Chabarovsk – Vladivostok 1:2 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 4:5 (po pr.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
CSKA Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Petrohrad – Kunlun 7:0 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 2:5 (kon.)
SKA Petrohrad
7:0 (4:0, 0:0, 3:0)
Red Star Kunlun
Čtvrtek 21.10.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (21:14:32)

Utkání sledovalo 2 594 diváků.

Kunlun byl Petrohradu vyrovnaným soupeřem pouze jednu třetinu, zbylé dvě domácí dominovali. V závěru využili druhou přesilovku pět na tři v tomto duelu. Red Star byl nejblíže k dosažení gólu ve třetí minutě, kdy Riche překonal bekhendovým blafákem Johanssona. Jenže trenér Znarok požádal o výzvu a po sedmiminutové konzultaci hlavní rozhodčí rozpažil. Petrohrad vítězí především díky čtyřem bodům Nikita Guseva. Domácí kapitán zaznamenal hned tři asistence.

Československá stopa v utkání
    Do zápasu nezasáhl jediný český, nebo slovenský hokejista.

59:59
    Půl sekundy před koncem je ještě vyloučen Werek.
    59:11 Joonas KEMPPAINEN - 7:0

59:11
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Vey vystřelil z pravého obránce, Smith zasáhl lapačkou, ale kotouč spadl na jeho záda a potom skočil na led, načež jej snadno doklepl JOONAS KEMPPAINEN do prázdné brány. Asistence: Linden Vey, Marat Chusnutdinov.

58:56
    Ani Gusevova střela z levé strany se neujala.

58:35
    Ožiganov pálil vedle lapačky gólmana.

58:09
    Joonas Kemppainen se položil do střely z mezikruží, ale kotouč směřoval vedle pravé tyče.

57:46
    Yuen posílá hosty do tří za napadení Guseva z pravé strany.

57:33
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Spencer Foo – 2 min., krosček).

57:08
    Chlystov podržel kotouč v rozehrávce, ale hosté se potom nedostali ani do středního pásma.

56:29
    Rozehrávka domácích přes levou stranu skončila na holi Yuena.

55:59
    Fantenberg zakončoval z levého obránce od modré čáry výrazně vedle vzdálenější tyče.

55:15
    Gusev se chtěl natlačit zleva před obránce, ale ten mu překazil možnost zakončení.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 4. Pylenkov (Kuzmenko, Pautov), 7. Vey (Chusnutdinov, N. Gusev), 12. N. Gusev (Ivan Morozov), 15. Vey (Danila Moisejev, M. Robinson), 41. Ivan Morozov (N. Gusev), 45. Kemppainen (N. Gusev, M. Robinson), 60. Kemppainen (Vey, Chusnutdinov)

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Askarov) – Fantenberg (A), Ožiganov (A), M. Robinson, Koromyslov, Pautov, Pylenkov – Kemppainen, Ketov, Kuzmenko – Ivan Morozov, Cicjura, N. Gusev (C) – Vey, Chusnutdinov, Danila Moisejev – Smirnov, M. Vorobjov, K. Marčenko – V. Zykov.
    Red Star Kunlun: J. Smith (Saprykin) – Sproul (A), Chelios, Fram, N. Chlystov, D. Osipov, Yuen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Nicholls, Yip (C), Tyler Wong – C. Kane (A), Werek, Pu – J. Chu, Riche, Squires.

Rozhodčí: Mogaljov, Sojn – Stroganov, Parikov

Diváci: 2 594