Zlín – Vítkovice 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (1:0 po s.n.) | Kladno – Pardubice 1:4 (kon.)
Havířov – Liberec 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Motor ČB 4:1 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Chomutov – Salzburg 2:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:4 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:6 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 1:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.10.2021, 18:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • DHL Extraliga juniorů • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Třinečtí junioři dnes zahájí sérii pěti zápasů na vlastním ledě s cílem odrazit se do klidnějších vod extraligové tabulky. Po osmi odehraných zápasech Oceláři mají na svém kontě pouze devět bodů a patří jim až 12. místo. V minulém zápase ale dokázali zvítězit 4:1 na ledě Českých Budějovic.

Mladá Boleslav je na tom na rozdíl od třineckých juniorů úplně jinak. Bruslaři zatím zažívají opravdu povedenou sezonu, v uplynulých devíti duelech okusili chuť porážky pouze jednou a právem se vyhřívají na druhé příčce juniorské extraligy. Své poslední střetnutí odehráli svěřenci Petra Hakena na začátku desátého měsíce před domácími tribunami proti kladenským Rytířům, zvítězili 3:1.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Nešpůrek) – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Hrůzek, MMarcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Przybyla, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – Moravec, Němmec, Vacík, Křepelka, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora, Polák, Snášel, Brouček, Dlask, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma, Plíšek.

Rozhodčí: Cabák – Lederer, Konvička.

Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, branku Mladé Boleslavi bude hájit Marek Stuchlík. Mezi třemi tyčemi domácích Patrik Švančara, který ve středu plnil roli brankářské dvojky Ocelářů v Champions Hockey League.

00:01

00:20
    Stuchlík si připisuje první zákrok, Chovaniak nahazoval kotouč od modré čáry do jeho betonů. Úvodní minuta patří Ocelářům.

00:50
    Obrovská šance Třince! Matěj byl první u odraženého puku od betonu mladoboleslavského gólmana, ale nedokázal překonat jeho fantastickou lapačku!

01:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A tak udeřilo na druhé straně, první útočná akce Mladé Boleslavi a první střela na branku hned končí v síti. Mezi kruhy dostal kotouč na čepel JINDŘICHA PLÍŠKA, který propálil Švančaru: Asistence: Brouček, Křepelka

02:50
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, Švančara hru nahoru dolů přerušil zákrokem. Podržel puk v lapačce a nechá vhazovat po své pravici.

03:31
    Haas se pokoušel dostat do zakončení, stahovačkou se zbavil jednoho obránce, druhý už o ale dokázal zastavit.

04:13
    Třinečtí se jen velice těžce probíjejí středním pásmem, Mladá Boleslav má zatím zápas pod kontrolou.

05:08
    Ramik se natlačil do zakončení, ale jeho rána z dálky byla velice slabá.

06:08
    Na druhé straně byl Závora sám mezi kruhy, ale rána z první mu nesedla na čepel ideálně.

06:28
    A tahle pasáž hry končí zákrokem domácího brankáře, který v lapačce našel lehké nahození Šimona Němce.

07:13
    Haas se natlačil od brankoviště, ale prudkou přihrávku ze strany nedokázal tečovat mezi tři tyče.

07:40
    Simon na druhé straně neuspěl sám proti třem obráncům.

08:20
    Vlasák se teď rychlou kličkou dostal k velice nepříjemné střele. Útočník Mladé Boleslavi mířil na rameno třineckého gólmana, jen těsně přestřelil!

08:44
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

08:55
    Jobánek pálil z jedné od modré, jeho prudká střela ale trefila jednoho z blokujících hostujících hráčů do chráničů.

09:22
    Němemc v rohu kluziště ztratil kotouč a byl z toho nakonec velký závar před mladoboleslavským gólmanem, který si připisuje důležitý zákrok.

10:14
    Oceláři touží po vyrovnání, Ramik se prokličkoval až před gólmana soupeře, byl ale příliš blízko a nakonec ho trefil švihem na znak_

10:53
    Další nepřijemný zákrok pro hostujícího gólmana, z levé strany pálil Kozlík.

11:39
    Mladá Boleslav teď ale na sílící převahu domácích z posledních vteřin dobře zareagovala, výsledkem je střela Václavíka a vhazování v útočném pásmu po dalším zákroku Švančary.

13:02
    Sledujeme pasáž plnou nepřesností, oba týmy v přechodu do útoku trápí nepřesnost v rozehrávce.

14:15
    Hosté jdou do dvoubrankového trháku, MICHAL SIMON vyplaval u pravé tyče třinecké branky a měl dostatek času zamířit do odkryté horní poloviny branky. Švančara se snažil přesunout, ale nestačilo to. Asistence: Dominik Brouček, Jindřich Plíšek.

15:47
    Hosté se na delší čas usadili v útočném pásmu, ale žádná střela na branku z toho nebyla. Dlouho se ve velkém chumlu bojovalo o puk u mantinelu.

17:01
    Ani teď jsme se žádné přímé střely na branku nedočkali, hru kouskuje zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

18:17
    Po minutách nekoukatelného hokeje z čista jasna zůstal sám před třineckou brankou Němec, ale trefil jen brankáře!

18:29
    Uvidíme první přesilovou hru. Za podrážení usedá na trestnou lavici Patrik Šutý, Oceláři jdou do čtyř.

19:02
    Domácí se zatím ale v pohodě brání.

19:12
    I teď přichází vyhození puku přes všechny čáry.

19:58
    Jasečko nahazoval, Snášel kotouč tečoval, ale Švančara se překvapit nenechal.

19:58
    Po zákroku třineckého gólmana přišla drobná potyčka, po které se vylučuje na obou stranách. Dvě minuty dostávají Dlask a Chovaniak.

20:00

První třetina dnešního utkání končí, byla v ní znát rozdílná pohoda obou týmů. Mladá Boleslav pokračuje v přesvědčivých výkonech a dá se říct, že v Třinci vede velice zaslouženě, má zápas pod kontrolou. Oceláři se do velkých šancí nebo zakončení dostávají jen velmi sporadicky.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

20:01

20:32
    Hosté na začátku prostřední části ještě dohrávali přesilovou hru, Švančara ale žádný vážnější zákrok řešit nemusel.

21:15
    Wardas se zajímavým způsobem prokličkoval z vlastního pásma až ke střeleckému pukusu mezi kruhy, jenže v klíčovou chvíli mu kootouč přeskočil čepel.

22:26
    Stále se hraje bez přerušení, ale ani ve druhé třetině to s přesností kombinace na obou stranách není o moc lepší.

23:10
    Švančara vytáhl betonem střelu Vlasáka z levého kruhu.

24:13
    Obrana Ocelářů teď dokázala zblokovat dva střelecké pokusy z dálky.

25:04
    Jobánek nabil mezi kruhy Haasovi, ten z první minul levou tyč.

25:24
    Aktivní Jobánek padá při pokusu natlačit se do brankoviště a Oceláři si díky tomu zahrají první přesilovou hru. Dvě minuty za podrážení dostává Tomáš Moravec.

26:06
    Obrovská šance Pětníka, který ale mezi kruhy z otočky nedokázal trefit dorážku do odkryté branky!

26:30
    Oceláři zatím hrají ppřesilovku velice aktivně, Boleslav nemůže kotouč vyhodit.

26:52
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se dostávají zpět do zápasu! Bránící čtveřice Boleslavi už byla hodně unavené, těžil z toho MICHAL RAMÍK, který si počkal u levé tyčky na hezkou přihrávku a trefil volnou část branky.

27:27
    Oceláři jsou po vstřelené brance při chuti. Wardas byl úplně sám před boleslavským brankářem, ten si ale teď připsal klíčový zákrok!

27:48
    Další zajímavá akce Ocelářů, Marcinko křižnou přihrávkou našel Wardase, ten pálil nad.

28:25
    Po delším čase puk v obranném pásmu Ocelářů, Švančara ale zasahovat nemusí.

28:35
    Další obrovská šance Ocelářů! Ullrych jel sám na Stuchlíka, nešel do kličky, volil rychlou střelu a minul boleslavskou branku!

29:38
    Hosté se teď k zakončení nedostali, ale delší čas podrželi kotouč před třineckým brankářem a rozbili tak domácí tlak.

29:45
    Oceláři ale budou hrát další přesilovku. Vyloučen je Petr Šíma.

29:57
    Simon dokázal zblokovat ostrou ránu Kozlíka, hosté vyhazují.

30:20
    Křepelka zastavil Wardase a Boleslav znovou posílá puk přes všechny čáry až za domácího brankáře.

30:44
    Minuta z domácí přesilovky už je pryč, hosté znovu dostali kotouč do bezpečí.

31:16
    Tahle přesilovka rozhodně nepatří do kategorie podařených, přesto ji málem Oceláři ukončili předčasně. Ramík se stahovačkou natlačil až před Stuchlíka, který jen tak tak udržel pod rukavící jeho nepříjemný bekhendový pokus!

31:45
    Hosté hrají v plném počtu.

32:47
    Jobánek pálil z první nepřesně, pak se k nepříjemné teči dostal Haas a byl z toho malér pro Stuchlíka, který musel vytáhnout těžký zákrok.

33:06
    Kotouč se dotkl ochranné sítě, vhazuje se v útočném pásmu Třince.

33:51
    V podstatě až teď přišla první zajímavá šance Mladé Boleslavi ve druhé třetině, Rajgl ve středním pásmu zachytil třineckou rozehrávku a mohl vstříc otevřené obraně. Jeho rána zůstala někde ve výstroji Švančary, ten si ale moc jistý svým zákrokem nebyl.

34:37
    Přečíslení tři na jednoho hosté sehráli fatálně, Václavík pokazil přihrávku a zakončení z toho nebylo

34:47
    Nedáš dostaneš, zase otřepaná fráze platí. JONÁŠ JOBÁNEK byl sám před mladoboleslavským gólmanem, kličkou si ho položil a překonal. Oceláři vyrovnávají a dá se říct, že zasloužene. Asistence: Petr Ullrych.

36:20
    Zase se hraje dloho bez přerušení, zase jsme ale delší dobu neviděli střelecký pokus. Hraje se převážně ve středním pásmu.

37:30
    Wardas forčekingem vybojoval puk, před branku mu najížděli dva spoluhráči, přihrávku ale zastavil jeden z obránců na poslední chvíli.

37:53
    To je obrat jako hrom, Andrle se na modré čáře neukvapil a předložil kotouč do strany na hůl PETRA ULLRYCHA, který mohl zakončovat do prázdné branky. Oceláři jdou do vedení. Asistence: Petr Andele, Oskar Haas.

38:40
    Hosté se snaží o odpověď, ale Třinec teď v obraně působí velice organizovaným dojmem.

40:00

Druhá třetina přinesla úplně jiný obraz hry: Oceláři nedovolili Mladé Boleslavi vůbec nic, byli jasně lepším týmem a svou převahu korunovali velkým obratem.

Hosté ale začnou závěrečnou část v přesilové hře. S úderem druhé sirény byl vyloučen domácí hráč Petr Andrle.

40:01

41:10
    Mladá Boleslav začíná závěrečnou dvacetiminutovku v přesilové hře, ta se ale hostům zatím vůbec nedaří. Třinec v pohodě brání.

41:45
    Závora to zkusil střelou od mantinelu, Švančara chytá.

42:00
    Třinec oslabení ubránil, Oceláři jsou v plném počtu.

42:42
    Další komplikace ppro Třinec. Oceláři půjdou znovu do čtyř, dvě+dvě minuty za vysokou hůl dostává Jonáš Jobánek.

43:04
    Plíšek pomalým bekhendovým zakončením nadělal Švančarovi starosti, puk mířil do protipohybu třineckého brankáře, ten dokázal zasáhnout špičkou betonu.

44:29
    Protože ve tváři jednoho z mladoboleslavských hráčů byla krev, JObánek dostal trest na 2+2 minuty. První polovinu oslabení už Oceláři mají skoro za sebou. Švančara hru přerušil snadným zákrokem. Hosté se ztěží dostávají do lepších střeleckých pozic.

44:53
    Závora se bekhendem z úhlu neprosadil, trefil jen boční síť.

45:20
    Asi největší šanci Mladé Boleslavi si připravil v přesilové hře Brouček, pálil z pravého kruhu z pokleku, mířil nad.

45:55
    Oceláři vyhazují, z dlouhé přesilovky hostů zbývá necelá minuta.

46:40
    Hosté už znovu zavést kotouč do útočného pásma nedokázali. Jejich dlouhá přesilovka je promarněna. Může to být klíčový moment duelu?

47:39
    Vlasák se kličkou dostal do velkého úhlu, přesto dokázal poslat kotouč pod sebe, kde číhal z druhé vlny najíždějící Závora. Švančara chytá.

47:56
    A třinecký gólman si poradil i s lehkou střelou Rajgla. Měla to být nabídka na teč, ale dálnice před Švančarou zůstala volná.

48:22
    Domácí jsou zatím ve třetí třetině, asi i vinou vyloučení, velice pasivní. Další buly před jejich gólmanem.

49:36
    Ofsajd Mmladé Boleslavi, po kterém se strhla drobná potyčka u třinecké střídačky. Rozhodčí to berou s nadhledem a vylučovat nebudou.

50:07
    Zakázané uvolnění Třince. Domácí už spoléhají hlavně na obranu.

51:41
    Jasečko sám na pravém kruhu, tváří v tvář třineckému gólmanovi, ale střílí těsně nad. Po uspávací pasáži hry přišla z ničeho nic obrovská šance hostů!

52:14
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

53:12
    Oceláři snad poprvé ve třetí třetině dostali soupeře pod tlak, Stuchlík v leže čelil nepříjemným dorážkám, puk ale končí nakonec v bezpečí v rohu.

53:40
    Mladá Boleslav to má ale těžké. Třinec v pěti lidech stojí ve středním pásmu, teď je z toho ofsajdu hostů.

54:45
    Jasečko pálil z pravé strany, Švančara toho moc neviděl, přesto dokázal zakročit.

55:00
    Z ničeho nic přichází pro hosty tvrdý úder, Oceláři jdou do dvoubrankového vedení. PAVEL MATĚJ v nepřehledné situaci zůstal stát sám u tyčky a zakončoval do prázdné branky po krásné přihrávce Ramíka. Asistence: Michal Ramík.

55:48
    Možná poslední šance Mladé Boleslavi, jak něco udělat se zápasem. Na trestnou lavici usedá Matěj Kozlík, který odpyká trest pro hráčskou lavici Ocelářů za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:31
    Křepelka pálil tvrdě od modré, Švančara nadvakrát chytá.

56:55
    Mladá Boleslav to zkusila v šesti, ale risk jí nevyšel. Oceláři dnešní zápas vyhrají, PAVEL MATĚJ se z vlastního obranného pásma trefuje střelou přes celé hřiště do odkryté branky. Oceláři si tak připisují dnes gól také ve vlastním oslabení.

56:55
    Hosté prohrávají o tři branky, ale budou hrát ještě minutu přesilovou hru. Možná i proto si jejich trenér bere oddechový čas.

57:31
    Proti tečované střele z dálky Švančara zasahovat nemusel. Kotouč minul branku o dobré dva metry.

57:52
    Teď už si Švančara zákrok připsal, když přikryl kotouč pod lapačku ve chvíli, kdy se do brankoviště nebezpečně tlačili dva hráči v černých dresech.

57:52
    Oceláři jsou kompletní, zápas by se měl v tuto chvíli jen dohrávat.

58:20
    Moškoř mohl přidat ještě šestý gól, z levé strany těsně minul vzdálenější tyč.

58:42
    Stuchlík musel přikrýt kotouč do lapačky, protože už k němu přijížděli domácí hráči. Oceláři mají minutu a čtvrt před koncem buly v útočném pásmu, tady už to na zázrak nevypadá.

58:54
    Závěr zápasu spokojeně z kraje střídačky Třince sleduje také prezident klubu Ján Moder. Pro Oceláře tohle bude velice důležité vítězství....

59:34
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za podrážení dostává třinecký hráč Petr Ullrych.

Utkání končí nakonec přesvědčivým vítězstvím Ocelářů 5:2. Hosté si připisují teprve druhou porážku v sezoně, a to v zápase, který rozehrali výborně. Mladá Boleslav v Beskydech vedla po úvodní třetině 2:0. Klíčová ale byla prostřední část, Oceláři v ní dokázali zlepšenou hrou vývoj skóre otočit a v poslední třetině si náskok zkušeně pohlídali. Dva góly Matěje navíc zisk všech bodů pro domácí potvrdily. (20:04:47)

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 27. Ramík, 35. Jobánek (Ullrych), 38. Ullrych (Andrle, Haas), 55. Matěj (Ramík), 57. Matěj – 2. Plíšek (Brouček, Křepelka), 15. Simon (Brouček, Plíšek)

Rozhodčí: Cabák – Lederer, Konvička