Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.)
Kladno – Motor ČB 4:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 3:0 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
Olomouc – Sparta 4:3 (3:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 24.10.2021, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 17. kolo

56:19
    Tomáše Rachůnka (KVA) srazil nevybíravým způsobem Patrik Koch (VIT), za což inkasuje dvě minuty za faul loktem.
    49:35 Marek KALUS - 2:3

49:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Obrat dokonán! Tomáš Hanousek vůbec neodhadl situaci a jeho přihrávku na Ondřeje Dlapu přerušil MAREK KALUS, který se ze samostatného úniku trefil nad Novotného rameno. Bez asistence.

38:36
    Vondráček se propracoval do předbrankového prostoru, odkud zkusil Stezku překonat bekhendovou kličkou, to se mu však nepovedlo.

38:00
    Ondrřej Dlapa (KVA) kvůli svému držení posílá Energii do dvouminutového oslabení.

34:51
    Gewiese dostal pukem do obličeje a s krvavým šrámem odjíždí za potlesku fanoušků v ochozech na střídačku.
    31:01 Lukáš KRENŽELOK - 2:2

31:01
    A je srovnáno! Po přesilovkovém nátlaku střílel Roberts Bukarts, po jehož pokusu se před Novotným utvořil závar a kotouč se poodrážel až na hůl LUKÁŠE KRENŽELOKA, který posunutím puku do prázdné brány srovnává na 2:2. Asistence: Roberts Bukarts a Tomáš Vildumetz.

30:08
    Hosté si zahrají další přesilovku, za držení je na dvě minuty vyloučen Michal Plutnar (KVA).

29:30
    Kotouč se odrazil až ke kruhům před Novontým a ke kotouči jako první přispěchal Bernovský, domácí brankář zůstal v klidu a střelu lapil.
    26:01 Vojtěch LEDNICKÝ - 2:1

26:01
    Petr Fridrich prokličkoval obránci a v mezikruží se propracoval ke střele, kterou Novotný vyrazil přesně na hůl VOJTĚCHA LEDNICKÉHO, jenž si po smolném momentu spravuje chuť. Asistence: Petr Fridrich.
    22:41 Tomáš HAVLÍN - 2:0

22:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Obrovská smůla hostů! Petr Koblasa přihrál na modrou TOMÁŠI HAVLÍNOVI, jehož střelu zkoušel holí srazit Vojtěch Lednický, jenomže kotouč ztečoval přesně pod víko své branky a Energie tak odskakuje na dvougólový rozdíl. Asistence: Petr Koblasa.

21:27
    Beránek se propracoval skrz obranu až ke Stezkovi, do kličky mu ale jeden z obránců vložil hůl, a tak se kotouč odklouzal mimo.

16:18
    Kalus ukradl kotouč Pulpánovi a spěchal v přečíslení dva jednoho s Bodnrou, proti jehož střele po přihrávce prvního jmenovaného se výborně přesunul Novotný a podržel Energii.

14:54
    A jde se do čtyř, dvě minuty za hákování inkasuje Tomáš Vildumetz (VIT).

13:49
    Jakub Flek (KVA) je vyloučen na dvě minuty za podrážení. Fanouškům v ochozech se verdikt sudích nelíbí, což dávají najevo hlasitým bučením.
    07:30 Martin OSMÍK - 1:0

07:30
    Michal Plutnar posunul na Tomáše Vondráčka, který nabral rychlost a přihrál na druhou stranu najíždějícímu MARTINU OSMÍKOVI, a ten svou trefou do odkryté sítě posílá Energii do vedení. Asistence: Tomáš Vondráček a Michal Plutnar.

02:05
    Prvním vyloučeným v dnešním utkání je Patrik Koch (VIT), dvě minuty si odsedí za sekání.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 8. Osmík (Vondráček, Plutnar), 23. T. Havlín (Koblasa) – 27. Lednický (Fridrich), 32. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Vildumetz), 50. M. Kalus

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
    HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Roberts Bukarts, Vildumetz, Fridrich – Lednický, L. Krenželok (A), Svačina – Bernovský, Chlán, J. Krejsa.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Lučan, Kis