Vítkovice – Vsetín 0:2 (kon.) | Pardubice – Kobra 10:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:3 (kon.)
Havířov – Olomouc 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:2 (po pr.) | HC Litvínov – Třemošná 6:5 (kon.)
Motor ČB – Sparta 1:2 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Technika Brno 7:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 5:3 (kon.)
Poruba – Zlín 3:6 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 2:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Technika Hockey Brno
Čtvrtek 21.10.2021, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný hokejový podvečer z Jihlavy!

Dnes je na programu 11.kolo extraligy dorostu, ve kterém se střetne v CZ LOKO Aréně domácí Dukla Jihlava s Technikou Brno.

Dukla má po deseti odehraných kolech na svém kontě 27 bodů a drží první místo tabulky. Prohrála zatím pouze s Havlíčkovým Brodem.

Technika Brno zatím zvládla vyhrát pouze dva zápasy a po deseti odehraných kolech se drží na předposledním místě se šesti body.

Utkání začíná v 18:00.

HC Dukla Jihlava: Černý (Uhrin) – Vandas, Löffler, Jurný, Hamřík, Jeletz, Ošmera – Fink, Coufal, Klapica – Vojáček, Kudrna, Habermann – Jungwirth, Váňa, Chlubna
    Trenér: Marek Melenovský

Technika Hockey Brno: Novák (Hnízdil) – Vildomec, Pospíšil, Barčák, Kadaňka, Hrabinec, Hejduk – Sladký, Langmann, Netopil – Smrž, Szemmelroth, Straka – Apolenář, Janík, Janovský – Hamák, Pálkovič
    Trenér: David Pazourek

Rozhodčí: Marek – Rampír, Augusta.

00:01

00:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Střelu Coufala z pravého kruhu Novák stačil vyrazit. Na dorážku ANDREJE KLAPICY v předbrankovém prostoru však už nedosáhl a Jihlava se po 17 vteřinách ujímá vedení! Asistence: Kevin Coufal.

01:20
    Další minuta uběhla a Dukla odskakuje do dvoubrankového vedení! Střela z pravého kruhu z hole JÁCHYMA JUNGWIRTHA zaletěla přesně mezi nohy Nováka – 2:0! Asistence: Jindřich Habermann, Robert Váňa.

01:20
    Střídání v týmu Technika Hockey Brno: ze hřiště odchází Novák, přichází Hnízdil.

02:20
    Icing přerušuje snažení domácí Dukly. Hra se přesune před Černého.

02:40
    Dukla kombinuje ve vlastním pásmu a snaží se o rychlé založení protiútoku.

03:10
    Habermann dostal nabídku na pravý kruh, jeho střelu z první však Novák likviduje betonem!

04:00
    Technika Brno je po delší době u kotouče. Nutno podotknout, že Černý se prozatím v brance nudí.

04:30
    Dukla se usazuje po vyhraném buly v útočném pásmu a Novák je v pozoru.

05:30
    Habermann pálil z bezprostřední blízkosti, Novák zasahuje betonem!

05:50
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Dukly.

06:40
    Ošmera zastavuje rozjetou akci Techniky skvělým vypíchnutím kotouče na mezikruží.

07:30
    Černý si připisuje zákrok po střele z pravého kruhu.

08:10
    Vojáček se dostal do velké příležitosti na brankovišti, kotouč mu ale na poslední chvíli odskočil od hole a z vyložené akce nic není!

09:02
    Technika právě vstřelila branku!
    Odražený kotouč se dostal přesně na hůl JINDŘICHA SLADKÉHO a ten střelou k pravé tyči snižuje na 2:1! Asistence: Miloš Langmann.

10:29
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Langmann – 2 min., podrážení).

10:44
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Habermann – 2 min., nedovolené bránění).

11:10
    Černý zastavuje akci Techniky. Střelu z mezikruží dobře viděl a puk ukryl ve výstroji. Vhazovat se bude po jeho levici.

11:40
    Hra ve čtyřech domácím svědčí. Alespoň o tom rozhodli borci ze třetí lajny. Ošmera nahodil kotouč na Nováka, který ho pouze vyrazil před sebe a TOBIAS CHLUBNA v pohodě doklepl puk do prázdné klece – 3:1! Asistence: Adam Ošmera, Robert Váňa.

13:20
    Ošmera sbírá vyhozený puk ve středním pásmu a ihned zakládá další protiútok Dukly.

14:20
    Janík se snažil o průnik po pravé straně, o kotouč ho však připravili rychlí beci Dukly na modré lajně.

16:00
    Vojáček se dostal do úniku, zkusil bekhendový blafák, ale s tím jak kdyby Novák počítal a šanci Dukly maří!

16:30
    Dukla trpělivě kombinuje v útočné třetině.

17:15
    Jungwirth se dostal ke kotouči ve středu pole a rozjel samostatnou akci. Nakonec natáhl ke střele na mezikruží, ale Novák zasahuje vyrážečkou!

18:00
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět do pásma Techniky.

19:00
    Kotouč skončil na střídačce Brna. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:10
    Zbývá necelá minuta první třetiny.

19:30
    Nahozený kotouč ze středního pásma raději Novák přikryl. Vhazovat se bude po jeho levici.

20:00

První třetina byla spíše v roli domácí Dukly, která zatím plní roli favorita na výbornou. Do vedení šli domácí po 17 vteřinách hry, když se prosadil Klapica. Následně o minutu později navyšoval na 2:0 Jungwirth. Technice se podařilo snížit v 10. minutě, když se k odraženému puku dostal Sladký a střelou k pravé tyči rozvlnil síť za Černým. Ve 12. minutě vrátil Dukle dvoubrankové vedení Chlubna.

Druhá třetina začíná za 15 minut.

20:01

20:05
    Dukla se ujímá kotouče po zahajovacím buly druhé třetiny a ihned si to hráči první lajny štrádují do útočného pásma.

21:02
    Opět rychlý start od domácí Dukly. Střelu VÁCLAVA KUDRNY z levého kruhu si Hnízdil nepohlídal a puk mu propadl někde v části takzvaného teploměru – 4:1! Asistence: Matěj Vojáček.

22:15
    Hnízdil nyní čelí spoustě střel z holí jihlavských forvardů.

23:40
    Technika se nyní snaží dostat přes zahuštěné střední pásmo.

24:00
    Černý likviduje akci Techniky. Střelu z mezikruží si pohlídal a svírá puk ve výstroji.

25:00
    Coufal pálil z pravého kruhu. Střela šla ale vysoko nad branku, kterou od druhé třetiny stráží Hnízdil.

25:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Klapica – 2 min., hákování).

26:00
    Černý je nyní ostřelován ze všech stran. Technika se vehementně snaží využít powerplay.

27:23
    Domácí jsou již v plném počtu.

28:30
    Hra se nyní dostává do nižšího tempa.

29:30
    Střelu z modré likviduje Černý a vyráží puk do rohu.

30:30
    Habermann nyní krouží s kotoučem v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do lepší pozice pro střelu.

31:00

31:47
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Janík – 2 min., držení).

32:45
    Domácí se drží v útočném pásmu při druhé přesilové hře a ostřelují Hnízdila.

33:30
    Dukla se vyhání z útočného pásma nepřesnou rozehrávkou. Do kombinace se tak zapojí i Černý.

34:16
    V signalizované výhodě se domácí dostali ke kotouči v útočném pásmu. Z levého kruhu napřáhl JINDŘICH HABERMANN a trefil přesně pravou šibenici! Vylučovat se tak nebude a domácí odskakují na rozdíl čtyř branek. Asistence: Václav Kudrna.

36:00
    Janovský pouze nahazuje puk do útočného pásma a jeho lajna míří na střídačku.

36:53
    Po nepřesné rozehrávce Dukly ve středním pásmu se dostal ke kotouči VOJTĚCH NETOPIL a samostatný únik korunuje gólem po střele mezi nohy – 5:2! Bez asistence

38:00
    Domácí nyní zamkli Techniku v pásmu a Hnízdil čelí střelám forvardů Dukly.

38:49
    Samostatný únik i na druhé straně a Dukla si bere zpět čtyřbrankový náskok. Do úniku se dostal MATĚJ VOJÁČEK a také překonává gólmana střelou mezi betony! Bez asistence.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je u konce. Stejně jako v té první padly čtyři branky stejným poměrem. Ve 22. minutě navyšoval na 4:1 Kudrna, následně v 35. minutě na 5:1 Habermann. V 37. minutě snížil na 5:2 Netopil a v 39. minutě vrátil čtyřbrankový náskok Dukle po samostatném úniku Vojáček.

Po dvou třetinách svítí na tabuli stav 6:2.

Třetí třetina začíná za 15 minut.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Černý, přichází Uhrin.

40:05
    Po zahajovacím buly možná poslední třetiny se ke kotouči dostává Technika a snaží se o rychlé založení protiútoku.

41:15
    Dukla se nyní dostává ke kotouči ve vlastním pásmu a rychlou kombinací přechází až do pásma útočného.

41:40
    Icing přerušuje útočné snažení Dukly.

42:00
    Technika si nyní rozehrávkou a přechodem dává na čas a snaží se o bezchybnost.

43:05
    Jungwirth zavezl kotouč do útočného pásma po pravé straně a Jihlava pomalu zamyká Techniku v pásmu.

44:10
    Straka se dostal do samostatného úniku. V poslední fázi však nedokázal zkrotit puk a netrefil branku Uhrina.

45:20
    S tečovanou střelou si Hnízdil dokázal poradit a přerušuje hru po skvělém zákroku.

45:30
    Ošmera pálil z vrcholku levého kruhu, střela byla však zblokována.

47:00
    Technika nyní zklidňuje hru kombinací ve svém pásmu.

47:48
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vildomec.

48:15
    Dukla ve vlastní přesilovce vyhazuje puk na zakázané uvolnění a bude muset založit svůj útok znovu z vlastního pásma.

49:01
    Rychlá kombinace v útočném pásmu a Dukla odskakuje v početní výhodě na rozdíl pěti branek. Přihrávku na mezikruží obdržel od Vojáčka JINDŘICH HABERMANN a střelou mezi betony využívá přesilovku Dukly. Asistence: Matěj Vojáček, Václav Kudrna.

51:10
    Technika se snaží o založení útoku z vlastního pásma.

52:15
    Hnízdil po střele z nulového úhlu raději přikryl puk a přerušuje hru.

53:05
    Technika je nyní po delší době s kotoučem v útočném pásmu, Uhrin prozatím odolává pokusům o snížení.

53:45
    Icing přerušuje hru. Vhazovat se bude před Uhrinem na levém kruhu.

54:20
    Dukla kombinuje za klecí Hnízdila.

54:40
    Hnízdil dobře viděl střelu z modré a akci Dukly ruší.

55:00
    Signalizovaná výhoda pro Duklu. Uhrin už je na střídačce a Dukla jde dopředu v šesti.

55:21
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Smrž – 2 min., podrážení).

56:25
    Dukla zamkla Techniku v pásmu a snaží se opět využít početní výhodu.

56:40
    Technika se osvobozuje vyhozením puku až k Uhrinovi.

57:23
    Hosté jsou již v plném počtu.

58:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Klapica – 2 min., sekání).

58:40
    Poslední minuty se odehrají v roli Techniky, neboť do konce zápasu si Klapica již posedí pouze na trestné lavici.

59:30
    Dukla se i ve vlastním oslabení dostává do útoku.

Je tu konec zápasu. Dukla potvrdila roli favorita a vítězí nad Technikou Brno poměrem 7:2.

V poslední třetině padl pouze jediný gól a to na straně Dukly, která dokázala využít přesilovku v 50. minutě.

Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště! (19:55:12)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 1. Klapica (Coufal), 2. Jungwirth (Habermann, Váňa), 12. Chlubna (Ošmera, Váňa), 22. Kudrna (Vojáček), 35. Habermann (Kudrna), 39. Vojáček, 50. Habermann (Vojáček, Kudrna) – 10. Sladký (Langmann), 37. Netopil

Rozhodčí: Marek – Rampír, Augusta