Třinec – Liberec 7:3 (kon.) | Chomutov – Motor ČB 7:6 (4:3 po s.n.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.)
Jihlava – Plzeň 2:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 0:6 (kon.) | HC Litvínov – Salzburg 7:0 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:3 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 3:2 (3:0 po s.n.)
Slavia – K. Vary 3:4 (kon.)
HC Slavia Praha
3:4 (0:2, 3:2, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 16.10.2021, 17:15 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 11. kolo

Po velmi vyrovnané bitvě jsou to hosté z Karlových Varů, kdo si připisuje body do tabulky. Sešívaní předvedli srdnatý výkon, na vítězství to dnes ale těsně nestačilo. Rozhodlo neproměňování šancí, které si červenobílí vypracovali. (19:28:26)

59:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Labuzík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., hrubost). Hra po menší šarvátce pokračuje ve čtyřech.

58:44
    Domácí odvolávají brankáře a hrají v šesti.

58:34
    Slávisté se rozjeli ve vysokém počtu hráčů na karlovarskou branku, ofsajd ale akci přerušuje.

57:34

56:21
    Hosté v plném počtu. Začíná jim tak minutu dlouhá přesilovka.

55:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Strnad – 2 min., nedovolené bránění).

55:10
    Jeden z bránících karlovarských hráčů schytal nepříjemnou bombu od Hrdličky. Velká obětavost hostů.

54:21
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Krajčík – 2 min., vysoká hůl).

53:15
    Strnad s Labuzíkem dojeli s pukem do útočného pásma. Myšlenkami se tentokrát nesetkali a spíše si tak bránili ve výhodném postavení. Slávisté v závěrečné třetině nemají tolik šancí, jako tomu bylo v předchozích třetinách.

50:40
    Domácí se po delším tlaku osvobozují zakázaným uvolněním.

48:00
    Michal Kusak se nedokázal trefit do slávistické branky z bezprostřední blízkosti! Hosté pak měli další akci po které trefil útočník hostů tyčku. Byly to snad první neproměněné šance Energie v tomto zápase.

47:02
    Stejskal si připsal důležitý obranný zákrok v rohu kluziště. Hosté díky němu přicházejí o puk.

45:00
    Nyní se hra přelévá ze strany na stranu a ani jeden z týmů není výrazněji aktivní, než ten druhý. Hra se kouskuje, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

42:28
    Karlovarští se snaží navýšit svůj náskok, to se jim ale nedaří vinou nepřesností v přihrávkách. Několikrát za sebou kvůli špatné souhře ztratili hosté pásmo i puk.

40:52
    Kupčo postupoval kluzištěm dlouho sám, Brotánek ho čistě odzbrojil a získal domácím puk.

40:01

Zajímavá druhá třetina plná gólů je za námi. Slávisté ji vyhráli 3:2, příležitostí k vstřelení branky si domácí tým vypracoval víc. Hosté navíc dokázali i v této třetině vstřelit dva góly a drží tak zatím jednogólové vedení. Hosté i v prostřední třetině zůstávají maximálně efektivní. Každá větší šance končí v brance Slavie. Červenobílí jasně vedou na vypracované šance, hraje se však na góly a na ty zatím vedou karlovarští.

40:00

39:05

37:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku a bleskově využívají dvojnásobné oslabení domácích!
    Vítek Benda puk nezištně sklepnul pro Dominika Rymona a ten v dnešním zápase po další povedené střele zaznamenává hattrick. Asistence: Vítek Benda, Samuel Šmajda

37:05
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Klatt – 2 min., vysoká hůl). Hosté mají k dispozici minutu a 14 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3.

36:19
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min.).

34:43
    Slavia právě vstřelila branku!
    Labuzík nejprve trefil po samostatném průniku spojnici levé tyče a břevna Bočanovy branky. Nakonec se puk dostal k Lukášovi STRNADOVI a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Jan Matuška, Tomáš Labuzík.

34:25

33:10
    Hosté ve čtyřech.

33:08
    Hrdlička nabil Labuzíkovi a Bočan se nestihl po krosové přihrávce včas přisunout k tyči. Labuzík ale upadl a nedokázal zakončit do volné branky.

Oddechový čas pro domácí. Sešívaní mají k dispozici 45 vteřin přesilovky 5 na 3.

32:25
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., podrážení).

31:57
    Domácí se zatím nedokáží udržet v útočném pásmu tak, aby ohrozili branku soupeře.

31:10
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Blendigo – 2 min., podrážení).

29:26
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je Dominik RYMON, který objel bránu a poté poslal puk přes slávistického beka. Puk ale skončil až v bráně a hosté si tak berou vedení zpět. Asistence: Lubomír Kupčo.

28:43

28:14
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matuška. Pokračuje se tak ve čtyřech hráčích na obou stranách.

27:35
    Slávisté aplikují stejnou přesilovkovou strategii i nyní. Nyní to byl Hrdlička, kdo pálil z modré. Bočan si s tvrdou ránou poradil a rychle vytřepal puk. Hosté se pak na chvíli osvobozují vyhozením.

26:34
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Benda – 2 min., nedovolené bránění).

26:14
    Další obrovská šance Slavie! Bočan první střelu vyrazil, ale puk se ocitl hned u slávistického útočníka. Ten ale v rychlosti nedokázal nadvakrát posunout puk přes ležícího golmana.

25:01
    Domácí prakticky od prvních vteřin přesilovky po třech přihrávkách pálili z modré. Už napoprvé to vypadalo, že defenziva hostů kapituluje. Gól padl ale až po dalším pokusu. Slávistický obránce napálil puk z modré a kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo před karlovarskou branku. Tam stál Tomáš LABUZÍK, který puk usměrnil do branky. Asistence: Jakub Hrdlička, Dominik Němeček.

24:24
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šlechta – 2 min., podrážení).

23:30
    Po dalším ofenzivním snažení Slavie byl puk zašlápnutý za karlovarskou brankou a dlouho se nehýbal. Sudí tak přerušuje hru a vhazovat se bude po levici golmana Bočana.

21:45
    A červenobílí mohli přidat další branku! Jeden ze slávistických útočníků z otočky vypálil a puk po teči bránícího hráče hostů jen těsně minul Bočanovu bránu. Hosté teď měli štěstí.

20:45
    Autorem branky je Tomáš LABUZÍK. Ten ve středním pásmu zpracoval na holi neklidný puk a namířil si to poděl pravého mantinelu. Z kruhu pak bekhendem vypálil a nachytal na bližší tyči hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Hrdlička.

20:20
    Labuzík vybídl Kvasničku pukem směřující do středního pásma. Ten ale o puk přišel, protože byl rychle dostoupen.

20:01

Hosté zaslouženě vedou po první třetině 2:0. Obě své šance dokázali proměnit a ukazují nám, jak moc je jejich útočná hra efektivní. Slávisté také měli dvě výborné šance ke skórování, k jejich smůle ale ani jedna situace gólem neskončila.

20:00

18:30
    Adam Klatt zachytil puk ve středním pásmu a hned posílá Matěje Kvasničku do útoku. Druhý jmenovaný se ale proti početní přesile nedokázal prosadit. Hosté následně zvolili rychlý přechod do útoku, ten se ale kvůli ofsajdu přerušuje.

16:01
    Lukáš Strnad všem ujel po levé straně a poslal vynikající přihrávku přímo před karlovarskou branku. Dojíždějící Hofmann ale v rozhodující moment nedosáhl na kotouč.

14:16
    Tomáš Jokl ve spolupráci s Robinem Míškem zavezli kotouč do obranného pásma hostů. Karlovarští se ale včas zformovali a nedovolili domácím ani vystřelit.

13:42
    Hosté jsou zatím aktivnější. Hrají více s pukem na holi a nepouští červenobílé do vyložených šancí.

12:09
    Autorem branky je Dominik RYMON, který si sjel na modrou pro kotouč a propálil Pittra, kterému stínil hostující útočník. Asistence: Lubomír Kupčo, Vítek Benda.

10:53
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce a zadarmo tak pustili k puku za vlastní bránou napadajícího Filipa Štrombacha. Ten se rychle zorientoval v prostoru a přihrál puk před branku dojíždějícímu Strnadovi. Toho ale rychle připravili o dobrou příležitost dva beci Energie. Zatím to ale jednoznačně byla největší příležitost domácích.

10:04
    Domácí v plném počtu. Hosté první přesilovku nevyužili.

09:10
    Hosté dlouho kombinovali v útočné třetině v přesilovkovém vzorci. Nkonec se ke střele odhodlal Samuel Šmajda. Jeho střelu ale brankář Pittr viděl a bez problémů tak kryje.

08:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stejskal – 2 min., hákování).

05:23
    Hosté se dostali do útočného pásma a rychlými přihrávkami rozpohybovali sešívanou obranu. Puk směřující před branku domácích brankář Pittr stihl holí posunout, puk ale přistál přesně na holi hostujícího útočníka Dominika RYMONA. Asistence: Lubomír Kupčo, Samuel Šmajda.

04:11
    Bočan si připsal první složitější zákroky. Slávisté zamkli svého soupeře v obranné třetině a několika svižnými pokusy poprvé vážněji ohrozili soupeřovu branku. Bočan je ale pozorný a s pomocí svých spoluhráčů utkání bezchybně zvládá.

03:02
    Domácí se konečně usazují v pásmu soupeře. Energetici si pomáhají zakázaným uvolněním. Hra se tak vrací před jejich branku.

01:30
    Oba týmy s připsaly první střely zápasu, jedná se však spíše o rozehřívací pokusy. Hraje se ale převážně v obranném pásmu Slavie.

00:06
    Jedenácté kolo juniorské extraligy máme rozehráno. Hned po vyhraném buly se hosté pustili do pásma Slavie.

00:01

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Hosté z Podkrušnohoří z posledních tří odehraných zápasů ztratili dva body, za prohru s Kometou 4:5 po prodloužení. Jinak jsou karlovarští v dobrém rozpoložení, po domácí výhře 4:2 nad Zlínem si včera připsali jednoznačné vítězství nad Jihlavou 6:1. Energetici mají v aktuálním ročníku fantastickou úspěšnost střelby, přesnější jsou v tomto ohledu jen liberečtí hráči. Karlovarští se momentálně nacházejí na 5. místě v tabulce.

Nejproduktivnějšími energetiky jsou útočníci Lubomír Kupčo (13+9), Dominik Rymon (7+8) a Samuel Šmajda (6+5).
    Nejproduktivnějším obráncem je Jakub Vogel (5+6).
    Úspěšnost zákroků karlovarských brankářů: David Bočan (91,09% za 8 zápasů), Adam Dybal (84,85% za 2 zápasy), Matěj Pavlovic (75% za 1 zápas).

HC SLAVIA PRAHA

Sešívaná juniorka sice včera podlehla extraligovému lídru z Plzně, jinak v posledních zápasech ale dokáže bodovat. Tři body si červenobílí zapsali v 9. kole po výhře v Pardubicích 4:2 a také po dohrávce 1. kola se Zlínem, která proběhla tento týden v úterý. Ve Zlíně sešívaní uhájili těsné vítězství 2:1. Po včerejší prohře s Plzní tak sešívaná vítězná série skončila, slávisté ale byli Plzni důstojným soupeřem a poměřili se s aktuálně nejlepším celkem v lize. Slavia se aktuálně nachází na 14. místě v tabulce.

Nejproduktivnějšími slávisty jsou útočníci Lukáš Strnad (4+1), Jan Matuška (2+2), Filip Štrombach (2+2).
    Nejproduktivnějším obráncem je Jiří Stejskal (1+3).
    Úspěšnost zákroků slávistických brankářů: Michal Pittr (91,39% za 7 zápasů), Tomáš Volevecký (87,01% za 6 zápasů).

Další napínavé kolo juniorské extraligy je před námi. Vítejte u duelu ze Zimního stadionu Eden mezi pražskou Slávií a karlovarskou Energií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 21. Labuzík (Hrdlička), 26. Labuzík (Hrdlička, Němeček), 35. Strnad (Matuška, Labuzík) – 6. Rymon (Kupčo, Šmajda), 13. Rymon (Kupčo, Benda), 30. Rymon (Kupčo), 38. Rymon (Benda, Šmajda)

HC Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Klatt, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Borodenko, Hofmann, Labuzík, Tichý, Novák, Kvasnička, Jokl
    HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Pavlovic) – Benda, Bulka, Krajčík, Blengino, Dorot, Vogel – Rymon, Botoš, Šlechta, Šmajda, L. Adámek, Seidler, M. Adámek, Kupčo, Kusak

Rozhodčí: Květoň – Lhotský, Zíka