VUT Cavaliers Brno – HC UP Olomouc 4:3 (kon.) | Engineers Prague – Akademici Plzeň 4:1 (kon.)
VUT Cavaliers Brno
4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Středa 20.10.2021, 19:40 • Zimní stadion Kuřim • Univerzitní liga ledního hokeje • 4. kolo

Zápas plná zvratů o první body nakonec získali domácí kavalíři. Ti otevřeli zápas. Již v první minutě otevřel skóre zápasu Vojtěch Pernický. Následně šla do vedení Olomouc, díky dvěma brankám Davida Roseckého. Do konce druhé třetiny ale ještě srovnal kapitán Cavalier Ondra Dlouhý. Následně šla Olomouc opět do vedení, hattrick zkompletoval David Rosecký, ale ani tak jeho tým na výhru nedosáhl. Kavalíři srovnali na 3:3 díky Janu Hasoňovi a následně udělal tečku za zápasem Lukáš Kaukič. Kavalíři si připsali tři body do tabulky nechali Olomouc za sebou na chvostu Univerzitní ligy, odkud se bude snažit vítěz Tipsport UNI Cupu rychle dostat! (21:56:14)

59:37
    Kaukič se snažil vstřelit gól do prázdné branky, Kuchař hráče zlikvidoval.

59:15
    Sedláček byl skoro u prázdné brány s kotoučem, ale olomoucký hráč nebezpečí zabránil.

58:49
    Kavalíři měli několik pokusů na vyhození kotouče, nepodařilo se jim to,

58:25
    Olomouc to zkusí v šesti, Šoustal je na střídačce.

58:25
    Domácí gólman musel zasáhnout, což zapříčinilo vhazování v v útočném pásmu Olomouce, to se hostům hodí.

57:48
    Kavalíři se snaží směřovat hru do útočného pásma.

56:56
    Zakázané uvolnění domácích, hra se přesune před Huzlíka.

56:04

55:08
    Olomouc nasadila údernou lajnu: Pěcha, Palička, Rosecký.

54:05
    Olomouc se usadila v pásmu, hráči ví, že mají nejlepší příležitost k tomu srovnat.

54:04
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Sedláček – 2 min., nedovolené bránění).

53:26
    Zakázané uvolnění Olomouci při pokusu o rozehrávku.

53:06
    Rimmelova prudká střela rozduněla mantinel.

52:44
    Olomouc by se chtěla usadit v útočném pásmu, ale je to zatím marná snaha.

52:02
    Týmy se střídají v držení na kotouči.

49:08
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    Třetí třetina je část plná zvratů. Kavalíři nyní vystřihli hezkou akci. Po bekhendové přenechávce se k puku dostal LUKÁŠ KAUKIČ, který přesně zacílil k tyči Šoustalovy branky a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Martin Lašák a David Sedláček.

48:36
    Hasoň se spoluhráči kombinují, nakonec jejich přihrávku narušili hosté.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 1. Pernický (Plitko, Kaukič), 23. Dlouhý (Kaukič), 44. Hasoň (Gombarčík), 50. Kaukič (Lašák, Sedláček) – 4. Rosecký (Pěcha), 16. Rosecký (Pěcha, Palička), 42. Rosecký

VUT Cavaliers Brno: Huzlík (Burian) – Běhal, Sabol, Antal (A), Holub, Malý, Lašák, Sedláček, Pernický – Malíř, Novák, Šenk, Hrstkam Plitkom Gombarčík (A), Malý, Šišma, Kaukič, Zemánek, Dlouhý (C), Hasoň.
    HC Univerzita Palackého v Olomouci: Šoustal (Novotný) – Síkora, Kropáč, Kuchař, Sup, Fojtášek – Palička, Kerda, Žižlavský, Rimmel (C), Skopal (A) Pěcha (A), Rosecký, Večeřa, Formánek.

Rozhodčí: Vrba – Husák, Kučera