Club Brugge – Manchester City 1:5 (kon.) | Besiktas – Sporting 1:4 (kon.) | PSG – RB Lipsko 3:2 (kon.)
Porto – AC Milán 1:0 (kon.) | Atlético – Liverpool 2:3 (kon.) | Ajax – Dortmund 4:0 (kon.)
Inter – Šeriff Tiraspol 3:1 (kon.) | Šachtar – Real Madrid 0:5 (kon.)
Besiktas Istanbul
1:4 (1:3)
Sporting Lisabon
Úterý 19.10.2021, 18:45 • Beşiktaş Park, Istanbul (kapacita 41.188 diváků) • Liga mistrů • Skupina C

S kontatováním, že Sporting Lisabon si odvezl tři body z horké istanbulské půdy, se loučím. Přeji vám hezký zbytek večera a budu se těšit při dalším přenosu napočtenou. (20:50:35)

Fauly: 11:13

Je za námi dnešní duel skupinové fáze Ligy mistrů mezi Besiktasem Istanbul a Sportingem Lisabon. Utkání dopadlo lépe pro hosty, kteří udělali důležité kroky k vítězství v prvním poločase, ve kterém vstřelili tři branky. Dvěma góly pomohl k vítězství portugalského celku Sebastian Coates, z penalty se prosadil Pablo Sarabia a skóre na konci duelu ještě upravil Paulinho. Hosté si tak připisují důležité tři body do tabulky, kterými vytvořili tlak na velké favority skupiny Ajax a Borussii Dortmund. Vzájemný souboj si celky zopakují za čtrnáct dní, tentokráte se bude hrát v Lisabonu.

90+6

90+5
    Ani další nákop Rosiera se neujal, hosté si odvezou vítězství 4:1.

90+4
    Tomás fauloval Vidu, domácí to zkusí ještě jednou.

90+4
    Další ofsajd domácích, stál v něm střídající Karaman.

90+3
    Utkání už se pouze dohrává.

90+3
    Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Besiktas Istanbul).

90+1
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Zouhair Feddal, přichází Luís Neto.
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Nuno Santos.
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Daniel Braganca.

90
    Hlavní sudí Slavko Vinčić nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
    89. PAULINHO - 1:4

89
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. PAULINHO krásnou ranou pojišťuje dnešní vítězství hostů!

87
    Hosté drží balon na svých kopačkách a nedovolují domácí dostat do tlaku.

86
    Po nákopu Rosiera v ofsajdovém postavení Karaman, zbytečné ofsajdy domácí sráží.

85
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby, podaří se domácím stav ještě zdramatizovat?

84
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Tiago Tomás.

83
    Pjaničův roh našel pouze hlavu jednoho z hostujících hráčů.

83
    Domácí mají k dispozici rohový kop, který rozehraje Miralem Pjanić.

Adam Černý

Branky: 24. Larin (Pjanić) – 15. Coates (Inácio), 27. Coates (Paulinho), 43. Sarabia (pen.), 89. Paulinho (P. Gonçalves)

Karty:   43. D. Vida (BES), 47. Teixeira (BES), 57. R. Ghezzal (BES), 90+3. Pjanić (BES) – 25. Porro (SPL), 72. Inácio (SPL), 76. Feddal (SPL)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 9:0. Fauly: 11:13.
    Besiktas Istanbul: Destanoglu – Rosier, Welinton, D. Vida (C), Nsakala – Josef – R. Ghezzal, Teixeira (80. Karaman), Pjanić, Larin (73. Töre) – Batshuayi.
    Náhradníci: Günok – Meraş, Montero, Saatçı, R. Yilmaz, Bozdogan, Özyakup, Töre, Uçan, Uysal, Karaman.

Sporting Lisabon: Adán – Feddal (90+1. Neto), Coates (C), Inácio – Porro, Nunes (90+1. Braganca), Palhinha, Reis (73. Esgaio) – Sarabia (84. Tomás), Paulinho, P. Gonçalves (90+1. N. Santos).
    Náhradníci: Paulo, Virginia – Neto, Vinagre, Braganca, Ugarte, Cabral, Esgaio, N. Santos, Tomás.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (všichni Slovinsko)