Toronto – San Jose 3:5 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Vegas – Edmonton 3:5 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 2:3 (kon.) | Washington – Calgary 3:4 (po pr.)
Ottawa Senators
2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
New York Rangers
Sobota 23.10.2021, 19:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je ode mě pro dnešek vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (21:41:17)

Hity: 33 – 45

New York Rangers v závěrečné periody předvedli senzační comeback. Ještě šest minut před koncem základní hrací doby prohrávali o tři góly, během následných třech minut se však prosadili třikrát, čímž si zajistili plný bodový zisk. Po jednom gólu zaznamenali Chris Kreider, Ryan Lindgren a Barclay Goodrow, hosté se navíc vždy prosadili z předbrankového prostoru, který si prostě Ottawa málo hlídala. Senátoři ale měli velkou smůlu, protože se po prvním inkasovaném gólu opět zranil Matt Murray, který dnes chytal velmi dobře. Nyní nejspíš bude chybět další zápasy.

59:49
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., vražení na mantinel).

59:35
    Oddechový čas pro Rangers.

59:28
    Barclay Goodrow posílá kotouč mimo obranné pásmo hostů, dokonce se nepíská zakázané uvolnění. Následný útok Senátorů přerušuje ofsajd Drakea Bathersona.

59:04
    Ottawa zničehonic musí dotahovat a samozřejmě to zkusí s šesti bruslaři. Vhazuje se navíc před brankou Alexandara Georgijeva.

58:48
    Oddechový čas pro Ottawu.
    57:57 Barclay GOODROW - 2:3

57:57
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers dokonávají fantastický obrat a dvě minuty před koncem třetí části jdou do vedení! Senators si opět nepohlídali prostor před vlastní bránou, kde tentokrát tečoval BARCLAY GOODROW, který nahození Sammyho Blaise poslal za záda bezmocného Antona Forsberga. Asistence: Sammy Blais, Jacob Trouba.

57:27
    Rangers jsou však více při chuti a dokonce získali kus gumy při vhazování, následovala však jen nepřesná rána.

56:43
    Ottawa je rychlou ztrátou dvoubrankové vedení otřesená, ale snaží se s tím něco dělat. Po delší době totiž hledá cestu ke gólu.
    55:52 Ryan LINDGREN - 2:2

55:52
    Hosté skórují podruhé během krátké chvíle a máme vyrovnáno! Adam Fox na pravé straně našel cestu k výborné přihrávce před bránu, která skončila přesně u RYANA LINDGRENA, který zakončil nad beton Antona Forsberga. Asistence: Adam Fox, Chris Kreider.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 1. N. Paul (Stützle, C. Brown), 42. Norris – 55. Kreider (Panarin, Zibanejad), 56. R. Lindgren (A. Fox, Kreider), 58. Goodrow (Blais, Trouba)

Ottawa Senators: M. Murray (55. A. Forsberg) – Chabot (A), Zub, Holden, N. Zajcev, Mete, J. Brown – B. Tkachuk (A), Norris, Batherson – Stützle, N. Paul (A), C. Brown – Formenton, Tierney, P. Kelly – Sanford, L. Shaw, Ennis.
    New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Nemeth, Lundkvist – Panarin (A), Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Chytil, Blais – Dryden Hunt, K. Rooney, Goodrow (A) – M. Barron, McKegg, Reaves.

Rozhodčí: Brenk, Lambert – Nansen, O'Quinn

Diváci: 11 167