:52
    Teď už útočí hosté. Aktivně si počíná především Matěj Stříteský.

01:27
    Dlouhou přihrávku Hübla si dojel Jarůšek, který nyní absolvuje osobní souboj v rohu kluziště.

01:56
    Denis Godla teď nezasáhl úplně jistě. Druhá formace Olomouce se ale do větší příležitosti nedostala.

02:07
    Jakub Sedláček zastavil ránu Tomáše Pospíšila z vrcholu kruhu. Hra je přerušena.

02:25
    Lukáš Nahodil se snažil dostat do útočného pásma. Hostující beci ale touš odpálili na zakázané uvolnění.

02:53
    Tomáš Dujsík chtěl nabrat rychlost na pravém křídle, nicméně čistým způsobem jej zastavil Přemysl Svoboda.

03:22
    Hodně prostoru měl k dispozici u modré čáry Jan Bambula, jehož pokus zapadl přímo na hruď Denise Godly.

04:03
    Černý nedostihl pobídku Jana Káni, tudíž kotouč se dostal za litvínovskou bránu, kde se nyní Balinskis stará o rozehrávku.

04:41
    Hosté se dostali do přečíslení. Latta vybídl mezi kruhy Gerháta, jenž horní tyč olomoucké brány o kousek minul.

05:22
    Litvínov se nyní dokázal ubránit před rychlonohým Michalem Kuncem.

05:56
    Svoboda nepropasíroval přihrávku na Jíchu, avšak hned následně pálil od modré čáry Stříteský. Nejproduktivnější bek celku ve žlutých dresech svatyni netrefil.

06:20
    Hrbasovo nahození bylo pro Sedláčka velmi nepříjemné. Brankář domácích toho mnoho neviděl.

07:05
    Patrik Zdráhal předvedl velmi šikovný manévr u modré čáry. Vybídl spoluhráče v mezikruží, který ale bekhendem nevystřelil ideálně.

07:48
    Michael Latta parádně proskočil okolo Dalibora Řezníčka a poté se dostal do šance. Jakub Sedláček si z brankoviště vybruslil a lapačkou stačil zakročit.

08:15
    První formace kohoutů se snažila v útočné třetině něco vymyslet. Litvínov se nakonec ubránil díky vyhození kotouče na icing.

08:56
    David Krejčí ve velké rychlosti obkroužil klec a následně v předbrankovém prostoru vybízel kapitána Jiřího Ondruška. Litvínov se ale stačil ubránit, přestože to pro něj jednoduché nebylo.

09:52
    Průnik středem kluziště se hostujícímu Kudrnovi příliš nevydařil. Olomoučtí beci odvedli své defenzivní povinnosti na jedničku.

10:24
    Lukešova rána od modré čáry rozlomila hokejku Lukáše Nahodila. Právě od ní se ale černá guma odrazila do střední třetiny, takže tlak Vervy pokračovat nemohl.

11:16
    Bambula rychle našel Petra Koloucha, který to zkusil z otočky. Útočník s číslem 81 na zádech svatyni Litvínova těsně minul.

11:22
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Patrik Demel – 2 min., hákování).

12:15
    Olomouc si dlouho přihrávala v útočném pásmu, až se dostal ke střele z levého kruhu Jan Káňa. Godla ovšem ránu viděl, a proto zasáhl.

12:33
    Slovenský brankář raději přerušil hru. Za okamžik se bude vhazovat před klecí hostů.

13:00
    Černého přihrávka na Petra Koloucha byla velmi nebezpečná. Forvard Hanáků puk těsně před Godlou tečoval, ale brankou tato šance neskončila.

13:22

13:27
    Střelou zápěstím to zkusil hostující bek Balinskis. Jakub Sedláček větší potíže neměl.

14:02
    Bambula se vřítil do útočné třetiny. Dostal se ke střele od modré čáry, nicméně branku hostů o pár centimetrů netrefil.

14:38
    Patrik Zdráhal byl chycen do ofsajdu, hra se tak musela přerušit. Zhruba pět minut před koncem první třetiny se bude vhazovat na středovém kruhu.

15:17
    Jiří Ondrušek přihrál Tomáši Černému, jehož pohotová střela nadělala brankáři Godlovi velké trable. Nakonec však litvínovskému brankáři pomohli obránci.

16:11
    Latta zachytil touš na kruhu, přičemž okamžitě vystřelil. Pokus zámořského útočníka ale až k Sedláčkovi nezamířil.

16:52
    Rašnerovo nahození od modré čáry se snažil těsně před brankovištěm tečovat Jan Knotek. Godla byl však znovu připraven.

17:15
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Denis Zeman – 2 min., vysoká hůl).

17:33
    Krejčího střela z kruhu zapadla na tělo Andreje Kudrny. Následně se hosté osvobodili.

18:02
    O kotouč se nyní bojuje u mantinelu. Litvínov má ale v rámci možností tuto početní výhodu soupeře pod kontrolou.

19:03
    V závěru přesilovky domácí doplatili na nepřesnost mezi Káňou a Knotkem. Sami sebe tak vyhazují z útočné třetiny.

19:21
    Už po skončení přesilovky Olomouce se do zajímavé pozice probil Lukáš Klimek. Zakončení se mu ale tolik nevydařilo, trefil Godlovu hruď.

19:49
    První perioda se dohrává v olomouckém obranném pásmu.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 9 – 9

Je za námi první dvacetiminutovka, která branku nenabídla. V úvodu si tvořili větší příležitosti hosté, avšak druhá polovina periody opticky spíše patřila Olomouci. Platí, že sledujeme velmi vyrovnaný hokej.

20:01

20:40
    Jiří Ondrušek zvládl sérii soubojů u mantinelu. Posléze se na levém kruhu utrhl Jan Káňa, který ještě hledal Davida Krejčího. Ten ale ztroskotal na rychle se přesunujícím Godlovi.

21:14
    Litvínov se chtěl usadit v útočné zóně, ale nepodařilo se mu to. Čas na rozehrávku teď má Jan Švrček.

21:53
    Michal Kunc poslal puk na hůl Dalibora Řezníčka, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě nad litvínovskou bránou.

22:34
    Lukáš Klimek posouval před brankovištěm touš na hokejku Lukáše Nahodila, jenž ale neměl dostatek prostoru k přesnému zakončení.

23:06
    Na druhé straně se ke střele dostával Havelka, který ale napálil svého spoluhráče Svobodu.

23:09
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Dalibor Řezníček – 2 min., sekání).

23:43
    Estephanovi puk odskočil od hole. Následně se olomoucká Mora osvobodila vyhozením přes všechny čáry.

24:11
    Ani teď se Litvínovu přesilovková kombinace nevydařila. Dobrou práci tentokrát odvedla dvojice Kolouch – Strapáč.

24:47
    František Lukeš dostal na levém kruhu hromadu prostoru. Následně vyslal střílené nahození, které jen o kousek nedoskočilo za brankovou čáru.

25:09

25:16
    Po skončení přesilovky se k sérii ran ještě dostal hostující obránce Aaron Irving. Jakub Sedláček si bližší tyč pohlídal.

25:48
    S nahozením Jana Káni neměl hostující brankář větší potíže. Kotouč rychle vytřepal z lapačky.

26:17
    Andrej Kudrna se uvolnil mezi kruhy. Okamžitě to zkoušel zápěstím, ale brankový prostor minul.

26:32
    Jiří Ondrušek předvedl velmi pohlednou akci. Vypomohl útoku a po levém křídle se probil až do velké příležitosti. Před Godlou už ale moc místa na bekhendový blafák neměl.

27:20
    Nahození Jakuba Navrátila zaplulo vysoko nad horní tyč. Posléze byla Hanákům odpískána hra vysokou holí.

27:52
    Jan Knotek hledal své spoluhráče Navrátila s Oleszem, nicméně lépe zapracovali vracející se obránci Litvínova.

28:48
    Strapáč bojuje za bránou hostů s Demelem o kotouč.

29:27
    Ondrušek nabízel puk na teč do předbrankového prostoru. Hůl Jana Káni ale volná nebyla, tudíž k zakončení nedošlo.

29:41
    Martin Havelka vjel ve velké rychlosti do útočné třetiny. Pozornost Sedláčka vyzkoušel z úhlu, ale zkušený brankář se překvapit nenechal.

30:07
    Za sebou máme polovinu základní hrací doby. Na branku na jedné či druhé straně stále čekáme.

30:44
    Marek Hrbas se dostal k odraženému kotouči. Rychle vystřelil, avšak Sedláčkovu klec netrefil.

31:25
    Dujsík byl odtlačen od kotouče Havelkou. Litvínovský útočník ale následně přesnou přihrávku nevyprodukoval.

31:55
    Rostislav Olesz vydoloval puk u mantinelu, jenže přihrávku na spoluhráče přesně nepředložil. Puk se odrazil pod Sedláčkovu lapačku. Hra je přerušena.

32:36
    Tomáš Černý šikovně vybídl Jana Knotka, který ale z prostoru mezi kruhy neuspěl. Puk se poté kutálel před litvínovským brankovištěm, ale Godla zasáhl.

32:58
    Švrčkovo nahození až k brance Vervy nedoputovalo. Olomouc ale setrvává v útočných pozicích.

33:26
    Přihrávka Richarda Jarůška byla až příliš dlouhá. Je pískáno zakázané uvolnění hostujícího celku.

33:56
    David Krejčí si šikovně přehodil kotouč na střed kluziště. Chtěl ještě hledat lépe postaveného Lukáše Kucseru, avšak přihrávka na druhého jmenovaného nedoputovala.

34:32
    Krejčí střílel bez přípravy od modré čáry. Denis Godla precizně zakročil levým betonem.

35:17
    Nahodilovo bekhendové zakončení přesné nebylo. Zapadlo nad horní tyč hostující svatyně.

35:33
    Přihrávka Přemysla Svobody na volného Jíchu vůbec nebyla špatná. Sedláček se dokázal přemístit, díky čemuž i zmenšil střelecký úhel pro litvínovského útočníka.

36:00
    Zdráhal si dlouho měnil puk se Stříteským. Nakonec vystřelil obránce, jehož rána nebyla přesná.

36:36
    Další zakázané uvolnění, kterým se Litvínov provinil. Těžiště hry se znovu stěhuje před Denise Godlu.

37:01
    Petr Strapáč získal rychlost na levém křídle. Jeho střela mírným nápřahem skončila v Godlově lapačce.

37:06
    Hned po Krejčího vyhraném buly ohrozil litvínovskou klec Jan Káňa. Domácí forvard s číslem 9 na dresu těsně minul.

37:52
    Individuální akce Františka Lukeše musela být zastavena. Bylo totiž odpískáno postavení mimo hru.

38:40
    Jakub Sedláček si připsal úspěšný zákrok proti utažené střele Patrika Demela.

38:56
    Olesz vydýchává souboj u mantinelu. Jeden z litvínovských hráčů jej na něj natlačil velmi tvrdě.

39:32
    V plném proudu už je poslední minuta druhé části. V útočné třetině se drží Litvínov.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 20 – 14

Diváci v plecharéně stále čekají na úvodní gól. Herně navrch měla ve druhé části Olomouc, ale Denis Godla zatím chytá velmi dobré utkání. Ani Litvínov své šance neproměnil, tudíž vše bude muset rozhodnout třetí třetina či následné prodloužení.

40:01

40:11
    Irving nahodil puk do olomouckého pásma vysokým obloučkem. Sedláček kotouč podržel, takže Litvínov získal útočnou třetinu.

40:35
    Jan Káňa si zpracoval přihrávku Tomáše Černého. Měl daleko vyšší rychlost než Irving, a tak jej zkoušel objet. Nakonec i vystřelil, ale Godla perfektně zakročil.

40:47
    Rána Uvise Balinskise skončila v moci domácího brankáře. Bude se vhazovat po Sedláčkově pravici.

41:17
    Viktor Hübl nedokázal propasírovat přihrávku z pravé strany až před bránu. Hned dva olomoučtí hráči se poctivě vrátili.

42:12
    Klimek udělal chybu ve středním pásmu. Hned dva hostující hokejisté se řítili do otevřenější obrany. Střelou z pravého kruhu to zkusil Denis Zeman, který ale branku netrefil.

42:53
    Jan Bambula dostával kotouč proti hokejce. Rána se mu ale nepovedla, neboť puk mu na poslední chvíli přeskočil čepel.

43:55
    Olomoucká první formace pobývá v útočné třetině, ale zatím si přihrává jen okolo mantinelu.

44:27
    Jakub Sedláček předvedl dva výborné zákroky. Napoprvé zastavil útočníka Františka Gerháta v předbrankovém prostoru, poté si poradil i s dorážkou Patrika Demela.

44:58
    Litvínov má velký tlak. Sedláček se při každé další střele musí mít na pozoru.

45:22
    Teď už ale domácí jsou z nejhoršího venku. Do útočného pásma zavezl puk Rostislav Olesz.

45:55
    Hra je přerušena, neboť puk opustil hrací plochu. Vhazování bude k vidění před Denisem Godlou.

46:24
    Lukáš Klimek se snažil prosadit mezi třemi bránícími hráči. Nepovedlo se mu to.

46:42
    Po střele Františka Lukeše zasáhl Sedláček bez větších potíží. Na řadu přichází komerční přestávka.

47:19
    Řezníček zvládl odehrát puk před dotěrným Jarůškem, který se snažil obránci Olomouce nedat ani kousek volného prostoru.

48:06
    Litvínov si v těchto chvílích drží územní převahu, ale domácí brání poměrně slušně.

48:35
    David Krejčí našel zpoza brány Jana Švrčka, jehož rána zapadla pár centimetrů vedle bližší tyče.

49:18
    Začala probíhat 50. minuta a my stále čekáme na úvodní gól. Dočkáme se ho ještě před koncem třetí třetiny?

49:57
    Olomouc byla blízko ke vstřelení vedoucí branky! Jan Knotek projel okolo Demela a následně vybídl Navrátila. Mladý olomoucký útočník zakončoval, přičemž puk se od Godly odrazil na brankoviště. Tam ale Lukáš Klimek nedostal prostor k dorážce.

50:25
    Hned dvě rány za sebou vyprodukoval Michal Kunc. Olomoucký útočník ale vždy napálil bránící hráče.

51:16
    Pospíšilova rána z pravé strany byla nepřesná. Nyní ale tahají za delší konec provazu domácí, kteří okamžitě míří kupředu.

51:46
    Hrbas dokázal na zádech ustrážit Davida Krejčího, který se už už hnal do otevřenější litvínovské obrany.

52:32
    Domácí jen nahodili puk za Godlovu branku. Oba celky v tuto chvíli střídají.

52:58
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Až na konci 53. minuty se domácí fanoušci dočkali. Jakub Navrátil se rozjel po pravém křídle a zhruba na kruhu se odhodlal ke střele. Godla posunul vyrážečkou kotouč do strany. K dorážce se dostal ROSTISLAV OLESZ, který ze vzduchu sklepl puk do sítě. 1:0. Asistence: Jakub Navrátil a Jan Knotek.
    52:58 Rostislav OLESZ - 1:0

53:54
    O puk se nyní bojuje v olomouckém obranném pásmu. Litvínovští hokejisté se snaží jej získat.

54:12
    Balinskis dostal na levém kruhu hodně prostoru. Se střelou dlouho čekal. Nakonec ale nezamířil přesně.

54:37
    Nahození Matěje Stříteského zapadlo do lapačky Jakuba Sedláčka. Po komerční pauze se bude vhazovat v pásmu Hanáků.

55:03
    Černý si situaci nekomplikoval. Touš okamžitě poslal z červené čáry za branku hostů.

55:30
    Chemici už pobývají před Jakubem Sedláčkem. Aktivně si počíná hlavně Patrik Zdráhal.

55:41
    Olomouc vyhodila na zakázané uvolnění.

56:12
    David Krejčí posunul puk na Lukáše Kucseru, který pálil z mezikruží. Jen o chlup minul levou tyč ze svého pohledu.

56:58
    Hübl oslovil Jarůška, který ale nedostal od olomouckých obránců dostatek času a prostoru ke střele.

57:41
    Dujsík si musel dávat pozor, poněvadž Andrej Kudrna měl poměrně znatelnou rychlost. Olomoucký obránce ale stačil slovenského útočníka odstavit.

58:11
    Lukáš Klimek šetří cenné sekundy v útočném pásmu. Litvínov se zatím do závěrečného tlaku nemůže dostat.

58:45
    Ondrušek zastavil nahození a poté jel za klec svého celku. Hostům čas velmi rychle utíká.

59:08
    Dvaapadesát sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Jakubem Sedláčkem. Litvínovská střídačka si bere oddechový čas a Denis Godla už míří na střídačku.

59:19
    Hanáci okamžitě touš vyhazují do útočného pásma.

59:38
    Teď už se Litvínov usadil v pásmu soupeře, nicméně pořádný tlak stále nemá.

59:54
    Estephan křížnou přihrávkou hledal Zdráhala, který se ale k zakončení nedostal.

Skončilo nám gólově velmi chudé utkání mezi Olomoucí a Litvínovem. Úvodní dvě třetiny sice pár šancí nabídly, ale jinak byl k vidění úporný boj z obou stran. Ve třetí třetině se utkání mohlo překlopit na obě strany. Nakonec byli šťastnější domácí Hanáci, za které jediný gól utkání vstřelil Rostislav Olesz. Mora si tak připisuje vítězství 1:0 ve druhém utkání v řadě, Jakub Sedláček neinkasoval už dlouhých 129 minut.

Statistiky

Střely na branku: 22 – 23
    Vyloučení: 1 – 2
    Góly v přesilovce: 0 – 0
    Vhazování: 22 – 34

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:22:59)