Vítkovice – Kladno 2:1 (kon.) | Motor ČB – Třinec 0:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:1 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 22.10.2021, 17:30Tipsport extraliga • 16. kolo

Verva si ve třetí třetině ještě navýšila gólový náskok zásluhou Patrika Demela, jenž se prosadil střelou z pravého kruhu. V závěru zápasu se Berani pokusili prosadit se šesti bruslaři v poli, což se jim nakonec vyplatilo a v 60. minutě našel recept na Godlu Oscar Flynn. Litvínov si vzal trenérskou výzvu, ve které ale neuspěl. Verva tak vítězí po druhé na domácí půdě za plný počet a v neděli ji čeká souboj s Tygry.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Daniel Huf (ZLN) a Giorgio Estephan (LIT). (20:01:22)

59:12
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Michael Latta.
    59:12 Oscar FLYNN - 2:1

59:12
    Zlín právě vstřelil branku!
    Branka hostů byla nakonec uznána a Zlín využívá přesilovou hru v zápase. Úspěšným střelcem se stal OSCAR FLYNN. Asistence: Ondřej Němec.

Domácí si vzali trenérskou výzvu, na kterou ihned po inkasované brance upozornil Denis Godla.

59:12
    Hosté se radují ze vstřelené branky, ale zřejmě se půjde zkoumat záznam hry.

59:06
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Hrbas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

59:02
    Hosté v útočném pásmu.

58:40
    Estephan těsně minul hostující prázdnou klec.

58:33
    Zdráhal vyhazuje po mantinelu.

58:27
    Huf opouští brankoviště a Zlín to bude zkoušet se šesti bruslaři v poli.

58:27
    Po zakázaném uvolnení si hosté berou oddechový čas.

58:20
    Dá se předpokládat, že Huf opustí brankoviště a Zlín to bude zkoušet se šesti bruslaři v poli.

58:02
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

57:46
    Domácí se nadále snaží projít do pásma.

57:25
    Gerhát našel volného Pospíšila, jehož střela z levého kruhu byla zastavena Hufem.

56:56
    Vervě její pokus o přechod do úásma nevyšel a musí to zkoušet opakovaně.

56:14
    Na ledě je to přetahovaná o pásma a každý kousek ledové plochy. Zlínští se pokouší něco udělat s výsledkem a domácí by rádi navýšili svůj gólový náskok.

56:00
    Zakázané uvolnění Beranů.

55:46
    Následně se hosté při přechodu do útočné třetiny dopustili ofsajdu.

55:20
    Havelka hledal před brankou Zygmunta, ale do nahrávky vložil hůl jeden z bránících hráčů. Poté se Zygmunt přeci jen objevil v palebné pozici, ale z těžkého úhlu trefil pouze boční síť.

54:23
    Na modré čáře opět vystřelil Ondřej Němec, ale ani tentokrát nebyl jeho pokus šťastný.

54:10
    Komerční přestávka.

54:01
    Havelka předvedl Ferencovi svou hru do těla a dvakrát s ním zamával o mantinel. Vše se v rámci pravidel.

53:39
    Veselý znovu v akci, ale ani tenokrát se nedokázal prosadit střelou z mezikruží.

52:59
    Bojuje se o každý kousek ledové plochy.

52:15
    Sedláček se objevil v dobré pozici a poslal na Godlu střelu z pravého kruhu.

50:50
    Verva hodně zachybovala, když se Lukešovi nepodařilo vyhodit puk z obranné třetiny. Ke střele dostal prostor Radek Veselý z kruhu, který minul klec chemiků. Berani se ještě zdrželi v útočném pásmu, ale Godla jejich pokusy zastavil.

50:28
    Po Strakově pokusu zastavuje puk Hufova lapačka.

50:15
    Zygmunt se řítil do útoku, ale byl sražen dvěma hostujícími hráči k zemi.

49:43
    Latta obranným zákrokem vyprovodil Berany z útočné třetiny.

49:05
    Nakonec se hosté soupeře nepřekvapili.

48:40
    Jarůšek poslal puk do útočné třetiny, odkud míří dopředu Zlín.

48:26
    V dobré střelecké pozici byl Radek Veselý, který prověřil Godlu střelou z pravého kruhu, kterou litvínovský brankář zlikvidoval. Následuje komerční přestávka.

47:57
    Petr Straka v obrovské příležitosti nepřekonal na dvakrát zlínského brankáře.

47:30
    Litvínovu se nedaří udržet před Hufovou klecí.

47:00
    Latta minul zcela volný puk v mezikruží.

46:30
    Hosté nahazují do pásma domácích, tam si puk přebrala Verva jde útočit.

45:36
    Zdráhal našel na modré čáře volného Strejčka, který se ale po střele z první netrefil do hostující klece.

45:07
    Karafiát pálil z vrcholu kruhu, ale kotouč nemířil na domácí síť.

44:30
    Žlutočerní se pokouší projít přes střední pásmo, ale Berani si soupeře dobře hlídají.

44:11
    Verva hraje v plném počtu.

43:28
    V této pasáži je Zlín velmi silný. Ondřej Němec zaznamenal další pokus od modré čáry, který byl vyražen vysoko nad domácí klec.

42:50
    Berani se nadále motají v útočném pásmu. Od modré čáry pálil Němec, ale nepřesně.

42:42
    Posléze došlo k menší strkanici na brankovišti, ale vše se obejde bez vyloučení.

42:42
    Antonín Honejsek zůstal na levém kruhu, odkud se pokusil překonat brankáře domácího týmu, ale marně.

42:19
    Po vhazování Litvínovští vyhazují puk do bezpečí.

42:09
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Havelka – 2 min., vysoká hůl).

42:00
    Ondřej Němec zavezl kotouč do Godlova pásma. poté se ještě Zlínu podařilo vystřelit.

41:43
    Posléze se Verva dopustila ofsajdu.
    41:39 Patrik DEMEL - 2:0

41:39
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Ovšem druhý pokus v podání PATRIKA DEMEL z pravého kruhu si našel cestu za záda hostujícího brankáře. Asistence: Petr Straka.

41:23
    Demel vyzkoušel střelu z pravého kruhu, která mu nevyšla.

41:00
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ani jeden z týmů se ještě nezdržel v útočné třetině. A máme tu další zakázané uvolnění Beranů.

40:37
    Ševci nahazují kotouč do útočné třetiny a vzápětí jej Verva posílá až na zakázané uvolnění.

40:25
    Ihned po vhazování se puk doklouzal k hostující bráně, tak jej pro jistotu Huf zakryl lapačkou.

40:10
    Verva se drží na kotouči a pokouší se projít přes střední pásmo. Nahození chemiků zastavujev brankář Beranů.

40:01

Třetí třetina je před námi.

Ve druhé třetině se Vervě podařilo otevřít skóre zápasu po pěkné souhře Estephana s Patrikem Zdráhalem, kterému se doposud jako jedinému podařilo najít recept na Daniela Hufa. Aktivita domácího celku byla stejná jako v první třetině a dalo by se říct, že zlínští dlouho hledali cestu k litvínovské brance. V závěru druhé třetiny se hostům přeci jen povedlo zabrat a také Berani si připsali několik slušných akcí. Největší šance byla na straně chemiků, když Petr Straka ve 38. minutě trefil tyč hostující branky. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:17.

40:00

39:40
    Vervě se ještě daří útočit, Zdráhal si zapsal další pokus, který zlínský brankář uklidil do lapačky.

39:22
    A další zakázané uvolnění domácího celku.

39:00
    Do konce druhého dějství zbývá jedna minuta.

38:32
    Zakázané uvolnění domácích.

37:51
    Hufova dobře postavená tyčka nyní zazněla zimním stadionem po střele Petra Straky.

37:22
    Tam se ale domácí ničeho nedočkali a Zlín se osvobodil.

36:50
    Verva se nakonec osvobozuje a přesouvá se do třetiny Hufa.

36:33
    Zakázané uvolnění chemiků.

36:25
    Poprvé v utkání také Berani zahrozili a domácí brankář měl tak možnost si sáhnout na puk.

35:56
    Další pokus tentokrát z levého kruhu, který Demel vyrazil ramenem až za Godlovu bránu.

35:14
    Zdeněk Okál to zkusil z předbrankového prostoru, ale litvínovský brankář byl pozorný.

34:32
    Honejskova rána z vrcholu levého kruhu, kterou Godla vyrazil betonem.

34:16
    Po vlastní chyběl byl Zlín nucen opustit třeitnu. Do útoku se tak znovu pustila Verva, konkrétně Latta, který ujížděl sám na Hufa, ale v koncovce byl hodně nepřesný. Komerční přestávka.

33:46
    Hosté přidávají na agresivitě a také oni se po dlouhé době zabydlují v útočné třetině.

33:13
    Mikúš si vyčíhal dobře postaveného Vopelku, ale jeho střela z první nezavítala do domácí klece.

32:07
    Okál vyhrál bruslařský souboj nad Demelem z levého kruhu vypálil na Denise Godlu, jeho pokus zamířil do hrudi domácího brankáře.

31:58
    Strakova bomba od modré čáry byla zastavena hbitou lapačkou maskovaného muže mezi třemi tyčemi Zlína.

31:12
    Domácí zavítali do pásma, od modré to znovu zkusil Balinskis, ale proti hostujícímu brankáři opět neuspěl.

30:53
    Odpískáno postavení útočícího hráče ve zlínském brankovišti a chemici jsou nuceni opustit útočnou třetinu.

30:00
    Estephan tak dlouho kouzlil s pukem, až o něj přišel. Na modré jej zastavil Demel, jehož střelecký pokus zastavil první bránící hráč.

29:34
    Ofsjad chemiků.

29:00
    Litvínovští znovu drží soupeře pod tlakem. Na modré čáře vypálil Balinskis, střelu vyrazil Huf do bezpečí.

28:49
    Další zakázané uvolnění hostů.

28:39
    Zakázané uvolnění Zlína.

28:02
    Střelou z první se předvedl Viktor Hübl, ale ani jeho pokus neskončil za zády zlínského gólmana.

27:24
    Zeman to zkusil z pravého kruhu, ale brankář hostů byl opět připravený k zákroku.

26:40
    Litvínov opustil pásmo hostů a znovu bude bojovat o útočnou třetinu. Zlínští ale puky vyhazují už ze středního pásma a domácí to mají o něco těžší.

Dnešní utkání sleduje 2544 diváků.

26:00
    Irving v součinnosti s Hrbasem zastavil kotouč za vlastní brankou a Verva rozjela další útok, na jehož konci stál Giorgio Estephan, jehož pokus srazil Huf do ochranné sítě. Komerční přestávka.

25:37
    Petr Straka vybojoval kotouč ve středním pásmu a řítil se sám do útoku, nakonec puk poslal až do ochranné sítě.

25:21
    Zlín si pomohl pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

25:13
    Litvínov nadále pokračuje v důmyslném tlaku na soupeře.
    24:15 Patrik ZDRÁHAL - 1:0

24:15
    Bylo otázkou času, kdy tlak chemiků vyústí v gól. Po šanci Zlína se do protiútoku dostal Estephan společně s PATRIKEM ZDRÁHALEM. Estephan si počkal na dobrou příležitost, kdy nabil na druhého jmenovaného, který pohotově poslal puk do zlínské brány. Asistence: Giorgio Estephan, Richard Jarůšek.

23:12
    Oproti první třetině je Verva ještě aktivnější a dostává se do vícero nebezpečných pozic. Nyní Estephan v obrovské příležitosti po nabídce Pospíšila. Huf předvedl famózní zákrok lapačkou.

22:50
    Zlín se po delší době osvobozuje z litvínovského sevření.

22:14
    Verva se opět snaží něco vymyslet v útočné třetině. Strejček to znovu zkusil, tentokrát z levého kruhu, ale puk brankář hostů vyrazil.

21:54
    Strejček pálil z první od modré čáry, kotouč schoval Huf do své hrudi.

21:48
    Nahození Balinskise vyrazil Huf až do ochranné sítě.

21:39
    Pospíšilův pokus z mezikruží opět zastavil pohotový brankář na straně Zlína.

21:18
    Chemikům se v druhé polovině přesilové hry příliš nedařilo, neměli dostatek prostoru ke střele.

21:11
    Hosté hrají v plném počtu.

20:46
    Po chybě musí Litvínov opustit útočnou třetinu.

20:35
    Rána Aarona Irvinga skončila ve výstroji zlínského maskovaného muže.

20:16
    Domácí se dostali do útočné třetiny, Patrik Zdráhal to zkousil z levého kruhu, ale Huf byl přesný jako švýcarské hodinky.

20:05
    Verva pokračuje v přesilové hře.

20:01

Vše je připraveno k druhé třetině.

První třetina nepřinesla žádný úspěšný střelecký pokus. Verva se zasloužila o 11 střel, soupeř pouze o 5. Oba celky měly k dispozici také početní převahy, které nedokázaly využít. Nebezpečnějším týmem na ledové ploše byl jednoznačně domácí tým. Chemici vstoupí do druhé třetiny s přesilovou hrou, ze které jim zbývá minuta a pět vteřin. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:22.

20:00

19:46
    Ještě rána Stříteského zahrozila Hufovi, ale ten si skore do sireny pohlídal.

19:15
    Irving dlouho čekal se střelou, až nakonec svou chvíli překvapení promrhal.

19:05
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Zdeněk Okál – 2 min., nedovolené bránění).

18:37
    Verva se ještě pouští do útoku a pokouší se o úvodní branku zápasu.

18:15
    Flynn obral Balinskise o kotouč za domácí brankou, podařilo se mu také vystřelit, ale Denis Godla pokus zastavil.

17:45
    Estephan si sjel mezi kruhy, odkud prověřil pozornost zlínského brankáře. Ten pokus schoval do své výstroje.

17:22
    Stříteský našel Zdráhala, který získal útočné pásmo, nakonec zvolil nahrávku na Balinskise, jeho střelu zpracoval gólman hostí.

16:57
    Zeman plácl do letícího kotouče, který dosvištěl až k Hufovi, ale za jeho záda se nedostal.

16:20
    Latta hledal najíždějícího Gerháta, ale nahrávka byla hodně nepřesná, a tak neměl František Gerhát možnost ji zpracovat.

15:50
    Demel poslal puk do útočné třetiny, kde si jej přebrali ševci.

15:41
    Domácí hrají v plném počtu a první oslabení v zápase přežili bez újmy.

15:05
    Zlín se stále rovná a hledá pozici ke střele. Nakonec se uvolnil Daniel Gazda, který poslal prudkou střelu z levého kruhu, kterou domácí brankář zlikvidoval.

14:30
    Litvínov znovu vyhazuje, ale tentokrát jen do středního pásma.

14:05
    Nakonec se chemikům ale daří osvobodit.

14:00
    Zlín hledá recept na domácího brankáře.

13:36
    Početní převaha pro hostující tým. Patrik Demel (LIT) si odsedí dvě minuty za podrážení soupeře.

12:25
    Ondřej Němec nastřelil puk ze středního pásma, Denis Godla jej poslal do rohu kluziště.

Statistiky ukazují, že chemici doposud zaznamenali 8 střeleckých pokusů a Zlín zatím žádnou.

12:15
    Ofsajd na straně domácích. Komerční přestávka.

11:40
    Hrbasova střela od modré čáry byla zastavena prvním bránícím hráčem před litvínovským obráncem.

10:40
    Zlín se zatím příliš nedostal ke slovu a aktivnější je Verva. To nyní předvedl také Přemysl Svoboda, který před Hufem koketoval s kotoučem, zastavil si ke střele, ale puk poslal příliš vysoko.

10:15
    Zlín hraje v plném počtu.

09:41
    Straka se pálil po nabídce Irving, ale kotouč zůstal ležet před gólmanem hostů.

09:15
    Verva střídá a na led jde druhá přesilovková formace.

09:05
    Chemici musí znovu bojovat o útočné pásmo.

08:34
    Od modré čáry se pokoušel prosadit Uvis Balinskis, ale střelu zastavil bránící hráč před Hufem a posílá puk až k litvínovské brance.

08:15
    Bedřich Köhler (ZLN) inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

08:11
    Bombu od modré vypálil Aaron Irving, ale gólman hostí byl znovu přesný.

07:34
    Jarůšek společně se Zdráhalem se pokoušeli doklepnout puk za záda zlínského brankáře, ale nakonec se jim to nepodařilo.

07:10
    Zdráhal pálil ihned po vhazování, ale puk letěl mimo hostující brankoviště.

07:10
    Estephan získal první napomenutí při vhazování.

07:06
    Chemici měli na čepelích několik kvalitních pokusů, poslední a nejvýraznější si připsal Aaron Irving, ale Daniel Huf byl přesný jako švýcarské hodinky. Následuje komerční přestávka.

06:47
    Irving ale před brankovištěm připravil hostující tým o puku a do útoku se znovu hrne Verva.

06:28
    Zlín se ujímá puku ve vlastní třetině a pokusí se ohrozit branku Denise Godly.

06:00
    Latta si připsal dobrý střelecký pokus z mezikruží.

05:30
    Přemysl Svoboda zavezl kotouč do útočné třetiny, ale poté vyslal nepřesnou nahrávku a Verva musela pásmo opustit.

05:02
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ale k vidění zatím nebyla žádná větší šance.

04:09
    Lukešova nahrávka našla rozjetého Ondřeje Němce, který se hrne do rychlého protiútoku, ovšem ke střele se hosté nedostali.

03:51
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

03:14
    Stříteský mířil na Jarůška, který nezachytil kotouč. Zastavil jej tedy Huf, jenž se rovnou pustil do rozehrávky hokejkou. Poté Verva posílá puk na zakázané uvolnění.

03:00
    Přerušení také na druhé straně, kdy se ševci dopustili ofsajdu.

02:39
    Nakonec chemici vyjeli z pásma, ale prostor ke střele nedostali. Posléze jejich snažení přerušuje ofsajd.

02:20
    Verva se pokusila z vlastní třetiny zahájit útok, ale zlínští hokejisté byli proti.

01:25
    Domácí znovu v útoku. Přemysl Svoboda se pokoušel propasírovat puk za záda hostujícího brankáře, ale střela o milimetry minula zlínskou klec.

01:15
    Demel objel branku s kotoučem a pokoušel se zakončit, ale Huf se stačil přesunout a připisuje si úspěšný zákrok.

01:08
    Zakázané uvolnění ševců.

00:48
    Lukeš po nahrávce Pospíšila trefil hostující tyčku.

00:31
    Honejsek vyslal první střelu na Denise Godlu, kterou gólman chemiků vyrazil betonem. Následující střelecký pokus maskovaný muž v litvínovské brance také zastavil.

00:05
    Úvodní vhazování vyhrála Verva, ale Zlín domácí hráče dobře napadá.

00:01

Na ledovou plochu vstoupila čtveřice dnešních rozhodčích a zimním stadionem zní soupisky obou mužstev.

Do sestavy Beranů se vrací Jakub Ferenc a Martin Novotný.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel, Strejček – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Dluhoš, O. Němec (A), Trška, M. Novotný, Žižka (A), Gazda, Ferenc – Okál, A. Zbořil, Honejsek – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler (C), R. Veselý, O. Flynn – Karafiát, P. Sedláček, Fryšara.

Rozhodčí: Horák, Hodek – Lhotský, Svoboda.

Nově mají fanoušci možnost nechat se otestovat antigenním testem před zápasem na ZS Ivana Hlinky vedle vchodu B. Testování bude probíhat před každým domácím utkáním.

PSG Berani Zlín
    Berani neprožívají ideální vstup do sezóny. V první čtvrtině nevyhráli ani jeden zápas za tři body. Jedinou výhru zaznamenali na ledě Liberce v prodloužení. Jejich série proher trvá už osm zápasů v řadě. Zlínu nepomohl ani impulz v podobě výměny trenéra. Do realizačního týmu se zapojili i klubové legendy Petr Čajánek a Petr Leška. V posledním zápase Berani předvedli zlepšený výkon, ale na pražskou Spartu to stejně nestačilo. Pražané vyučili domácí z produktivity a zvítězili 4:1.

HC Verva Litvínov
    Litvínov v neděli s karlovarskou Energií poprvé uspěl na svém ledě s plným bodovým ziskem. Dvěma góly se o vítězství 4:3 zasloužil střelec Richard Jarůšek. Verva se dlouhodobě doma trápila a právě s Vary konečně prolomila domácí smůlu. V pátek se Zlínem se bude snažit na vítězství navázat. Litvínov z posledních pěti vzájemných zápasů dokázal na svým pátečním soupeřem uspět celkem čtyřikrát. V letošní sezóně Verva v úvodním zápase nového ročníku Tipsport extraligy uspěla na ledě Zlína v poměru 4:2 po brankách Jarůška, Estephana, Straky a Zdráhala. Pátečním zápasem odstartuje druhá čtvrtina základní části.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 25. P. Zdráhal (Estephan, Jarůšek), 42. Demel (P. Straka) – 60. O. Flynn (O. Němec)

Rozhodčí: Horák, Hodek – Lhotský, Svoboda