Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.)
Kladno – Motor ČB 4:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 3:0 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
Olomouc – Sparta 4:3 (3:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 24.10.2021, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Energetici neprožívali úplně světlé období, když přišla řada pěti proher za sebou. Karlovarští ovšem trochu překvapili v Západočeském derby, v němž zvítězili 3:0 a doufali v odraz k lepším zítřkům. V dalším derby, v tom podkrušnohorském, ale přišla proti Litvínovu další ztráta 3:4. A ani následující střetnutí s brněnskou Kometou se nevyvíjelo dobře, po první třetině platil stav 2:1 pro hosty. Západočeši do druhé části zabrali a vstřelenými třemi brankami si zajistili body a zaujímají v tabulce desáté místo. V utkání se navíc poprvé v dresu Energie trefil Jaroslav Kracík. Dále se do listiny střelců zapsal Martin Osmík, kterému se to v extralize povedlo po 2167 dnech.

„Vítkovice jsou velmi fyzicky silný soupeř. Mají i spoustu zkušených a fyzicky vyspělých, velkých hráčů, proto to bude velmi těžké utkání. Navíc teď mají solidní formu. Chceme teď navázat na to, co jsme hráli v posledních domácích zápasech – týmový výkon, obětavá hra do obrany a využívání rychlého otáčení hry, rychlých protiútoků, počkat si na nějakou přesilovou hru. Početní výhody byly v posledních zápasech výrazně zlepšená. Určitě zase budeme spoléhat na podporu domácích fanoušků, kteří nás, věřím, zase podpoří v co největším počtu.“ hlásí Tomáš Mariška.

Pro Rideru to není úplně ideální začátek sezony. Svěřencům trenéra Holaně patří po třinácti odehraných zápasech až dvanácté místo v tabulce, oproti sousedům ale mají ještě dvě utkání k dobru. Na devátou Energii ztrácí čtyři body, pro Karlovy Vary tak bude důležité náskok ještě prohloubit. Aktuální vítkovická forma se dá popsat jako jízda na horské dráze. Podobně jako Energie, ani hosté z Moravskoslezského kraje nedokážou nasednout na vítěznou vlnu a celý říjen střídají výhry s prohrami. Naposledy se Vítkovičtí radovali ze zisku tří bodů, když ve vyrovnaném utkání přetlačili díky dvěma brankám v první třetině Kladno. Dalším pozitivem byl návrat Robertse Bukartse, který opět naskočil do sestavy po kratší absenci. Naopak mimo hru je Kanaďan Robert Flick, třicetiletého útočníka trápí zdravotní problémy v dolní části těla. Novou posilou se stal ruský obránce Alexej Solovjov.

„Už jsme tam hráli, takže víme, co od toho čekat. Je to ofenzivně laděné mužstvo, velký pohyb, dobří bruslaři. Musíme si dávat pozor na přečíslení, což si pamatuju, že jsme dostali tuším dva nebo tři góly z přečíslení po chybách v našem útočném pásmu. Takže mají rychlý kontr. Musíme si to pohlídat a zopakovat výkon z dobré obrany a naopak my si musíme počkat na příležitosti, jako jsou přesilové hry a šance z brejků, když jsou takhle ofenzivně laděni,“ plánuje trenér Miloš Holaň.
    Trefí se dnes?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Roberts Bukarts, Vildumetz, Fridrich – Lednický, L. Krenželok (A), Svačina – Bernovský, Chlán, J. Krejsa.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Lučan, Kis.

00:01

00:05
    Po vhazování se ke střele dostal Jakub Flek, ten ovšem trefil pouze před sebou stojícího Romana Poláka.

00:38
    Energetici rozehrávají za vlastní brankou a oba celky střídají.

01:12
    Vítkovičtí chvíli pobyli v útočném pásmu, nepovedla se jim však kombinace a jsou vyhnáni až ke Stezkovi.

01:54
    Od modré to zkusil Weinhold, mířil ale mimo.

02:05
    Prvním vyloučeným v dnešním utkání je Patrik Koch (VIT), dvě minuty si odsedí za sekání.

02:46
    Rachůnek to zkusil z levého kruhu, Stezka na něj byl připravený.

03:02
    Vítkovičtí se osvobozují.

03:24
    Energetici překombinovali svou akci a hosté tak znovu vyhazují.

04:04
    Hanouskovu střelu od modré zkusil tečovat Kulich, nepovedlo se mu to a kotouč končí ve Stezkově náruči.

04:05

04:55
    Domácí vyčkávají na přechod do útoku a přihrávají si v obranném pásmu.

05:15
    Zakázané uvolnění hostů.

06:09
    Pulpán se uvolnil a z prvého kruhu prověřil Stezku střelou k bližší tyči.

07:12
    Po delší době přišla střela, Rohan ale od modré mířil mimo.

07:30
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Michal Plutnar posunul na Tomáše Vondráčka, který nabral rychlost a přihrál na druhou stranu najíždějícímu MARTINU OSMÍKOVI, a ten svou trefou do odkryté sítě posílá Energii do vedení. Asistence: Tomáš Vondráček a Michal Plutnar.
    07:30 Martin OSMÍK - 1:0

09:04
    Kotouč se odrazil na střídačku domácích a následuje komerční přestávka.

09:41
    Teď puk končí v hledišti a bude se vhazovat po Novotného pravici.

10:07
    Koch obkroužil útočnou třetinu a zkusil zavěsit z mezikruží, na Novotného byl však krátký.

10:35
    Hladonik zadovkou vybídl Fleka ke střele, ten ale trefil pouze Stezkův beton.

10:52
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

11:34
    Plutnar od mantinelu provětral lapačku vítkovického brankáře.

11:49
    Ofsajd ze strany hostů.

12:22
    Stezkova branka se nachází mimo své obvyklé stanoviště a následuje komerční přestávka.

13:01
    Vlastní nepřesností se nyní vyhnali domácí až k Novotnému.

13:49
    Jakub Flek (KVA) je vyloučen na dvě minuty za podrážení. Fanouškům v ochozech se verdikt sudích nelíbí, což dávají najevo hlasitým bučením.

14:28
    Hosté si nerozuměli v kombinaci a vyhnali se tek z útočného pásma.

14:54
    A jde se do čtyř, dvě minuty za hákování inkasuje Tomáš Vildumetz (VIT).

15:49

16:18
    Kalus ukradl kotouč Pulpánovi a spěchal v přečíslení dva jednoho s Bodnrou, proti jehož střele po přihrávce prvního jmenovaného se výborně přesunul Novotný a podržel Energii.

16:54
    Teď už hrají v plném počtu i Vítkovice.

18:03
    Polákova střela se od připravených domácích hokejek odrazila do náruče Novotného.

18:42
    Odpískán ofsajd domácích a vhazuje se ve středovém kruhu.

18:57
    Flek přerušil kombinaci hostů a zkusil střelu z mezikruží, Stezka byl na něj připravený.

19:42
    Třetina se dohrává ve středním pásmu a na ledě se toho nyní moc neděje.

20:00

A taky se už nic nestane! První část nám nenabídla moc zajímavé podívané. Přesto však padla branka, v 8. minutě se po Vondráčkově pasu trefil Martin Osmík. Vyrovnáno mohlo být v 17. minutě, kdy ve vlastním oslabení v přečíslení dva jednoho vyzval Radovana Bondru ke střele Kalus, tentokrát domácí podržel Novotný. Další třetina začne přibližně v 16:24.

20:01

20:09
    Další vyhrané vhazování pro Energii, která rozehrává z obranného pásma.

20:57
    Rachůnokovo nahození tečoval Flek, Stezka však odmítá pustit za záda kotouč i podruhé.

21:27
    Beránek se propracoval skrz obranu až ke Stezkovi, do kličky mu ale jeden z obránců vložil hůl, a tak se kotouč odklouzal mimo.

22:20
    Kulich zleva prověřil pozornost hostujícího brankáře.

22:41
    Obrovská smůla hostů! Petr Koblasa přihrál na modrou TOMÁŠI HAVLÍNOVI, jehož střelu zkoušel holí srazit Vojtěch Lednický, jenomže kotouč ztečoval přesně pod víko své branky a Energie tak odskakuje na dvougólový rozdíl. Asistence: Petr Koblasa.
    22:41 Tomáš HAVLÍN - 2:0

23:55
    Energetici vyčkávají na rozehrávku za vlastní bránou.

24:27
    Koch přihrál kotouč do předbrankového prostoru, tam do Novotného kus černé gumy odrazil svou nohou Hladonik.

24:34
    Icing domácích.

25:14
    Teď se zakázaného uvolnění provinili na druhé straně hosté.

25:35
    Koblasa z kruhů zakončil do připraveného Stezky.

26:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Petr Fridrich prokličkoval obránci a v mezikruží se propracoval ke střele, kterou Novotný vyrazil přesně na hůl VOJTĚCHA LEDNICKÉHO, jenž si po smolném momentu spravuje chuť. Asistence: Petr Fridrich.
    26:01 Vojtěch LEDNICKÝ - 2:1

Komerční přestávka.

27:15
    Hosté kombinují v útočném pásmu a hledají prostor k vyrovnání.

27:56
    A tlak Vítkovic bude ještě chvíli trvat, jelikož domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

28:16
    Toho samého prohřešku se nyní dopustili i hosté.

28:56
    Kohout po Koblasově přihrávce rozvlnil ochrannou síť.

29:30
    Kotouč se odrazil až ke kruhům před Novontým a ke kotouči jako první přispěchal Bernovský, domácí brankář zůstal v klidu a střelu lapil.

30:08
    Hosté si zahrají další přesilovku, za držení je na dvě minuty vyloučen Michal Plutnar (KVA).

30:41
    Ridera ostřeluje Novotného ze všech stran.

31:01
    A je srovnáno! Po přesilovkovém nátlaku střílel Roberts Bukarts, po jehož pokusu se před Novotným utvořil závar a kotouč se poodrážel až na hůl LUKÁŠE KRENŽELOKA, který posunutím puku do prázdné brány srovnává na 2:2. Asistence: Roberts Bukarts a Tomáš Vildumetz.
    31:01 Lukáš KRENŽELOK - 2:2

32:59
    Lednickému střela od modré nesedla a kotouč tak letí mimo.