Čerepovec – Nižněkamsk 6:5 (po pr.) | Omsk – Novosibirsk 4:3 (kon.) | Viťaz – Riga 3:4 (po pr.)
Avangard Omsk
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 16.10.2021, 16:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer. (18:33:46)

Hity: 20 – 17

Utkání je za námi. Osmk ve třetí třetině přidal čtvrtý gól a to mu pomohlo k vybudování si klíčového jednobrankového náskoku. Sibir totiž už vyrovnat nedokázal a všechny body tak získali domácí. Zápas měl hned tři dvougólové střelce. Na straně Avangardu Naila Jakupova a Ivana Tělegina. Na té hostující pak Vjačeslava Litovčenka. který mohl v závěru vyrovnat, před prázdnou bránou ale netrefil správně puk.

59:57
    Ještě jedna poslední možnost pro Sibir. Soupeř vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

59:45
    Hosté sice vyhráli vhazování, kotouč však poměrně rychle mířil do středního pásma.

59:33
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Co to teď Litovčenko nedal? Zívala na něj prázdná branka, hostující útočník ale puk netrefil čistě. Jeho dva góly tak mohou být v případě prohry Sibiru zapomenuty. Teď měl totiž na holi hattrick a i vyrovnání.

58:51
    Sibir se opět konečně dokázal rozestavit v útočném pásmu a Krasotkin míří na střídačku. Čeká nás power-play.

58:00
    Hostující střela od modré čáry byla soupeřem zablokována a o chvíli později končí kotouč ve středním pásmu.

57:07
    Ovšem vypadá to, že se domácí tým nehodlá úplně stáhnou do bloku a zabetonovat to. nyní se totiž určitou dobu držel i v pásmu soupeře.

56:22
    Novosibirsk se nyní začíná více tlačit do útoku. Nic jiného mu také už nezbývá.

55:30
    Podaří se hostům náskok soupeře znovu stáhnout. Dnes už dokázali dotáhnout dvoubrankové manko.
    54:49 Ivan TĚLEGIN - 4:3

54:49
    Avangard právě vstřelil branku!
    A to se nyní ukázalo. IVAN TĚLEGIN byl dobře postavený před brankou a přesnou tečí střílí svůj druhý dnešní gól a hlavně vrací svému týmu vedení. Asistence: Nail Jakupov, Ville Pokka.

54:20
    Třeba Šimon Hrubec nemusel ve třetí třetině řešit ani jednu šanci soupeře. Výkon Sibiru s každou přicházející třetinou klesá.

53:40
    Nedivil bych se tedy, kdyby jsme se dočkali remízy a následného prodloužení. V současných chvílích k tomu totiž vše směřuje. Nedělejme však ukvapené závěry. Stále totiž zbývá ještě hodně času.

52:50
    Upřímně není úplně o čem psát. Zajímavých či vyhrocených momentů je totiž pomálu.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 22. N. Jakupov (Kaski), 29. I. Tělegin (N. Komarov), 32. N. Jakupov (Kaski, C. Knight), 55. I. Tělegin (N. Jakupov, Pokka) – 5. Litovčenko (T. Murphy, Ilja Morozov), 35. Golubev (Čajkovský, Setdikov), 39. Litovčenko

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Pokka, Šaripzjanov, Běreglazov, K. Gotovec, Kaski, Jemelin, Čisťakov – Prochorkin, Brjukvin, Kosov – C. Knight, Tolčinskij, N. Jakupov – Děrgačov, V. Žarkov, I. Tělegin – N. Komarov, Dědunov, Kablukov.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (32. Krasotkin) – N. Jefremov, D. Bodrov, T. Murphy, Ilja Morozov, Čajkovský, N. Děmidov, J. Alanov, D. Ovčinnikov – Pjanov, N. Korotkov, Nikita Šaškov – Golubev, Setdikov, A. Jakovlev – N. Shore, Česalin, Šarov – Dubakin, Litovčenko, O. Li.

Rozhodčí: Morozov, Olenin – Ivanov, Ponamarenko