Jekatěrinburg – Ufa 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Soči 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:1 (po pr.)
Jokerit – Petrohrad 5:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | Kunlun – Barys 1:2 (1:2 po s.n.)
Jokerit Helsinky
5:4 (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
SKA Petrohrad
Pátek 15.10.2021, 18:30 • Hartwall Arena • KHL

Přímý souboj o první místo v konferenci přinesl zajímavý hokej a napínavou zápletku. Prvním gólem v sezóně ho rozhodl český obránce David Sklenička a finský klub se udržel na čele.
    Přitom ho jen vteřiny dělily od porážky. Jokerit třikrát ztratil náskok a minutu a čtvrt koncem poslal Kuzmenko skvělým průnikem poprvé v zápase do vedení hosty. Domácí však v power-play vysvobodil přesným volejem Schroeder a v prodloužení zajistil Sklenička i druhý bod. (21:06:28)

Statistiky zápasu

Střely na bránu 29:23 (6:9, 10:7, 11:5 – 2:2)

Jokerit právě vstřelil branku!
    Hrdinou strhujícího dramatu je nakonec český reprezentant DAVID SKLENIČKA. Zachytil šťastně odražený kotouč od mantinelu, z otočky pálil do povyjetého brankáře, ale puk se k němu vzápětí vrací od dorážejícího Kossily a Sklenička ho zvedá bekhendem pod víko.
    Asistence: Kalle Kossila.

62:18
    Skleničkovi podruhé během prodloužení nevyšel individuální průnik.

61:48
    Petrohrad třímá v prodloužení otěže hry, zleva tvrdě pálil Ožiganov do Lindbäckova betonu.

60:59
    Gusevův pokus z otočky naráží do Schroederových bruslí.

60:01

Třikrát dorovnávali v předchozích periodách hosté, na jejich první vedoucí gól minutu a čtvrt před koncem ale bleskově odpovídá v power-play Schroeder a přímý souboj o čelo míří zaslouženě do prodloužení.

59:23
    Hala přímo šílí nadšením! V power-play prošla O´Neillova zpětná žabička přes několik holí a snad ještě ze vzduchu ji fantasticky umístil z levého kruhu pod víko JORDAN SCHROEDER.
    Asistence: Brian O´Neill, Philip Holm.

58:55
    Jokerit je v útočném pásmu a Lindbäck spěchá na střídačku, do hry skáče šestý bruslař s žolíkem na hrudi.

58:45
    Oddechový čas pro domácí.
    58:45 Andrej KUZMENKO - 3:4

58:45
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Nádherný průnik přes celé hřiště vyšperkoval ANDREJ KUZMENKO stahovačkou, protáhl se zleva před bránu a zvedl kotouč do bližšího horního růžku nad Lindbäckovo rameno. To je šok pro domácí po posledních spíše uspávacích minutách!
    Asistence: Anton Burdasov.

58:22
    Po ofsajdu hostů se vhazuje ve středním pásmu.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 10 104 diváků.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 1. Nicklas Jensen, 25. Turunen (Schroeder, Friman), 31. P. Holm (Björninen), 60. Schroeder (B. O'Neill, P. Holm), 63. D. Sklenička (Kossila) – 18. M. Robinson (K. Marčenko), 25. Kemppainen (Kuzmenko, Burdasov), 36. Ožiganov (N. Gusev), 59. Kuzmenko (Burdasov)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – Lindbohm, P. Holm, O. Leskinen, D. Sklenička, Kivistö, Friman – Nicklas Jensen, Kossila, B. O'Neill – Savinainen, Norman, Pakarinen – H. Ikonen, Schroeder, Turunen – Hännikäinen, Björninen, M. Anttila (C).
    SKA Petrohrad: Lars Johansson (Samonov) – Fantenberg, Ožiganov, Kirsanov, M. Robinson, Pautov, Pylenkov – Kuzmenko, Kemppainen, Burdasov (C) – N. Gusev, Vey, Timkin – Chusnutdinov, Danila Moisejev, Ketov – K. Marčenko, Ivan Morozov, E. Galimov – M. Vorobjov.

Rozhodčí: Fraňo, Judakov – Sivov, Šišlo

Diváci: 10 104