Vítkovice – Kladno 2:1 (kon.) | Motor ČB – Třinec 0:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:1 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 22.10.2021, 17:30Tipsport extraliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Verva Litvínov
    Litvínov v neděli s karlovarskou Energií poprvé uspěl na svém ledě s plným bodovým ziskem. Dvěma góly se o vítězství 4:3 zasloužil střelec Richard Jarůšek. Verva se dlouhodobě doma trápila a právě s Vary konečně prolomila domácí smůlu. V pátek se Zlínem se bude snažit na vítězství navázat. Litvínov z posledních pěti vzájemných zápasů dokázal na svým pátečním soupeřem uspět celkem čtyřikrát. V letošní sezóně Verva v úvodním zápase nového ročníku Tipsport extraligy uspěla na ledě Zlína v poměru 4:2 po brankách Jarůška, Estephana, Straky a Zdráhala. Pátečním zápasem odstartuje druhá čtvrtina základní části.

PSG Berani Zlín
    Berani neprožívají ideální vstup do sezóny. V první čtvrtině nevyhráli ani jeden zápas za tři body. Jedinou výhru zaznamenali na ledě Liberce v prodloužení. Jejich série proher trvá už osm zápasů v řadě. Zlínu nepomohl ani impulz v podobě výměny trenéra. Do realizačního týmu se zapojili i klubové legendy Petr Čajánek a Petr Leška. V posledním zápase Berani předvedli zlepšený výkon, ale na pražskou Spartu to stejně nestačilo. Pražané vyučili domácí z produktivity a zvítězili 4:1.

Nově mají fanoušci možnost nechat se otestovat antigenním testem před zápasem na ZS Ivana Hlinky vedle vchodu B. Testování bude probíhat před každým domácím utkáním.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel, Strejček – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Dluhoš, O. Němec (A), Trška, M. Novotný, Žižka (A), Gazda, Ferenc – Okál, A. Zbořil, Honejsek – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler (C), R. Veselý, O. Flynn – Karafiát, P. Sedláček, Fryšara.

Rozhodčí: Horák, Hodek – Lhotský, Svoboda.

Do sestavy Beranů se vrací Jakub Ferenc a Martin Novotný.

Na ledovou plochu vstoupila čtveřice dnešních rozhodčích a zimním stadionem zní soupisky obou mužstev.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrála Verva, ale Zlín domácí hráče dobře napadá.

00:31
    Honejsek vyslal první střelu na Denise Godlu, kterou gólman chemiků vyrazil betonem. Následující střelecký pokus maskovaný muž v litvínovské brance také zastavil.

00:48
    Lukeš po nahrávce Pospíšila trefil hostující tyčku.

01:08
    Zakázané uvolnění ševců.

01:15
    Demel objel branku s kotoučem a pokoušel se zakončit, ale Huf se stačil přesunout a připisuje si úspěšný zákrok.

01:25
    Domácí znovu v útoku. Přemysl Svoboda se pokoušel propasírovat puk za záda hostujícího brankáře, ale střela o milimetry minula zlínskou klec.

02:20
    Verva se pokusila z vlastní třetiny zahájit útok, ale zlínští hokejisté byli proti.

02:39
    Nakonec chemici vyjeli z pásma, ale prostor ke střele nedostali. Posléze jejich snažení přerušuje ofsajd.

03:00
    Přerušení také na druhé straně, kdy se ševci dopustili ofsajdu.

03:14
    Stříteský mířil na Jarůška, který nezachytil kotouč. Zastavil jej tedy Huf, jenž se rovnou pustil do rozehrávky hokejkou. Poté Verva posílá puk na zakázané uvolnění.

03:51
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

04:09
    Lukešova nahrávka našla rozjetého Ondřeje Němce, který se hrne do rychlého protiútoku, ovšem ke střele se hosté nedostali.

05:02
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ale k vidění zatím nebyla žádná větší šance.

05:30
    Přemysl Svoboda zavezl kotouč do útočné třetiny, ale poté vyslal nepřesnou nahrávku a Verva musela pásmo opustit.

06:00
    Latta si připsal dobrý střelecký pokus z mezikruží.

06:28
    Zlín se ujímá puku ve vlastní třetině a pokusí se ohrozit branku Denise Godly.

06:47
    Irving ale před brankovištěm připravil hostující tým o puku a do útoku se znovu hrne Verva.

07:06
    Chemici měli na čepelích několik kvalitních pokusů, poslední a nejvýraznější si připsal Aaron Irving, ale Daniel Huf byl přesný jako švýcarské hodinky. Následuje komerční přestávka.

07:10
    Estephan získal první napomenutí při vhazování.

07:10
    Zdráhal pálil ihned po vhazování, ale puk letěl mimo hostující brankoviště.

07:34
    Jarůšek společně se Zdráhalem se pokoušeli doklepnout puk za záda zlínského brankáře, ale nakonec se jim to nepodařilo.

08:11
    Bombu od modré vypálil Aaron Irving, ale gólman hostí byl znovu přesný.

08:15
    Bedřich Köhler (ZLN) inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

08:34
    Od modré čáry se pokoušel prosadit Uvis Balinskis, ale střelu zastavil bránící hráč před Hufem a posílá puk až k litvínovské brance.

09:05
    Chemici musí znovu bojovat o útočné pásmo.

09:15
    Verva střídá a na led jde druhá přesilovková formace.

09:41
    Straka se pálil po nabídce Irving, ale kotouč zůstal ležet před gólmanem hostů.

10:15
    Zlín hraje v plném počtu.

10:40
    Zlín se zatím příliš nedostal ke slovu a aktivnější je Verva. To nyní předvedl také Přemysl Svoboda, který před Hufem koketoval s kotoučem, zastavil si ke střele, ale puk poslal příliš vysoko.

11:40
    Hrbasova střela od modré čáry byla zastavena prvním bránícím hráčem před litvínovským obráncem.

12:15
    Ofsajd na straně domácích. Komerční přestávka.

Statistiky ukazují, že chemici doposud zaznamenali 8 střeleckých pokusů a Zlín zatím žádnou.

12:25
    Ondřej Němec nastřelil puk ze středního pásma, Denis Godla jej poslal do rohu kluziště.

13:36
    Početní převaha pro hostující tým. Patrik Demel (LIT) si odsedí dvě minuty za podrážení soupeře.

14:00
    Zlín hledá recept na domácího brankáře.

14:05
    Nakonec se chemikům ale daří osvobodit.

14:30
    Litvínov znovu vyhazuje, ale tentokrát jen do středního pásma.

15:05
    Zlín se stále rovná a hledá pozici ke střele. Nakonec se uvolnil Daniel Gazda, který poslal prudkou střelu z levého kruhu, kterou domácí brankář zlikvidoval.

15:41
    Domácí hrají v plném počtu a první oslabení v zápase přežili bez újmy.

15:50
    Demel poslal puk do útočné třetiny, kde si jej přebrali ševci.

16:20
    Latta hledal najíždějícího Gerháta, ale nahrávka byla hodně nepřesná, a tak neměl František Gerhát možnost ji zpracovat.

16:57
    Zeman plácl do letícího kotouče, který dosvištěl až k Hufovi, ale za jeho záda se nedostal.

17:22
    Stříteský našel Zdráhala, který získal útočné pásmo, nakonec zvolil nahrávku na Balinskise, jeho střelu zpracoval gólman hostí.

17:45
    Estephan si sjel mezi kruhy, odkud prověřil pozornost zlínského brankáře. Ten pokus schoval do své výstroje.

18:15
    Flynn obral Balinskise o kotouč za domácí brankou, podařilo se mu také vystřelit, ale Denis Godla pokus zastavil.

18:37
    Verva se ještě pouští do útoku a pokouší se o úvodní branku zápasu.

19:05
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Zdeněk Okál – 2 min., nedovolené bránění).

19:15
    Irving dlouho čekal se střelou, až nakonec svou chvíli překvapení promrhal.

19:46
    Ještě rána Stříteského zahrozila Hufovi, ale ten si skore do sireny pohlídal.

20:00

První třetina nepřinesla žádný úspěšný střelecký pokus. Verva se zasloužila o 11 střel, soupeř pouze o 5. Oba celky měly k dispozici také početní převahy, které nedokázaly využít. Nebezpečnějším týmem na ledové ploše byl jednoznačně domácí tým. Chemici vstoupí do druhé třetiny s přesilovou hrou, ze které jim zbývá minuta a pět vteřin. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:22.

Vše je připraveno k druhé třetině.

20:01

20:05
    Verva pokračuje v přesilové hře.

20:16
    Domácí se dostali do útočné třetiny, Patrik Zdráhal to zkousil z levého kruhu, ale Huf byl přesný jako švýcarské hodinky.

20:35
    Rána Aarona Irvinga skončila ve výstroji zlínského maskovaného muže.

20:46
    Po chybě musí Litvínov opustit útočnou třetinu.

21:11
    Hosté hrají v plném počtu.

21:18
    Chemikům se v druhé polovině přesilové hry příliš nedařilo, neměli dostatek prostoru ke střele.

21:39
    Pospíšilův pokus z mezikruží opět zastavil pohotový brankář na straně Zlína.

21:48
    Nahození Balinskise vyrazil Huf až do ochranné sítě.

21:54
    Strejček pálil z první od modré čáry, kotouč schoval Huf do své hrudi.

22:14
    Verva se opět snaží něco vymyslet v útočné třetině. Strejček to znovu zkusil, tentokrát z levého kruhu, ale puk brankář hostů vyrazil.

22:50
    Zlín se po delší době osvobozuje z litvínovského sevření.

23:12
    Oproti první třetině je Verva ještě aktivnější a dostává se do vícero nebezpečných pozic. Nyní Estephan v obrovské příležitosti po nabídce Pospíšila. Huf předvedl famózní zákrok lapačkou.

24:15
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Bylo otázkou času, kdy tlak chemiků vyústí v gól. Po šanci Zlína se do protiútoku dostal Estephan společně s PATRIKEM ZDRÁHALEM. Estephan si počkal na dobrou příležitost, kdy nabil na druhého jmenovaného, který pohotově poslal puk do zlínské brány. Asistence: Giorgio Estephan, Richard Jarůšek.
    24:15 Patrik ZDRÁHAL - 1:0

25:13
    Litvínov nadále pokračuje v důmyslném tlaku na soupeře.

25:21
    Zlín si pomohl pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

25:37
    Petr Straka vybojoval kotouč ve středním pásmu a řítil se sám do útoku, nakonec puk poslal až do ochranné sítě.

26:00
    Irving v součinnosti s Hrbasem zastavil kotouč za vlastní brankou a Verva rozjela další útok, na jehož konci stál Giorgio Estephan, jehož pokus srazil Huf do ochranné sítě. Komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 2544 diváků.

26:40
    Litvínov opustil pásmo hostů a znovu bude bojovat o útočnou třetinu. Zlínští ale puky vyhazují už ze středního pásma a domácí to mají o něco těžší.

27:24
    Zeman to zkusil z pravého kruhu, ale brankář hostů byl opět připravený k zákroku.

28:02
    Střelou z první se předvedl Viktor Hübl, ale ani jeho pokus neskončil za zády zlínského gólmana.

28:39
    Zakázané uvolnění Zlína.

28:49
    Další zakázané uvolnění hostů.

29:00
    Litvínovští znovu drží soupeře pod tlakem. Na modré čáře vypálil Balinskis, střelu vyrazil Huf do bezpečí.

29:34
    Ofsjad chemiků.

30:00
    Estephan tak dlouho kouzlil s pukem, až o něj přišel. Na modré jej zastavil Demel, jehož střelecký pokus zastavil první bránící hráč.

30:53
    Odpískáno postavení útočícího hráče ve zlínském brankovišti a chemici jsou nuceni opustit útočnou třetinu.

31:12
    Domácí zavítali do pásma, od modré to znovu zkusil Balinskis, ale proti hostujícímu brankáři opět neuspěl.

31:58
    Strakova bomba od modré čáry byla zastavena hbitou lapačkou maskovaného muže mezi třemi tyčemi Zlína.

32:07
    Okál vyhrál bruslařský souboj nad Demelem z levého kruhu vypálil na Denise Godlu, jeho pokus zamířil do hrudi domácího brankáře.

33:13
    Mikúš si vyčíhal dobře postaveného Vopelku, ale jeho střela z první nezavítala do domácí klece.

33:46
    Hosté přidávají na agresivitě a také oni se po dlouhé době zabydlují v útočné třetině.

34:16
    Po vlastní chyběl byl Zlín nucen opustit třeitnu. Do útoku se tak znovu pustila Verva, konkrétně Latta, který ujížděl sám na Hufa, ale v koncovce byl hodně nepřesný. Komerční přestávka.

34:32
    Honejskova rána z vrcholu levého kruhu, kterou Godla vyrazil betonem.

35:14
    Zdeněk Okál to zkusil z předbrankového prostoru, ale litvínovský brankář byl pozorný.

35:56
    Další pokus tentokrát z levého kruhu, který Demel vyrazil ramenem až za Godlovu bránu.

36:25
    Poprvé v utkání také Berani zahrozili a domácí brankář měl tak možnost si sáhnout na puk.

36:33
    Zakázané uvolnění chemiků.

36:50
    Verva se nakonec osvobozuje a přesouvá se do třetiny Hufa.

37:22
    Tam se ale domácí ničeho nedočkali a Zlín se osvobodil.

37:51
    Hufova dobře postavená tyčka nyní zazněla zimním stadionem po střele Petra Straky.

38:32
    Zakázané uvolnění domácích.

39:00
    Do konce druhého dějství zbývá jedna minuta.

39:22
    A další zakázané uvolnění domácího celku.

39:40
    Vervě se ještě daří útočit, Zdráhal si zapsal další pokus, který zlínský brankář uklidil do lapačky.

40:00

Ve druhé třetině se Vervě podařilo otevřít skóre zápasu po pěkné souhře Estephana s Patrikem Zdráhalem, kterému se doposud jako jedinému podařilo najít recept na Daniela Hufa. Aktivita domácího celku byla stejná jako v první třetině a dalo by se říct, že zlínští dlouho hledali cestu k litvínovské brance. V závěru druhé třetiny se hostům přeci jen povedlo zabrat a také Berani si připsali několik slušných akcí. Největší šance byla na straně chemiků, když Petr Straka ve 38. minutě trefil tyč hostující branky. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:17.

Třetí třetina je před námi.

40:01

40:10
    Verva se drží na kotouči a pokouší se projít přes střední pásmo. Nahození chemiků zastavujev brankář Beranů.

40:25
    Ihned po vhazování se puk doklouzal k hostující bráně, tak jej pro jistotu Huf zakryl lapačkou.

40:37
    Ševci nahazují kotouč do útočné třetiny a vzápětí jej Verva posílá až na zakázané uvolnění.

41:00
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ani jeden z týmů se ještě nezdržel v útočné třetině. A máme tu další zakázané uvolnění Beranů.

41:23
    Demel vyzkoušel střelu z pravého kruhu, která mu nevyšla.

41:39
    Ovšem druhý pokus v podání PATRIKA DEMEL z pravého kruhu si našel cestu za záda hostujícího brankáře. Asistence: Petr Straka.
    41:39 Patrik DEMEL - 2:0

41:43
    Posléze se Verva dopustila ofsajdu.

42:00
    Ondřej Němec zavezl kotouč do Godlova pásma. poté se ještě Zlínu podařilo vystřelit.

42:09
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Havelka – 2 min., vysoká hůl).

42:19
    Po vhazování Litvínovští vyhazují puk do bezpečí.

42:42
    Antonín Honejsek zůstal na levém kruhu, odkud se pokusil překonat brankáře domácího týmu, ale marně.

42:42
    Posléze došlo k menší strkanici na brankovišti, ale vše se obejde bez vyloučení.

42:50
    Berani se nadále motají v útočném pásmu. Od modré čáry pálil Němec, ale nepřesně.

43:28
    V této pasáži je Zlín velmi silný. Ondřej Němec zaznamenal další pokus od modré čáry, který byl vyražen vysoko nad domácí klec.

44:11
    Verva hraje v plném počtu.

44:30
    Žlutočerní se pokouší projít přes střední pásmo, ale Berani si soupeře dobře hlídají.

45:07
    Karafiát pálil z vrcholu kruhu, ale kotouč nemířil na domácí síť.

45:36
    Zdráhal našel na modré čáře volného Strejčka, který se ale po střele z první netrefil do hostující klece.

46:30
    Hosté nahazují do pásma domácích, tam si puk přebrala Verva jde útočit.

47:00
    Latta minul zcela volný puk v mezikruží.

47:30
    Litvínovu se nedaří udržet před Hufovou klecí.

47:57
    Petr Straka v obrovské příležitosti nepřekonal na dvakrát zlínského brankáře.

48:26
    V dobré střelecké pozici byl Radek Veselý, který prověřil Godlu střelou z pravého kruhu, kterou litvínovský brankář zlikvidoval. Následuje komerční přestávka.

48:40
    Jarůšek poslal puk do útočné třetiny, odkud míří dopředu Zlín.

49:05
    Nakonec se hosté soupeře nepřekvapili.

49:43
    Latta obranným zákrokem vyprovodil Berany z útočné třetiny.

50:15
    Zygmunt se řítil do útoku, ale byl sražen dvěma hostujícími hráči k zemi.

50:28
    Po Strakově pokusu zastavuje puk Hufova lapačka.

50:50
    Verva hodně zachybovala, když se Lukešovi nepodařilo vyhodit puk z obranné třetiny. Ke střele dostal prostor Radek Veselý z kruhu, který minul klec chemiků. Berani se ještě zdrželi v útočném pásmu, ale Godla jejich pokusy zastavil.

52:15
    Sedláček se objevil v dobré pozici a poslal na Godlu střelu z pravého kruhu.

52:59
    Bojuje se o každý kousek ledové plochy.

53:39
    Veselý znovu v akci, ale ani tenokrát se nedokázal prosadit střelou z mezikruží.

54:01
    Havelka předvedl Ferencovi svou hru do těla a dvakrát s ním zamával o mantinel. Vše se v rámci pravidel.

54:10
    Komerční přestávka.

54:23
    Na modré čáře opět vystřelil Ondřej Němec, ale ani tentokrát nebyl jeho pokus šťastný.

55:20
    Havelka hledal před brankou Zygmunta, ale do nahrávky vložil hůl jeden z bránících hráčů. Poté se Zygmunt přeci jen objevil v palebné pozici, ale z těžkého úhlu trefil pouze boční síť.

55:46
    Následně se hosté při přechodu do útočné třetiny dopustili ofsajdu.

56:00
    Zakázané uvolnění Beranů.

56:14
    Na ledě je to přetahovaná o pásma a každý kousek ledové plochy. Zlínští se pokouší něco udělat s výsledkem a domácí by rádi navýšili svůj gólový náskok.

56:56
    Vervě její pokus o přechod do úásma nevyšel a musí to zkoušet opakovaně.

57:25
    Gerhát našel volného Pospíšila, jehož střela z levého kruhu byla zastavena Hufem.

57:46
    Domácí se nadále snaží projít do pásma.

58:02
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

58:20
    Dá se předpokládat, že Huf opustí brankoviště a Zlín to bude zkoušet se šesti bruslaři v poli.

58:27
    Po zakázaném uvolnení si hosté berou oddechový čas.

58:27
    Huf opouští brankoviště a Zlín to bude zkoušet se šesti bruslaři v poli.

58:33
    Zdráhal vyhazuje po mantinelu.

58:40
    Estephan těsně minul hostující prázdnou klec.

59:02
    Hosté v útočném pásmu.

59:06
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Hrbas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

59:12
    Hosté se radují ze vstřelené branky, ale zřejmě se půjde zkoumat záznam hry.

Domácí si vzali trenérskou výzvu, na kterou ihned po inkasované brance upozornil Denis Godla.

59:12
    Zlín právě vstřelil branku!
    Branka hostů byla nakonec uznána a Zlín využívá přesilovou hru v zápase. Úspěšným střelcem se stal OSCAR FLYNN. Asistence: Ondřej Němec.
    59:12 Oscar FLYNN - 2:1

59:12
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Michael Latta.

Verva si ve třetí třetině ještě navýšila gólový náskok zásluhou Patrika Demela, jenž se prosadil střelou z pravého kruhu. V závěru zápasu se Berani pokusili prosadit se šesti bruslaři v poli, což se jim nakonec vyplatilo a v 60. minutě našel recept na Godlu Oscar Flynn. Litvínov si vzal trenérskou výzvu, ve které ale neuspěl. Verva tak vítězí po druhé na domácí půdě za plný počet a v neděli ji čeká souboj s Tygry.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Daniel Huf (ZLN) a Giorgio Estephan (LIT). (20:01:22)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 25. P. Zdráhal (Estephan, Jarůšek), 42. Demel (P. Straka) – 60. O. Flynn (O. Němec)

Rozhodčí: Horák, Hodek – Lhotský, Svoboda