32:26 (15:13)
Izmir BSB SK
Sobota 16.10.2021, 20:00European Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání European Cupu mezi HCB Karviná a Izmir BSB SK.

Izir BSB SK

Izmir je házenkářský klub z Turecka. V loňském ročníku Superlig skončil na čtvrté pozici. Příprava na start nové sezóny se Izmiru moc nepovedla. Připsal si v ní hned tři porážky. V nové sezóně zatím ze čtyř duelů zvítězil jen dvakrát a v turecké Superlig drží až šestou pozici. O víkendu doma přehrál Koycegiz Belediye.

HCB Karviná

Karviná v loňském ročníku nejvyšší domácí soutěže dokráčela do finále, kde padla s Plzní. V přípravě si Karviná připsala čtyři vítězství. V nové sezóně navíc stále neprohrála. V lize drží vítěznou sérii sedmi duelů v řadě. Během této série porazila Duklu Praha i Zubří.

HCB Karviná: Mokroš, Urbanski, Noworyta, Patzel, Marjanović, Mlotek, Fulnek, Užek, Harabiš, Solak, Skalický, Široký, Nantl, Sobol, Růža, Franc

Izmir BSB SK: Sirgeligil, Tugyan, Kasirga, Sanli, Örnek, Gecgel, Özbahar, Direk, Sapun, Özturk, Chiseliov, Surer.

Oba týmy už jsou na hřišti. Karviná jde do duelu v roli jasného favorita.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Hosté obstarali výhoz do dnešního souboje. Izmir má k dobru první útok. Zajímavé je, že hostující celek přijel jen s dvanácti hráči. (0:0)
    1
    Hned v první minutě se prosadil Direk, který poslal míč do horního rohu. (0:1)

2
    První zakončení také na straně Karviné, nicméně brankář tureckého celku míč s velkým přehledem vyrazil. (0:1)
    2
    Skalický se dostal do úniku, který zakončil efektní střelou mezi nohy brankáře. (1:1)
    3
    Özbahar dostal přihrávku na pivota a z otočky poslal míč do sítě. (1:2)
    4
    Dominik Solák vyrovnává krásnou střelou do horního rohu. (2:2)

5
    Hosté se znovu snažili uvolnit pivota, ale Solák fauloval a dostává žlutou kartu. (2:2)

6
    Právě Solák se při další akci dostal znovu do zakončení, jenže v pádu poslal míč mimo zadní tyčku. (2:2)
    6
    Na přihrávku na levou stranu si naběhl Fulnek, který napálil míč k zadní tyči. (3:2)
    6
    Chiseliov si navedl míč na střed a napálil jej pod břevno. (3:3)
    7
    Karviná poprvé využila útok po křídle. Z levé strany se prosadil Skalický. (4:3)

8
    Fulnek se hnal za další přihrávkou do brejku, ale ani přes obrovskou snahu neudržel míč ve hře. (4:3)
    9
    Karviná poprvé v utkání vede o dvě branky. Patrik Fulnek nekompromisně poslal míč do dolního rohu. (5:3)

9
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Sobol). (5:3)
    10
    Özbahar dostal prostor na levé straně a rotující dělovkou nedal brankáři nárok. (5:4)
    10
    Skalický se uvolnil na levém křídle, naskočil si do střely a propálil brankáře. (6:4)
    12
    Karviná znovu navyšuje své vedení! Patzal se trefil z velké dálky. (7:4)

13
    Oddechový čas pro hosty. (7:4)

13
    Solák se dostal do zakončení, ale hostující brankář jeho ránu vychytal. (7:4)
    13
    Jan Sobol se dostal před branku z pravé strany a přeloboval brankáře. (8:4)
    14
    Özbahar sehrál míč zadovkou na Sapuna, který prostřelil brankáře. (8:5)
    15
    Sirgeligil si naběhl na prudkou přihrávku, dostal se do úniku a s přehledem snížil. (8:6)
    15
    Na opačné straně se pro změnu trefil Dominik Solák. (9:6)
    16
    Chiseliov krásnou dělovkou z výskoku nedal gólmanovi šanci. (9:7)

17
    Fulnek se tlačil do zakončení, ale důrazná obrana soupeře mu nedala prostor. (9:7)
    18
    Skalický se opět prosmýkl z levého křídla do palebné pozice a poslal míč do vzdálenějšího rohu. (10:7)

19
    Další útok tureckého celku zastavuje útočný faul na Patzela. (10:7)
    21
    Özbahar dostal další přihrávku na střed, kde dostal příliš mnoho prostoru a prosadil se. (10:8)

21
    Na hřišti se neobjevuje Jan Užek, který si v úvodu duelu přivodil zranění a domácí kouč jej zatím šetří. (10:8)
    21
    Široký dostal oblouček za obránce a pohotovým švihem poslal míč do branky. (11:8)
    23
    Karviná sehrála hodně kostrbatý postupný útok, ale Harabiš jej završil brankou. (12:8)

24
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Harabiš). (12:8)
    24
    Hosté znovu snižují. Sanli dostal přihrávku na střed a prosadil se. (12:9)
    25
    Izmir se pomaličku vrací zpět do utkání. Po rychlém přechodu vpřed se trefil Örnek. (12:10)
    26
    Franc se odpoutal na hraně brankoviště a uklidil míč do dolního rohu. (13:10)
    27
    Chiseliov si znovu naběhl na střed a odrazem o zem rozvlnil síť. (13:11)

28
    Denis Harabiš zakončoval z pravého křídla, ale slušný úhel nevyužil k přesné střele. (13:11)
    28
    Chiseliov se rozehrál k fantastickému výkonu a snižuje na rozdíl jediné branky! (13:12)
    29
    Na opačné straně střelou ze země zaskočil brankáře Mlotek. (14:12)
    29
    Hostující veterán Örnek se prodral mezi dva obránce a poslal míč do sítě. (14:13)

30
    Mlotek střílel v závěru poločasu, ale technickým pokusem minul. (14:13)
    30
    Nakonec se Karviná dokázala prosadit! Mlotek reparát složil úspěšně. (15:13)

30
    První poločas skončil. (15:13)

První poločas končí! Po úvodní půlhodině je na tom o něco lépe domácí Karviná. Český celek vstoupil do utkání dobře a po chvíli vedl už o čtyři branky. Hosté ale následně dokázali zabrat a v závěru poločasu stáhli náskok českého týmu na dvě branky.

31
    Začal druhý poločas. (15:13)

31
    Karviná obstarala výhoz do druhého poločasu. Domácí celek bude chtít navýšit svůj náskok. (15:13)
    31
    Örnek se dostal do úniku a hned v úvodu druhé půle snižuje na rozdíl jediné branky. (15:14)
    32
    Vojtěch Patzel s přehledem proměnil sedmimetrový hod. (16:14)
    33
    Örnek přidává svou pátou branku v utkání. Turecký hráč měl trestuhodně mnoho prostoru. (16:15)
    34
    Dominik Solák se střelou z výskoku prosadil pod břevno. (17:15)
    35
    Další zásah na straně Karviné. Patzel dnes český celek táhne. (18:15)
    36
    Patzel si z výskoku poradil s brankářem a Karviná už vede o čtyři branky. (19:15)
    37
    Chiseliov proměnil sedmičku střelou do dolního rohu. (19:16)
    38
    Hosté znovu snižují na rozdíl dvou branek. Sapun svou pozici zužitkoval. (19:17)

39
    Solák střílel z velké dálky, ale hostující brankář jeho ránu vyrazil. (19:17)

40
    Mokroš chytil sedmičku Chiseliovi! (19:17)

41
    Vyloučení v týmu Izmir BSB SK (Özbahar). (19:17)
    41
    Vojtěch Patzel střelou o zem proměňuje sedmičku. (20:17)

42
    Hostující brankář podržel svůj celek zákrokem proti ráně Fulneka. (20:17)
    43
    Vojtěch Patzel s přehledem proměnil i další sedmičku. (21:17)
    44
    Další branku z levého křídla přidává Ondřej Skalický. (22:17)

45
    Oddechový čas pro hosty. (22:17)
    45
    Özbahar dostal přihrávku na pivota, odkud se prosadil. Tyto situace dnes Karviné dělají problémy. (22:18)
    46
    Patzel se rozehrává k parádnímu výkonu. Další branku přidal střelou do horního rohu. (23:18)
    47
    Fulnek se rozběhl proti obránců a švihem poslal míč do sítě. (24:18)
    47
    Na opačné straně se po dlouhém sprintu prosadil Kasirga. (24:19)

49
    Chiseliov se při pokusu o zakončení dopustil nedovoleného zákroku. (24:19)

49
    Vyloučení v týmu Izmir BSB SK (Örnek). (24:19)
    50
    Özbahar deset minut před koncem přidává dvacátou branku Izmiru. (24:20)
    50
    Na opačné straně se prosadil z levého křídla Ondřej Skalický. (25:20)
    51
    Chiseliov s přehledem proměnil sedmimetrový hod. (25:21)
    51
    Vojtěch Patzel svým osmým gólem přispěchal s odpovědí. (26:21)
    52
    Jan Užek se objevil ve hře a v pádu poslal míč do horního rohu. (27:21)

53
    Červená karta pro tým Izmir BSB SK (Örnek). (27:21)
    54
    Gól vstřelil tým Izmir BSB SK (Özbahar). (27:22)
    54
    Solák bleskově vrací Karviné náskok o šest branek. (28:22)
    55
    Pět minut před koncem se prosadil také Gecgel. (28:23)
    56
    Ondřej Skalický s přehledem proměnil sedmimetrový hod. (29:23)
    57
    Ondřej Skalický dostal příliš mnoho prostoru a přidává třicátou branku Karviné. (30:23)
    58
    Karviná se v závěru duelu dostává do trháku. Další branku přidává Harabiš. (31:23)
    58
    Gól vstřelil tým Izmir BSB SK (Özbahar). (31:24)

58
    Dominik Solák dostává třetí dvojku a duel pro něj končí. (31:24)
    59
    V závěru ještě proměňuje sedmimetrový hod Direk. (31:25)
    59
    Skalický si naběhl na hranici brankoviště a překonal brankáře. (32:25)
    60
    Střelou do odkryté branky se prosadil Surer. (32:26)

60
    Domácí brankář efektním zákrokem zneškodnil únik Chiseliova. (32:26)

Konec zápasu. (32:26)

Je konec! Karviná v úvodu zápasu 2. kola poháru EHF poráží Izmir 32:26. Turecký celek se s Karvinou držel zhruba do čtyřicáté minuty. Od té doby domácí využili docházejících sil soupeře a postupně si vypracovali solidní náskok.

Odveta je na programu zítra od 16 hodin a my Vám z ní přineseme textový přenos. (21:35:43)