Zlín – Vítkovice 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (1:0 po s.n.) | Kladno – Pardubice 1:4 (kon.)
Havířov – Liberec 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Motor ČB 4:1 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Chomutov – Salzburg 2:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:4 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:6 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 1:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:6 (1:2, 0:4, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 15.10.2021, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 10. kolo

S konstatováním, že HC Energie Karlovy Vary se stává prvním týmem, který během letošního ročníku vyhrál na jihlavském kluzišti, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:07:15)

Ve třetí třetině již branka nepadla a stav tak zůstal nezměněn – 1:6. Karlovarští položli základ k výhře mezi 30. – 38. minutou, kdy se trefili hned čtyřihrát. Největší podíl na třech bodech pro Energii má útočník Lubomír Kupčo, který dnes zaznamenal čtyři branky a na dvě přihrál.

59:07
    Energie hraje v plném počtu.

58:55
    Martin Matějíček si připravil puk na střelu a z kruhů prověřil Davida Bočana. Gólman Karlových Varů nadvakrát kryje puk.

58:02
    Po buly páli od modré Patrik Čermák, ale ani on si na Bočana nepřišel.

57:58
    Domácí střílí z každé pozice. Jungwirthův pokus byl nepřesný, poté Bočan zapsal poměrně snadný zákrok.

57:07
    Filip Krajčík dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

57:07
    Domácí sehráli rychlou kombinační akci, při které se dostali do přečíslení a Jonáš Jungwirth byl v předbrankovém prostoru poslán na zem. Navíc ještě trefil mantinel. Naštěstí je v pořádku.

54:39
    Když se Energetici dostanou do tísně, tak si situaci rozhodně nekomplikují a klidně pošlou puk ihned do středního pásma. A sem tam v něm i získají puk. Jako nyní. Následovala rychlá akce, na jejímž konci byl připravený Filip Maláč.

53:00
    Po akci Sebastiana Seidlera našel Filip Maláč puk ve své výstroji.

52:36
    Hosté mají kotouč za svou brankou a v poklidu jej vyváží na druhou stranu.

50:00
    Třetí třeitna je v polovině. Dukle nelze upřít snaha, ale tak zkušený tým, jako Energie, již dovede zápas do vítězného konce.

48:26
    Karlovy Vary hrají znovu v pěti.

48:15
    Adam Rauš dostal puk přesně před branku a mohl si vybrat, kam zamíří a sníží na 2:6. Jenže David Bočan předvedl výborný zákrok, přesunul se a puk zastavil před brankovou čárou.

47:01
    Dukla měla dvě tři střely od modré, které vůbec nebyly špatné, ale Bočan je až na jednu výjimku nadále velmi jistý.

46:26
    Jihlavští hokejisté mají další přesilovou hru, a to po nedovoleném bránění Jakuba Vogela.

45:52
    Hosté hrají v plném počtu.

45:45
    Jungwirthovu střelu z levé strany obětavě – i za tohoto stavu – zablokoval Vítek Benda a pomohl tak svému branáři.

44:59
    Ani nadále není rozehrávkua Dukly příliš jistá a oslabení zvládají hosté v pohodě.

44:37
    Kapitán Lukáš Adámek si na Filipa Maláče nepřišel se střelou na vyrážečku.

44:37
    Jenže do úniku ujel jeden z hráčů hostí a je nařízeno trestné střílení ve prospěch Energie.

43:52
    Filip Krajčík je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl a domácí mají výhodu přesilové hry.

43:22
    Filip Maláč si připsal první zákrok po střele z leévho kruhu.

42:53
    Domácí vstoupili do třetí třetiny sympaticky, ale korekční gól se jim nedaří vstřelit.

41:03
    Jihlavským cílem je jistě připravit se v klidu na zítřejší zápas s extrémně silnou Plzní, která na počkání válcuje všechny celky.

40:01
    Dukla střídá brankáře, do třetí třetiny nastoupí místo Filipa Krejčího jeho parťák Filip Maláč.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35.

Na prostřední dějství nebudou domácí vzpomínat rádi. Do poloviny zápasu se drželi na dostřel jedné branky, ale i tak měla Energie více ze hry. A to se vzápětí projevilo. Lubomír Kupčo dvěma brankami zkompletoval hattrick a poté měl prsty v páté brance hostí, která padla z hole Samuela Šmajdy a ve 38. minutě vstřelil Lubomír Kupčo svůj čtvrtý gól (k tomu má dnes i dvě asistence), když dostal v přesilovce kvanta prostoru, stejně jako pár chvil před tím, a zblízka překonal Krejčího – 1:6.

40:00

39:43
    Po levici Krejčího proběhne zřejmě poslední buly této dvacetiminutovky.

39:00
    Probihá poslední minuta druhé třetiny, která se Dukle nevydařila.

38:25
    Stejně jako nyní, hned po buly.

38:23
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje znovu před jihlavskou branku.

37:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tuhle branku Dukla nabídla svému soupeři prakticky sama. Již před šestou trefou měl Kupčo v předbrankovém prostoru spoustu času. Dvakrát nenabral puk ideálně na hůl a pak ještě přihrál spoluhráči. Akce pokračovala, Rymon dal puk na Bendu, který od modré vystřelil. Kotouč se dostal ke clonícímu LUBOMÍRU KUPČOVI a ten znovu dostal spoustu prostoru, přičemž nyní už byl úspěšný. Střílí tak svou čtvrtou branku v utkání, k tomu má dvě asistence a byl tak bodově u každé branky Energie v dnešním utkání. Asistence: Vítek Benda, Dominik Rymon.

36:00
    Další problém pro Duklu, Jiří Doležal je vyloučen na dvě minuty za hákování.

35:00
    Lajna Šmajda-Rymon-Kupčo si dnes dělá se soupeřem, co chce. Kupčo po šanci Bačkovského získal puk a dal jej na levou stranu pro rozjetého Rymona. Ten se obtočil právě kolem Bačkovského a přihrál v brankovišti na SAMUELA ŠMAJDU, který poslal puk nad horní tyčku. Asistence: Dominik Rymon, Lubomír Kupčo.

34:45
    Michael Bačkovský měl na holi snížení stavu. Po pravé straně ujel do situace dva na jednoho. První střelou si na Bočana nepřišel, s dorážkou mířil těsně vedle levé tyče.

34:25
    Naopak nyní se bude bránit Dukla, jelikož kapitán týmu Josef Vyvial je vyloučen za krosček.

33:45
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

33:28
    Střela Patrika Čermáka z pravého kruhu mířila vedle a byla tak jediným zahrozením při jihlavské přesilovce.

32:54
    Také nyní se Energetici osvobozují.

32:45
    Jenže minuta přesilové hry je pryč a červenožlutí se nedokáží pořádně udržet v předbrankovém prostoru.

31:45
    Jihlavští hokejisté se budou moct zase trošku dostat do zápasu, jelikož Samuel Blengino dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

31:19
    Hosté možná dělají velký krok k dnešní výhře. V protiútoku totiž adresoval Rymon přesnou křižnou přihrávku na pravou stranu pro LUBOMÍRA KUPČA, který se i v pádu dokázal prosadit kolem přemísťujícího se Krejčího. Dává tak svůj hattrick a k tomu má ještě asistenci na první brance. Asistence: Dominik Rymon.

29:15
    A tak dříve nebo později musel přijít úder na karlovarské straně. V polovině zápasu odskakují hosté do dvoubrankového vedení. Šmajda poslal puk do předbrankového prostoru na LUBOMÍRA KUPČA, který si už věděl rady. Asistence: Samuel Šmajda, Kryštof Bulka.

27:45
    Karlovarští mají nyní více ze hry a na jihlavskou branku se valí čím dál více útoků.

26:34
    Také jihlavští hokejisté umí blokovat střely. Přesvědčil o tom jeden z domácích plejerů, který koupil od modré pokus aktivního Lubomíra Kupča.

24:08
    Josef Vyvial měl na holi vyrovnání. Kapitán Dukly dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a už si vybíral, kam to Krejčímu pošle, ale trefil se přímo do Davida Bočana.

23:47
    JIhlavští hokejisté se snaží hrát útočně a napadat rozehrávku soupeře. Do žádné vyložené šance je ale hosté zatím nepouští.

21:58
    Jihlava hraje v plném počtu.

21:01
    Před brankou Filipa Krejčího bylo pořádně rušno, ale jihlavský strážce svatyně dokázal ve spolupráci s obránci zamezit puku, aby přešel za čáru.

20:42
    Dominik Rimon si po pravé straně vybruslil na kruh, střelou z tohoto prostoru ale mířil o metr vedle.

20:22
    Dukla se osvobozuje.

20:05
    Hosté vyhráli buly a už se formují na přesilovkový přechod do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Jihlavští hokejisté se v první třetině dostali do vedení, když nevyužitou Rymonovu šanci potrestal trefou zblízka Jiří Doležal. Ovšem Karlovarští rychle zareagovali a otočili stav. Nejprve vyrovnal právě Dominik Rymon a napravil tak svou nevyužitou šanci a o deset sekund později se prosadil i Lubomír Kupčo – 1:2. Karlovy Vary navíc půjdou do druhé třetiny s takřka dvouminutovou přesilovou hrou.

20:00

19:58
    Další nepříjemnost pro Duklu. Matyáš Sapík vyhodil puk mimo kluziště a vidí dvě minuty.

19:24
    Jihlavští se ještě pokusili o vyrovnání stavu před odchodem do kabin, ovšem jejich průnik po pravé straně postrádal přesnost.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třeitiny.

17:22
    Velkou chybu v jihlavské defenzívní práci trestá LUBOMÍR KUPČO, který se mezi kruhy dostal ke špatné rozehrávce a následně se trefil nad pravé rameno Krejčího. Bez asistence.

17:12
    Jihlavští hokejisté se z vedení dlouho neradovali. DOMINIK RYMON si po nevyužité gólovce spravuje chuť, když si na pravém kruhu sjel blíže k brance a poté srovnal stav. Asistence: Lubomír Kupčo, Ondřej Dorot.

17:05
    Lubomír Kupčo vyslal od modré tvrdou ránu, kterou koupil obránce Patrik Zeman. Také on nyní s bolestivou grimasou míří na střídačku.

16:58
    Zakázané jihlavské uvolnění.

16:30
    Marek Melenovský získal u střídaček kotouč, kde se postrkovali dva hráči Energie proti jednomu jihlavskému. Následná stahovačka na útočné modré mu ale nevyšla.

15:52
    Jihlavští hokejisté jsou rázem na koni. Sapíkova rána od modré prošla jen těsně vedle levé tyče karlovarské branky.

15:02
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš. Nevyužitá šance nyní musí Dominika Rymona mrzet dvojnásob. JIŘÍ DOLEŽAL se totiž nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru, kam šla výzva Adama Topola, a zblízka otevřel stav dnešního zápasu! Asistence: Adam Topol.

14:35
    Dominik Rymon mohl poslat Energii do vedení. Dostal totiž výbornou nahrávku mezi kruhy a mířil nad ledem k levé tyči z pohledu Filipa Krejčího. Jihlavský góman do tohoto prostoru skvěle vytasil svůj beton a drží bezbrankový stav!

13:14
    Ačkoliv se vhazovalo před jihlavskou brankou, domácí dokázali puk následně posunout na druhou stranu a vybojovali si buly před brankou Davida Bočana.

11:57
    V rohu za brankou Energie se již asi patnáct sekund bojuje o puk. Mírně navrch měli hosté, kteří také získali puk.

11:18
    Nechybělo moc, aby se Matouš Menšík na útočné modré dostal k puku. Pravdou je, že hosté si zatím největší jihlavskou hrozbu pořádně hlídají.

10:38
    Neurovnaná pasáž hry končí zakázaným uvolněním Dukly, takže Filip Krejčí už uchyluje svou pozornost k pravému kruhu.

08:41
    Nyní gólman David Bočan podržel svůj tým, když se pořádně natáhl v branovišti proti dorážce Matouše Menšíka. Lídr jihlavské produktivity se tentokrát zblízka neprosadil.

08:01
    Matouš Menšík projel takřka přes celé hřiště a nechybělo moc, aby bekhendem na přední tyči překonal Davida Bočana.

07:44
    Šimon Zdarsa neúspěšně hledal mezeru mezi levou tyčí a betonem Bočana.

07:38
    Ofsajd zastavuje další útočné snažení Energie.

06:52
    Ondřej Dorot přebral na vrcholu pravého kruhu přihrávku a hned vyzkoušel připravenost Krejčího. Jihlavský gólman byl na místě a poté zasahovat nemusel, jelikož další střela karlovarského beka šla mimo tři tyče.

06:39
    Protiútok Dukly dva na dva neměl brankové parametry, přesto se domácí na okamžik udrželi v pásmu.

06:19
    Podél pravého kruhu si vybruslil Jan Botoš a přiměl Filipa Krejčího k obtížnějšímu zákroku. Domácí gólman ale puk dokázal zastavit.

05:16
    Jihlavští hokejisté neúspěšně bojovali o puk za brankou Davida Bočana. Zápas má zatím hodně rychlý spád s miminem přerušení.

04:36
    A na druhé straně si připsal první pořádný zákrok také brankář Filip Krejčí.

04:24
    Adam Rauš zkusil otestovat brankáře Energie hned po buly, ten ale betony sklapl včas.

04:19
    David Bočan zastavil puk a bude se vhazovat po jeho pravici.

03:25
    Dle trenéra Václava Eismanna přijela karlovarská juniorka do Jihlavy oslabená o některé zraněné hráče. Energie hraje dnes na kompletní tři útoky, Dukla má o dva forvardy ve čtvrté brázdě více.

02:11
    Samuel Šmajda na modré úspěšně zablokoval střelu a spoluhráči to jiště ocení. Nyní odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

01:59
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před branku Bočana.

01:28
    Hraje se zatím stále bez přerušení a k vidění je další pořádný hit, opět na straně červenožlutých barev.

00:49
    Přihrávka na Čermáka na útočnou modrou neprošla, Karlovy Vary naopak mohou postupovat k brance Krejčího.

00:18
    Marek Melenovský vyhrál úvodní buly a Dukla hned může jít dopředu. Za brankou Energie si následně Nevšímal vyšlápl na soupeře, ale k puku se už nedostal.

00:01

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Kerber, Matějíček, Sapík, Vranka, Topol, Zeman – Zdarsa, Melenovský, Nevšímal – Vyvial, Doležal, Čermák – Rauš, Menšík, Jungwirth – Pavelec, Bačkovský. Trenér: Michal Broš

HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Pavlovic) – Dorot, Benda, Vogel, Bulka, Blengino, Krajčík – Seidler, M. Adámek, L. Adámek – Šmajda, Rymon, Kupčo – Kusak, Botoš, Šlechta. Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Mejzlík – Polák, Zídek.

Zajímavosti ze vzájemných zápasů a pohled mezi rozhodčí:
    Dukla bodovala proti Energii doma naposled 25.11.2017, kdy ve třetí třetině stáhla nepříznivý stav z 2:4 na 4:4 a nakonec soupeři podlehla na nájezdy.

Poslední výhru nad tímto soupeřem zapsali Jihlavští ve stejném ročníku 2017/2018, kdy v lednu 2018 po výborné třetí třetině překvapili soupeře na jeho ledě výhrou 4:3. Od této chvíle Jihlava podlehla Karlovým Varům pětkrát v řadě při skóre 6:29.

O rok dříve se datuje poslední výhra Jihlavy nad tímto soupeřem na domácím ledě. V úterý 22.11.2016 vyhrála Dukla proti Energii 3:2, když rozhodující branku vstřelil ve 48. minutě dnes extraligový sudí Jiří Ondráček. A mimochodem, první gól Dukly ve 14. minutě zařídil Tomáš Mejzlík, v současnosti rovněž velmi nadějný hokejový arbirt.

A právě Tomáš Mejzlík bude dnešní utkání řídit spolu s Romanem Zídkem a Ondřejem Polákem na čarách.

Pokud máme být zcela přesní, tak zapisovatelem jest tentokrát Lukáš Tichý, s časomírou si nepřijdetete na Petra Dörrera, na trestné lavice bude dohlížet bývalý dlouholetý extraligový sudí Václav Guth s Gabrielou Šťastnou a hlasatelem je další extraligová soudcovská legenda Ladislav Vokurka. Toť hvězdné obsazení dnešního zápasu, tak se přijďte určitě podívat!

HC Energie Karlovy Vary:
    Také Energetici mohou být s dosavadním průběhem sezony spokojení. Patří jim totiž šestá příčka, když získali 19 bodů z 27 možných. Devízou Energie je defenzíva a gólmani, jelikož 17 inkasovaných branek je po jednoznačně nejlepší Plzni (6 obdržených gólů) a Mladé Boleslavi (16 gólů) třetí nejlepší počet. Na úvod soutěže měli Karlovarští sérii pěti výher v řadě – mj. dvě venkovní výhry 8:2 proti Salzburgu a v Chomutově a také výhra 10:3 doma nad Třincem, ale tuto sérii rázně ukončil nejlepší tým soutěže – Plzeň – výhrou 8:0 doma. Před pauzou se ale svěřenci elegantního a sympatického kouče Václava Eismanna naladili znovu na vítěznou vlnu, když doma utnula houževnatý Zlín 4:2.

Poslední zápasy Karlových Varů:
    Karlovy Vary – Zlín 4:2
    Karlovy Vary – Kometa 4:5 pr.
    Plzeň – Karlovy VAry 8:0
    Chomutov – Karlovy Vary 2:8
    Litvínov – Karlovy Vary 1:3

Nejproduktivnější hráč: Lubomír Kupčo, 8 zápasů, 16 bodů (9+7)
    Nejlepší střelec: Lubomír Kupčo, 8 zápasů, 9 gólů.

HC Dukla Jihlava:
    Jihlavští junioři zatím hrají velice dobře a vstup do soutěže mají nejlepší za posledních několik roků. Jihlava se zatím slušně vypořádala s tím, že doma hrála pouze dva zápasy z devíti – a oba vítězné. K tomu ze sedmi venkovních utkání přidala další tři výhry, mj. 8:1 na ledě Slavie Praha nebo parádní otočku z 0:2 na 4:2 ve třetí třetině proti Mountfieldu HK. Do konce října čeká Jihlavu šest zápasů, po silném duu Karlovy Vary – Plzeň (která je jasně nejlepší v celé soutěži) bude mít o něco snažší soupeře – venku Olomouc a Vítkovice, doma České Budějovice a Salzburg. Dukla je nyní na sedmé pozici tabulky s 15 body (stejně jako Olomouc a Kometa) a na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

Poslední zápasy Dukly:
    Mountfield HK – Dukla 2:4
    Pardubice – Dukla 5:1
    Slavia – Dukla 1:8
    Dukla – Sparta 6:3
    Dukla – Kladno 5:1

Nejproduktivnější hráč: Matouš Menšík, 7 zápasů, 14 bodů (7+7)
    Nejlepší střelec: Patrik Čermák a Matouš Menšík, oba 7 zápasů, 7 gólů.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Extraligy juniorů. Ta se po reprezentační pauze opět rozbíhá do plných obrátek a pomalu ukončí první čtvrtinu soutěže – ačkoliv počet odehraných zápasů je značně nerovnoměrný. V CZ LOKO Aréně bude v pátek večer k vidění souboj dvou týmů, které patří do vrchních pater tabulky. Sedmá HC Dukla Jihlava přivítá od 18 hodin na svém ledě HC Energii Karlovy Vary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 16. Doležal (Topol) – 18. Rymon (Kupčo, Dorot), 18. Kupčo, 30. Kupčo (Šmajda, Bulka), 32. Kupčo (Rymon), 35. Šmajda (Rymon, Kupčo), 38. Kupčo (Benda, Rymon)

Rozhodčí: Mejzlík – Polák, Zídek