Jekatěrinburg – Ufa 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Soči 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:1 (po pr.)
Jokerit – Petrohrad 5:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | Kunlun – Barys 1:2 (1:2 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:3 (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 15.10.2021, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Československá stopa v utkání

Do dnešního souboje nezasáhl nikdo z českých a slovenských hokejistů. (18:35:16)

Střely na branku: 28 – 26

Je konec! Domácí Jekatěrinburg nakonec vítězí v prodloužení! V něm byla o něco aktivnější hostující Ufa, jenže hosté se nedostávali do zakončení. V poslední sekundě prodloužení pak rozhodl Stéphane Da Costa.

64:59 Stéphane Da Costa - 4:3

64:59
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Domácí o svém triumfu rozhodují sekundu před koncem prodloužení! Jekatěrinburg šel ve třech proti jedinému obránci. STÉPHANE DA COSTA dostal přihrávku před branku, položil si brankáře a rozhodl o triumfu domácích! Asistence: Alexej Makejev, Jesse Blacker.

64:33
    Blacker si v útočném pásmu krásně stáhl kotouč na forhend a vypálil švihem. Metsola jeho ránu ramenem vytěsnil.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

62:40
    Jesse Blacker napadal rozehrávku Ufa v jejím obranném pásmu. Domácí hráč se ani přes svůj důraz ke kotouči nedostal.

62:10
    Pro Ufu se otevíral prostor k protiútoku, jenže hosté už byli unavení a raději vyrazili na střídačku.

61:26
    Až nyní musel domácí brankář zasahovat. Zakončení z pravého kruhu však viděl skvěle a připsal si snadný zákrok lapačkou.

61:06
    Markus Granlund si v útočném pásmu hledal prostor pro zakončení, jenže domácí trojice se skvěle pohybuje a nedává Ufě prostor.

60:29
    Manninen se dostal do útočného pásma, ale rovnal si kotouč na čepeli až příliš dlouho. Obránce v červeném se k němu vrátil a puk vypíchl.

60:10
    Ufa uspěla na úvodním vhazování prodloužení. Hosté tak mají šanci na první nebezpečný výpad.

60:01

Základní hrací doby o vítězi dnešního souboje nerozhodla! Ve třetí části sice Ufa zásahy Sannikova a Granlunda odskočila do vedení o dvě branky, ale Bočarov a Da Costa se postarali o vyrovnání. O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:42
    Domácí se tlačili do útoku, ale Makejev na dlouhou pobídku nedosáhl. Celá akce tak končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před domácí klecí.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 28. S. Da Costa (Blacker), 55. S. Bočarov (Blacker, B. Macek), 56. S. Da Costa (Gurkin, Šumakov), 65. S. Da Costa (A. Makejev, Blacker) – 5. Zubarev (Chochrjakov, Sannikov), 48. Sannikov (Alalykin), 49. Markus Granlund (Hartikainen, S. Manninen)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Šikin) – Blacker, Trjamkin, Zborovskij, Gurkin, Arzamascev, Salov – A. Makejev, S. Da Costa, Šumakov – B. Macek, Spooner, S. Bočarov – Žukenov, P. Cormier, Romancev – V. Kuzněcov, P. Kulikov, Chripunov.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Muchamadullin, P. Larsen, Koledov, Naumenkov, Zubarev, Panin, J. Birjukov, Lisovec – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin, Šmeljov – Sannikov, Chochrjakov, Platt – Pustozjorov, Alalykin, Baškirov.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Zacharenkov, Novikov