Pardubice – Zlín 0:0 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.) | Slovácko – Bohemians 1905 1:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:0 (1:0)
SK Sigma Olomouc
Sobota 23.10.2021, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 12. kolo

Domácí Slovan Liberec si v rámci 12. kola FORTUNA:LIGY poradil se Sigmou Olomouc poměrně jednoznačně 2:0. V prvním poločase otevřel skóre po krásné akci svým prvním ligovým gólem Christian Frýdek. Sigma pak měla dvě velké příležitosti, ale její hráči vždy ztroskotali na skvěle chytajícím Knoblochovi. Na konci první půle ještě trefil břevno z otočky Júsuf. Ve druhé půli nejprve Macík vytáhl Koscelníkovu střelu do šibenice, aby po následném zásahu VARu skóroval z pokutového kopu Abdalláh Júsuf Hilál a upravil skóre na konečných 2:0. Olomouc ještě zatlačila svého soupeře od 70. do 80. minuty, kdy se ještě jednou vyznamenal Knobloch. Pak už si domácí výsledek pohlídali a mohou slavit zasloužené vítězství. (18:01:06)

90+4
    A je to tak. Máme tu konec zápasu.

90+4
    Rozhodčí Batík každou chvíli třikrát zapíská do píšťalky a ukončí tento zápas.

90+3
    Mladý hráč je již na nohou a může se pokračovat.

90+2
    Po souboji s Purzitidisem zůstává na trávníku Kryštof Daněk a hra je přerušena.

90+1
    Imad Rondić pálil z vápna velmi nepřesně až k rohovému praporku.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89
    Liberec se ještě také dostal do pokutového území soupeře. Před Stochem ale upálil soupeř míč do bezpečí z pohledu Hanáků.

88
    Pavel Zifčák pouze tečoval centrovaný míč vedle domácí svatyně.

87
    Trenér Jílek posílá na závěrečné minuty stopera Beneše do útoku. Olomouc vsadí vše na jednu kartu.

86
    Na druhé straně si stáhl centr ze vzduchu Knobloch.

85
    Před Purzitidisem se otevřel prostor, a tak se řecký hráč rozhodl pro střelu. Ta ale nebyla přesná.

83
    Po desetiminutovce, kdy byla Sigma aktivnějším a nebezpečnějším týmem, se hra opět více vyrovnala. Vypadá to, že Liberec to nejhorší prozatím přečkal.

81
    Nový muž na hřišti Mario Purzitidis se ihned dostal do zakončení. Branku Macíka minul.

80
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Imad Rondić.

80
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Mario Purzitidis.

79
    Španělský záložník napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Bránu Knoblocha přestřelil.

78
    Další centr do libereckého vápna, tentokrát z kopaček Pabla Gonzálese. Ale i s tímto míčem si domácí obrana poradila.