Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Columbus – Arizona 8:2 (kon.)
Buffalo – Montreal 5:1 (kon.) | Carolina – NY Islanders 6:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.)
Detroit – Tampa 6:7 (po pr.) | Nashville – Seattle 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 6:2 (kon.)
konec
Nashville Predators
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Seattle Kraken
Pátek 15.10.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  59:20 Mikael GRANLUND - 3:4
   
  59:20
  Nashville právě vstřelil branku!
  MIKAEL GRANLUND využil nepřehledné situace u levé tyče a dorazil puk za záda ležícího Philippa Grubauera při hře bez brankáře! Asistence: Alexandre Carrier a Filip Forsberg. (stav 3:4)
  58:39 Brandon TANEV - 2:4
   
  58:39
  Tým Seattle právě vstřelil branku!
  Mason Appleton z pravé strany minul prázdnou bránu, BRANDON TANEV ale poté využil zpětné přihrávky Jareda McCanna a z blízkosti přidal pojistku! Gól do prázdné brány a je to 2:4. Asistence: Jared McCann a Mason Appleton.
   
  58:12
  Juuse Saros je na střídačce. Hra bez brankáře!
  56:50 Philipp Grubauer podržel Kraken úžasným zákrokem!
   
  56:50
  Eeli Tolvanen měl velkou šanci, když z mezikruží mířil těsně nad ledem k levé tyči do protipohybu Philippa Grubauera, jenže bývalý brankář Colorada vytáhl úžasný reflexivní zákrok a pravým betonem puk vykopl! Neskutečné!
   
  56:01
  Matt Duchene mohl vyrovnat u pravé tyče, kde vypálil z ostrého úhlu s příklepem, Philipp Grubauer ale kotouč vyrazil levým ramenem!
   
  55:17
  Jakov Trenin teď mohl využít šťastného odrazu puku, do kterého se bez přípravy opřel v levém kruhu, jenže Philipp Grubauer sevřel betony a parádně ho tak vychytal! Komerční přestávka.
   
  53:46
  Ryan Johansen byl hodně blízko vyrovnávacího gólu, když po nahození z pravého křídla tečoval puk těsně vedle vzdálenější levé tyče! Stále 2:3!
   
  43:59
  Nick Cousins mohl skórovat u levé tyče brány po přihrávce zpoza brány, když vypálil bez přípravy, jenže Philipp Grubauer maskou přizvedl puk do ochranné sítě! Další úspěšný a skvělý zákrok.
   
  36:20
  Morgan Geekie dostal krásnou přihrávku do jízdy a z pravého kruhu mířil střelou zápěstím na vzdálenější levou tyč, kde Juuse Saros dobře zasáhl vyrážečkou a poté zneškodnil i dorážku Nathana Bastiana! Krátká komerční přestávka.
  29:54 Alexander WENNBERG - 2:3
   
  29:54
  Tým Seattle právě vstřelil branku!
  ALEXANDER WENNBERG si najel na vzdálenější pravé tyči na fantastickou přihrávku od Alexe Barrea-Bouleta z levého kruhu a z blízkosti skóroval do prázdné brány! Parádní práci odvedl také Joonas Donskoi, když v levém rohu udržel pod tlakem kotouč. Asistence: Alex Barre-Boulet.
   
  26:45
  Jordan Eberle si najel před bránu na nahození z pravého křídla a ostrého úhlu a mohl vrátit Krakenu vedení, jenže Juuse Saros ho vychytal!
  24:36 Roman JOSI - 2:2
   
  24:36
  Nashville právě vstřelil branku!
  ROMAN JOSI využil zpětné přihrávky z levé strany, když na ose útočného pásma vypálil bez přípravy od modré čáry a nádhernou bombou vymetl pravý horní roh brány! Domácí Predators vyrovnali v přesilové hře 5 na 3, takže mohou dokonat obrat v běžné početní výhodě. Skóre činí 2:2. Asistence: Filip Forsberg a Matt Duchene.
   
  24:14
  Brandon Tanev dostal dvě minuty za sekání a Nashville bude hrát 36 sekund přesilovou hru 5 na 3! Příležitost.
   
  22:50
  Adam Larsson nyní fauloval za vlastní bránou Nicka Cousinse, kterého zezadu krosčekem nepříjemně poslal hlavou na hrazení. Úvodní přesilová hra hráčů Preds.
   
  21:29
  Tanner Jeannot se ocitl mezi kruhy ve slibné střelecké pozici a dobře mířil do levého horní rohu brány, jenže Philipp Grubauer zasáhl skvěle vyrážečkou! Predators si musí na branku počkat.
   
  17:50
  Brandon Tanev byl vyloučen nyní za nedovolené bránění a Filip Forsberg za nesportovní chování. Hra 4 na 4.
  17:33 Brandon TANEV - 1:2
   
  17:33
  Tým Seattle právě vstřelil branku!
  BRANDON TANEV si rychle najel u levé tyče na fantastickou zpětnou zadovku od Alexandera Wennberga a z blízkosti v přesilové hře napálil puk bez přípravy do odkryté sítě! Asistence: Alexander Wennberg a Joonas Donskoi. (1:2)
   
  15:39
  Po komerční přestávce bude následovat další přesilová hra Seattlu. Alexandre Carrier vyloučen za podrážení.
  15:27 Jared MCCANN - 1:1
   
  15:27
  Tým Seattle právě vstřelil branku!
  JARED MCCANN teď využil volného prostoru na levém křídle a téměř od modré čáry puk nahodil směrem na bránu Preds, před kterou se puk od vracejícího se obránce Nashvillu odrazil mimo dosah Juuseho Sarose! Kraken využil historicky první přesilovou hru a vyrovnal skóre utkání na 1:1. Asistence: Mark Giordano a Jordan Eberle.
   
  14:46
  Jared McCann se mohl řítit sám na bránu, jenže všichni přestali hrát a hra pak byla přerušena kvůli bitce mezi Vincem Dunnem a Jakovem Treninem, který se rychle vydal pomstít ostrým hitem sestřeleného Lukea Kunina. Jakov Trenin ale ještě dostal dvě minuty za hrubost, takže Kraken si zahraje přesilovou hru. Dokáže srovnat?
   
  12:40
  Mason Appleton se teď ocitl u levé tyče ve velké příležitosti, jenže kotouč nedokázal ideálně trefit a Juuse Saros střelu z blízkosti úspěšně vyrazil!
  03:18 Eeli TOLVANEN - 1:0
   
  03:18
  Nashville právě vstřelil branku!
  EELI TOLVANEN teď využil ihned po vhazování nepozornosti dvojice zadáků Krakenu, když si u levé tyče přikopl bruslí puk na hokejku a poté z velké blízkosti zamířil nad vyrážečkou Philippa Grubauera k přední tyči! Nashville z ničeho nic udeřil a ujal se v úvodu dnešního utkání vedení 1:0! Asistence: Luke Kunin a Mikael Granlund.

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 4. Tolvanen (Kunin, Mikael Granlund), 25. Josi (F. Forsberg, Duchene), 60. Mikael Granlund (A. Carrier, F. Forsberg) – 16. McCann (Giordano, Jordan Eberle), 18. B. Tanev (Wennberg, Donskoi), 30. Wennberg (Barre-Boulet), 59. B. Tanev (McCann, Appleton)


  Nashville Predators: Saros (Rittich) – A. Carrier, Josi (C), P. Myers, Ekholm (A), Fabbro, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Tomasino, C. Glass, Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin. Hlavní trenér: John Hynes.
  Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Giordano (C), Soucy, A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle, McCann, Schwartz (A) – Donskoi, Wennberg, Barre-Boulet – Appleton, Geekie, Donato – Bastian, Sheahan, B. Tanev. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

  Rozhodčí: Ian Walsh, Pierre Lambert. Čároví: CJ Murray, Libor Suchánek

  Diváci: 17159