Žižkov – Chrudim 1:2 (kon.) | Sparta B – Třinec 4:0 (kon.) | Varnsdorf – Dukla Praha 1:3 (kon.)
Táborsko – Líšeň 0:2 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
1:2 (1:0)
MFK Chrudim
Neděle 17.10.2021, 10:15 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 11. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:15. (12:11:45)

Fotbalisté Viktorie Žižkov utrpěli v klíčovém záchranářském duelu těžkou porážku na vlastním hřišti od Chrudimi, která se po 525 minutách raduje ze vstřelené branky a po sedmi kolech z vítězství. Naopak domácí už posedmé v řadě nevyhráli.
    Chrudim byla prakticky celý zápas lepším mužstvem, ale v 8. minutě inkasovala z kopačky Diamého. Obrat zařídily ve druhém poločase standardky. Rybička po trestném kopu vyrovnal a dorostenec Juliš dorážkou Haškovy hlavičky do břevna po rohovém kopu zajistil výhru hostům.

90+6

90+5
    Sudí ještě nechal domácí dohrát akci, přestože běžela již pátá nastavená minuta. Nepřesná přihrávka však končí v zámezí a po Mikulcově odkopu už zřejmě přijde závěrečný hvizd.

90+4
    Za zdržování hry dostává žlutou kartu chrudimský brankář Petr Mikulec.

90+3
    A byl to právě žižkovský brankář, který naskočil na Nabijevův roh a z malého vápna prudce hlavičkuje nad břevno.

90+3
    Pražané vybojovali roh a přes celé hřiště běží podpořit ofenzívu i Milan Švenger.

90+1
    Ještě taktické střídání Chrudimi: hřiště opouští David Breda, kterého nahrazuje Daniel Fišl.

90+1
    Ladislav Szikszay přidává k zápasu tři nastavené minuty.

90
    Tudy cesta nepovede. Zeman si naběhl na levé křídlo, ale jeho přetažený pas na Diamého směřoval do zámezí.

88
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Martin Šplíchal.

87
    Vyrovnání měl na hlavě Farid Nabijev! Míč mu naservíroval po Gabrielově kolmici na zadní tyč Koželuh, ale ázerbájdžánský fotbalista hlavičkuje zblízka těsně vedle.

85
    Po bolestivém střetu koleny na zemi zůstal ležet Šípek, ale hra pokračovala a Diamé skoro od rohového praporku posílá míč po zemi do připravené náruče brankáře Mikulce.

83
    Rozhodčí Ladislav Szikszay se vrací k předchozí akci a v přerušené hře od něj vidí žlutou kartu Miroslav Petrlák (Viktoria Žižkov).

82
    Šípek se navzdory tahání za dres uvolnil a přes Průchu doputoval míč k Čápovi, jehož střelu vyhlavičkoval Súkenník.

81
    Žlutou kartu dostává Jakub Šípek (MFK Chrudim).

79
    Také Breda se nečekaně snadno proháčkoval žižkovskou obranou, ještě že z pohledu Pražanů Řezáč lízl míč hlavou, čímž ho vychýlil před nabíhajícím Čápem.

78
    V nadějné pozici Koželuh nejen nezakončil, ale ještě zbytečně fauloval.

77
    Dnešní utkání sleduje v mrazivém dopoledni 732 diváků.

77
    Obrovskou šanci nedotáhl ke zdárnému konci Roman Čáp. Ve vápně se skvěle prokličkoval kolem tří viktoriánů, tváří v tvář brankáři však zakončuje daleko vedle.

76
    Čápův pokus z dálky málem přeletěl i ochrannou síť před žižkovským kotlem.

75
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Jakub Šípek.

75
    Žežulkův dloubák po rozehrávce ze středového kruhu doplachtil až za bránu.

72
    Breda si na pokutovém oblouku zpracoval míč na prsou a ještě před dopadem na trávník práskl výstavní střelu těsně nad břevno.

71
    Přímo dálnice se na pravém křídle otevřela Diamému, jenže senegalsko-francouzský útočník se teď jen drží za hlavu po slabém centru do rukavic Petra Mikulce.

69
    Diamé rychle vhodil aut do šestnáctky, kde si Nabijev zpracoval odskočený míč rukou.

67
    Žlutou kartu dostává Jan Řezníček (MFK Chrudim).

66
    Obrana Viktorky je v rozkladu, k volnému míči se uprostřed pokutového území dostal David Breda a bombou jen těsně přestřeluje.

65
    Centr Vojtěcha Řezníčka odvrací z domácí šestnáctky za čáru patičkou střídající Miroslav Petrlák.

64
    Viktoria Žižkov reaguje dvěma střídáními: ze hřiště odcházejí Daniel Richter a David Sixta, přicházejí Tadeáš Zeman a Miroslav Petrlák.

63
    Za vběhnutí na hřiště při oslavě gólu ze skupiny rozcvičujících se náhradníků Chrudimi vidí žlutou kartu Adam Ordelt.

63
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Po sedmém rohu hostů nejdříve hlavičkoval Hašek prudce do břevna a dorážku do odkryté brány obstaral trestuhodně nepohlídaný PETR JULIŠ.

62
    Hosté se domáhali penalty, ale dočkali se jen dalšího rohu.

61
    Drahoš přeskočil na malém vápně Řezáče, ale hlavičku poslal výrazně mimo.

60
    Hned po výkopu Žižkovští ztratili míč a z průniku osmnáctiletého Juliše získává Chrudim roh.

59
    Obrovská úleva v řadách hostů a jejich jediný fanoušek v kotli nadšeně mává šálou. Po 525 minutách prolomil střelecké prokletí PETR RYBIČKA. Při výběhu po standardní situaci z hloubi pole zůstal Švenger na půl cesty a chrudimský útočník toho využil k obstřelu z voleje.

56
    Nějaký čas se hrálo na zahuštěném prostoru u rohového praporku na levém křídle, odkud se hostům nepodařilo dostat míč do palebné pozice.

54
    Trestný kop Farida Nabijeva z 20 metrů proletěl jen malý kousíček nad chrudimkou šibenicí.

51
    Chrudimským fotbalistům se nakonec podařilo zakopnout míč ze závaru po Diamého přízemním centru pryč z nebezpečného prostoru.

50
    Koželuh vytloukl bloky o záda hostujícího Sokola a domácí brankář si rozehrávku zopakuje.

49
    Začátek druhé půle je poněkud ospalý, po chrudimském vhazování hostům utíká míč a odkopává se od Švengerovy brány.

46
    MFK Chrudim nastupuje s jednou změnou v sestavě: Adama Tkadlece nahradil do druhé půle Jan Řezníček.

46

V duelu z druholigového suterénu vede domácí Viktoria na promrzlém Žižkově nad poslední Chrudimí 1:0 zásluhou rychlé trefy Diamého. Dvě velké příležitosti hostů, kteří měli většinu poločasu převahu, zlikvidoval brankář Švenger a chrudimské čekání na vstřelený gól se tak prodloužilo již na aktuálních 511 minut.

Statistiky první půle:
    Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 1:3, střely mimo 1:4, rohy 1:5, fauly 6:5, ofsajdy 1:1.

45

44
    Rybičkův pokus zleva směřoval jen do koše brankáře Švengera.

43
    Poslední celek tabulky se nehodlá smířit s výsledkem. Vojtěch Řezníček si naběhl na pravém křídle za obranu, střela mu však sjela po vnější šajtli a mířila úplně mimo.

40
    V citlivě ponechané výhodě vysunul Čáp křížným pasem na levé křídlo Sokola, který přiťukl do vápna Rybičkovi. Ten se však proti domácí defenzívě neprosadil.

38
    Poprvé od gólu Viktorka zahrozila. Diamé na pravé straně utekl chrudimské obraně a servíroval křížnou přihrávku před bránu Nabijevovi, který placírkou z první minul zadní tyč.

38
    Potlesk celkem slušně zaplněné tribuny si za čistou obrannou práci vysloužil Josef Koželuh.

36
    Farid Nabijev se nalevo prosadil přes obránce k centru, proti kterému však Mikulcovi stačilo nastavit náruč.

33
    Trestný kop Romana Čápa z pravé strany si stahuje ze vzduchu Milan Švenger.

31
    Milan Švenger si opět zavařil zdlouhavou rozehrávkou a před napadajícími útočníky Chrudimi v poslední chvíli odpálil míč na tribunu.

30
    Haškův křížný pas do běhu převzal Sokol a uvnitř šestnáctky místo zakončení zvolil teatrální pád.

29
    David Breda z trestného kopu přestřeluje zeď i domácí bránu.

28
    Igor Súkenník na pokutovém oblouku fauloval Petra Průchu a hostům se naskýtá výborná příležitost.

26
    Ofsajd je máván hostujícímu Bredovi.

24
    Rohový kop prodloužil jeden z hráčů v šedém na zadní tyč, kde úplně volný Petr Drahoš hlavičkou netrefil prázdnou bránu!

23
    Teď byla Chrudim blízko k ukončení dlouhé série bez vstřeleného gólu, když z 20 metrů vypálil nízko nad trávníkem k zadní tyči Dominik Hašek. Brankář Milan Švenger se však vrhl po pravici a vyškrabuje výstavní ránu konečky prstů na roh.

22
    Batioja hledal uličkou za obranu zabíhajícího Sixtu, jeho úmysl ovšem přečetl Drahoš.

20
    Nic z toho nebylo, Bredovu střelu zblokoval první bránící hráč.

19
    Pro centr si došel Petr Mikulec a hned vysílá dopředu spoluhráče dlouhým výkopem. Těsně před žižkovským vápnem o pár vteřin později fauloval Diamé Sokola a bude to naopak zajímavá standardka pro Chrudim.

18
    Hostující Hašek odvrací dlouhý nákop skluzem na první žižkovský roh.

18
    Domácí Sixta založil mizernou rozehrávkou brejk Chrudimi, jenže Breda si místo pokračování v akci zkoušel vymodlit pádem faul. Hra však pokračuje.

15
    Chrudimští tlačí, ale ani čtvrtý roh nevyužili. Tkadlecův opakovaný centr vystihla obrana Viktorie.

14
    Švengerovi nadělal potíže napadající Rybička, po lehkém kontaktu se domácí brankář zřítil k zemi a rozhodčí to uznává jako faul.

11
    Východočeši se snaží hrát aktivně. Mikulec pomáhá s rozehrávkou na Vojtěcha Řezníčka, který posunul na Rybičku, jehož centr srazili domácí na třetí roh.

8
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Dlouhý nákop do šestnáctky si zpracoval ADAMA DIAMÉ, obhodil si obránce a druhým dotykem propálil bezmocného Mikulce.

7
    Ani druhý chrudimský roh nepřinesl nebezpečí pro domácí.

6
    Diamé sklepl míč Koželuhovi, který ani nevystřelil, ani neodcentroval.

4
    Z rohu se Chrudim neprosadila a kope se od žižkovské brány. Pas na Nabijeva však směřuje do ofsajdu, který byl odmáván s notným zpožděním.

3
    Dobře zahraný trestný kop Romana Čápa z 20 metrů nepříjemně skočil před Milanem Švengerem, který ho s námahou vyškrábl na roh.

1

Kotel Viktorky roztáhl transparent „Davide, máš naši podporu“, míněno trenér Oulehla. Naproti v sektoru hostů stojí jediný statečný fanoušek Chrudimi.

Kultovní píseň z raných 90. let od Orlíku doprovází nástup fotbalistů Viktorky v červenobíle pruhovaných dresech, po nich nastupuje mužstvo Chrudimi celé v šedém.

Na žižkovský stadión se v tradičním nedělním čase pomalu scházejí diváci, které neodradilo nevlídné počasí s teplotou jen jeden stupeň nad bodem mrazu.

Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Koželuh, Gabriel, Súkenník, Řezáč – Richter, Žežulka, Sixta – Diamé, Batioja, Nabijev.
    Náhradníci: Soukup – Kadlec, Petrlák, Zeman, Kytka.

MFK Chrudim: Mikulec – V. Řezníček, Hašek, Drahoš, Sokol – Juliš, Tkadlec, Breda, Průcha, Čáp – Rybička (C).
    Náhradníci: Ordelt – J. Řezníček, Fišl, Látal, Šípek, Šplíchal, Surmaj.

Rozhodčí: Szikszay – Podaný, Pfeifer.

Vzájemné zápasy
    Loni se v koronavirem poznamenané sezóně odehrály oba duely na jaře a zatímco z Prahy si Chrudim vezla stejně jako o rok dříve všechny body za výhru 3:1, doma pak Viktorce po pěkné přestřelce podlehla 3:5.

MFK Chrudim
    Východočeši jsou na tom ve své třetí druholigové sezóně ještě hůře než Pražané. V minulém kole si sice po čtyřech porážkách připsali bod za bezbrankovou remízu s Varnsdorfem, ale na vstřelený gól čekají již 466 minut a to byl ještě vlastní opavského a nyní již libereckého Tiéhiho. Z hráčů Chrudimi se do sítě soupeře trefil naposledy při porážce 1:4 na Dukle ve 4. kole Hašek.
    Chrudim uzavírá tabulku druhé ligy, avšak právě souboj na Žižkově, na který ztrácí jen tři body, pro ni může znamenat odrazový můstek pro únik ze sestupového pásma.

Viktoria Žižkov
    Po návratu na domovský stadión ze střížkovského azylu neskrývala Viktorka po celkem povedeném jaru ambice zaútočit na ligu, zatím však spíše útočí na sestup do ČFL. Na výhru čeká šest kol od překvapivého triumfu v derby na Strahově nad Spartou B. Před reprezentační přestávkou doma na Žižkově plichtila v jiném pražském souboji s Duklou 1:1 a poté prohrála 0:1 v Třinci.
    Plnou polovinu z 10 gólů Žižkova nastřílel Kolumbijec Augusto Quintero Batioja.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.