HC Vítkovice Ridera
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 19.10.2021, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Dnešní utkání je u konce. Skóre otevřel ve 12. minutě Remeš, Motor vedl až do 30. minuty, pak ale srovnal Schauer, v závěru druhé třetiny se trefil Gebauer, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1. Třetí třetina už byla více v režii Vítkovic, České Budějovice se sice občas k něčemu dostaly, ale nedokázaly to zužitkovat, padly však ještě čtyři branky, nejdřivé zvyšoval na 3:1 Slusarczyk, pak Motor zásluhou Masopusta snížil na 3:2, jenže o dvě minuty později Vítkovice znovu vedly o dva góly, když vystřelil Gebauer, když to České Budějovice zkusily na závěr v šesti, upravil na konečných 5:2 Tvrdý. Je ale potřeba zmínit, že oba gólmani dnes předvedli dobrý výkon, i když to tak z výsledku nemusí vypadat. Domácí tak berou 3 body, další utkání čeká vítkovickou juniorku v pátek, kdy se na domácím ledě postaví proti Slavii. Motor odjíždí s prázdnou, ale už zítra bude bojovat o body v Olomouci, kde sehraje dohrávku 3. kola. (18:54:58)

59:32
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Do prázdné brány se trefuje JIŘÍ TVRDÝ. Bez asistence.

59:06
    Zakázané uvolnění domácích, hosté to zkusí v šesti!

56:57
    Domácí ale i tak zvyšují svůj náskok. JAKUB GEBAUER se od modré čáry dostal až mezi kruhy, odkud vyslal střelu mezi betony Ludvíka, ten sice kotouč zpomalil, ale nedokázal zabránit tomu, aby neskončil v bráně. Asistence: Jiří Tvrdý.

55:49
    Vítkovice mohli zvýšit své vedení, ale Schauerova střela byla nepřesná.

54:47
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté ale snižují! Rozjetý MATOUŠ MASOPUST zamířil nad pravé rameno Bartošáka, ten si se střelou nedokázal poradit. Asistence: Lukáš Pavlát.

54:31
    Kubík zachytil rozehrávku hostujícího celku, bránu ale o kousek přestřelil.

54:18
    Hosté v ofsajdu.

53:41
    Macias zamířil mezi betony Ludvíka, ten je ale včas sklapl.

53:23

52:25
    Po přihrávce Bystroně vypálil Tvrdý, který trefil pouze mantinel za bránou.

51:23
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Kumpfmüller – 2 min., napadení).

51:21
    Domácí mají výhodu a drží se v útočném pásmu.

50:55
    Vavřík se snažil zasunout kotouč do brány, domácí gólman mu to ale nedovolil.

50:39
    Pokus Březiny od modré končí v ochranné síti, vhazování po pravé ruce Bartošáka.

49:18
    Macias poslal puk za hostující bránu, tam ho přebírá Motor.

48:19
    Přihrávka Pouzara sjela Vavříkovi z hole, jinak by zakončoval do prázdné brány!

47:45
    Motor má teď velký problém s přechodem do útočné třetiny, když už se tam dostanou, tak je domácí rychle oberou o puk.

46:11
    Gebauerova střela proletěla za zády hostujícího gólmana, za čáru se však nedostala, a tak pokračujeme ve hře.

45:51
    Vhazování před hostujícím brankářem pro České Budějovice, ty se ihned vydávají směrem k Bartošákovi.

44:33
    Machů se přes několik hráčů prokličkoval před Ludvíka, ten puk zastavil betonem, nicméně JKUB SLUSARZYK byl pozorný a kotouč dorazil do brány, kam se hostující gólman už nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Machů.

43:52
    Po přihrávce Rajčana zakončoval Kotásek, Ludvík ale včas sklapl své betony a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

43:12

43:01
    Smolka na poslední chvíli udržel útočné pásmo, následná střela Tvrdého těsně minula bránu.

42:11
    Motoru se chvíli dařilo kombinovat i v oslabení, teď už jsou ale u puku domácí.

41:50
    Další střela Prčíka byla sražena za bránu.

41:23
    Machů trefil pouze boční síť branky.

41:12
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Kašpar – 2 min., podrážení).

40:30
    Pokus Remty proletěl nad vítkovickou bránou.

40:14
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

40:01

Vidíme sice zápas osmého celku tabulky s posledním, ale vůbec to není poznat a utkání je velice vyrovnané. Domácí dokázali vyrovnat, když se trefil Schauer, poté Vítkovice dokonce otočily stav zápasu, když si hostující gólman nedokázal poradit s bombou Gebauera.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

40:00

39:47
    Domácí v závěru druhé třetině otáčí skóre zápasu a vedou 2:1. JAKUB GEBAUER si nabruslil k levému kruhu, odkud prostřelil Ludvíka. Bez asistence.

39:15
    Přihrávku před bránu dostal Pouzar, zakončení se mu však nepovedlo.

38:22
    Hosté se dostali do přečíslení. Bystroň ale dokázal skvěle zblokovat pokus Remty.

37:49
    Nahození Smolky sklapl Ludvík do lapačky a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

37:19
    Píská se zakázané uvolnění domácích.

37:13

37:12
    Rozehrávku Motoru přerušil Machů.

35:58
    Ludvík skvělým zákrokem vyráží dělovku Holaníka.

34:28
    Tyč zazvonila i na druhé straně, když od modré čáry vypálil Janoch!

33:58
    Z prostoru před bránou trefuje Holaník tyč!

33:01
    Přihrávka na Maciase nevyšla, neboť domácí útočník spadl a na druhou stranu se vydal hostující Pouzar, Bartošák si ale jeho střelu pohlídal a sklapl ji do lapačky.

32:25
    Další pokus Kotáska hostující gólman vyráží, domácí se ale i tak drří v útočné třetině.

32:07
    Dělovku Kotáska drží Ludvík v lapačce.

31:13
    Dobrou přihrávku Masopusta před bránu nedokázal Remeš zpracovat, ke kotouči se dostávají domácí.

29:23
    Vítkovicím se ale snaha vyplatila a vyrovnávají! Slusarczykovu střelu sice hostující brankář vyrazil, další střelu JANA SCHAUERA už však nedokázal zastavit. Asistence: Jakub Slusarczyk, Tomáš Machů.

28:50
    Skvělý pas na Rajčana! Domácí hráč s číslem 23 jel úplně sám na bránu, trefil se ale pouze do lapačky Ludvíka.

28:13
    Gebauer si vybruslil mezi kruhy a vypálil, bránu ale netrefil.

27:30
    Po nahození ze středního pásma Bartošák raději přerušil hru.

26:36
    Machů jen těsně minul hostující branku, domácí jsou ale stále v útočné třetině u puku.

25:22
    Schauerovu střelu se nepodařilo Holaníkovi tečovat do brány.

24:14
    Kotásek z mezikruží prověřil hostujícího gólmana, ten je ale zatím stále stoprocentní.

23:48
    Píská se přihrávka rukou, vhazování ve středním pásmu.

23:23
    Gebauer chtěl dorážet před bránou, Ludvík byl ale znovu připraven.

21:57
    Nebezpečnou střelu vyslal z levé strany Tvrdý, Ludvík měl ale dobře nachystanou svou lapačku.

20:28
    Kubík projel do útočného pásma, jeho střela ale k bráně neprošla.

20:01

První třetina byla vyrovnaná, v 18. minutě byl ale vyloučen domácí Hodinář a hosté dokázali přesilovou hru využít, proto vedou 0:1.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:00

19:43
    Smolka jen těsně minul bránu, Vítkovice jsou však stále u puku.

19:06

18:29
    Hosté nedokázali udržet kotouč v útočné třetině, a tak se musejí vracet.

18:04
    Domácí se osvobozují.

17:25
    Střela Vaňka od modré se záhadným způsobem odrazila od Bartošáka mimo.

17:06
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Hodinář – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

16:08
    Po vhazování před hostujícím gólmanem vyrazil Remeš na druhou stranu, tam však o puk přišel.

15:59
    Tvrdý střílel z levé strany, ale Ludvík byl připraven a schoval kotouč do lapačky.

15:17
    Petrásek zblokoval pokus Smolky a domácí se musí vracet pro puk.

14:00
    Velký závar před hostující bránou, nikdo z domácích však nedokázal kotouč dorazit do brány.

13:30
    Další zásah si připisuje Ludvík, když na něj letěla Kubíkova střela z levého kruhu.

12:54
    Teď jsou ale u puku Vítkovice, Gebauerovu střelu však hostující obrana zblokovala.

11:32
    Hosté vyhráli vhazování před Bartošákem, začali kombinovat a využívají přesilovou hru! Střelu Masopusta, která mířila lehce vedle brány, usměrnil do brány nehlídaný ALEXANDR REMEŠ. Asistence: Matouš Masopust.

11:18
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kotásek – 2 min., hákování).

11:13

10:42
    Motor se přemístil do útočného pásma a Petrásek poté z levého kruhu prověřil Bartošáka, ten obstál!

09:56
    Slusarzykovo nahození Ludvík raději přikryl, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

08:24
    Teď měl Ludvík velké štěstí! Tvrdého střela totiž proletěla až k němu, na poslední chvíli se ale puk odrazil od tyče ven.

07:57
    Další pokus Haile byl příliš vysoký, a tak pouze proletěl nad bránou.

07:24
    Přihrávka před bránu sjela Hailovi z hole.

06:32
    Špatná rozehrávka domácích skončila u Vavříka, ten ještě přihrál Petráskovi, ten se ale trefil pouze do lapačky Bartošáka.

05:50
    Domácí gólman si připisuje další zákrok, když od modré čáry vystřelil Hail.

05:11
    Vaňkův pokus vyráží Bartošák do rohu.

03:58
    Chybnou rozehrávku hostujícího celku chtěl Ludvík přikrýt lapačkou, ale nepovedlo se mu to a puk se odrazil k domácím, ti ale nic moc nevymysleli.

03:26
    Zakázané uvolnění Motoru.

03:01
    Už jsme ale na druhé straně, kde ale zatím lítají střely pouze kolem brány.

01:37
    Hosté udrželi útočnou třetinu a z prostoru před bránou pálil Anderle, Bartošák ale kotouč vyrazil svou holí.

01:18
    Zakázané uvolnění domácích.

01:05
    Kotásek nejdříve obkroužil bránu, poté se k puku dostal Machů, po jeho střele si Ludvík připisuje první zákrok.

00:17
    První střelu v zápase si připisuje Remeš, mířila ale mimo.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolíška) – Hodinář, Bystroň (A), Smolka, Puchala, Prčík, Machů, Havlík – Slusarczyk, Kotásek (C), Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Rajčan, Skřipčák, Kubík, Gebauer (A)

Ondřej Dolíška – 2 zápasy – úspěšnost: 86,67%

Vítejte u dnešního textového přenosu, v Ostravar aréně nás od 17:00 čeká dohrávka 4. kola Extraligy juniorů, domácí Vítkovice nastoupí proti Českým Budějovicím.

Z technických důvodů na straně Motoru byl zápas, který se měl hrát 18. září, přeložen na 18. října.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 30. Schauer (Slusarczyk, Machů), 40. Gebauer, 45. Slusarczyk (Machů), 57. Gebauer (Tvrdý), 60. Tvrdý – 12. Remeš (Masopust), 55. Masopust (Pavlát)

Banes Motor České Budějovice: Ludvík (Maleček) – Remta (C), Pavlát, Hail, Vaněk, Placek, Kumpfmüller – Remeš (A), Kříž, Kašpar (A), Schwartz, Petrásek, Pouzar, Anderle, Masopust, Sochor, Janoch, Vavřík

Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Vengřín