Zlín – Vítkovice 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (1:0 po s.n.) | Kladno – Pardubice 1:4 (kon.)
Havířov – Liberec 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Motor ČB 4:1 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Chomutov – Salzburg 2:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:4 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:6 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 1:0 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.10.2021, 18:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • Extraliga juniorů • 10. kolo
Partner:
   
  Utkání končí nakonec přesvědčivým vítězstvím Ocelářů 5:2. Hosté si připisují teprve druhou porážku v sezoně, a to v zápase, který rozehrali výborně. Mladá Boleslav v Beskydech vedla po úvodní třetině 2:0. Klíčová ale byla prostřední část, Oceláři v ní dokázali zlepšenou hrou vývoj skóre otočit a v poslední třetině si náskok zkušeně pohlídali. Dva góly Matěje navíc zisk všech bodů pro domácí potvrdily. (20:04:47)
   
  Konec zápasu.
   
  59:34
  Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za podrážení dostává třinecký hráč Petr Ullrych.
   
  58:54
  Závěr zápasu spokojeně z kraje střídačky Třince sleduje také prezident klubu Ján Moder. Pro Oceláře tohle bude velice důležité vítězství....
   
  58:42
  Stuchlík musel přikrýt kotouč do lapačky, protože už k němu přijížděli domácí hráči. Oceláři mají minutu a čtvrt před koncem buly v útočném pásmu, tady už to na zázrak nevypadá.
   
  58:20
  Moškoř mohl přidat ještě šestý gól, z levé strany těsně minul vzdálenější tyč.
   
  57:52
  Oceláři jsou kompletní, zápas by se měl v tuto chvíli jen dohrávat.
   
  57:52
  Teď už si Švančara zákrok připsal, když přikryl kotouč pod lapačku ve chvíli, kdy se do brankoviště nebezpečně tlačili dva hráči v černých dresech.
   
  57:31
  Proti tečované střele z dálky Švančara zasahovat nemusel. Kotouč minul branku o dobré dva metry.
   
  56:55
  Hosté prohrávají o tři branky, ale budou hrát ještě minutu přesilovou hru. Možná i proto si jejich trenér bere oddechový čas.
   
  56:55
  Třinec právě vstřelil branku!
  Mladá Boleslav to zkusila v šesti, ale risk jí nevyšel. Oceláři dnešní zápas vyhrají, PAVEL MATĚJ se z vlastního obranného pásma trefuje střelou přes celé hřiště do odkryté branky. Oceláři si tak připisují dnes gól také ve vlastním oslabení.
   
  56:31
  Křepelka pálil tvrdě od modré, Švančara nadvakrát chytá.
   
  55:48
  Možná poslední šance Mladé Boleslavi, jak něco udělat se zápasem. Na trestnou lavici usedá Matěj Kozlík, který odpyká trest pro hráčskou lavici Ocelářů za příliš mnoho hráčů na ledě.
   
  55:00
  Třinec právě vstřelil branku!
  Z ničeho nic přichází pro hosty tvrdý úder, Oceláři jdou do dvoubrankového vedení. PAVEL MATĚJ v nepřehledné situaci zůstal stát sám u tyčky a zakončoval do prázdné branky po krásné přihrávce Ramíka. Asistence: Michal Ramík.
   
  54:45
  Jasečko pálil z pravé strany, Švančara toho moc neviděl, přesto dokázal zakročit.
   
  53:40
  Mladá Boleslav to má ale těžké. Třinec v pěti lidech stojí ve středním pásmu, teď je z toho ofsajdu hostů.
   
  53:12
  Oceláři snad poprvé ve třetí třetině dostali soupeře pod tlak, Stuchlík v leže čelil nepříjemným dorážkám, puk ale končí nakonec v bezpečí v rohu.
   
  52:14
  Zakázané uvolnění Ocelářů.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Adam Sušovský

  Branky a nahrávky: 27. Ramík, 35. Jobánek (Ullrych), 38. Ullrych (Andrle, Haas), 55. Matěj (Ramík), 57. Matěj – 2. Plíšek (Brouček, Křepelka), 15. Simon (Brouček, Plíšek)


  HC Oceláři Třinec: Švančara (Nešpůrek) – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Hrůzek, MMarcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Przybyla, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.
  BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – Moravec, Němmec, Vacík, Křepelka, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora, Polák, Snášel, Brouček, Dlask, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma, Plíšek.

  Rozhodčí: Cabák – Lederer, Konvička