Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.)
Kladno – Motor ČB 4:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 3:0 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
Olomouc – Sparta 4:3 (3:1 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 24.10.2021, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 17. kolo

To už je ode mě vše, loučím se s Vámi a u dalších přenosů se budu těšit. (19:46:18)

Počet střel na bránu v utkání: 21 – 42

Dva body nakonec zůstaly v pardubické enteria areně, když v prodloužení rozhodl kapitán Jakub Nakládal, který využil šikovnou přihrávku Davida Ciencialy.

63:47 Jakub NAKLÁDAL - 4:3

63:47
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo se také dostalo do přečíslení, které výborně vyřešil Cienciala, když předložil puk JAKUBOVI NAKLÁDALOVI, který protiútok bezchybně zakončil – 4:3! Asistence: David Cienciala

62:51
    Claireaux zakončoval z rychlého protiútoku nad lapačku Frodla, který puk vyrazil.

62:31
    Anthony Camara mohl rozhodnout, v poslední chvíli ale puk letící do brány zablokoval Schwarz s pomocí spoluhráče.

61:31
    Mladá Boleslav zatím ještě nepůjčila Dynamu puk a stále si tvoří gólovou akci.

60:36
    Poskakující puk na brankovišti nakonec Frodl zkrotil.

60:05
    Fořt uspěl na úvodním buly a hosté jsou tak na puku.

60:01

Mladá Boleslav ke konci stupňovala svůj tlak a nakonec při hře bez brankáře srovnal Tomáš Fořt, který se nejlépe na brankovišti zorientoval. Po krátké pauze začne prodloužení.

60:00
    59:55 Tomáš FOŘT - 3:3

59:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po střele Martina Ševce prošel puk mezi betony Frodla a na brankovišti se nejlépe zorientoval TOMÁŠ FOŘT, který dopravil puk do odkryté brány – 3:3! Asistence: Valentin Claireaux a Martin Ševc

59:40
    Hosté mají jednu z posledních možností. Dominik Frodl ale drží puk ve své moci.

58:54
    Robert Kousal z rohu míjí prázdnou bránu.

58:26
    Matěj Blümel vyhazuje puk ze středního pásma.

57:52
    Mladá Boleslav hraje bez brankáře!

57:48
    Oddechový čas pro hosty.

57:48
    Michal Hrádek vyhazuje jen na zakázané uvolnění, Mladá Boleslav bude opět v útočném pásmu.

Dnešní utkání sleduje 7952 diváků.

56:41
    Hosté zatápěli bránícím hráčům, možná největší šanci zblokoval Koffer.

55:37
    Raška mohl vstřelit gól dnes podruhé, Frodl byla ale proti.

54:42
    Kolář hned v úvodu hry v oslabení nasměroval puk pryč z pásma.

54:35
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Cienciala – 2 min., hákování).

52:49
    Mohlo být vyrovnáno, za Frodlem zvonila tyč!

52:36
    Dynamo bylo blízko navýšení náskoku! Robert Kousal našel před bránou Anthonyho Camaru, který nestačil ve velké rychlosti předhodit beton.

51:39
    Bernadovu střelu od modré našel pardubický brankář v lapačce.

50:42
    Frodl reflexivně vyrazil puk, který směřoval do jeho brány. Mohlo být vyrovnáno!

50:13
    Za pardubickou bránou nakonec puk vybojoval Nakládal, puk je ale stále v pardubickém obranném pásmu.

48:57
    Ondřej Najman vystrašil pardubické hráče svojí střelu, která ale mířila vedle.

48:02
    David Cienciala si troufnul na zajímavé sólo, když si obhodil obránce, před samotným zakončením ale byl zastaven vracejícím se obráncem.

47:39
    Paulovič vybruslil zpoza brány a předložil puk Rohlíkovi, jehož střelu Schwarz vyrazil.

47:29
    Po Pýchově nahození raději Frodl přikrývá puk.

46:42
    Paulovič už se vrátil do hry, Dynamo tak bude hrát krátce přesilovou hru.

45:52
    Teď už zakládá akci David Bernad.

45:24
    Při hře čtyři na čtyři se puku drží domácí tým.

45:01
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Miloš Kelemen – 2 min., nedovolené bránění).

44:40
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., nedovolené bránění).

44:24
    Paulovič přenechal puk Ciencialovi, jehož střela byla tečována až do ochranné sítě.

43:39
    Ondřej Vála vyhazuje puk ke Schwarzovi.

43:05
    Kousalova střela z první neohrozila branku Dynama.

42:51
    Fořt stínil Frodlovi před bránou, ten si puk ale našel a vyrazil jej.

41:55
    Pláňkova přízemní střela letěla mimo.

41:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Blümel – 2 min., držení).

40:14
    Blümelova střela byla zblokována jen do mantinelu za bránou mladoboleslavského brankáře.

40:01

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 4 – 13

Třetí třetina začne přibližně v 18:54.

Ve druhé třetina padlo po gólu na každé straně. Na 3:1 navyšoval svým druhým gólem v zápase Robert Říčka, který využil skvělou přihrávku Romana. Mladá Boleslav se dočkala snížení tři minuty před pauzou, když si puk nešťastně srazil za brankáře Nakládal.

40:00

39:14
    Říčkova svižná střela skončila mimo branku.

38:01
    Zmatky v pardubickém střídání musel hasit obětavým blokem Kolář.
    36:03 Adam Raška I - 3:2

36:03
    Mladá Boleslav už tentokrát početní výhodu využívá, když se šťastně puk odrazil od Nakládala za bezmocného Frodla. Gól byl připsán ADAMU RAŠKOVI – 3:2! Asistence: Jakub Kotala a Martin Pláněk

35:16
    Tomáš Fořt nedopravil puk za Frodla.

34:47
    Pavlovi Kousalovi přišla přihrávka k jeho smůle za brusle a nemohl tak zakončit.

34:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Juraj Mikuš – 2 min., hákování).

33:50
    Schwarz musel rozehrávat až od brány.

32:58
    Pavel Kousal se přes obránce prokličkoval až ke Frodlovi, puk mu ale utekl a nemohl tak zakončit.

32:07
    Fořt si dobře přikryl tělem puk, po jeho přihrávce se ale pod tlakem dostal Jánošík už do středního pásma.

31:28
    Košťálkovu střelu v posledních vteřinách početní výhody se snažil ještě Poulíček tečovat, Schwarz puk ale chytil bez problémů.

30:49
    Ani Pardubicím se zatím vůbec nedaří usadit se v pásmu.

30:00
    Bičevskis posouval puk před bránu, kam si najížděl Stránský. S pukem se ale nestekal.

29:31
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., hákování).

29:07
    Pýchova střela mířila hodně vedle.

28:09
    Mladá Boleslav se zatím nemůže uchytit v útočném pásmu...

27:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., podrážení).

27:19
    Jan Dufek nadvakrát prozkoušel pozornost Frodla, obě střely ale mířily přímo do výstroje.

26:42
    Stránského střela byla zablokována před bránou pardubickým bekem.
    24:48 Robert ŘÍČKA - 3:1

24:48
    Dynamo využívá i druhou nabídnutou početní výhodu a opět se prosazuje ROBERT ŘÍČKA, který na hraně brankoviště zakončoval do prázdné brány. Gól by ale nepadnul bez skvělé nahrávky Romana – 3:1! Asistence: Ondřej Roman a Anthony Camara

24:36
    Ciencialova nepřesná přihrávka vyhnala domácí zá pásma.

24:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Kotala – 2 min., podrážení).

23:48
    Robert Kousal ještě zvládnul dostat puk na druhou stranu na Mikuše, který už byl ale mimo dobrou palebnou pozici.

23:30
    Hosté nastoupili do druhé třetiny aktivně a neustále se pohybují v útočném pásmu.

22:57
    Stránský v souboji před Frodlem nakonec puk za Frodla nedorazil.

22:03
    Adam Jánošík se ke střele nepropracoval.

21:33
    Kelemen byl v souboji u mantinelu odebrán od puku.

20:01
    Střídání v týmu BK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Gašper Krošelj, přichází Marek Schwarz.

20:01

Počet střel na bránu v první třetině: 11:11

Druhá třetina začne přibližně v 18:04.

Úvodní gól v utkání vstřelil ve 12. minutě v přesilové hře tvrdou střelou k tyči Robert Říčka. Po vyloučení do konce utkání Adama Musila hráli hosté dlouhou početní výhodu pět na tři a následně pět proti čtyřem, v oslabení ale byl úspěšným střelcem Ondřej Rohlík, který nic nevymýšlel a prostřelil Krošelje. V 18. minutě ale Mladá Boleslav snížila zásluhou Marise Bičevskise.

20:00

19:44
    Pláňkovo nahození raději Frodl ukryl ve své lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
    17:55 Maris BIČEVSKIS - 2:1

17:55
    Početní výhodu sice hosté zahodili, za malou chvíli ale přeci jen snižují zásluhou MARISE BIČEVSKISE, který střílel do prázdné brány. Blokující pardubický obránce už střele nestačil zabránit – 2:1! Asistence: David Bernad a Jan Stránský

17:18
    Pardubice přežily téměř minutu a třicet vteřin dlouhé oslabení třem proti pěti a dlouhý pětiminutový trest. Navíc se trefil ještě Ondřej Rohlík.
    16:28 Ondřej ROHLÍK - 2:0

16:28
    Neuvěřitelné, domácí celek se dostal do dalšího úniku a tentokrát jej ONDŘEJ ROHLÍK zakončil už přesně pod lapačku – 2:0! Asistence: Dominik Frodl

15:11
    Matěj Blümel vystihnul nepovedenou Pýchovu rozehrávku a ujížděl sám na Krošelje. Jeho klička byla velmi povedená, ale za brankovou čáru puk nedostal.

14:28
    Dynamo se opět vyhozením osvobozuje.

14:06
    Proti Stráského střele se stačil Frodl přesunout a zasáhnout.

13:49
    Dominik Frodl přikrývá na brankovišti puk do lapačky.

12:49
    Pýcha vypálil v dobré pozici vedle.

12:38
    Dynamo tedy čeká hodně dlouhé oslabení pěti proti třem.

12:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – osobní trest do konce utkání, nedovolené bránění).

12:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – 5 min., bitka).

12:11
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Kotala – 5 min., bitka).

12:11
    Adam Musil nejprve tvrdě na mantinel narazil boleslavského hráče a poté ještě shodil rukavice a vrhnul se do pěstní rvačky. Vypadá to pro Musila na vyšší trest.

11:59
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Roman – 2 min., hákování).

11:57
    Claireauxova přihrávka na Fořta nebyla přesná.
    11:09 Robert ŘÍČKA - 1:0

11:09
    Dynamo se na dlouhou dobu usadilo v útočném pásmu a nakonec vymyslelo skvělou kombinační akci, která byla zakončena nekompromisně ROBERTEM ŘÍČKOU – 1:0! Asistence: Juraj Mikuš a David Cienciala

10:14
    Říčka dostal nabito na levý kruh a tvrdě vypálil k tyči.

09:49
    Martin Pláňek vyhazuje až k Frodlovi.

09:39
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Šidlík – 2 min., hrubost).

09:39
    V boleslavském pásmu se nám strhla potyčka a bude se poprvé vylučovat.

09:22
    Nakládalova střela od modré byla zablokována obránci.

08:11
    Anthony Camara několikrát dohrál soupeře tvrdě u mantinelu, následně se skvěle uvolnil a předložil puk na střelu z první Válovi, jehož pokus skončil jen v lapačce.

07:11
    Musil byl proti Najmanovi úspěšnější na vhazování a Pardubice zůstávají u puku. Vhazuje se v útočném pásmu.

06:38
    Dennis Robertson nahodil puk o mantinel a ten se odrazil nebezpečně před Krošelje, zasahovat ale nemusel.

05:52
    Camara jen vyhazuje puk k brankáři soupeře a odjíždí střídat.

04:35
    Říčka se uvolnil a zakombinoval s Ciencialou, nakonec mohl Říčka dorážet před bránou, puk se ale ke Krošeljovi nedostal.

03:25
    Pláňkův pas na Kotalu byl před modrou čárou zblokován.

03:00
    Pro nerovnost v ledu je hra na malou chvíli přerušena.

02:53
    Nahození Pavla Kousala vypadlo Frodlovi z lapačky, k dorážce se ale nikdo nedostal.

01:40
    Bičevskisova nepřesná přihrávka připravila Mladou Boleslav o puk.

00:41
    Boleslavští ale měli první velkou šanci, Dominik Frodl ale stačil přitlačit puk k tyči a včas zasáhnout!

00:07
    Juraj Mikuš se zmocnil puku ve střední třetině a rozehrával akci směrem dopředu.

00:01

Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu, po české státní hymně už utkání začne.

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – R. Kousal, Poulíček (A), Blümel – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, O. Roman, Camara – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (M. Schwarz) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – Kotala, Fořt, Claireaux – Kelemen, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A) – Grim, Adam Raška I, J. Dufek.

Rozhodčí: Kubičík, Pražák – Brejcha, Votrubec.
    Prosadí se dnes Musil proti Bruslařům?

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

22. kolo | BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 3:2
    9. kolo | HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 4:5 sn.
    35. kolo | HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:1 p.
    48. kolo | BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 5:2
    ČF1 | BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 2:0
    ČF2 | BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 5:0
    ČF3 | HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:4
    ČF4 | HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:5

BK Mladá Boleslav odehrála svůj poslední zápas ve čtvrtek doma proti Olomouci, kde ovšem nevstřelila ani branku a prohrála 0:2. Mladá Boleslav se po zranění jejího nejlepšího hráče Davida Šťastného trápí, gól nevstřelila ani proti Třinci. „Je to o tom jít do brány a dorazit tam nějaký gól. Bohužel jsme ho dnes nedali. V přesilovkách jsme měli dost šancí, mohli jsme dát gól. Měli jsme tam tyčky i prázdné branky. Olomouc to v přesilovce sehrála hezky a gól dala,“ řekl po utkání s Olomoucí desetibodový útočník Pavel Kousal.

Nejproduktivnější hráči:

David Šťastný (útočník) – 12 bodů (4 + 8)
    Jakub Kotala (útočník) – 11 bodů (8 + 3)
    Miloš Kelemen (útočník) – 11 bodů (3 + 8)

Dynamo Pardubice přišlo v pátečním zápase v Plzni o osmizápasovou bodovou sérii, když Indiánům podlehlo těsně 2:3. Pardubice sice zásluhou střelce Říčky vedly, po dvou neúspěšných trenérských výzvách ale o vedení přišly. Porážce nezabránil ani skvěle chytající Dominik Frodl, který pokryl 31 střel. Pardubický brankář nebyl z výkonu vůbec nadšený a po zápase to dal jasně najevo: „Popravdě jsem dost naštvaný. S takovým výkonem, s jakým jsme sem přijeli, jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Dvě třetiny jsme to drželi, pak jsme šli do vedení, a díky zbytečným faulům jsme Plzeň nechali dostat do hry. Víme, že mají skvělé přesilovky, padlo to tam. Myslím, že jsme si to dneska nezasloužili.“

Robert Říčka (útočník) – 15 bodů (12 + 3)
    David Cienciala (útočník) – 14 bodů (3 + 11)
    Juraj Mikuš (obránce) – 12 bodů (2 + 10)

Zdravím Vás u přenosu 17. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém změří síly domácí Dynamo Pardubice a hostující Mladá Boleslav. Domácí Dynamo se aktuálně nachází v tabulce před svým soupeřem, je třetí. Hosté ovšem příliš neztrácí, na 5. místě mají 27 bodů a na Pardubice tak ztrácí jen čtyři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 12. Říčka (J. Mikuš, Cienciala), 17. O. Rohlík (Frodl), 25. Říčka (O. Roman, Camara), 64. Nakládal (Cienciala) – 18. Bičevskis (Bernad, J. Stránský), 37. Adam Raška I (Kotala, Pláněk), 60. Fořt (Claireaux, Ševc)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (21. M. Schwarz) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – Kotala, Fořt, Claireaux – Kelemen, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A) – Grim, Adam Raška I, J. Dufek.

Rozhodčí: Kubičík, Pražák – Brejcha, Votrubec