Michalovce – Banská Bystrica 1:0 (po pr.) | Nové Zámky – Zvolen 1:4 (kon.) | Trenčín – Košice 5:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Prešov – HC Slovan 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 3:4 (po pr.)
HK Poprad
3:4 (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 17.10.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Dva body z tohto duelu berú nitrianski hokejisti. Popradčania určite budú radi aj za jeden získaný bod, keďže do tretej tretiny vstupovali s dvojgólovým mankom. (20:28:41)

62:20
    Nitra dala gól!
    Nitrania rozhodujú o zisku ďalšieho bodu z tohto zápasu. Krivošík už nemal dostatočnú rýchlosť, tak naštartoval prihrávkou ADRIÁNA HOLEŠINSKÉHO, ktorý využil to, že Svitana so Skokanom prepadli a šiel sám na Tomeka. Blafák na forhend mu vyšiel a Tomeka prekonal.
    Asistencia: Filip Krivošík.

61:04
    Peter Bjalončík vypichol puk v strednom pásme, korčuľoval už sám na brankára O'Connora, snažil sa to prízemnou strelou dať, no nitriansky gólman zasiahol úspešne hokejkou.

60:47
    Krivošík si v obrannom pásme trochu nerozumel s Hrnkom, no napokon to nebolo tragické, hostia ostávajú pri puku.

60:17
    Buly vyhrali domáci, sú s pukom na hokejkách.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Popradčanom sa v poslednej dvadsaťminútovke podarilo vyrovnať. Hneď v úvode tretej tretiny znížil Skokan a na 3:3 vyrovnával v 55. minúte Bjalončík. Nitra mohla mať tri body, Poprad žiaden, no situácia je odlišná. Oba tímy zatiaľ majú po jednom bode a ide sa hrať o ten druhý.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:41
    Handlovského strela spoza pravého kruhu letela mimo bránky.

58:56
    Vandas to skúsil individuálne, ale cez zodpovedného defenzívneho Bodáka sa presadiť nedokázal.

57:45
    Baláž sa dostal k strele z pravého kruhu, ako dokázal preniknúť po krídle. Jeho následná strela skončila priamo v Tomekovej lapačke, ktorý už dlhšie nemal zákrok. Poprad ťažil ešte z presilovkového tlaku a Nitra sa teda po pár minútach dokázala nadýchnuť.

57:00
    Dalhuisenovu strelu dokázal ešte tečovať Šišovský, no brankár O'Connor opäť Nitru podržal.

56:16
    Individuálnym prienikom sa skúšal presadiť Michael Vandas. Prekorčuľoval k ľavému kruhu a zakončoval. Mieril to však len priamo na hruď gólmana O'Connora.

55:50
    Rymsha sa ešte neulakomil, ponúkol prihrávku Drgoňovi na ľavý kruh. S jeho delovkou si však brankár Nitry poradil.

54:36
    Poprad získava presilovú hru, keď je už v laufe z vyrovnania skóre. Dve minúty za hákovanie dostáva Martin Vitaloš.

54:04
    Poprad dal gól!
    Čoraz väčší stupňujúci sa tlak Popradu je pretavený do vyrovnávajúceho gólu. Prihrávku od zadného mantinelu dostal medzi kruhy PETER BJALONČÍK a výborne mierenou strelou k žrdi prekonal nitrianskeho gólmana.
    Asistencie: Matej Paločko, Peter Novajovský.

53:28
    Bjalončík sa pozeral navôkol a napokon sa z pravého kruhu rozhodol sám zakončiť. Nebola to však veľmi nebezpečná strela, O'Connor ju bez problémov vyrazil hokejkou.

52:16
    Dalhuisenovu nahodenú strelu od modrej čiary O'Connor asi veľmi nevidel, dokázal ju však vyraziť.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 31. Mešár (Livingston, Vandas), 41. Skokan (Drgoň, Brejčák), 55. Bjalončík (Paločko, Novajovský) – 28. Varga, 35. Hrnka (Buček, Tvrdoň), 40. Baláž, 63. Holešinský (Krivošík)

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Drgoň, Brejčák (A), Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana (C), Skokan (A), Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Paločko, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek
    HK Nitra: O'Connor (Honzík) – Mezei (C), Raskob, Švarný (A), Nemec, Vitaloš, Bodák, Pupák (A), Štefanka – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, Sýkora, Múčka

Rozhodčí: Štefik, Žák – Synek, Tvrdoň