Čeljabinsk – Ufa 1:6 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Vladivostok 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Minsk – Barys 6:5 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 4:5 (po pr.)
Riga – Magnitogorsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Petrohrad – Jokerit 2:0 (kon.)
SKA Petrohrad
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 19.10.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

SKA Petrohrad vyhrává tento zápas díky dobré třetí třetině 2:0. O góly se postarali Ivan Morozov a Joonas Kemppainen. (20:44:43)

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Valentin Zykov – 2 min., podrážení).

59:02
    Hosté hrají v šesti.
    58:57 Joonas KEMPPAINEN - 2:0

58:57
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí tento zápas vyhrají, puk do prázdné branky dostal JOONAS KEMPPAINEN. Asistence: Vladislav Cicjura.

58:23
    Helsinky se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu. Philip Holm rozehrává od své branky.

57:35
    Kalle Kossila byl volný před brankou, ale nevypálil. Následně zakončoval Iiro Pakarinen a jeho dobrou střelu kryje Lars Johansson.

56:44
    Až nyní se Jokerit nastěhoval do útočného pásma, ale obrana pokus o přihrávku před branku zblokovala.

56:30
    Takticky zvládají domácí hokejisté závěr zápasu velmi dobře.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek, který se pracně dostal do vedení, hraje velmi dobře a Helsinkám nedává mnoho prostoru.

54:00
    Domácí měli další dvě velké šance, ale první střelu vyrazil brankář před sebe, dorážka pak končí vedle.

53:19
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Helsinek.

52:19
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Následně pálil Teemu Turunen a jeho pokus kryje v pohodě Lars Johansson.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 51. Ivan Morozov (N. Gusev, Ožiganov), 59. Kemppainen (Cicjura)

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Askarov, Samonov) – Fantenberg, Ožiganov, M. Robinson, Kirsanov, Pylenkov, Koromyslov, Tokranov – Kuzmenko, Kemppainen, Burdasov – N. Gusev, Ivan Morozov, Chusnutdinov – Danila Moisejev, Vey, K. Marčenko – Cicjura, M. Vorobjov, E. Galimov – V. Zykov.
    Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – P. Holm, Lindbohm, D. Sklenička, O. Leskinen, Kivistö, Friman – B. O'Neill, Joensuu, Nicklas Jensen – Savinainen, Kossila, Pakarinen – H. Ikonen, Schroeder, Turunen – Hännikäinen, M. Anttila, Björninen.

Rozhodčí: Birin, Radodin, Gordenko, Sadovnikov

Diváci: 3 150