Florida – NY Islanders 5:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:1 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 5:2 (kon.) | Washington – Tampa 1:2 (po pr.) | Columbus – Seattle 2:1 (po pr.)
Boston – Dallas 3:1 (kon.) | Montreal – NY Rangers 1:3 (kon.) | Nashville – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 3:5 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 2:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (kon.)

3. Vítek Vaněček (WSH) (04:44:13)

Statistiky: Střely na bránu: 33-24; Zablokované střely: 16-15; Vhazování: 48%-52%; Hity: 17-19; Přesilové hry: 0/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.

Tampa v posledním zápase třikrát smazala tříbrankový náskok Detroitu a urvala výhru v prodloužení, stejně jako dnes, když velký souboj s Washingtonem rozhodl v nadstavbě Steven Stamkos. Klíčový okamžik nastal v závěru druhé třetiny, když mohl Alex Ovečkin skórovat dvakrát v rozpětí pár sekund, jenže po druhé jeho radosti puk nepřekročil brankovou čáru a Michail Sergačjov na začátku třetí třetiny vyrovnal. Zbytek už znáte. Washington Capitals 1 Tampa Bay Lightning 2.

64:45 Steven STAMKOS - 1:2

64:45
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning vyhráli vhazování v obranném pásmu a STEVEN STAMKOS poté předvedl jízdu přes celé kluziště, na jejímž konci krásnou střelou z pravého kruhu vymetl vzdálenější levý horní roh! Konec. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare.

64:36
    Anthony Mantha vystřelil na bodu pravého kruhu a rychlou střelou zápěstím dobře mířil do předního horního rohu brány, jenže Andrej Vasilevskij předvedl další semafor.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:49
    Lightning přečkali hodně krušné chvíle a po přečkání přesilové hry vyhodili puk na zakázané uvolnění.

62:05
    Alex Ovečkin vypálil během 12 sekund dvakrát na bodu levého kruhu pro vhazování bez přípravy, první rána ale byla zablokována, zatímco druhá vyražena.

61:21
    Michail Sergačjov sice zařídil prodloužení, nyní ale oslabuje svůj tým, když dostal dvě minuty za krosček.

60:54
    Jevgenij Kuzněcov vlétl na ose ledové plochy do útočného pásma a po pěkné stahovačce vystřelil přes clonu vedle levé tyče, kam byl kotouč sražen.

60:34
    Lightning vykročili do prodloužení lépe, jenže jejich střela z pravého křídla skončila na ochranném skle a puk se odrazil mimo ledovou plochu. Hra byla přerušena.

60:01

Michail Sergačjov dokázal odpovědět na začátku třetí třetiny na úvodní gól z hokejky Alexe Ovečkina a hlavním města USA nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině. Washington Capitals 1 Tampa Bay Lightning 1.

60:00

59:45
    Jevgenij Kuzněcov vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a pokusil se rozhodnout, jenže kotouč skončil v lapačce připraveného Andreje Vasilevského.

59:00
    Do konce třetí třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 39. Ovečkin (T. van Riemsdyk, T. Wilson) – 45. Sergačjov (Stamkos, Černák), 65. Stamkos (Bellemare)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Jevgenij Kuzněcov, Ovečkin (C) – Sprong, Eller, Mantha – Oshie (A), H. Lapierre, Sheary – Hathaway, N. Dowd, Hagelin. Hlavní trenér: Peter Lavilette.
    Tampa Bay Lightning: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Sergačjov, Šustr – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Perry, Colton, Maroon – Bellemare, M. Joseph, Katchouk. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Furman South, Dean Morton. Čároví: Jonny Murray, Tyson Baker

Diváci: 18573