Kadaň – Kolín 1:2 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 5:4 (1:0 po s.n.)
Vrchlabí – Prostějov 2:6 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:5 (kon.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 2:1 (po pr.) | Jihlava – Benátky n/J 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
HC Frýdek-Místek
Sobota 23.10.2021, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 14. kolo

Je za námi dnešní zápas. O vyrovnaném utkání rozhodla poslední třetina. Vsetín během ní rychle inkasoval tři branky, které rozhodly. V prvních dvou částech ale byly celky, dalo by se říci, srovnatelné. Domácí byli dokonce lepší. První branku zápasu vstřelil kapitán Valachů Vít Jonák. Následně za hosty ve druhé třetině srovnal Jakub Šlahař. Ve třetí části se za hosty prosadil v 50. minutě kapitán Vít Christov, poté padly branky v rozpětí minuty skóroval Jakub Šlahař a Filip Komorski. Při hře bez gólmana, kterou domácí zkusili se prosadil Rostislav Martynek. Vyrovnaný zápas má nakonec jasný výsledek 5:1 pro hostující Frýdek-Místek. (19:35:08)

59:26 Rostislav MARTYNEK - 1:5

59:26
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Je dokonáno. Vsetín to ještě zkoušel bez gólmana. Nešlo totiž už o nic a často je risk ziskem. Ale není tomu tak v dnešním zápase. ROSTISLAV MARTYNEK přidává pátou branku Frýdku-Místku. Asistence: Jakub Teper.

58:56
    Vsetín se ještě snaží se skóre něco udělat, vypadá to ale beznadějně.
    56:05 Filip KOMORSKI - 1:4

56:05
    Se Vsetínem to začíná vypadat bledě. Domácí se sesypaly jako domeček z karet. Autorem branky Frýdeckých je FILIP KOMORSKI, který navyšuje na 4:1 pro svůj celek. Asistence: Vít Christov a David Klimša.
    55:52 Jakub ŠLAHAŘ - 1:4

55:52
    To je obrovská škoda pro domácí. V době, kdy Vsetín potřeboval vyrovnat naopak inkasuje třetí branku. Do úniku se se dostal JAKUB ŠLAHAŘ, který napoprvé Gábu nepřekonal, následně ale vznikla motanice, ze které se frýdeckému útočníkovi podařilo skórovat. Asistence: Alana Lyszczarczyk.

55:18
    Šlahař nyní unikal sám na Gábu, nedal.

54:45
    Vsetín se opět usadil v pásmu hostů, střelou se ale ještě nepředstavil.

52:22
    Vsetín se drží v pásmu, ale jeho tah na branku chybí.
    49:38 Vít CHRISTOV - 1:2

49:38
    V jednoduchosti je krása. Tak by se asi ve dvou slovech dal zhodnotit fakt, že jde Frýdek do vedení. Zatímco domácí si vypracovávají mnoho šancí, hrozí před Šimbochem a kombinují, tak hosté prostě vystřelil a rána se ujala. Do vedení poslal rysi kapitán VÍT CHRISTOV, který překonal Gábu střelou z kruhu. Asistence: David Bartoš a Jakub Teper.

48:36
    Před Smetanou zela prázdná klec, vsetínský obránce ji netrefil.

Dnešní utkání sleduje 2520 diváků.

48:07
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., vražení na mantinel).

47:03
    Hryciow se dostal do třetiny v rychlosti po levém mantinelu, zakončit do téměř odkryté klece se mu nepodařilo.

46:57
    Frýdek se nyní dostal ke slovu, rysi zahrozili před Gábou.

44:40
    Hraje se před Šibochem, domácí se ale zatím ke střele nedostali.

41:31
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Gába – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Adam Zeman.

40:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Mikuláš Zbořil – 2 min., sekání).

40:01

Skončila druhá třetina. K vidění byla pouze jedna branka ze strany hostů, kteří srovnali v utkání krok. Přesilovou hru rysů využil Jakub Šlahař, přesto že bylo skóre srovnáno, tak domácí jsou lepší celkem, který si vytváří mnoho šancí a ohrožuje Šimbocha. Frýdek ale také Gábovi zatopil. Stav je nyní nerozhodný 1:1.

Třetí třetina začne přibližně v 18:45.

40:00

39:37
    Puk se dostal k Indrákovi, který měl před sebou úplně prázdnou klec, vsetínský útočník promáchl. To je velká škoda pro Valachy.

39:15
    Vsetín kombinuje v útočném pásmu, přihrávky hráčů v zeleno-žlutém jsou velmi přesné a střely nebezpečné.

38:31
    Rychlonohý Zeman nyní mohl z úniku zakončit, nepovedlo se mu to.

37:34

36:03
    Frýdek vyváží přes střední pásmo kotouč do své útočné třetiny.

35:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Berger – 2 min., hákování).

35:16
    Frýdečtí hráči šli ve dvou na Gábu. Martynek, kdyby obdržel správně přihrávku, mohl bekhendem dorážet skoro do prázdné klece.

33:55
    Zmatky před vsetínskou brankou. Lyszczarczyk měl šanci zaskočit Gábu, což se mu částečně i podařilo.

33:13

33:12
    Robovu prudkou ránu Šimboch v moci neměl, o dorážku se pokoušel Smetana, ten ale zasáhl gólmana Frýdku a před brankou se strhla mela.

32:44
    Zeman v dobré pozici koncovku překombinoval.

32:22
    Buchtova střela vybízela k teči, nikomu z útočníku se to ale nepovedlo.

31:13
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Matouš Čmiel – 2 min., držení).

31:08
    Rob si při signalizováné výhodě dobře vyjel do mezikruží, kde jeho ránu však zblokoval jeden z frýdeckých.

30:08
    Gába si nyní nebyl vůbec jistý, kde je puk, nakonec ho měl mezi svými betony.

29:16
    Domácí se dostali do útočné třetiny, kde se snaží založit útočnou akci.

28:49
    Zmatek před vsetínskou klecí, tento nápor ale domácí obránci i Gába ustáli.

28:21
    Frýdek po první brance tlačí a volá po navýšení. Jeho střelám ale čelí pozorný Gába.

27:57
    Je pískán úmyslný ofsajd domácích.
    27:33 Jakub ŠLAHAŘ - 1:1

27:33
    Je vyrovnáno. Frýdek-Místek zužitkoval přesilovku. Zbořilovu střelu tečoval JAKUB ŠLAHAŘ do míst, kde Gába nedokázal zasáhnout. Na Lapači se bude začínat od začátku. Asistence: Mikuláš Zbořil a David Klimša.

26:55
    Ve vlastním oslabení se hned po buly v obranné třetině dostal e kotouči Hořanský, který s ním na hokejce upaloval nikým nestíhán na Šimbocha, nezakončil podle svých představ.

26:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Lubomír Štach – 2 min., nedovolené bránění).

26:29
    Ke konci přesilové hry domácí předvedli krásnou souhru na jejímž konci byl Zeman, který z levého kruhu trefil pouze nachystaného Šimbocha.

25:59
    Vsetín si zatím v přesilové hře nevytvořil žádnou velkou možost.

24:42
    Hned z kraje přesilové hry domácí tlačili. Šimboch měl ale kotouč pod sebou.

24:25
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Filip Komorski – 2 min., krosček).

23:47
    Hryciow vyzkoušel Šimbochovu pozornost od modré čáry, jeho prověrka před frýdeckým gólmanem skočila a mohla být potenciálně nebezpečnou.

22:55
    Pokaždé, co se hosté dostanou do útočné třetiny tak je oberou o kotouč domácí a vyrazí naopak oni na gólmana Šimbocha.

21:54
    Hraje se v obranné třetině Frýdku, kde domácí stihli vytvořit nepříjemný závar.

21:04
    Začátek třetiny byl svižný stejně jako předchozí dvacetiminutovka.

20:01

Je za námi první třetina zápasu. Ke konci první třetiny se k dorážce po střele dostal domácí kapitán Vít Jonák, jenž otevřel skóre utkání a Vsetín vede 1:0. Průběh první třetiny byl velice rychlý, oba celky předvádí atraktivní a bruslivý hokej, na šance je ale zatím zápas chudý, ačkoli to není tak, že by se gólmani nudili. Uvidíme, co přinesou další třetiny.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

20:00
    17:25 Vít JONÁK - 1:0

17:25
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín jde do vedení. Domácí dopravili kotouč za Šimbocha nadvakrát. Indrák měl dobrou pozici ke střelu na levém kruhu, jeho prudkou ránu hostující gólman zlikvidoval. Následně se ale kotouč od jeho betonů dostal ke vsetínskému kapitánovi VÍTOVI JONÁKOVI, který dorazil puk vleže bekhendem a otevřel skóre a Valaši v zápase vedou 1:0. Asistence: Miroslav Indrák a Luboš Rob.

16:41

16:16
    Domácí se po chvíli, co byli pod tlakem osvobozují.

15:51
    Tak to bylo o fous, hosté si vyťukali všechny hráče a tři na nula stáli před Gábou, poslední z frýdeckých vsetínskou klec přestřelil.

15:12
    Klimša se dostal ke střele z kruhu, jeho ránu Gába zkrotil v náruči.

14:41
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Šimon Jenáček – 2 min., držení).

12:39

12:08
    V přesilové hře si domácí vypracovali dvě šanci, ale kromě nich si frýdečtí počínají dobře při defenzivní práci.

11:48
    Vsetín zahrozil nadvakrát, poprvé ránou od modré, následně dorážkou.

11:14
    Vlach netrefil v přesilové hře prázdnou branku.

10:39
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Bartoš – 2 min., hákování).

10:21
    Pokus vsetínských hráčů, Šimboch zdánlivě málo nebezpečnou střelu raději pokryl.

09:32
    Obrovská šance Vsetína, od gólu nyní Frýdek zachránilo pouze břevno.

08:58
    Domácím se nepovedlo střídání a následně mohl Frýdek zahrozit, což měl také v plánu, ale nahození hostů skončilo pouze na Gábově brance.

07:45
    Buchta byl nachystaný ve výborné pozici před brankou, kam měl obdržet přihrávku od svého kolegy, tato pohledná akce nevyšla.

06:38
    Hraje se v obranném pásmu rysů, hosté ale nemají kotouč pod kontrolou, spíše jej nahazují.

05:58
    Jonákova střela z rohu Šimbocha nepřekvapila.

03:49
    Velká šance Frýdku, Gába mírně zazmatkovat, v jednu chvíli byla dokonce odkrytá vsetínská klec.

03:13
    Gagova prudká střela z mezikruží, Šimboch zasáhl lapačkou.

01:57
    Půček byl v šanci, ale byl zastaven frýdeckou obranou.

01:32
    Vlach se pokoušel napadat jednoho z frýdeckých obránců, kdyby se mu to povedlo, mohl jít sám na branku.

01:22
    Vsetín kombinoval v obranném pásmu, následně se pokusil přejít do útočného pásma, což je stálo zakázané uvolnění.

00:20
    Valaši se dostali k první střele, Indrák byl ale předtím, než dokázal zakončit skolen k zemi.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Gába (J. Málek) – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Hryciow, Štach (A), Š. Jenáček – Indrák M., Jonák (C), Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Berger, Gago.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Foltán) – Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, Z. Malík, J. Adámek – Lyszczarczyk, David Bartoš, Šlahař – Christov (C), Komorski, Klimša – Tadeáš Král, Peterek, Matiaško – Martynek (A), Čmiel, Ján Blaško.

Rozhodčí: Ondráčekl, Marek – Polák, Vašíček.

Vsetín doma klopýtnul pouze jedinkrát. Bez dobu zatím Na Lapači nevyšel. Tuto skutečnost mohou přepsat frýdečtí rysi. Celky se střetly naposled v předsezónní přípravě. Dvakrát brali výhru Valaši. Jak tomu bude v první ligovém zápase? Na tuto otázku začnou ze vsetínského Lapače přicházet odpovědi již od 17:00.

Frýdek odehrál obě poslední utkání v tomto týdnu. V pondělí předvedl velký obrat se Šumperkem, který porazil 6:5, následně prohrál s Jihlavou 2:5. Frýdek je v současné době s 15 body na 12 příčce. Jedenáctá Slavia má lepší vzájemný zápas a třinácté Benátky naopak horší vzájemné střetnutí. Rysi odehráli dvanáct zápasů, ve čtyřech slavili za tři body, ze tří zápasů brali bod a pět utkání prohráli.

V produktivitě v útočných řadách se nejvíce daří Alanovi Lyszczarczykovi 14 (4+10, kterého doplňuje s deseti body David Bartoš 10 (3+7). A nadále si čtveřice frýdeckých útočníků připsala bodů osm: Filip Komorski 8 (5+3), David Klimša 8 (4+4), Jonáš Peterek 8 (2+6) a Rostislav Martynek 8 (1+7)

V obraných řadách nejvíce boduje MIkuláš Zbořil 9 (1+8). Rovněž se daří Jakubovi Teperovi 7 (2+5) a Jakubovi Michálkovi 5 (0+5).

Jedničkou rysů je Frederik Foltán jenž odchytal deset utkání. Stojí za třemi vítězstvími Frýdku. Jeho úspěšnost je 90,22 % a jeho gólový průměr činí 3,44 branek na zápas.

Domácí v posledním domácím zápase přišli o neporazitelnost, kterou do té doby Na Lapači drželi. Minulou sobotu podlehli Ústí nad Labem 4:3 po nájezdech. Následně si spravili chuť během středečního venkovního utkání, kdy porazili Havířov 4:1. Valaši jsou v současné době na třetí příčce tabulky. Na kontě mají 23 bodů. Na druhé Litoměřice ztrácí Vsetín sedm bodů a nad čtvrtým Prostějovem mají Valaši výhodu v podobě lepé zvládnutého zápasu. Celkem Vsetín odehrál dvanáct zápasům, sedm vyhrál, dvakrát si odnášel z utkání pouze bod a čtyřikrát vyšel ze zápasu na prázdno.

Nejproduktivnějším hráčem v ofenzívě je bezesporu Luboš Rob 14 (6+8), který patří mezi top deset nejvíce bodujících hráčů v Chance lize. Druhým nejproduktivnějším útočníkem je Vít Jonák 11 (0+11), jenž si připsal 11 bodů za asistence. S touto bilancí je šestým nejlepším nahrávačem ligy. Trojici uzavírá s deseti body Miroslav Indrák 10 (3+7).

V defenzívě se nejvíce daří Lubomíru Štachovi, jenž si zatím připsal 8 (3+6) bodů. Šesti body se doposud představili vysoký obránce Ondřej Smetana 6 (3+3) a vsetínský odchovanec Tomáš Ondračka 6 (2+4).

V brance Valachů je jedničkou Jakub Málek, jehož jméno bylo od středy ve sportovních médiích několikrát skloňováno. Mladý brankář, prospekt Ďáblů z New Jersey se totiž v zápase proti Havířovu zapsal do statistiky jako střelec gólu. Málkovi se povedlo na konci utkání, kdy to Havířov zkoušel bez gólmana, trefit prázdnou klec a zapsat se tímto počinem do historie. Málek rovněž dominuje statistikám Chance ligy. Má vůbec nejlepší úspěšnost 93,62 % a nejnižší brankový průměr na zápas 1,89. Vsetín přivedl k oněm sedmi výhrám a má na svém kontě dvě nuly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 18. Jonák (M. Indrák, Rob) – 28. Šlahař (Zbořil, Klimša), 50. Christov (David Bartoš, Teper), 56. Šlahař (Lyszczarczyk), 57. Komorski (Christov, Klimša), 60. Martynek

VHK ROBE Vsetín: Gába (J. Málek) – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Štach, Š. Jenáček, Smetana – Jonák, Rob, D. Březina – R. Vlach, A. Zeman, R. Půček – Kucharczyk, Klímek, Hořanský – Berger, Gago, M. Indrák.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Foltán) – Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, Z. Malík, J. Adámek – Lyszczarczyk, David Bartoš, Šlahař – Christov, Komorski, Klimša – Tadeáš Král, Peterek, Matiaško – Martynek, Čmiel, Ján Blaško.

Rozhodčí: Ondráček, Marek – Polák, Vašíček