Innsbruck – Znojmo 2:1 (kon.)
HC TWK Innsbruck
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 23.10.2021, 17:30 • Tiroler Wasserkraft Arena • bet-at-home ICE Hockey League • 12. kolo

Jeden gól v závěru zápasu tak Znojmu na body nestačil, radovat se dnes naopak bude dvojice bývalých hráčů Orlů – Jan Lattner a Antonín Bořuta, kteří dnes pomohli zastavit palebnou sílu českého celku. (19:38:23)

Je dobojováno, tři body zůstavají v Tyrolsku. Znojmo dnes bohužel tahalo za kratší konec a kontaktní branka přišla příliš pozdě. Nicméně výborný výkon dnes předvedl Dominik Groh, který zlikvidoval několik dalších vyložených šancí domácích, zejména řadu brejků.

59:53
    Icing Znojma...

59:30
    Němec sice vyhrál buly, ale následně ztratil kotouč a následoval útok domácích a pokus trefit práznou bránu, ale těsně vedle.

59:24
    Pokus domácích přes celé hriště končí pouze na zakázaném uvolnění.

58:56
    Znojmo zkusí štěstí v šesti, Groh odjel na střídačku!

58:56
    Další přerušení, puk vyletěl mimo hrací plochu. Buly bude následovat v útočné třetině Orlů.

Orli právě vstřelili branku!
    Je to tam, bude drama!? Luciani vypálil od modré, McCollum jeho střelu vyrazil do strany až k mantinelu, odkud tvrdě vypálil ADAM SEDLÁK a vykřesal Znojmu naději na srovnání. Asistence: Anthony Luciani, Ryan Culkin.

54:55
    Pět minut a pět sekund do konce, moderátor v aréně Innsbrucku burcuje fanoušky. Vhazovat se bude před jejich brankářem.

54:23
    Šance na druhé straně, ale střela z mezikruží našla své místo ve výstroji připraveného Groha.

53:30
    Haman zachytil pokus o vyhození puku, Znojmo tak stále drží pásmo.

53:00
    Vhazovat se bude znovu před bránou domácích, icing. Sedm minut do konce, Znojmo musí vstřelit kontaktní gól!

52:17
    Byli jsme svědky další střely Znojma, tentokrát z mezikruží, což už je podstatně slibnější místo pro skórování, ale i tak si strážce rakouské branky dokázal poradit.

51:43
    Svobodova střela ze středního pásma sice skončila získáním útočného pásma po McCollumově přerušení, ale z takové dálky dnes gól určitě nepadne...

51:24
    Hra se kouskuje, další přerušení – ofsajd Innsbrucku.

50:42
    Nahození od modré schoval Groh bez problémů do své lapačky.

50:09
    Matuš si chtěl obhodit obránce o mantinel, trošku to ale přestřelil a kotouč skončil na střídačce.

49:05
    Icing domácího mužstva.

48:10
    Další únik Innsbrucku, jeden z hráčů domácích šel úplně sám na Groha, který ale jeho kličku do forhendu fantasticky vychytal!!!

48:10
    Druhý útok Znojma se sice dostal do útočného pásma, ale šance z toho nepramenila.

47:13
    Akce domácích zastavena – ofsajd.

47:06
    K Němcovi se před bránou dostal kotouč, znojemský útočník se ale nedokázal prosadit do zakončení.

46:41
    Po Zubovově přihrávce pálil od mantinelu Svoboda, McCollum ale nehodlá přijít o nulu laciným gólem po střele z dálky.

46:15
    Nahození od modré schoval kanadský gólman ve službách rakouského celku do lapačky. Následuje komerční přestávka.

44:59
    Nebezpečná přihrávka z hole hráče Innsbrucku mířila přes brankoviště, nenašla ovšem svého příjemce.

44:51

43:53

42:51
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Němec – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

41:53
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Messner – 2 min., nedovolené bránění).

40:01

I ve druhé části zápasu Znojmo jedenkrát inkasovalo, a tak stále prohrává. Domácí Innsbruck má více ze hry a vytěžil z toho gól na 2:0 ve 30. minutě. K dispozici měl i početní výhodu, kterou ale Orli dokázali ubránit, a zápas tak pro ně stále není ztracený.

40:00

39:35
    McCollum si snadno poradil s nahozením ze středního pásma.

38:39
    Tomáš Svoboda puk zatáhl do útočného pásma podél levého mantinelu, ale nepovedlo se mu přesně najít spoluhráče.

37:47
    Orli ustáli oslabení a mohou si oddechnout.

36:26
    Domácí se pevně usadili v útočném pásmu a znojemská čtveřice je pod tlakem.

35:47
    Znojmo vyhazuje a úspěšně se brání náporu Innsbrucku.

34:56
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Radim Matuš – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

34:18
    Huntebrinker dvakrát servíroval kotouč před branku a před Grohem bylo pořádně horko. Obrana Orlů je dezorientována, ale brankář ji zatím drží.

33:08
    Daniel Leavens se blížil před znojemskou branku, ale menší zahákování jej vyřadilo z pozice. Sudí obranný zákrok jako faul neviděl.

32:35
    Hostům se daří místy vytvořit optický tlak, který ale nevede ke snížení. Obrana Innsbrucku dobře pracuje a Orli si nedokáží vytvořit vážnějších šancí.

31:53
    Střelec druhé branky Innsbrucku zkusil nahodit na Grohovu branku, ale kotouč neprošel přes několik hráčů. Znojmu se následně otevřel prostor, jenže sudí akci zastavuje pro ofsajd. Následuje komerční přestávka.

29:55
    Znojmo se pokouší okamžitě přispěchat s odpovědí a usadilo se na chvíli v útočném pásmu. McCollum ale nemusel řešit vážnější situaci.

29:38
    Innsbruck právě vstřelil branku!
    Z pravé strany se před bránu protáhl ZACHARY MAGWOOD, neukvapil se v zakončení a tentokrát už se hráči domácího týmu mohou radovat ze druhé branky.

28:38
    Před Grohem teď byl osamocený protihráč, naznačil kličku a už chtěl zakončovat do odkryté branky, kterou nakonec ale minul!

27:46
    Nebezpečná střela od modré čáry, na kterou Groh neviděl. Obrana mu ale pomohla a kotouč dokázala zblokovat a dostat do bezpečí.

25:50
    Znojemští rozehrávají od vlastní branky.

22:13
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Benjamin Betker – 2 min., držení).

20:01

Prvních dvacet minut zápasu je za námi. Převahu měli domácí hokejisté, kterým se dařilo držet po většinu úvodní pasáže útočné pásmo a vytvořili si i řadu nebezpečných šancí včetně dvou brejků. Celky odcházejí do kabiny za stavu 1:0 pro Innsbruck.

20:00

19:35
    Překonat útočnou modrou se podařilo, došlo i ke střele. McCollum byl ovšem připravený.

19:05
    Znojmo zkouší prolomit obranou vřavu Innsbrucku na modré čáře a vyrovnat před odchodem do kabiny stav utkání.

18:22
    Lattner ujel sám do brejku, ale svoji střelu nad rameno brankáře nedostal do brány!

17:44
    Situace se opakuje, znojemští hráči na ledě už potřebují nutně vystřídat. Další icing.

17:32
    Zakázané uvolnění Znojma.

15:00
    Hra se odehrává po většinu první třetiny v útočném pásmu domácích, Znojmu se nedaří probojovat se ven z vlastního pásma.

12:21
    Další obrovská šance domácích! Feldner ujel sám na brankáře a zkoušel ho překvapit střelou zápěstím nad Grohovo levé rameno, ale znojemský gólman výborně zasáhl!

11:34
    Chybnou přihrávku jednoho ze znojemských beků zachytil soupeř, ze slibně vypadající akce dva na jednoho ale nakonec nebyla ani střela.

09:15
    Tentokrát už ale znojemská obrana zareagovat nestihla. McGauley pálil z levého kruhu, jeho střelu Groh dokázal zneškodnit, ale na následnou dorážku DANIELA LEAVENSE už nestačil. Asistence: Timothy McGauley.

08:55
    A znovu letí puk pryč z pásma.

08:30
    Znojmo se dostalo ke kotouči a posílá jej daleko od vlastní brány. Na led skáče další řada na oslabení.

08:08
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Culkin – 2 min., hákování).

07:44
    Bude se vylučovat, Znojmo půjde do čtyř. Domácí mají výhodu.

07:30
    Po krátkém výletu Znojma do útočné třetiny je hra zpět před Grohem.

07:10
    Němec uklidňuje hru, podržel kotouč a vyvezl jej z pásma.

06:30
    Innsbruck to zkouší z každé příležitosti, rána od modré letí mimo bránu.

05:55
    Po odražené střele vyhazují Znojemští na zakázané uvolnění.

04:40
    Gorčík obroužil bránu, ale nepodařilo se mu najít nikoho ze spoluhráčů, kotouč tak přebírají hráči TWK.

03:29
    Kvasnica se vydal do útoku, stáli proti němu ale čtyři hráči Innsbrucku, zatímco jeho spoluhráči střídali. Znojemský forward se tak rozhodl pro střelu zápěstím a vydal se rovněž na střídačku.

02:00
    Až teď došlo k první prověrce, od modré střílel jeden z domácích obránců, ale Dominik Groh schoval kotouč do své lapačky.

01:56
    V Tiroler Wasserkraft Areně se odehrává přetahovaná o kotouč, ani jeden z týmů zatím nevystřelil na bránu.

00:51
    Utkání začíná nepovedenou rozehrávkou domácích, vhazovat se bude před McCollumem.

00:01

HC TWK Innsbruck: McCollum (Swette) – Bourque, Messner, Lattner, Betker, Jakubitzka, Bořuta – Magwood, Huntebrinker, Ulmer – Bär, McGauley, Leavens – Paulweber, Mader, Feldner – Muigg, Hackl, Winkler

Rozhodčí: Ofner, Rezek – Mantovani, Miklic.

Znojemští hokejisté se po dvou prohrách z minulého týdne znovu vyburcovali k vítězství. Na startu dvoudenního alpského tripu si poradili s Dornbirnem, na jehož ledě sice již po dvaceti sedmi vteřinách prohrávali, nakonec ale zápas získali v poměru 5:1. Orli se tak vyhoupli na páté místo tabulky a po případné sobotní výhře mohou mířit ještě výše.

Kádr Innsbrucku doznal v létě rozsáhlých změn. Kanadský kouč Mitch O’Keefe zalovil mezi svými krajany a sázka na zámořské borce se vyplácí. Právě oni jsou tahouny týmu, kteří vedou jeho produktivitu a vytáhli Žraloky prozatím na sedmou příčku ligové tabulky. Navíc momentálně se dostávají do solidní formy – vyhráli čtyři z pěti posledních zápasů.

Znojmo se musí během víkendu popasovat s velmi náročným programem. Po páteční výhře v Dornbirnu čeká na tým další těžká zkouška – rychlý přesun do Innsbrucku, kde v sobotu od 17:30 vypukne bitva s domácími Žraloky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 10. Leavens (McGauley), 30. Magwood – 57. Sedlák (Luciani, Culkin)

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Kantor) – Culkin, Sedlák, Younan, Southorn, Tejnor, Bartko, Stránský, Haman – Němec, Zubov, Svoboda – Kvasnica, Brittain, Fejes – Luciani, Prokeš, Gorčík – Oščádal, Matuš, Köver

Rozhodčí: Ofner, Rezek – Mantovani, Miklic