Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Columbus – Arizona 8:2 (kon.)
Buffalo – Montreal 5:1 (kon.) | Carolina – NY Islanders 6:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.)
Detroit – Tampa 6:7 (po pr.) | Nashville – Seattle 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 6:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
New York Islanders
Pátek 15.10.2021, 01:15 • PNC Arena, Raleigh • NHL

58:45
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Matthew Barzal totiž dostal dvouminutový trest za sekání a vstřelit dva góly v oslabení se zdá býti nereálným cílem.

50:47
    Hostům výrazně komplikuje situaci Oliver Wahlstrom. V útočném pásmu se dopustil naprosto zbytečného přečinu, když si držením pomohl proti Slavinovi.

31:28
    Trenér Trotz zkusil trenérskou výzvu, znovu chtěl přezkoumat, zda Niederreiter přeci jen nehrál proti Sorokinovi nedovoleně. Gól ovšem zůstává v platnosti, hosté navíc inkasovali dvouminutový trest za neúspěšnou challenge.

23:02
    Přesilovka Isles trvala minutu. Pak to v útočném pásmu přehnal s agresivitou Anders Lee, Nečase poslal na mantinel krosčekem.

22:00
    A s Hurikány může být ještě hůř. Za nedovolené bránění si totiž jde odsedět dvě minuty na lavici hanby střelec prvního gólu Andrej Svečnikov.

16:46
    Druhým vyloučeným domácím hráčem je Brady Skjei. Americký obránce si počínal nedovoleně, krosčekem zastavil krajana Nelsona.

10:43
    Premiérovou početní převahu si vyzkoušejí i hosté. Dvě minuty vyfasoval Martin Nečas, když za vlastní bránou přesekl hokejku Baileymu.

04:10
    První přesilovou hru si zahraje domácí Carolina. Americký útočník Brock Nelson nejprve napálil před sebou stojícího Skjeie, téhož hráče posléze zahákoval.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 10. A. Svečnikov (T. Teräväinen, Bear), 14. Fast (Slavin, J. Staal), 27. Martinook (Lorentz, Stepan), 32. Niederreiter, 52. T. Teräväinen (A. DeAngelo, A. Svečnikov), 60. A. Svečnikov (A. DeAngelo, Aho) – 8. Barzal (Palmieri, A. Greene), 21. B. Nelson (Beauvillier, Josh Bailey), 35. A. Lee (Dobson, Palmieri)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – M. Nečas, Aho, Kotkaniemi – T. Teräväinen, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook (A).
    New York Islanders: I. Sorokin (Cory Schneider) – Pulock, Pelech, Dobson, Z. Chára, Mayfield, A. Greene – Palmieri, Barzal, A. Lee (C) – Josh Bailey, B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck, Cizikas, Ross Johnston.

Rozhodčí: Pochmara, Markovic – Fournier, MacPherson

Diváci: 18 680